Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
15. aug 2011

@lahhel stimulku mas super..aj moja posledna tusim bola z 225 jednotiek.vitaminiky su ok.a vinecko?jasneee.. 😉 ale len tak zdravotne oki?
silno presilno drzim palce..a daj nam vediet ako to ide..pocet folikov...OPU,ET a podobne..oki?

callex
15. aug 2011

@gabinkaa no veru uz som v polovicke....tehu nevolnosti presli.ale tak kazde to obdobie ma nejaky ten neduh u mna.musim vsak povedat ze je to o dost lepsie.Hlohovec mam koncom mesiaca.a ty sa ako citis? konzultovala si tie vysledky s niekym ci ako to pokracovalo?

dalida
15. aug 2011

@gabinkaa dakujem 🙂 a mas pravdu. Som nesvoja, nervoznejsia ako zvycajne... 😒 Som z PO a cesta do Brna je cca 460 km (podla GPS mapy)... no... dufajme, ze to zvladneme. 🙂

ivta5
15. aug 2011

Ahojte kočky, v tejto téme som nová, prosím Vás chcela by som sa opýtať kočiek so Slovenska ako je to s Reprofite v Brne?? Aký je postup pri IVF a hlavne koľko to všetko stojí 😉
Ďakujeeeeeeeeeeee.

callex
15. aug 2011

@dalida neboj nie je to nic hrozne..uvidis napokon ako to je jednoduche.a keby nieco zastavite a opytate sa..ved cechom rozumieme a oni nam. 😉

@ivta5 cennik mas na internete..celkova cena zavisi od liekov ktore budes brat.ale vecsinou sa to pohybuje od 800eur do cca 1300eur.postup je taky:ides na konzultaciu tam sa dohodne postup co a ako..potom ti poslu meilom protokol ako mas brat lieky..ked pride mrcha nahlasis im kedy prisla..oni ti povedia kedy mas ist na kontrolu.od toho sa odvijaju dalsie terminy pripadnej dalsej kontroly potom odber folikulov a po nom embryotransfer. kontroly mozes absolvovat u svojho gynekologa a nalez posles meilom svojmu lekarovi v RF..alebo ho zavolas. cize v podstate tam staci ist 3x.

luly3
15. aug 2011

@callex ahoj nie nie nenalomil a asi už ani nenalomí 😀 😀 😀 mnooo
super že nevolnosti prestali mne asi prezmenu znovu začínajú dnes som sa naranajkovala
a všetko hned skončilo vo wc ☹ tak som zvedavá či to bolo len dnes abo začneme odznovu 😀
moja čo sa týka chrbta a nohou tak ja asi vediem niekedy sa ani postaviť s postele nemôžem 😠
alebo než rozchodím nožky tak mi aj slzička vypadne ☹ ☹ ☹ ale nech hlavne že mám moju lásku
v brušku
@gabinkaa aj tebe to uteká 😉 😉 😉

callex
15. aug 2011

@luly3 to nas budes tak dlho napinat stym pohlavim? 😕 😕 tak nech uz rodis. 😀 a nebola si s tymi nohami a chrbtom u lekara?

ivta5
15. aug 2011

@callex Ahojky, ďakujem idem teda mrk ich stránku. Som prekvapená, že max 1300 Eur, lebo na Slovensku nás to bude stáť okol 60 000,- Sk a okrem tejto sumy niečo prepláca zdrav. poisťovňa, tak to si preverím, že čo prepláca, kedže u nás je to podstatne drahšie.

luly3
15. aug 2011

@callex nie čo som tehu som nebola ale ja som mala v 19 rokoch tažkú autonehodu
a mala som poškodenú chrbticu taaaaaaak ja vsom bola vždy nato pripravovaná že
budem mať problémy 😉 štastie že nemusím pracovať a som doma a tým pádom
keď treba tak ležím 😉
@ivta5 u nás je to drahšie preto lebo tu ti dajú hned dlhý protokol a v RF máš krátky a
malé davky 😉

ivta5
15. aug 2011

@luly3 Ahojky, ako tak čítam, tak pred vianocami dostanete krásny darček, gratulujem 😉 Aha, už som v obraze toto som si neuvedomila, že záleží či je to dlhý alebo krátky protokol, táto malá drobnosť mi unikla 😉 . Mňa presne čaká dlhý protokol na Slovensku

gabinkaa
15. aug 2011

@callex som rada, že už prešli, inak je pravda, že každé obdobie má svoje, mne teda zle nebolo, ale cítila som príšernú únavu, teraz už nie, len sa zadýcham keď idem po schodoch, tak fučím ako parný valec, ešte som to nekonzultovala, dnes idem k môjmu gyn, som objednaná, je po dovolenke, takže to s ním prediskutujem a uvidím čo povie, aj v tých výsledkoch z Brna sú vety ako hraničné riziko, takže môže byť aj nemusí, len to amnio nechcem podstúpiť, to sa môže tuším do 2O tt ako som čítala na nete, potom daj kontakt na ten Hlohovec, uvidím inak ako sa rozhodneme a čo povie lekár

gabinkaa
15. aug 2011

@dalida tak to je fakt dlhšia štreka, ale určite to zvládnete, myslím, že sa to dá v pohode, my to máme bližšie do 100 km, mne cesta tam ani nevadila a išla som už aj cez dediny, čo vy nemusíte, v meste mám zlú orientáciu, ale je to fakt dobre značené, tak sa to dá zvládnuť super, neviem či teraz robia ešte práce na diaľnici, ale my keď sme tadiaľ išli tak sme zablúdili a cez mesto pohodička 😉 a kedy tam vlastne idete?

gabinkaa
15. aug 2011

@luly3 tak uteká, ale už by som bola najradšej keby bol január 😀

dalida
15. aug 2011

@gabinkaa ideme tam vo štvrtok, t.j. 18.8. Chceme vyrazit cca o 6 tej, aby sme to v pohode do 14tej stihli. Myslim, ze za 5-6 hod. by sme tu cestu zvladnut mali. 😉

gabinkaa
15. aug 2011

@dalida určite, po diaľnici je to super, aj prestávočky si môžete urobiť 😉

modra
15. aug 2011

@callex ahoj vidis az teraz odpisujem teraz som si spomenula 🙂 no mame sa dobre baby rastu ako z vody uz ani neviem ake je to byt tehotna 🙂 este by som chcela byt ale chcela by som mat take bezproblemove tehotenstvo a trochu si to uzit 🙂 a hlavne iba jedno bejbyno 🙂 Ale tieto nase baby by som nevymenila ani za nic na svete strasne su dobrucke a posluchaju takze niekedy ani neviem ze ich mam 🙂
Musim napisat stelcovi ze ako sa mame a poslat mu foto 🙂

callex
15. aug 2011

@ivta5 ano na slovensku ja to drahe...ale tak zase na slovensku ti poistovna co to preplati.ja ked som bola na sk tak lieky som doplacala cez 200eur.a potom sa uzn platia tie ukony okolo.
@gabinkaa aj ja fucim. 😀 na hlohovec ti dam kontakt.daj vediet ako si dopadla.
@modra tak to je super ze su dobrucke...uzivaj sai ich a ked bude cas pride aj tretie babetko.

gabinkaa
15. aug 2011

@callex som to hovorila dokymu, vraj aj u neho vyšlo niečo pozit. ale zatiaľ to neberie príliš vážne lebo je to skoro, urobil mi sono robil ho fakt dôkladne, vravel, že dieťatko vyzerá v poriadku, veľkosť aj všetko zodpovedá 15 tt tak ako má, bolo krásne vidieť chrbticu a na nej neboli žiadne chyby, vraj aj bruško má tak ako má byť, mi vysvetľoval, aj som to ku koncu už nechápala, že zoberú všetky výsledky, bolo toho asi 10 čo mi hovoril a nahodia môj vek a softwer vyhodí číslo, ktoré nemusí zodpovedať skutočnosti, tak ma ukľudnil a teraz musím iba čakať do ďaľších testov, že keď bude dieťatko väčšie, už sa dá viacej vidieť a lepšie hodnotiť a dúfať, že budú v poriadku

martini
15. aug 2011

ahojte dievčence 🙂 vidím, že sa máte dobre, máme tu nové perspektívne stimulantky a napredujúce tehuľky sa majú výborne 🙂 Ja som, teda my sme tiež fajn. Som už riadny tučko a fučííím... 🙂 Nepotvrdzujem poveru, že ak čakáte dievča, tak opekniete...moja pleť, no hrôza, zapálili sa mi nejaké mazové žľazy (to dnes povedal kožný) na tvári a tak som vyfasovala lokálne antibiotika zineryt...
@gabinkaa určite bude všetko v poriadku, tieto testy sú falošne pozitívne často a hlavne nevyšlo keď si prepočítaš to riziko čo ti vypočítali, nie je to ani matematicky veľká pravdepodobnosť.
@ivta5 ja som platila za prvé soft IVF v RF aj s jedným KETkom 1650 € (protokol, lieky, predlžená kultivácia, 8x ICSI, zmrazenie, KETko) a pri druhom IVFku mi dali menej liekov (a nebolo ani KETko) som platila asi len 700 €. Na SVK by ma dlhý protokol s KETkom vyšiel približne rovnako a to by mi doplatila zvyšok poisťovňa. Je to dané tým, že pri softe je lacnejší základný poplatok za protokol a je podstatne menej liekov, ktoré užívaš. Držím prsty.
@dalida cesty sú otravné, ale stoja za to! (ja som z KE). Veľa šťastia.
@callex tak dvaciatka na krku 🙂 to už znie dobre 🙂 to už nejako dokopeme do konca 🙂 Mne už ťahá na tridsiatku 🙂 (sa chválim..hihi)

lubi
15. aug 2011

@callex ano jeden vajcovod mi odstránili. preto chcem ísť do caru aby mi poradili, pozbieram papiere čo som si dala urobiť vyšerenia zatiaľ a uvidíme. ak budem musieť prísť aj viac krát to nevadí, len som myslela že do toho týždňa napchám viacero vyšetrení.
inak som asi mala veľmi rozhádzané hormóny po druhej laparke čo mi odstránili vajcovod a strašne mi pomohli homeopatiká. homeopatička mi ich mieša na mieru a ozaj ani nie po týždni čo som ich začala užívať som sa cítila oveľa lepšie. a stále ich beriem. takže ak niektorá z vás rozmýšľa nad takouto bočnou pomocou vrelo odporúčam.

callex
16. aug 2011

@gabinkaa ja takisto verim ze vsetko bude ok v tvojom pripade.
@martini krasne ze si sa prisla na nas pozriet.a uz mate meno pre drobca?ty za chvilocku pojdes aj na matersku..slonicatko nase. 😀 postielku si vybojovala ci ani nie?
@lubi ja som takisto chodila k homeopatovi a takisto si myslim ze nam dopomohol.takze nech ti pekne namiesa nieco co ti pomoze aj v tomto pripade.tak ak mas este jeden vajcovod a ste proti IVF tak si myslim ze vam navrhnu inseminaciu.kedy mas konzultaciu?

ivta5
16. aug 2011

@callex Ahojky, ale neviem čo na Slovensku preplácajú zdravotné poisťovne, kedže nás to výjde aj s genetikou embrii okolo 1800 EUR a vidíš to som ešte nepočítala ani lieky, no fasa 200 EUR ☹ .

ivta5
16. aug 2011

@martini Ahojky, dík za vysvetlenie. Mne určili dlhý protokol takže nás to na Slovensku výjde cez 1800 Eur, ale u nás budú robiť aj genetiku embrii.

callex
16. aug 2011

@ivta5 na slovensku preplacaju len odber vajicok a tusim embryotrasnfer.veci ako ICSI,Predlzena kultivacia,si hradis sama..plus doplacas za lieky.a ak budes mat dlhy protokol tak to bude vecsia suma..a ked som sa ja pred 2rokmi informovala na genetiku embryi tak stala 35000.paradoxne aj ked sme si v RF hradili ukony vsetky vyslo to lacnejsie.ak vsak budes mat tu genetiku tak ta spravi riadny skrt cez rozpocet.

martini
16. aug 2011

@ivta5 no s genetikou (ak máš na mysli PiGD resp. PGD) to aj v Reprofite bude dosť drahé, teda ešte drahšie ako na SVK, lebo to PGD teda stojí fakt dosť. A prečo Vám odporúčili už robiť PGD?
@callex no postielka...nikoho som neukecala, sponzor sa nenašiel :( 😉 Ja vlastne potrebujem dve postielky, keďže bývame v dome a nechce sa mi dávať malého spať hore a behať pri každom zamrmčaní po schodoch a jednu postielku čo sa mi hodí do spálne som už dostala od švagrinky a keď mm zistil, že koľko (kedysi) stála, tak zahlásil, že už sme na postielku "minuli" dosť a druhú takú drahú nepotrebujeme...no škrob 🙂 Ale má pravdu, ja som mu dala za pravdu, aj mne bolo ľúto dať spolu vyše 700 € za druhú postielku. A mám aj drevenú kolísku, tak v tej bude drobec prvé mesiace spať cez deň na dolnom poschodí a potom sa uvidí...možno to nebude ani postielkové dieťa... Teda teraz ti aspoň ukážem tú postielku čo som dostala 🙂
http://www.used-design.com/1-743-team_7_kinderb...
Sorry, že zaťažujem fórum mimo tému 😉 A vy ako? už ste čo to pokúpili pre potomka? Sa neviem dočkať kedy nám oznámiš či kupuješ modrú či ružovú 🙂 Inač my máme zatiaľ meno Gabriel.

naveen
16. aug 2011

ahojte zeny.. tak ja hlasim prichod, len drem.. a zhanam novych podnajomnikov.. tak stres

zbezne vas precitam, dufam, ze ste vsetky ok a ziande zle spravy nenajdem

@martini, dievca berie krasu sa hovori, takze ak sa caka dievcatko, zvyknu byt zeny skaredsie.. pri chlapcoh opekneju 😀

@gabinkaa kasli na to, tieto ich testy a sono a neviem co vsetko .. treba verit, ze mimco bude zdrave a ze nemozeme vsetko mat odsledovane a odtabulkovane 😉

callex
16. aug 2011

@naveen vitaj na rodnej zemi..ako bolo?oddychla si si?

@martini no krasna je aj ta druha postielka.s tou koliskou si to vymyslela vyborne.ja uz mam prislubene dve postielky..a jedna je este po mne.ale ta by potrebovala komplet rekonstrukciu.
my sme kupili zatial len kociar...vankus na kojenie..ale najnovsie si nim mm podklada kolena na spanie lebo ho bolia. 🙂 a este som si kupila dve knizky..kde sa eviduje pribeh od narodenia po 1rok vecsinou.inak zatial cakam co podostavam a potom uz budem dokupovat zvysok.ale mam z toh hlavu ako balon co vsetko treba.ked chcem kupit nejake bodycko tak mm zahlasi ze ved na co teraz staci az ked sa narodi. 😕 no chlapec nie je v obraze evidentne. 🙂
meno Gabriel je krasne....

ivta5
16. aug 2011

@callex bože to ma ani nestraš so sumou 35 000,- my máme cenník a tam je už aj genetika a spolu aj s ňou nás by to malo stáť okolo 1800 EUR. V Brne si si hradila úplne všetko?

ivta5
16. aug 2011

@martini Ahojky mali by robiť PIGD, nám to doporučoval kvôli veku lebo ja mám 38 a mm 41 a okrem veku som mala po IUI spontánny potrat a 1 krát missed abbort po prirodzenom otehotnení. Inak naše genetické vyšetrenie teda mňa a môjho mm je OK.

martini
16. aug 2011

@naveen šak práve...má to byť chlapec a ja chodím na kožné....už sa ani poverám nedá veriť 😀
@callex ále, chlapi fakt nie sú v obraze ....hihi... a ten vankúš na kojenie ste teda super využili 😉 A kočiar už je doma, či je ešte len objednaný? (mi to nejak ušlo).
@ivta5 no v Brne si proste zaplatíš všetko, žiaľ. Je však ešte otázka, že či by vyselektovanie spermie cez ICSI alebo aj PISCI nepostačovalo alebo sa musíte rovno dať aj na PIGD. Pri PIGD aj tak skontrolujú len pár chromozómov, nie všetky, takže tiež to nie je dokonalá technika, aj keď je vraj dobrá. My sme tu na fóre mali niekoho, kto mal aj PIGD, ale si už nespomeniem kto to bol...s tou babou by ti bolo najlepšie pokecať určite.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre