Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vilaamalia
3. máj 2013

@martini prave som sa nad tym zamyslala, ze kedy je to este minimalna stimulacia a kedy je to klasicke IVF. Okrem ceny tam rozdiel nevidim. Lebo pred rokom som mala ten softik a naozaj male davky menopuru a clostilu, ale teraz to boli megadavky a na predbeznej fakture vidim, ze je to zase soft. Tak neviem...

martini
3. máj 2013

@vilaamalia no ono nie je soft ako soft, ale je stale výrazne menej ako pri dlhom protokole, ktorý sa uprednostnuje bežne na SVK. Ja som mala tiež tri rozdielne soft stimulacie, podľa toho ako som reagovala, raz ubrali a potom zasa pridali. Ale toto je fakt taký ideálny výsledok, dosť na dokonalú selekciu a PK a nie veľa na úkor kvality. držím prsty. zajtra daj vedieť koľko bunkáče su to 🙂

martini
3. máj 2013

@vilaamalia a hlavne soft protokol je lacnejší a keby ti naučtovali klasicky protokol, tak by si platila podstatne viac. takže oni to niekedy aj tak urobia, že zo softu ti vlastne spravia klasicke IVF, ale vo forme krátkeho protokolu (nie dlheho), ale naučtuju ti len soft. špeci program pre cudzincov ;)

vilaamalia
3. máj 2013

@martini ved som aj cakala poriadnu palku a zrazu vidim, ze soft, ktory je tak o polovicu lacnejsi, nevedela som ze existuje aj soft spec. program pre cudzincov. Idem si to pozriet na ich stranku. Ale dakujem Ti za povzbudenie 🙂 , vidim, ze tiez mas asi toho dost za sebou, takze si v tomto doma. Este mi nie je jasny dlhy - kratky protokol. To je akoze pocet dni stimulacie a niekde je hranica, kedy konci kratky a kedy sa zacina dlhy? Je toto uz moja 5. stimulka, ale nikdy mi nikto nepovedal, aky mam protokol...

melisska
3. máj 2013

Máme po búrke 🙂 hneď sa lepšie dýcha.

bergalm
3. máj 2013

@ria191 dakujem ale zmenili sme termin ja by som sa asi nedala vysetrit cez menzes nakolko po kyrete ho mam ako ked som mala15...ale este raz dakujem

lucky29
3. máj 2013

Dievcata,do centra sa ohladom embrijok vola iba medzi 13 - 14 hod?Mozem tam volat aj den pred vkladom?

martini
3. máj 2013

@vilaamalia nie nemaju špeci protokol pre cudzincov, ale skôr maju taky ustretovy pristup, aby boli cenovo zaujimavy pre cudzincov samoplatcov, tak ich akoby zvýhodnujú. Mne raz nenauctovali všetky ISCI (oni učtuju za jedno ICSI 1000 Kč, ale max. 8000 Kč). Mne urobili 10 ICSI a na fakture suma 7000 Kč, že tisic mi odpustili 🙂 A kamoške raz zabudli naučtovať mrazenie a ked si pre nanuky po čase prišla a pytala sa či tie dva roky mrazenia ma doplatiť, tak povedali, že oni neeviduju voči nej nedoplatok, tak nech to nerieši 😉
Tak laicky povedane - dlhy protok ide dvoja menštruačnymi cyklmi - začína ešte pred MS, liekmi vlastne zablokuješ vlastny hormonalny system a potom po MS začneš davať vysoke davky hormonom akoby do čistého organizmu. Kratky protokol začína až po MS, teda akceptuje, že už prirodzene máš v tele nejaké hormony na základe vlastného fungujuceho cyklu a len ti hormony pridaju, ale su to dosť vysoke davky. A soft - to isté čo kratky protokol, len ešte minimalnejšie davky, pričom časť hormonov sa berie dokonca peroalne, teda clostilbegyt, čo je akoby menej účinná hormonalna davka ako injekčna.
Ja mám teda niečo za sebou, ako väčšina nás tu na fore, dosť veľa googlim aj na anglických stránkach. Ale RF mi pomohol 🙂 Mám doma 1,5 ročného reprofitáka a v brušku 3centimetrového 🙂

martini
3. máj 2013

@lucky29 ak máš PK, tak 4. deň sa už embryjka nekontroluju a piaty deň maš vklad, takže deň pred vkladom v takomto prípade nemá zmysel volať. ked nie je PK, tak neviem, asi sa volá, lebo je to vlastne druhy den. Deň odberu sa nepočíta.

vilaamalia
3. máj 2013

@martini si velmi zlata, ze si mi to takto dopodrobna vysvetlila, mam v tom uz uplne jasno🙂 Ja som mala teda vzdy len kratky protokol, takze som sa tymito nuansami nejako nezaoberala. To som si vsimla aj ja, tu ich ustretovost, nielen v tych financnych veciach, ale aj vo vsetkom ostatnom. Clovek tam rad chodi, aj ked zatial neuspesne. Snad teraz to uz vyjde, bude to moj 8. prenos a uz by sa patrilo🙂 Hlavne preto, ze nas jediny problem su pomale spermie. Aspon teda nikto nikde na nic ine neprisiel. Velmi Ti zelam, aby sa Tvoje 3cm embryjko u Teba zabyvalo na celych 9 mesiacov. Je to vsetko povzbudzujuce, ked vidim, ze maly reprofitaci su aj skutocnostou🙂

izzie27
3. máj 2013

@vilaamalia urcite budu kvalitne a budu bojovnici, drzim palce 🙂

vilaamalia
3. máj 2013

@izzie27 dakujem´, snazim sa nevzdavat to, aj Tebe drzim palce pri stimulacii a najma potom🙂

vilaamalia
4. máj 2013

@martini ahoj, tak dnes, 1 den po OPU to z 9 embrijok vzdali 2, takze zatial ich je 7. Dufam, ze sa statocne drzia a do stredy sa budu uz len krasne delit🙂

melisska
4. máj 2013

@vilaamalia budú a tie najsilnejšie s vami zostanú 🙂

vilaamalia
4. máj 2013

@melisska bolo by to skvele🙂 dakujem, inak si to ani nepredstavujem🙂

cookienka
4. máj 2013

@lubica1979 tak velmi velmi držim palce🙂 je lepšie pichať ráno pred prácou, to je fakt....len som sa zamyslela nad tým, že pišeš a aj baby niektoré že manžel ti bude pichať....to by u nas nešlo, lebo ten ked vidí ihlu... 😀 vela stastia

lubica1979
4. máj 2013

@cookienka ďakujem Ti, a ty sa ako cítiš? Kedy testuješ? Veľmi, veľmi, veľmi Ti dlžím palce, nech sú tam // 😉

panarka
4. máj 2013

@mimika1973 @dafy kocky pri IVF clostil funguje ako stimulacia. ja som postúpila IVF soft a brala som len tento clostil a + 3 injekcie a na prvý sup to vyšlo. tento liek je stimulacny takze ma to iste využitie i pri IVF i pri snazeni kedže bez neho napr. ja by som neotehotnela lebo by mi nemalo co pomôcť vytvoriť folikulky 🙂 pre mna zázračný liek 😉

martini
5. máj 2013

@vilaamalia tak ako sa majú tvoje bunkáči?

vilaamalia
5. máj 2013

@martini dnes neviem, lebo mam volat zase az zajtra, ale vcera bolo 7 ok🙂

pipi909
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
13nika13
5. máj 2013

Ahojte... prosím Vás, chcem sa spýtať, koľko cca stojí IVF s embryotransferom v Reprofite? Našla som cenník na ich stránke, neviem, či platí aj pre slovenky.. Ďakujem

vilaamalia
5. máj 2013

@13nika13 mne uctovali tu minimalnu stimulaciu (13000 Kc) plus 1000 Kc za ICSI za jedno embryo a 4000 Kc za vysetrenie pohlavnych chorob z krvi, to je povinna jazda kazde 2 roky. A ta minimalna stimulacia rozhodne nebola minimalna, zda sa, ze robia akesi ustretove kroky voci Slovenkam. V piatok sme sa tu tom bavili, pozri vyssie.

martini
5. máj 2013

@13nika13 komplet aj s liekmi to vyjde od 25000 do 35000 Kč, teda aspoň my sme tak vždy platili. Záleží od toho koľko ICSI urobia, koľko liekov dostaneš a či budeš ešte platiť za mrazenie zvyšných embryí. a ano ten cenník na ich stránke platí pre všetkých, teda aj pre slovenky 🙂

lubica1979
5. máj 2013

Ahojte dievčatá, dnes mám 3 DC teda 2 deň stimulky a pobolieva ma pravý vaječník. Bojím sa, že to nie je dobré znamenie.

melisska
5. máj 2013

@lubica1979 pobolieva lebo reaguje, neboj sa 🙂

vilaamalia
5. máj 2013

@lubica1979 zo stimulky to este nemozes mat... Mavas s tym bezne problem? Nehra tu rolu skor psychika? Vtedy aj mna vsetko boli🙂

martini
5. máj 2013

@lubica1979 možno ťa ja normálne počas MS pobolieva, len tomu nevenuješ pozornosť a teraz sa podstatne viac sleduješ. neboj, nič to neznamená, podľa mňa je to len tou MS.

lubica1979
5. máj 2013

@martini
@vilaamalia
@melisska ďakujem Vám, môže to byť aj menštruáciou, niekedy pociťujem vaječníky počas MS. Dúfam, že to nie je nič vážne.

martinusa22
5. máj 2013

Baby chcem sa spýtať jednu vec, myslite ze počas stimulky , pred opu a po ket by uskodil nejak sex s manželikom? Nemôžu nejak sa poškodiť folikuli ze by praskli alebo po kete ze by to nejak embrijku uskodilo???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre