Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
17. aug 2016

@vlasatica tak nie ste este vobec stary..to ja mam 40 a manzel 35bude mat,takze ja uz nemam az tak vela casu,ty este kludne aj dve deti mozes porodit;)Preto by som tu adopciu mala zacat riesit aj ja,lebo kym by sme prisli k dietatu ktovie kedy by to bolo..Moj manzel nie je vobec proti adopcii,aspon podla toho ako sa vyjadruje,aj ked tuzba mat vlastne dieta je velka u oboch..Uvidime teda co nam bude dopriate..Ale nechcem zostat uplne bez deti..to nie..A psikovia vedia byt naozaj ako male deti,mali maznacikovia,skoda ze byvame v bytovke,a robim na 12 ky,neviem ako by sme to s nim zvladli. Aj ked by sme chceli obidvaja psika;)

gagirl
17. aug 2016

@buba08 urcite este budeme skusat s ivf..ja reagujem nastastie celkom dobre este na stimulku,vzhladom na moj vek..aj ked kvalitu vajok nevieme..Ale manzel ma tiez zly spermiogram,takze nam teraz stopli ivf,ze ma brat 3mesiace antioxidacnu liecbu,a potom az ivf..Dost ma to vzalo,kedze ma vek dost tlaci a chcela som ivf august,september uz..Ale co mam robit,musime pockat..Odporucili nam aj pgd,takze dame,uz vyskusame co sa da..a uvidime..Naposledy pri soft bolo 1vhodne len na pgd..ale nakoniec sme nedali..Aj ked ani to nie je zaruka uspechu..Ale spravime preto maximum..Takze ideme spolu bojovat,a dame to😉

marculik
17. aug 2016

@gagirl no ja som si po tomto neuspechu kupila psika a hruza prve dni mi cikal a kakal kde sa mu zachcelo a ja zufala plac no naucil sa na podlozku no zacal hryzt co sa mu paci tak co sa mu paci paprikujeme 🙂

evadek
17. aug 2016

@gagirl aka to je antioxidacna kura?...a to ti povedali v Brne?...

gagirl
17. aug 2016

@marculik ved prave toho sa bojim aj ja..a plus ze by sme nevedeli s nim chodit von tolko kolko by potreboval,.Chceli by sme ho velmi,ale musime si to dobre premysliet..Akeho mate psika?

gagirl
17. aug 2016

@evadek v reprogene,po vysetreni spermiogramu,fragmentacie dna a genetiky spermii..Kedze vysledky boli zle dr.Cernakova tam odporucila brat 3mesiace Q10 s karnitinom..A ked som poslala vysledky otevrelovi tiez odporucil antioxidanti a ivf az o 3 mesiace..On odporucil resveratrol(antioxidant),vitamin C vo vyssich davkach,a koenzym q10..Tak skusame..

evadek
17. aug 2016

@gagirl ahaaaa.....moj berie tiez vsetko mozne...no tuto kombinaciu nebral...dakujem za radu....
resveratrol mu mozem nasadit..mna inak prehanal...aj mojho otca....tvoj ho zvlada??
A kde je ten reprogen?...

gagirl
17. aug 2016

@evadek resveratrol zacal brat len dnes..tak uvidime..Reprogen je v Ba..Najdi na stranke reprogen.sk..Vy mate aky spermiogram z Rf?robili vam fragmentaciu dna?

marculik
17. aug 2016

@gagirl yorkshira 🙂 ale ked kukne stym kukucom no nemozem sa hnevat a minule sme snim boli v meste a sla som do obchodu a on zostal s priatelom vonku tak plakal za mnou 🙂 je to zlate

evadek
17. aug 2016

@gagirl my mame 1 percento morfologiu....ale ostatne ok....len ta morfologia :(

Ok...pozriem sa na to....fragmentaciu nam nerobili...

evadek
17. aug 2016

@gagirl citam o tom...to musis mat aj odporucenie?...a kolko sa plati?

vlasatica
17. aug 2016

@gagirl neviem ze nie sme stari,ale uz sa citim vycerpana. A presne ako si napisala uvidime co nam bude dopriate. My tiez byvame v bytovke.ja robi 8 a manzel 12. A ked ideme na chatu tak ten nas milacik sa strasne tesi domov.on je proste gaucovi psik 😃

vanilka3
17. aug 2016

Dobry vecer zienky, mala by som na vas otazocku, ze ktora nate ake skusenosti s doktorom Michalom Polackom. Sice uz v Reprofite nepracuje, ale presiel do centra v KE, kam teraz chodime my, tak som trochu zvedava. Zatial som a nim v kontakte nebola. Dakujem 😉

anaba1
18. aug 2016

@gagirl
@marculik ahojte baby..aj my sme si po 5 rocnom snazani a trapeni a ivfkach kupili steniatko biglika...zlatucka je..ako male babatko...mame ju 3 mesiace a teraz ma 4,5 mesiaca..vraj ked pride psik, pride aj babo...clostyl a merional za 200 e som mala nachystany ze ideme na posledny soft..fakt posledny lebo uz som nemala energiu na tie neuspechy..cakala som mrchu a mrcha neprisla...predvcerom mi moj gynekolog potvrdil tehotenstvo..mozno aj medrol pomohol ktory beriem 2 mesiace...ale s emdometriozou po 3 operaciach, znicenych vajecnikoch, 1 vajcovode, amh nizke..pri 2 nativoch sa nenaslo vajko vobec a pri dalsom softe boli 2 z 3 folikov prazdne..a priatel ma tiez zhorsene dna..prirodzene som otehotnela a prvy krat videla 2 ciarky...chcem vas povzbudit ze zazraky sa deju...este stale tomu nemozeme uverit..mozno zhoda nahod, mozno to tak ma byt ..a verim ze aj psik k tomu pomohol..starame sa o nu ako o nase babatko..a citenie sa zmenilo..nieco na tych psikoch bude..

cheeky82
18. aug 2016

@gagirl moj nazor poznas, ja som tehotna vdaka darcovskym spermiam. ale stale sa nevzdavam myslienky, ze to raz vyjde aj s manzelovymi.....ja by som to povedala takto. rozhodovala som sa podla viacerych veci. pocet neuspesnych ivf s vlastnym materialom, minute financie, zle znasanie stimulacie, psychicke trapenie, a vek. Tak sme sa rozhodli, aj na odporucanie lekarov, ze ideme do darcovskych, aby sme aspon jedno dieta mali. ved ten cas tak leti. mala som 28 ked sme sa zacali pokusat, teraz mam skoro 34 a doma mi zatial ziaden krpec nebeha. je to taka poistka, aby sme neostali samy. a potom verim, ze sa nam to podari aj s manzelovymi spermiami.

anaba1
18. aug 2016

@cheeky82 ja by som to riesila presne tak isto...este som chcela ist na poslednu min. Stimulku a keby nevyslo tak sme chceli vlozit darovane embryo...vsak potom by bolo este trosku casu pokusit sa o svoje..

cheeky82
18. aug 2016

mozno co tu napisem je uplna blbost, ale povedali mi to lekari v 3 centrach. pisete, ze neviete, ci sa nedari kvoli vajickam alebo spermiam. nam rovno povedali, ze su to spermie (aj podla spermiogramu), kedze vzdy sa nam oplodnili vsetky vajicka a prve tri dni sa krasne vyvijali. vraj za vyvoj prve tri dni zodpoveda vajicko, lebo je to ovela vacsia bunka ako spermia, a ked sa dobre vyvija, tak vajicko je VRAJ kvalitne.

buba08
18. aug 2016

@anaba1 my mame psíka 6 rokov, mame ho strasne radi, je úžasný, ale nam to nepomohlo, u vás to mozno bola zhoda náhod

evadek
18. aug 2016

@cheeky82 toto povedali aj nam...mali sme 7 vajicok.z... toho ostalo 5 embryii...a v podstate vyvijanie ku koncu vzdy spomalili....a mala som aj potrat v 6 tt...a vraj za potraty do 10 tt mozu vady kt. bvznikaju zlou spermiou....
Do buducna ak by sme isli na dalsie ivf..tak len s fragmentaciou a pri zlych vysledkoch darovane spermie...

evadek
18. aug 2016

@cheeky82 mozem sa spytat ake ste mali vysledky spermiogramu?

evadek
18. aug 2016

@gagirl aj my mame yorkshirika...je strasne zlaty..lubim ho ako kona 😀 odporucam...
A mozno preto,ze je s utulku..je na mne taaaaaaaaaaak zavisly...no proste keby vedel hovorit..tak by povedal,ze ma miluje 🙂
@marculik

cheeky82
18. aug 2016

@evadek moja to ja presne uz ani neviem. z toho posledneho co nam robili v RF sa aleze vobec nevyznam a nedali nam k nemu ani vysvetlenie. v podstate mame ale zle vsetko, je ich strasne malo, stalo sa ze sa nenasli ziadne, morfologia 0, pohyblivost 0, fragmentacia 55%. a zaver:tazka oligoastenoteratozoospermia

saldiv
18. aug 2016

@gagirl ako vieš tak my mame darovane vajicka. A nevyšli nam 4 vklady s 2 rôznymi darkynami. Ideme do ďalšieho kola. A verim ze posledného. Dlhsie mi trvalo sa vysporiadať s darkynou ale teraz som ok. Vlastne deti nemam. Cakam ze budem mat darovane vlastne 😍

evadek
18. aug 2016

@cheeky82 och...dobre ste spravili ,ze ste isli na darcovske....ale spermie sa menia..takze aby nebolo este prekvapko🙂

cheeky82
18. aug 2016

@evadek a este som zabudla napisat, ze raz sme mali dve blastocysty, ktore sa vraj do piateho dna, kedy ich vkladali krasne vyvijali a nic. a blastocysty s darcom, a bum ,tehotenstvo. jasne, ze treba skusat, ale nie do nemoty, raz pride ten moment, ked si povies a dost, takto to nejde, treba ist inou cestou

cheeky82
18. aug 2016

@evadek my v to prekvapko stale verime🙂)))

izzie27
18. aug 2016

@gagirl ahoj,aj my sme nad tym uvazovali ba dokonca v Heliose v Mt sme uz boli na rade s darovanym embryom

evadek
18. aug 2016

@cheeky82 presne..mam pocit, ze nas moment prejde po 5 vkladoch.....a mozno zas budem mat silu..kto vie...

marculik
18. aug 2016

@anaba1 krasne ,normalne mi vysla slza 🙂 :'(

marculik
18. aug 2016

@gagirl no manzel by ti nepomohol?myslim ze ano ,ten moj mu dava tolko lasky,najprv moc nechcel no minule sa mi priznal,kupil mu kefu noo sa mu asi nelubi tak ho cesal zevraj s mpjou,ze ta je jemnejsia 🙂 a ja som sa snou cesala 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre