Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naveen
5. aug 2011

@rebeka33 blahozelam ... 😵 😵 😵 😵 zelam vela stastia

lulu10
5. aug 2011

@staga ahoj no v brne tak vseliako, machac nam nakazal otehu prirodzene a vraj ked to uz potom zas nejvyjde tak IVF a zo zleho spermiogramu nerobil ziadnu pohromu, iba sa ma spytal (ked ten spermiogram docital) ze s kym som otehotnela 😀 lebo s takym spermio ze sa otehu neda... 😅 ako ste na tom vy? uz mate za sebou nejake IVF? ja uz prirodzene skusat nechcem, chceme skusit IVF s PICSI 😉

cecil36
5. aug 2011

Dobre ranko 🙂
Baby, tehulky, dali by ste si v tehu vytrhnut zub? Moja zubarka tvrdi, ze je mrtvy a musi ist von. Bolel ma cez vikend, na pohotovosti ho vyvrtali (podla mojej zubarky zle). Teraz ma neboli ale nemohla mi ho zablombovat, vraj sa mi pod nim nieco moze spravit. Tak chodim s dierou v zube a ona trva na vytrhnuti. Co mam robit? Bojim sa nech babätku neublizim (anesteza, stres a tak) a bojim sa aj toho co bude po odzneni anestezy ked si nebudem moct dat nic od bolesti.... 😒

@rebeka33 gratulujem k Simonke 😵

luly3
5. aug 2011

krasne ránko
@cecil36 jasne že vytrhnut ale bez inekcii, ak si ho necháš môžeš mať neskôr
neskutočne bolesti a zápal a ten pre dropbátko dobrý nieje 😉
ja som teraz chodila 3 dni zubárke mala som zapálene dasne a robila mi vyplachy 😝
mosíme si vytrpieť ale máááme našu lásku v brušku tak to vydržíme 🙂

cecil36
5. aug 2011

@luly3 dakujem, no bez anestezy to u mna asi nepojde, lebo ja mam skrizene korene. Uz mi raz trhali stolicku a skoncilo to 7 stichmi 😠 brrrr. Ale zas nechavat tam ten zub sa mi tiez nechce....

luly3
5. aug 2011

@cecil36 ak je dobra zubárka tak ti anesteziu ani neda 😉
a dobre keby ti ho dodatočne zablombovala a skusila si to vydržat
do pôrodu?????tak sa nedá????? a ozaj tak si daj vytiahnuť iba
nervy sneho a zub si nechaj?????to nenavrhla?

cecil36
5. aug 2011

@luly3 ona mi to ani nechcela sama robit, poslala ma s tym na zubnu chirurgiu. Blombovat nechcela, lebo vraj sa mi tam moze spravit nejaky zapal a opuchnem. No, ja neviem...Ja som tiez chcela pockat aspon do porodu. Nervy tam uz nemam, tie mi tahala davno, potom to bolo zablombovane a spravil za tam zapal (alebo kaz? neviem, dako som to nepochopila). Rozmyslam nad tym, ze to asi skonzultujem s nejakym dobrym odbornikom aj keby som mala konzultaciu zaplatit. Co ty na to?

luly3
5. aug 2011

@cecil36 ak tam nemáš nervy tak ta ten zúbek nebude bolieť ked ho budú tahať
daj ho von to čo ta bolelo nieje ten zub ale tie okolo 😉 samotný zub bez nervou nemôže bolieť
určite si to daj ale urobiť dobrému zubárovi a radšej si zaplať

tinna13
5. aug 2011

@cecil36 ahoj
aj ja som mala pocas tehu patalie so zubami, ale mam nastastie vyborneho zubara, je mladý, velmi pokrokovy.
v 4. mesiaci mi robil korenovu vypln a musel mi aj pichnut injekciu lebo bez tej by som to vraj nevydrzala.
Bola to injekcia, ktora neuskodi babatku, bezne ju tehotnym picha. je taka slabssia, nie si po nej pol dna strpnuta, necitis iba ten zub ktory ti prave robi.Aj som si na nejakom fore citala o injekciach pocas tehotenstva a naozaj existuju take ktore su pre tehotne vhodne.
radsej by som to vytrhnutie zuba urcite este zkonzultovala s odbornikom, nechat tam takyto zub moze sposobit rozne zapaly kosti, co moze byt dost nebezpecne.

jada1
5. aug 2011

@cecil36 určite existujú injekcie, ktoré sa môžu aj v tehu. Jednej známej tiež zubár robil zub s injekciou, keď bola tehotná.
Ak by som ti mohla poradiť: mne vlani trhali zub múdrosti, samozrejme s injekciou. Tiež som sa bála, že keď prestane účinkovať, tak to bude bolesť. Doma som si uvarila silný čaj z repíka a vyplachovala som si to miesto, vôbec som nepotrebovala nič od bolesti a za dva dni sa mi rana krásne stiahla.

callex
5. aug 2011

@bayley no stym pohlavim asi ako ktory doktor..su kocky co uz vedia v 16-17tt a su take co budu vediet az na morfo sono co je od 20tt.aj tak by som povedala ze v 16tt to este nemusi byt stopercentne nakolko sa pohlavne organy dost dlho podobaju .rozdiel je len v pocte ciarok ktore dr vidi. 😀 videla som o tom aj videjko a je to tak.

callex
5. aug 2011

@cecil36 tiez som citala o injekciach pre tehotne.takze asi hladaj zubara ktory bude ochotny ta riesit aj v tehu.inak fakt nechapem preco by ti ho nemohla zablombovat.ved keby sa nam tam vsetkym malo nieco urobit tak si nikdy nedavame blomby ale chodime bezzubi.treba tu dieru dobre osetrit dat najprv drenaz a potom pekne blombu,alebo teda von.lebo tehotenstvo zhorsuje zubky a moze to byt len a len horsie.chuda moje co ty si este musis vytrpiet?

cecil36
5. aug 2011

@callex @jada1 @tinna13 @luly3 babule moc dakujem za povzbudenie, skusim pohladat nejakeho dobreho zubara v BA a odkonzultovat a potom sa rozhodnem. Ale asi skor pre mozne rizika pojde von, no uvidim co na to iny dr. 😉

rienok
5. aug 2011

@rebeka33 blahoželám a prajem šťastnej mamičke (Tebe) a malej Simonke veľa zdravia a spokojný, šťastný život 😵 😵 😵

lenka_21
5. aug 2011

@cecil36 Ahoj, ja mam kamosku, kt. pred 2 tyzdnami tahali zub a bola asi v tom tyzdni ako ty ... konzultovala to s gynekologom, ale ten schvalil aj injekciu a zub musel ist von ... Ak mas dobru zubarku a veris jej a tvrdi, ze zub musi ist von, tak by som si ho nechala vytrhnut. Kamoska bola na konzultacii u 2 zubarov (ten jej ju poslal este k druhemu), ale obidvaja sa zhodli, ze to musi ist von ... Trvalo to chvilku, injekcia to umrtvila a vsetko je v pohode 🙂. Drzim palceky 🙂 🙂 🙂

miminkad
5. aug 2011

@lenka_21 ahoj,ako si dopadla na tej genetike

lenka_21
5. aug 2011

Ahojte baby,
tak ja mam vysledky genetiky... ako som predpokladala potvrdili Faktor V Leiden G169 1A heterozygot a bohuzial sa k tomu pridalo aj MTHFR C677T homozygot. Ak si dobre pamatam tak na toho Leidena budem potrebovat Fraxik a snad by to malo byt OK? 😨 😕 😨
Viem, ze je tu niekto aj s MTHFR, len neviem ci s touto formou ako ja ... 😕 😕 😕

Doporucenie je, aby som absolvovala hematologicke vysetrenie a zatial na ten MTHFR brat kys.listovu a B12 (davkovanie vraj ma urcit gynekolog) a po dovysetrovani na hematologii mi povedia co dalej ... v pripade toho markeru MTHFR sa berie aj nieco ine?

Ostatne mame OK, len som dostala odporucenie, ze by mali ist na vysetrenie aj mama so sestrou ... k hematologovi ... neviete preco?

callex
5. aug 2011

@lenka_21 ja mam to MTHFR ale heterozygota.bolo mi povedane ze to ma vecsina populacie.a ide tam o zrazanlivost krvi..trombofilne stavy.homozygot je ak sa nemylim od obidvoch rodicov takze riziko vecsie.preto sa ma dat vysetrit i mamina a sestra.kvoli trombozam.inak mi to nikto neriesil..iba jeden gynekolog ktoremu som o tom povedal mi povedal ze mam brat anopyrin.co sa tyka kys.listovej prave pre ludi s tzmito mutaciami je vhodny femibion 8oo ktory obsahuje ten metafolin ktory napomaha telu spracovavat a vstrebat kyselinu listovu.
tolko moj osobny nazor.
neboj na vsetko co mas existuje riesenie.

miminkad
5. aug 2011

@lenka_21 tak podla toho,by to mali vsetko sparvit aj nam.v brne odo mna,ked tak chcela len tie mutacie,leidna a MTHFR

maticap.
5. aug 2011

@cecil36 ahoj cecil, ja som sa dnes vratila od zubara - este mam po anesteze strpnutu "tlamu" 🙄 ... No, ja riesim zuby dost dlho - myslim mimo tehotenstva a aj napriek tomu sme pocas tehotenstva nasli kazy a muselo sa aj trhat, aj vrtat a aj opichavat. A inak aj pred tehotenstvom som zubara bez anestezy neriesila. Myslim, ze chodim k dobrym zubarom, vedia co si mozu pocas gravidity dovolit a zakroky sme planovali podla trimestrov: opichavat (podavat anestezu) mozes pocas celeho druheho trimestra (pokial nemas nejake ine zdravotne tazkosti - napr. vysoky tlak krvi a pod.). V prvom trimestri sa anesteza neodporuca a v tretom mi bolo povedane, ze radsej nie. Okrem toho mas pocas tehotenstva narok na dve preventivne prehliadky - odporuca sa v 1. a 3. trimestri. Mne tri kazy nasli prave pri tej prvej prehliadke a kedze ma nic nebolelo, tak sme cakali do 2.trimestra s plombovanim a bohuzial aj s trhanim. Trhali mi "zub mudrosti", cize osmicku a hoci sme mali k dispozicii panoramaticky RTG snimok, na ktorom bolo vidiet ako ten zub vyzera, ze mal rovne korene a mal by ist von lahko, bol prirasteny ku kosti celuste a trocha dr. potrapil. No nastastie sa to podarilo extrahovat aj bez komplikacii (ako napr. zasivanie dasna - to Ta nechcem strasit - iba upozornit, ze ja by som si to urcite nechala opichnut, kvoli takejto moznosti). Dnes sme riesili kaz, ktory vyzeral byt pod dvoma stolickami (nedalo sa presne urcit pod ktorou) , a ktory by bolo najlepsie zrontgenovat, no bohuzial sa to muselo urobit bez toho: dr. mi pichla anestezu, otvorila prvy zub a nastastie to bol on - "mojho srdca sampion" 😵 . A opat som si v duchu pogratulovala, ze som si dala pichnut anestetikum, pretoze som zase mala hlboky kaz, ktory siahal az k nervu a citila som miernu bolest aj napriek anesteze (mimochodom, ten zub ma vobec nebolel, kaz bol objaveny v ramci dentalnej hygieny minuly tyzden...). Zub mam zaplombovany a drzime si palce, aby sa spraval slusne. 😀 Kedze sa totiz nemohlo rontgenovat, tak aj vrtanie urobila dr. odhadom a tak dufam, ze dostatocne. A ak sa ma trhat zub, tak urcite radsej teraz ako po porode. Tolko moje skusenosti so zubami. 😠 😉

maticap.
5. aug 2011

@rebeka33 Gratulujem k princeznej! Nech ste obe v poriadku a zdravucke! 😉

staga
5. aug 2011

@lulu10 no takze u nas to je nasledovne - ja uz mam viac rokov - 40 😒 a mam uz syna z prveho manzelstva ale teraz by sme s priatelom chceli mat spolu ale on ma zly spermiogram, tak sme boli najskor u mojej gyn.lek a ta mi dala Clostibegyt na 2 mesiace ale nic potom sme isly do GynFiv a tam mame za sebou prvu IUI a od nedele by sme chceli zacat druhy pokus tak uvidime aj ked sme este neni pevne rozhodnutý, lebo moc tomu neverim sanca 10% a uz som tie lieky brala 3 mesiace v kuse, no a tak by sme chceli ist do Brna skusit umele oplodnenie. Ozaj nevies zoberu ma hned na konzultaciu alebo dostanem termin?Takze u nas to je tak, ale velmi by som chcela mat este babatko. A vy co ako? a este jedna otazka co je to IVF s PICSI?

mima263
6. aug 2011

@rebeka33 blahoželám, nech ste zdravé a šťastné

lenka_21
6. aug 2011

@callex Ahoj...dakujem za vysvetlenie 🙂 😉 🙂 Pisala som, ze tu budem bez Vas stratena ... v klude som si precitala papiere od Dr. a ona navrhuje vysetrenie obidvoch rodicov plus sestry ... teraz mi to dava zmysel, prekvapilo ma, ze preco iba mama a sestra a otec nie, ale je tam napisane, ze rodicia 😉 ... Aj tebe doporucili dalsie vysetrenie u hematologa ... u mna Dr.na tom trvala, vraj aby sa urcila nejaka hladina toho MTHFR C677T homozygota - vraj prave kvoli tomu, ze Leiden je heterozygot a MTHFR je homozygot 😕 😕 😕 Takze ak som to spravne pochopila homozygot je od obidvoch rodicov a heterozygot iba od jedneho??? To je jediny rozdiel? Mrknem to aj na internete ...., aby som tolko neoxidovala ... 😉 Ja uz beriem kyselinu listovu s B12 cca 3m... je to od firmy foreverliving products ... pozerala som sa na zlozenie B12 je tam 500mcg a kys.listovej 400mcg ... beriem 1tbl denne, ale neviem aku davku by som mala uzivat ... Kolko si brala ty? Pozriem aj ten Femibion, ale baby ho dost krtizovali, ze je to komercne a velmi drahe ... neviem idem pozriet. Geneticka mi povedala, ze davky mi urci moja gynekologicka, ale ona je taka jednoduchsia a nema az tak vela skusenosti s tymto a asi bude lepsie ked si to zistim sama ... Bola si aj na vysetreni u hematologa? Asi vela otazok 🙂 😉 🙂

@miminkad Aj si jej hovorila, ze co potrebujes vysetrit? Mne tvrdila, ze mi robi toho Leidena .. atd kvoli MA a jej nazor bol, ze za tym MA mohol byt Leiden, co mam mrzi, lebo mozno injekcie, a bolo by to fajn ☹ ☹ ☹ No uz s tym nic nespravim a uvidim co bude v septembri ... ak sa dobre pamatam ideme na to spolu 😎 😎 😎

Baby, kto tu ma este to MTHFR a aj Leidena? Zaujima ma ci ste boli na dalsich vysetreniach a ake davky liekov ste na to uzivali ... tusim je tu este niekto okrem mna a @callex s tymto markerom???

lenka_21
6. aug 2011

@luly3 @mircalla @dalida Ahojte baby, ak si dobre pamatam aj vy mate nejaky problem s tymito genetickymi markermi ... ale ak sa nemylim vo vasom pripade ide asi o hetorozygot ... Viete mi napisat Vase skusenosti a ako ste to riesili dalej?

luly3
6. aug 2011

@lenka_21 hej spravne si pochopila heterozygoda je od jedného rodiča a homo od obidvoch 😉
mne to našli na hematológii a deň pred OPU som si začala pichať fraxík 0,3 a pichám
celé tt 😉 dovtedy som mala 3 krat spontánny potrat a s inekciama nie takže mne pomohli 😉
samozrejme brala som aj kys. listovú a piridoxin

naduska
6. aug 2011

@lenka_21 ja mam MTHFR heterozygot C677 a homocystein bol ok 6,7 .....

mircalla
6. aug 2011

@lenka_21 ja som mala nieco ine

callex
6. aug 2011

@lenka_21 mna kvoli tomu MTHFR nikto nikam neposielal..asi preto ze je to hetero.ak mas uz homo je to uz o nieco zavaznejsie.na hematologii som bola aj tak..z vlastnej iniciativy. 😎 tam mi tuto mutaciu ani nespomenuli a vysledky boli ok.brala som len ten femibion http://www.femibion.sk/index.php?pid=femibion800
prave kvoli tomu metafolinu.800nie je az taka draha ako 400.svojim zlozenim mi tieto pripravky vyhovuju.neviem ktore to su ale ci babyplan ci ktore ale tjedny napr. obsahuju aj vitamin A ktory sa v tehu velmi nesmie. 😖 takze tak. vedela som o tom ze 400je draha tak som isla do lekarne a porovnavala zlozenie 3pripravkov urcenych v druhom trimestri a femibion mi vysiel najlepsie.
to davkovanie b12 a kyseliny skus prekonzultovat s tvojim dokym v reprofite,ked mas taku zaostalejsiu gynekologicku.myslim vsak ze 400kyseliny je akurat..myslim ze to je odporucana denna davka.

miminkad
6. aug 2011

@lenka_21 nie,nehovorila som jej to.pytala sa na trombozy v rodine.snad to robia bezne,ked tak sa jej potom na to opytam,ked pojdeme pre vysledky.ked ma hned zvozila,ze sme boli objednany na osmu.nejak sme si zmylili cas...lebo som nas preobjednavala a ja som si zapamatala ten prvy cas

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre