Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bayley
30. máj 2011

@jada1 kedy máš termín na testovanie? Veľmi Ti držím palce, aby bol test pozitívny, viem, aká veľká položka je IVF pri darcovských vajíčkach 🤐
@callex teším sa s tebou, je skvelé vidieť ti konečne v pase tt 😵
@martini gratulujem k dievčatku 😵
@leamax 😢 je mi to ľúto..... ja by som to tiež brala ako napísala @leamax

martini
30. máj 2011

@rienok super, určite to potrebujete...prídem robiť namiesto teba šefku? to mi ide 🙂
@bayley dakujem...

mircalla
30. máj 2011

@rienok no chapem pocity. ja som bola tehotna 3 krat, z toho raz s mojimi a 2 krat s darcovskymi (z 5. pokusov). vzdy som bola tehotna po PK a len s kvalitnymi embryami. prvy tehu bolo take najkratsie, s vlastnymi vajkami (2 blastocysty), potom som mala s vlastnymi 2 neuspesne pokusy (no na 3. den 1-2 pekne embrya, ale nic z toho), potom 2 jasne tehu s darcovskymi. zial prvy bol missed, ale zrejme kvoli hemato, mali sme uz aj srdiecko. chcem tym povedat, ci nestoji za to zvazit darcovske, neviem....mne to so svojimi moc nevychadzalo, pri darcovskych boli super kvalitne vajka, tak to vyslo....tiez s vlastnymi mi ten pokus, kde som mala blastocysty vysiel, ale tehu dobre neprosperovalo, i ked bol aspon gastracny vacok....neviem, ako si na tom vekovo a ci nie je problem skor v kvalite vajicok ako v uchyteni....nechcem byt drza, ze sa pytam. ja som zacala s pokusmi az po 35, mam oskalpovane vajecniky, vajcovody prec, zrasty...no uz to nebolo nic moc. z uvedeneho vyplyva, ze u mna skor bol problem v kvalite, i ked to prve tehu bolo s vlastnymi, ale zial....hm?

leamax
30. máj 2011

@bayley dakujem, viem, ze ste mi tu vsetky drzali paste, ste zlate 😵

no nic, dievcata, idem ja spat, nech tomu dokymu zajtra nezaspim na koze 😀 aj tak este asi budem slzit v posteli, tak kym zaspim...ajajaaaaaj.
tak dobru nocku vsetkym a sladke sny o babatkach - snazilky, raz nam to isto vyjde 😵

rienok
30. máj 2011

@mircalla ano je to aj o veku, o 2 týždne budem mať 39 😒 . hej už sme bavili aj o darcovských, ale Štelcl zatiaľ nechcel že sú veľmi pekné a aj sa pekne delia tak neviem ešte som mu dnes písala, či by vedel dačo navrhnúť. No uvidíme ... teraz si spravím detox, budem cvičiť, pojdeme niekam na dovču a potom sa nejak rozkyveme. Ide leto tak si ho užijem 🙂

kajka39
30. máj 2011

@callex - srdieckova gratulacia k srdiecku 😵 😵 (h) a k novemu vodicaku 😀

@rienok - nechce sa mi vobec verit, ze to takto dopadlo. Ziadne slova ta v tejto chvili nepotesia, cely den som na teba myslela. Je mi to nesmierne luto... ☹ ☹ ☹ vyzeralo to velmi, velmi nadejne.
Az som stratila chut ist do toho opät, hmm 😒

mircalla
30. máj 2011

@rienok ja som mala tiez pekne vajka, ale malo...vzdy som mala malo vajok (najviac 5), ale jednotkova kvalita, a aj tak to nevyslo. u mna napriklad bolo tehu len po PK. ono sa neda povedat, ci z 8-bunkoveho embrya bude daco aj na 5. den....pri 2 vkladoch na 3. den som uspech nemala. pri 3 PK (jedno so svojimi) hej. tym nechcem nic naznacit - len statistika. posdledny pokus - 3 hatchujuce blastocysty a jedna expandovana. samozrejme su tu kocky dokonca starsie ako ja (mirinda napriklad), ktore su podobny pripad a vyslo to aj s vlastnymineviem presne, ale myslim, ze az na 7. pokus. celkovo to ma urcite vyssiu uspesnost, ja uz som sa nechcela trapit a nicit telo, to bol hlavny dovod. nevim, ci mas urobene FSH, urcite ano, u mna bolo vyssie, ale nic tragicke zase
presne tak, uzite si leto, porozmyslajte. pri dietati uz potom nehrozi🙂)

lenka_21
31. máj 2011

Ahojte kocky, tak som sa to snazila aktualizovat a pozooor, ale neviem ci to tu mam napisat, ale Leamaxin mm pracuje ako tunelar 🙂 😉 🙂 😉

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6.
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.

TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží 🙂
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska spolu - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite

lenka_21
31. máj 2011

@rienok Rienok, verim, ze dnes pre istotu zbehnes na tu krv... ak teda nemas este riadnu mrsku.

Drzte sa baby!!!

danutta
31. máj 2011

Ahojte kocky.Chcela by som Vas poprosit,ci niekorej neostal zo stimulky MENOPUR.Velmi by ste mi pomohli.Prosiiiiim.Zelam vsetkym krasny den 🙂

cecil36
31. máj 2011

@leamax ja som bola u nich iba cisto na trofoblastne, nebola som ani ich pacientka, iba som si tam zavolala, ze ci to robia a hned ma aj objednali. Nic som neplatila, mala som papier od mojho gyndosa 😉 Nastastie sa u mna zoadne protilatky proti trofoblastu ani spermiam nenasli 🙂
@lenka_21 ano toto vysetrenie mi robili v heliose v MT minuly rok v lete alebo na jesen, uz si nepamätam, vsetky ostatne vysetrenia mi robili v tkanivovej banke v KE.

cecil36
31. máj 2011

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6.
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.

TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska spolu - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite

miminkad
31. máj 2011

@lenka_21 najslusnejsie by boli,keby ich blizky rok nevidime 😀

jada1
31. máj 2011

Ahojte kočky, takže ja mám pozitívnu správu.Od 5 dňa po ET hľadám na sebe tehu príznaky a stále nič. Už som mala aj pochyby, či sa to vôbec podarilo. Pobolievali ma trochu len prsia, viac nič, Ale to aj minule pri neúspešnom IVF. Včera ráno, keď sme išli s mm do roboty mu hovorím, že neviem, či to vyšlo, lebo nejako tehotne sa vôbec necítim. Po obede v robote som trolilinku začala cítiť podbruško a nejako ma začali bolieť prsia už aj pri chôdzi. Prišla som domov, najedla som sa a začalo ma napínať na vracanie. Do večera som mala taký pocit, že mám čosi v krku, ako keď prehltnete tabletku a zostane vám krku (poznáte ten pocit). Tak som sa rozhodla, že ráno testujem. Spravila som prvý test, hneď vybehli dve koľajnice 😵 😵 😵 , tak potom pre istotu ešte dva, však čo keby bol vadný. 😀 Poviem vám, že vidieť na teste po 14 rokoch snaženia dve čiarky je úžasný pocit. Už som si nad nimi aj od radosti poplakala.Samozrejme stojím nohami pevne na zemi, môže sa stať ešte čokoľvek, ale pevne verím, že sa nám tento krásny sen nerozplynie. V pondelok idem na krv, tak budem múdrejšia. Dnes som 10 deň po ET. Testy sú 10-kové.

jada1
31. máj 2011

A ešte som si dovolila sa doplniť do tabulečky, ak teda môžem.
🙂
PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6.
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.
jada1, ET 21.5 2xHB, 31.5 pozitívny HCG test
TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska spolu - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite

miminkad
31. máj 2011

@jada1 super,mooooc sa tesim 🙂 😵

cecil36
31. máj 2011

@jada1 jeeeeeeeeeeeej krasne testiky, moc gratulujem a drzim palce 🙂 Kolko ste davali embryjok?

miminkad
31. máj 2011

@jada1 krasne testiky,naozaj,moc sa s tebou tesim,az mi slzy do oci vyskocili.inak tiez som mala vcera ten pocit niecoho v krku.aj teraz mam,ale od dojatia 😵

jada1
31. máj 2011

@cecil36
@miminkad ja tomu ešte stále nejako nemôžem uveriť. Vkladali sme 2 hatchujúce blastocysty. Baby ja som sa tak bála testnúť. Ráno už o 5 som bola hore, lebo som bola nedočkavá. Namočila som test, držala ho v ruke a ke´d som videla ako sa tam ukazuje tá druhá čiarka, tak som bežala za mm do postele ho zobudiť. Ten s takými zalepenými očami, že veď ja tam nič nevidím a o chvíľu koľajnice. Kočky ja som ale robila 10-kový test, ale na 10 deň by to malo byť ok, nie?

miminkad
31. máj 2011

@jada1 podla mna hej.krasne su 🙂

cecil36
31. máj 2011

@jada1 je to uplne super a mozno sa chytili aj obe bambulky 😉 Ja som mala ovela slabsie kolajnicky, kuk do albumu, ale my sme davali 12 bunkacov 😉

martini
31. máj 2011

@jada1 ešte raz tíško gratulujem...to sú teda koľajnice...to bude riadne HCG...

callex
31. máj 2011

ahojte..uff ale mi zabralo prebrodit sa 10stranami..nebolo to vesele citanie 😒 robila som si poctivo poznamky tak idem na to:
jaj ale este predtym chcem podakovat ku gratulacii k srdiecku..dakujem velmi pekne a budem hladkat brusko a dohovarat zemiaciku aby pekne rastol a v januari nam tu vsetkym urobil radost.

@tinna13 ten Tvoj gyn.robi len do obeda a casenky mi moc nevyhovuju..a navyse mi svokra o nom porozpravala veci. 🙂 takze zatial som tam kde som bola.
@cecil36 mas perfektny rezim skolkara.. 😀
@tonytony mas nadherne HCG..mozu aj nemusia to byt dvojky..ale hlavne nech nieco je..a pozitivnym testom a HCG sme len na zaciatku a caka nas dlha cesta plna obav strachu ale aj radosti
@rikuska21 gratulujem k rozhodnutiu k adopcii..ja som tehu po cca 5rokoch
@ninockaskv kedy mas kontrolu?ako to s tebou vyyera?aka je uroda?
@jada1 tie ciarky su priam ukazkove..ja som to vedela ze to takto dopadne a nie inak..gratulujem
@miminkad ty si take neposlusne dievca 😀 ..tstale ti tu pisem ze prsia su dobre znamenie..tak bud uz trosku optimista a neboj sa..budu tam //
@naduska mne to vyslo na 2x v RF..ale kazda sme ina a statistika bude rozna
@leamax ja som si davala robit len trofoblasty vo viamede v brne..stalo to nejakych 1500kc..ale peniaze vrazene do imunity su podla mna zbytocne pretoze ak ti aj najdu nieco pozitivne nic ine okrem prednisonu na to neexistuje..a ked poprosis v RF oni ti ho predpisu.
@rienok mas uzasneho manzela a to ze sa zavrel v kancelarii mi pripomenulo knizky zeny su z venuse muzi z marsu .to spravanie je pre chlapov typicke..zaliezt do jaskyne a tam sam so sebou vyriesit problem.verim tomu ze dnes je to uz lepsie a pekne sa k sebe tulite a mate utechu jeden v druhom.dovca je super napad.a alternativne metody takisto.
@martini neviem preco ale ja som si myslela ze to bude dievcatko..to mi k tebe tak pasuje..inak velka gratulacia..Agatka je fajn meno.
@gabinkaa presne tak ak budes pozitivna ziadne termalne vody..iba mooooreeee

havk

callex
31. máj 2011

@jada1 tak to si testovala presne ako ja..ja len o hodinu skor a takisto som lomcovala s chudakom mm..a ten sa zmohol na ehmm super a chrapal spokojne dalej..a ja som uz nevedela ani zaspat..

miminkad
31. máj 2011

@callex ano mami,uz som pozitivne naladena.svoju zlost vybijam teraz na svokrovej torte 😀

lulu10
31. máj 2011

@callex blahozelááááááááám, je to krásne 😵

martini
31. máj 2011

@miminkad ty si dnes ktorý deň po ET (deň ET sa nepočíta)?

miminkad
31. máj 2011

@martini dnes 8den

cecil36
31. máj 2011

@callex ved to o chvilku zaspim z hrncekom caju v ruke, blizi sa totiz moja spacia dvojhodinovka 😀 A velka gratulacia k srdiecku. A mate uz vymyslene mena, len tak do zasoby 😀 ?

cecil36
31. máj 2011

@miminkad neboj prsia su dobre znamenie a ono to necitit stale, chvilu hej, potom chvilu nie a potom sa to zas vrati. Teda aspon u mna to tak funguje 😉
@martini peknucke mena mate vymyslene 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre