Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
1. jún 2011

@miminkad ábno presne tá 😀 A ja som si myslela, že je preto nasratá, že musí byť v sobotu v robote 😀 😀 😀
@bayley určite bude 😉 . Dnes si ktorý deň po ET? Myslím, že 9, však? Ja by som na tvojom mieste spravila zajtra ráno test. 🙂
Ja som si dnes ráno jeden zasa spravila. Nakúpila som ich 30, tak čo s nimi 😀 , do pondelka do krvi idem testovať každé ráno 😀 . foto prikladám v prílohe

bayley
1. jún 2011

@miminkad určite to dopadne tak, ako povedala Vitoušková. Aké máš príznaky, keď konečne veríš? Dúfam, že tortičku uvidíme. Si šikulka, že si sa pustila do takého niečoho 🙂

jada1
1. jún 2011

@bayley ešte na margo tej Dr.Kuřecovej. Ona nás tak pozitívne naladila, že sme mali pocit, keď sme z tadiaľ odchádzali, že je viacmenej isté, že sme tehotní 🙂

miminkad
1. jún 2011

@leamax cokolada mi chuti,ale len mliecna.no to bude riadny abstak 😀

jada1
1. jún 2011

@bayley nejaké tehu príznaky pociťuješ?

miminkad
1. jún 2011

@jada1 tak snad aj nam prinesie stastie.krasny testik 😉
aj nas tak vitouskova naladila 😉
@bayley to ma manzel tak nahovoril,ze je to dobre.ale prekvapilo ma vcera poobede bolest ako pred ms a pocit na vracanie,ale to trvalo len chvilu.a poobede tu boli decka,tak som bola s nimi na zahrade,ale asi ma to unavilo,lebo ma podbrusok zacal boliet,ked som si potom lahla,tak to pomaly zacalo ustupovat

jada1
1. jún 2011

@miminkad je to na dobrej ceste 😉 . Určite je to tam! 😵 .
Ja som sa skoro ráno povrac.....,mm si v kúpelni strekol na seba parfém a musela som utekať preč. Išla som sa nalíčiť do obývačky 😀

leamax
1. jún 2011

@jada1 no kraaaasny je. a tmavsie uz nebudu, nemozu, ved to sa uz ani neda.ved popluj te testy tehu virusikmu a predaj niekomu 😉

miminkad
1. jún 2011

@jada1 mne tiez dost veci pachne,muz akoby sa neskutocne vonal,vcera mi smrdel praskovy cukor

jada1
1. jún 2011

@leamax ja teraz len kontrolujem, či to náhodou neslabne. Dnešný je zaschnutý, fotený aso po 1 hod. Včerajšie boli čerstvé, fotené asi po 10 minútach 🙂 .
Ocikám všetky a budem rozdávať ako teplé rožky 😀
@miminkad páchne, páchne, lebo si tehulka 🤐

miminkad
1. jún 2011

@jada1 uvidime 🤐

leamax
1. jún 2011

@jada1 neboj, nezoslabne 😵
@miminkad len tomu ver 😵

miminkad
1. jún 2011

@leamax nechcem sa predcasne tesit

mia_15
1. jún 2011

Baby vy ste si tu vcera aku zurku urobili 😀

@leamax si super! ta obdivujem 🙂 vcera som si precitala skoro vsetky spravicky.... my by sme mali povzbudzovat teba a ty nam tu robis zabavicku 🙂 urcite dnes napis ci mrcha dosla,ja viem ze pride

🙂 @miminkad uz si urob ten test 😀 velmi som zvedava... urcite bude mat dve ciariska 🙂 ale si terz sama,ze?asi si ho chces urobit s muzickom,co?no ved to chapem. a kedy si ho planujes urobit 🙂

@bayley a ako sa mam doplnit do tej vasej tabulky, ja to neviem 😕 a testovat mame 14.6., nooo ale neviem ci to do vtedy vydrzim 🙂 ty si bola kedy na ET?

mircalla
1. jún 2011

@rienok ja to neberiem, ze toto je vyborne, lebo v inych CAroch bolo zle. mne sa napr. pristup v heliose martin pacil. to urcite nie. pre mna bol pristup v RF priam fantasticky. a keby si sa opytala x bab, co sem chodili, povedia to iste. tie jedovate poznamky som skor ale myslela niekoho ineho, cize @gerduscha prepac, ale uz mi to fakt islo dost na nervy , hoci som sa snazila byt ticho. ja sa ich naopak budem zastavat. a tiez mi tam nevysiel prvy pokus, ani druhy, a to dokonca s darcovskymi.
ako som povedala, som za kritiku, ale nemam rada ironiu a sarkazmus....aspon nie v tejto teme. moj nazor, nik s nim nemusi suhlasit, tu by sme sa mali skor podporovat a nie sa do nich navazat

tonytony
1. jún 2011

@jada1 No, opět nádhera🙂 Já už teď 2 dny netestuju, ale dnes se mi už škubala ruka... Včera jsem měla křeče v břiše, asi jsem to po dlouhém lenošení přehnala, tak mám strach a výčitky, jestli jsem něco nepo... TAk uvidím, ale bojím se už i testovat, nechci si ten pocit těhu brát, kdyby náhodou... Tak uvidím, jestli to vydržím...

rienok
1. jún 2011

@mircalla ale áno 🙂 ja sa veľmi ospravedlňujem všetkým, naozaj mi bolo veľmi zle.

leamax
1. jún 2011

@miminkad jasne. tak sa netes, budes mat na to aj tak zvysnych 9mesiacov 😵
@mia_15 cooo??? no dakujem 🙂 jasne, dam vediet ohladom mojej mrchane jednej mrchovitej.

jada1
1. jún 2011

@tonytony neboj sa, všetko je ok 😉 . Včera aj mňa celý večer bolelo dosť bruško ako na mrchu. Inak som hladná, že by som s prepáčením aj klince zožrala a len tak popichám do jedla, hrča v krku a dosť. Včera som si uvarila 9 pirohov, že ako sa idem nadlábnuť, zjedla som 2 a mala som dosť. 😀

Kedy ideš na sono?

miminkad
1. jún 2011

@mia_15 test budeme robit az v pondelok.skor asi nie
@leamax 😀 dobre,dam na tvoju radu 😉

miminkad
1. jún 2011

@jada1 ja mam tiez hrcu v krku,ale skor mi jest nechuti

leamax
1. jún 2011

@miminkad no aspon ze posluchas 😀
@rienok nemusis sa ospravedlnovat, my to chapeme, ze ti neni prave do spevu...
@tonytony neboj, vsetko bude v poriadku, davaj na seba pozor a setri sa hlavne, oddychuj

naduska
1. jún 2011

@lenka_21 ja som bola na 1 IVF -dlhy protokol ISCARE BA,,,1IVF -dlhy protokol HELIOS BRNO ,3x RP-kratky protokol [tak zvane soft ? a pichala som viac 😀 ]

rienok
1. jún 2011

@leamax ako som písala včera si obrovský človiečik asi sa na teba prídem kuknuť 😉

miminkad
1. jún 2011

@leamax jasne,ze poslucham. 😉

pikha
1. jún 2011

caute zeny.. no, nezahalate veru a kukam ze vaznu zurku ste mali vcera vecer 😀 😀 a co sa tyka RF, suhlasim s bayley a mircallou, RF je velmi dobre centrum a na vysokej urovni. Maju toho vela, ale nemam pocit, ze by to nejak flakali-nie je to vsetko len o nich a niektore veci chtiac nechtiac clovek neovplyvni.. a jednovetne odpovede, preco nie ked maju hlavu aj patu, ide predsa o konkretnu informaciu k danemu pripadu, tak co tam ake obkecy. A s tou Kurecovou by som to tiez nevidela tak cierne.. my sme s nou mali do cinenia casto a nikdy nebol ziadny problem, prave naopak. Ale zase verim, ze nie kazdy ma s kazdym rovnaku osobnu skusenost.
@leamax dufam ze ms dorazi do konca tyzdna a bude pokoj 🙂 a potom oddych, reset a septembrove mimi 😉
@jada1 gratulacia velka 🙂
@rienok tebe som chcela.. vcera som bola vonku a bola s nami jedna kocka, ktora je presne ten isty pripad ako ty. Ide jej na 40, manzel ma 45 a obaja su zdravi, len sa nedarilo. Skusali asi 5 rokov a vzdy vsetko oka, len sa nechytilo. Vlani sa rozhodli, ze stacilo hormonov a stresov, vykaslali sa na vlastnu liecbu a vzali si darcovske embryjko. Chytilo na prvy krat, tehu bolo uplne bez problemov a dnes maju krasneho chlapceka. Jej zdrava maternica bez problemov prijala embryjko 25 rocneho darcovskeho paru a dnes su krasna stastna rodinka. Boli v CAR v Plzni a aj im bolo povedane, ze niekedy mozu byt partneri uplne ok, a je to proste len "unavou materialu" vzhladom na vek. Hned si mi napadla ty, tak ti to pisem. Neviem nakolko si zastancom darcovskeho materialu, ale ak si, tak si myslim, ze zdrava baba po 36 a mlade silne embryjko je velmi nadejna kombinacia.

jada1
1. jún 2011

@rienok ja by som to na tvojom mieste riešila osobnou konzultáciu. predsa len, keď si tam osobne, vyčlení si na teba čas, tvoju kartu má pred očami a riešite problém. Po mailoch mi to príde také.....asi hektické. Nevieš v akom pracovnom strese je on momentálne a môže sa stať potom taká vec, že sa niečo prehliadne , ako napr. u teba výsledky hystero.

leamax
1. jún 2011

@rienok dakujem 😵 aby si nebola nakoniec sklamana 😀 tak ved preto sme sa tu stretli aby sme sa aj v takychto tazkych chvilach podrzali, nie?
@miminkad ved preto, ved preto 😀 😀 😀

rebeka33
1. jún 2011

@bayley som rada, že sa ich zastávajú aj iný ako staré RFtáčky. 😀 Kedže som trocha z podobného odboru. nie je možné si pamätať všetkých pacientov a ich diag. a vyšetrenia. Mňa to privádza často k zúfalstvu v robote a vznikajú z toho chyby. Ja som sa poučila a každému poviem prídte. A to som robila aj v RF. Ked som niečo potrebovala konzultovať dohodla som sa s Koudelkom a šla tam ked mal čas s nachystanými tázkami ,aby som nezdržiavala. A to z Ke mám celú noc vlakom.
@rienok keď má mm 47 a ty si o.k. tak bez hyalorunu a predimplatačnej a pk ,by som do toho nešla. Aj ked je normálny počet a tvat spermií tak to ešte vôbec neznamená ,že sú o.k.. V RF je slabý andrológ ,tam len spravý počet a pohyblivosť. To je nič, vKe na imuno to robia podrobnejšie a aj nejký genetik by sa zišiel ,ale v BA ti neporadím.
Asi sem budem musieť prestať trochu chodiť,lebo sa do toho príliš zamotávam.Sorry.

jada1
1. jún 2011

@pikha moja reč. My sme mali darované oocyty. Nepôjdem hlavou proti múru, ke´d mám svoje vajuchá na figu. Sliznicu s maternicou som mala pred ET exkluzivní, ako mi Dr. povedal a vajká boli od 20 ročnej kočky. Uvidíme ako to celé dopadne, ak dobre, vôbec mi nebude vadiť, že dieťatko bude geneticky naše len z 50% po manželovi. Ja si ho vynosím, ja si ho porodím, ja budem jeho mamina 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre