Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
4. jún 2011

@miminkad do kelu, ja som bola presvedčená na 99%, že je to tam. Viem, že si veľmi smutná ☹ , ale neboj nabudúce to vyjde. Ty si mala IVF prvýkrát? Ak ťa to uteší, tak naozaj to máááááloktorej vyjde na prvý krát. Takže hlavu hore. Ono to bude, len treba chvíľku počkať 😉

miminkad
4. jún 2011

@jada1 hej,prvykrat

jada1
4. jún 2011

@lenka_21 som si povedala, že budem testovať až kým nepôjdem na krv 🙂

jada1
4. jún 2011

@miminkad tak hlavu hore. Neviem či je vôbec niekto v tejto téme komu to vyšlo na prvý krát, myslím, že ani nie. Sme tu všetky ako na hojdačke. Sklamania, sklamania, a postupne sa sem tam nejaká pridá k tehulkám. Som o tom presvedčená, že každej to vyjde, len niekto čaká kratšie, niekto dlhšie. Si mladunká, takže máš kopec času. Nemusíš sa stresovať tým, že ti uteká vlak ako napr. ja. Ja by som na tvojom mieste dala mesiac pauzičku a v júli alebo auguste skúsila zasa softík. 😉

miminkad
4. jún 2011

@jada1 len to musim vstrebat.v pondelok sa rozhodneme,co spravime dalej

dandy914
4. jún 2011

@miminkad jasne, ze ty najlepsie vies ako ti to vyhovuje. ak sa na druhy pokus hned citis, nie je co riesit. inak je pravda, ze nam to aj preto tak dlho trva, lebo zo zaciatku sme sa IVF branili, nie som sice veriaca ale mam pred tym uzasny respekt. a ked som po tretom IUI potratila, tak som sa rozhodla, ze najprv si dam vysetrit vsetko mozne aj nemozne co by mohlo byt pricinou neuspechu a az potom pojdem do IVF.

dandy914
4. jún 2011

a vyzera to, ze som sa rozhodla spravne. lebo vzhladom na fragmentaciu dna, ktoru mm nakoniec zistili, by nam ani IVF nepomohlo a bol by to len jeden neuspech za druhym. 😒

leamax
4. jún 2011

@lenla_21 ja pridem na bielom koni, bicykel necham odpocivat 😀
@miminkad suhlasim s @jada1

lenka_21
4. jún 2011

@miminkad ak proste nemas chut tak nikde nechod a hotovo ... mne trvalo dlho kym sa sa toto naucila a i ked moja choroba nebola lahka, ale v tomto mi pomohla ...
Nemam o teba obavy, ze to nebudes skusat ... fakt si daj chvilku pauzu, zbehni na dovolenku ... ja mam 2 mesiace na vsetky testy a v auguste dame stimulku spolu ... neboj ja ta dokopem a partacka sa mi zide 😀 😀 😀

lenka_21
4. jún 2011

@jada1 jaaaaaj moja, len testuj ... tie kolajnice nas tu povzbudzuju 🙂 😉 😀 ... kolko mas este testov doma?

@leamax no takto to je supris, mame uz kona, helikopteru, ferarri a tak ja asi vytiahnem balon ... no co callex nech ma zabavu...urcite jej dlho nebolo zle 😀 😀 😀

miminkad
4. jún 2011

@dandy914 my si tiez teraz dame porobit nejake vysetrenia.musim pohladat,co vsetko by sme potrebovali.no a najlepsie by bolo ist co najskor do dalsieho.ved uvidime,co povedia.v podstate nam vsade vravia,ze nie je nejaky extremny problem.tu fragmentaciu DNA vam kde robili?
@lenka_21 len oslava je u nas doma,byvame so svokrovcami.no ja som skor rozmyslala,ze spravit soft teraz a odist na dovolenku.

lenka_21
4. jún 2011

@miminkad Tu fragmentaciu robia aj v RP a aj v Iscare... Ja idem este aj na to AHM a aj mm urobia DNA fragmentaciu ... Mala si uz vysetrenie imunity?

@dandy914 Mal mm problem so SPG?

mircalla
4. jún 2011

@lenka_21 bohuzial, ja som u rodicov, no a s malym celkovo vsetko komplikovanem ale dakujem za dotaz

bayley
4. jún 2011

@miminkad ja tomu nemôžem uveriť 😔 Pre mňa si bola hneď po ET jasná tehulka. A určite nielen pre mňa. Čo sa týka pauzy, u každej je to iné. Mne dal Koudelka pauzu 2 mesiace. Ale viem, že niektorým babám tu schválili ďaľšiu stimuláciu hneď po nevydarenom pokuse. Každopádne som presvedčená, že dovolenka po ďaľšom ET bude výborná voľba 😉

naduska
4. jún 2011

@lenka_21 ja by som isla velmi rada ale som v Brne .... 😀

miminkad
4. jún 2011

@bayley preto by som to chcela nejak takto riesit,ist do toho hned.lebo ked sa vratim do roboty,su dovolenky a mne dovolenku neda nikto,kedy si zmyslim.u nas sa planuju dovolenky mesiac dopredu

bayley
4. jún 2011

@jada1 krásna čiarka 😵 Nepochybujem, že je u teba všetko na správnej ceste 😉 Ja som dnes dala RF test, čiarka je tam je slabšia, ale je tam. Stále tomu nemôžem uveriť, po 4 rokoch 😵 Mám doma ešte jeden mama test, ten skúsim zajtra - dúfam, že sa to trošku posunie 🙂 Ty ideš aj na HCG z krvi? Ja som ešte nevolala do Brna, o týždeň by sme chceli ísť na 12 dní na dovolenku (ak sa mm podarí dovtedy všetko zorganizovať v práci 😖 ). Pred dovolenkou ísť na utz ešte nemá asi zmysel a keď pôjdem až po dovolenke, to budem už 36. deň po ET. Preto by som chcela v pondelok a potom ešte v stredu odber krvi na HCG, aby som mala trošku istotu, že je to OK.....

dandy914
4. jún 2011

@lenka_21 ako sa to vezme. zo zaciatku ho mal dobry, len trosku horsiu pohyblivost preto sme isli do IUI ale postupne sa zhorsoval. posledny bol asteno-teratozoospermia, fragmentacia dna 36% a silny zapal. ☹ zalezi od toho kde ho robia, ako podrobny ho spravia a co ti k nemu povedia. 😝

bayley
4. jún 2011

@miminkad chápem..... to plánovanie dovolenky v robote x mesiacov dopredu, prípadne celozávodné dovolenky sú hrozná vec 🙄 Ty máš teraz dovolenku, alebo si na PN?

miminkad
4. jún 2011

@bayley teraz som pn.preto mi je to zlozitejsie aj zosuladit,kedy ist do dalsieho ivf.kazdy chce dovolenku a ja to babam v robote neberiem.my mame aj zaplatenu,ale s mi tam ani nechce

dandy914
4. jún 2011

@miminkad fragmentaciu nam robili v KE. ale myslim ze to spravia aj inde, @cecil36 tusim spominala iscare ba. ozaj cecil, a v ba vam spravili cisto len tu fragmentacu alebo to je tiez taky podrobny spermiogram, z jtoreho vies aj ci su zapaly? chystame sa na kontrolu, tak som rozmyslala ze by sme isli len tu v ba, len neviem ci je to s tymi kosiacami potom porovnatelne?

rebeka33
4. jún 2011

@miminkad ešte raz ,je mi to ľúto. Viaceré sme to považovali za tutuvku. Viem,že boli baby čo šli hned,ale tebe vkladali 2 blastocysty, alebo sa mi to s niekým moce? Ak ti dávali také kvalitné embryá ,tak by som si dala urobiť ešte nejaké vyšetrenia ,aby si zbytočne nemala ďalšie sklamania. Ak budeme vedieť poradíme,alebo sme tu mali tému : vyšetrenia ,ktoré pomôžu pri IVF ,alebo tak nejak a na prvých cca 10nstr. je koro všetko čo sa dá vyšetriť.
@naduska a ty čo v Brne?

bayley
4. jún 2011

@lenka_21 jááj, ale to ja nie som tak ďaleko, aby som na vás kašlala tehu bacilky 😀 😀 😀 😀 ja mám ešte sama mám málo 😀 😀 😀
@martini ďakujem 😵
@rebeka33 hmm, ja femibion neberiem 😖 kúpila som si ho ešte pri minulej stimulke, ale keď to nevyšlo, prestala som brať a teraz ho neviem nájsť 😒 tak si zatiaľ dávam obyč. kyselinu listovú a papám veľa ovocia a zeleniny. Dúfam, že niečo príliš nezanedbávam 🤐 Asi idem ešte raz prehádzať dom, že kde som ho v tej zúrivosti vtedy strčila 😉

miminkad
4. jún 2011

@rebeka33 dakujem za radu.davali nam dve blastocysty.aj moj dr vravel,ze je to iste,aj vitouskova...

bayley
4. jún 2011

@miminkad viem, že všetky okolnosti ťa ťahajú hneď do ďaľšej stimulky, ale určite by bolo dobré porozmýšľať nad tým, čo ti teraz napísala @rebeka33 . Ja neviem, či to môže byť fakt len nešťastná náhoda, že pri dvoch jednotkových HB to nevyšlo, alebo či tam náhodou nie je ešte nejaký problémik... Asi by bolo dobré hodiť aj o tom reč s MUDr, aby si sa vyhla prípadnému ďaľšiemu sklamaniu. Oni určite najlepšie vedia, aké výsledky mávajú pri vklade dvoch HB

leamax
4. jún 2011

dievcata, ja sa bojim aby to moje nebolo mimomaternicove ☹ neviete, ako sa to prejavuje?

bayley
4. jún 2011

@leamax netuším, ako sa to prejavuje, ale som si istá, že to nebude tvoj prípad.... už si toho mala dosť 😒

mircalla
4. jún 2011

@leamax bolesti v podbrusku relaitvne silne, spinenie, krvacanie....

leamax
4. jún 2011

@bayley dakujem. strasne sa toho bojim ☹ nervy mam uz na prasknutie

leamax
4. jún 2011

@mircalla mna picha raz na pravej, raz na lavej strane, podbrusko citim ako pred mrchou, take citlive, trosku nafuknute...bojim,bojim,bojim ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre