Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tonytony
6. jún 2011

@dandy914 Nám dr. řekl, že PICSI má význam pouze, pokud je vyšší procento "špatných" spermiíí( s fragmentovanou DNA), což se vyšetřuje tzv. halosperm- manžel měl 34% špatných, což už je indikace k PICSI- norma je do 15% špatných. Pokud by to měl ok, pak PICSI je naprosto zbytečná věc. Takže díky tomu jsme do toho šli a výsledek nedokážu ještě posoudit, ale zatím jsme to dotáhli z těch 3 IVF nejdál... Uvidíme, jak dopadne UZ a další vývoj... Moc ráda bych pak napsala všem, že u nás PICSI pomohlo🙂

tonytony
6. jún 2011

@jada1 Opět krása, netrpělivě čekám na HCG- to bude čísílko🙂

callex
6. jún 2011

@leamax no do prkynka..aj s babami jednymi.ale ta nemocka ta asi neminie.neboj ostane ti este druhy vajickovod..ja mam takisto len jeden funkcny.ak pojdes pod noz tak sa ich opytaj ci by ti mohli dat gel proti zrastom.je to taky gel ktory utvori taky ochranny obal..aby sa nevytvorili zrasty.lebo to by potom komplikovalo vase veci.
@luly3 to si bola na tom prenatalnom screeningu? kde si bola?

tonytony
6. jún 2011

@leamax Je mi líto, co píšeš a že to nevypadá dobře, nestíhám vše dočítat, jak jsi vlastně přišla na to, že není něco v pořádku??? A jak vzniklo podezření na mimoděložní? Ach jo... Proč pořád takový pády a nervy, my si to fakt tady nezasloužíme- žádná z nás☹

leamax
6. jún 2011

@callex ja rozmyslam, ze by som isla do RF, tak tam by mi ho snad dali, dakujem za radu. a ty mas preco len jeden? inak vravel, ze je to asi na pravej strane, ze tam viac vidi tu tekutinu. a ten pravy vajecnik sa mi zda taky "zivsi" ☹

leamax
6. jún 2011

@tonytony no hcg stupa, stupalo pomaly a v maternici nic, v douglasovom priestore volna tekutina, ktora moze znamenat mmt, ale moze to byt aj pozostatok stimulky. aj ked dnes videl v maternici ciernu bodku, tak to moze byt aj dutinka, alebo len krvna zrazenina. keby nebolo tej tekutiny, tak nad moznostou mmt nikto ani nerozmysla

tonytony
6. jún 2011

@leamax Takže není ale ještě nic jasného? A čeká se na HCG atd.? Bože, ať to dobře dopadne! A Ty jsi měla zevedené 1 nebo 2? A jak moc jsi těhu- kolik dní nebo týdnů?

leamax
6. jún 2011

@tonytony zavedene boli 2, je to dnes 28.den od ET. ano, caka sa teraz na vysledok hcg.

tonytony
6. jún 2011

@leamax Strašně moc držím palce, ať ta tečka je miminko a dobře to dopadne... Ach jo, to jsou fakt hnusný nervy, je mi to moc líto☹

tonytony
6. jún 2011

@leamax A nic Tě nebolí? Ani na té pravé straně? To Tě fakt nechají trápit až do zítra než bude HCG? Proč už ne dnes?

jada1
6. jún 2011

@tonytony
výsledky ešte nemám, vraj im spadol systém v PC. Mám si skúsiť zavolať o druhej, možno ich už fyzicky donesú do ambulancie. 😠

leamax
6. jún 2011

@tonytony dakujem, to je moje najvacsie prianie, aby bolo vsetko ok. ale uz stracam nadej.
no nechaju, vidis. ved tie truby v labaku nemali hotove este ani to piatkove hcg. ked som sa opytala na vysledok, tak sa zasmiala, ze to mi nemozu povedat. vravim:ale to je surne. tak sa isla opytat druhej, ta tretej...20min hadam. potom prisla stvrta, ze teda ked to tak potrebujem, tak ona je tam dnes do 18.00, tak to teda urobi a zajtra da vediet mojmu dokymu. sa tam motali s rukami vo vackoch pomaly.
nie neboli, len mam taky pocit, ze citim akoby mi stolica behala hore-dole a tak mierne nafuknuta, inak nic

lulu10
6. jún 2011

@leamax jááááj keby ta bodka v maternici bolo mimi 😎

leamax
6. jún 2011

@lulu10 ani si nevies predstavit, co by som za to dala. bola by som najstastnejsia na svete, ale uz ani nedufam 😔

lulu10
6. jún 2011

@leamax a co sa teraz vlastne bude diat? ked ti povedia ze hcg stupa tak budete cakat pokial bude vidno ci ta bodka v maternici je dutinka?

martini
6. jún 2011

@cecil36 pekne ležkajte a opatrujte sa...
@pikha no teda, riadna akcia s tou obrúčkou 🙂 hádam ju scelia a na vašom manželstve to nezanechá stopy 😀 😉
@leamax drž sa! je mi to taak ľúto...
@luly3 super, blahoželám k zdravému bábatku v brušku ...pozitívnych správ nie je nikdy dosť 🙂

lulu10
6. jún 2011

@leamax inak priznaky mmt su aj ako pri kolike ale ty nemas vobec ziadne tak podla mna to mmt nebude, to by si mala nejake bolesti

tonytony
6. jún 2011

@leamax No, to bych teda byla asi fakt hnusná na ně! U nás, když si teda jdeš jako samoplátce, tak máš HCG do hodinky hotové! Uf, holka, tak moc bych Ti přála šťastný konec!

gabinkaa
6. jún 2011

@callex ja bolesť určite vydržím ak je všetko v poriadku, myslím, že teraz treba vydržať dovtedy, kedy treba ísť na sono, doktor hovoril za 10 dní, tak to vychádza bud. týždeň streda, potom sa na to spýtam

gabinkaa
6. jún 2011

@jada1 tak mňa teda viacej, asi tak v polovici to bolo hrozné pálenie, potom tak s prestávkami a teraz v nedeľu, nemohla som ani spať, len nech je ale všetko v poriadku, ostatné vydržíme, ja mám dosť citlivé bradavky

leamax
6. jún 2011

@lulu10 ak bude take vysoke, ze by pri nom uz muselo byt vidiet v maternici viac, tak sa vlastne tym potvrdi mmt. a tie bolesti by boli silne? nevies?
@martini dakujem. je to tazke.

jada1
6. jún 2011

Kočky už mám výsledok. sestrička mi chúďa sama volala, lebo vie, že som už ako na ihlách. HCG je 1873.3 😵 😵 😵 . Vo štvrtok mám prísť na ultrazvuk.

leamax
6. jún 2011

@tonytony no keby tam so mnou nebola miminkad, tak by som im asi svoje povedala. tak mozno ako samoplatcovi by mi to urobili hned, ale kedze to ide normalne cez poistovnu, tak su taketo nemozne

leamax
6. jún 2011

@jada1 super, gratulujeeeeeeeemmmmmmmm, to budu dvojky 😵 😵 😵

tonytony
6. jún 2011

@jada1 Super! Už jsem Ti psala i poštou, že to vypadá na dvojčátka🙂 Krása🙂 A ve čt jsem moc zvěděvá!!!

jada1
6. jún 2011

@tonytony 🙂

lulu10
6. jún 2011

@leamax podla mna to neni mmt, doteraz si hcg nemala take vysoke aby bolo v maternici nieco vidiet, a teraz bodka uz bola... neviem ako sa to pocita pri IVF v ktorom tt by si mala byt?

martini
6. jún 2011

@jada1 superské čísielko 🙂 a to krv ti na ktorý deň po ET brali?

jada1
6. jún 2011

@martini dnes som 16 deň po ET

miminkad
6. jún 2011

ahojte kocky,ja dnes den blbec od rana.no co uz.hcg mam odobrate,zajtra by mali byt vysledky a v piatok este na kontrolne.endometrium mam 11mm,mam dva foliky skoro dvojcentimetrove,keby to radsej boli babatka.dr bol zlaty,sme sa nasmiali.zato to dalej uz smiesne nebolo.volala som do roboty,ze pravdepodobne nepridem do konca leta a moja pani vrchna,ze nech jej zavolam v pondelok,co a ako,ako mozem vediet,ze nepridem a ze ide pisat plany 😠 tak uz neviem,ako som jej to mala povedat.no a muz volal do brna,ale vitouskovu stale nemohli zastihnut,tak mu dali k telefonu nejaku inu dr,podla mna kurecovu,ze sa dost ponahlala a asi ho ani poriadne nepocuvala a vraj na dalsie az o dva mesiace.ale este sa porozpravame s vitouskovou,ved vie,aka bola stimulka aj vsetko.takze som z toho vsetkeho tak na prasky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre