Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
28. dec 2013

@ludinka
tak to mas super, ja ju mam vo velmi zlom stave, ma ked operovali, tak gyn. hovoril, ze mala som tam teda riadny bordel, vela zrastov atd. takze mna museli rezat (laparotomia).

kako23
28. dec 2013

@nelly3 neviem či si niekedy bola na stránke www.fertility.sk, na endometriózu Ti odporúčam tento článok http://www.fertility.sk/sk_SK/problemy/prirodna...
Celú tú stránku založila jedna baba čo bojovala s endometriózou cca 6,5 roka, prišla aj o jeden vajcovod a vaječník kvôli nej a nakoniec sa jej podarilo prirodzene otehotnieť. skús pozrieť, možno nájdeš niečo zaujímavé čo by Ti mohlo pomôcť.

ludinka
28. dec 2013

@nelly3 ale neboj poznam viac bab co ju mali v takom stadiu ako ty a nakoniec otehotneli, aj ked tiez po dlhom boji nakoniec sa dockali //

kako23
28. dec 2013

@ludinka našla som na tej stránke www.fertility.sk aj nejaké info o zvýšenom prolaktíne http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
možno Ti niečo z toho pomôže.

ludinka
28. dec 2013

@kako23 dakujem, precitala som si to ale podla toho clanku naozaj prolaktin ovplivnuje hlavne ovulaciu ...tak dufam ze pri tom ketku mi problem robit nebude 😎

nelly3
28. dec 2013

@kako23
myslim, ze som to uz citala kedysi, ale vela veci co tam pisu na mna nesedi, ale zase kazda sme ina, viem, ze endometioza je v spojeni s aj s imunitou, ja ju mam ok a ze co sa aj jedla tyka, tak ja mlieko vobec nepijem od malicka a malo kedy si dam mliecne vyrobky a ani moc maso nemusim atd.

kako23
28. dec 2013

@ludinka keď Ti to už povedali viacerí tak určite to nebude problém 🙂

ludinka
28. dec 2013

@nelly3 ja si myslim ze endometrioza je pliaga tejto doby a bohuzial nikto nevie z coho vznika 😒

kako23
28. dec 2013

@nelly3 veď jasné, u každého môže byť príčina niekde inde. mňa to len napadlo, lebo ja som sa s tou žienkou bavila o našich problémoch, ktoré sa však prírodne nedajú nejak extra ovplyvniť....

ludinka
28. dec 2013

@kako23 ale kazdopadne je to divne ze ho mam zvyseny a priznaky nemam ziadne.....ovulku mam ako hodinky a aj ta lahka stimulka mi vysla v podstate super - v kazdom foliku bolo zrele vajicko 😅
jedine po ovulke mavam citlive prsia, ale tak to mavaju aj zeny co maju prolaktin v poriadku

kako23
28. dec 2013

@ludinka možno všetky tieto naše problémy s plodnosťou vyplývajú z tých všetkých chemikálií a toxínov, ktoré sú v ovzduší a tiež aj v strave, len na každého to inak vplýva.ktovie....

kako23
28. dec 2013

@ludinka jasné, citlivé prsia má podľa mňa každá baba po ovulke, aj ja a tiež mám prolaktín ok.je to strašne čudné veru.

ludinka
28. dec 2013

@kako23 ano je to mozne...

zibi
28. dec 2013

@kako23 jasne ved ked sa ten napad neujme tak sa nic nebude robit ....ked poviete ze nie tak nie... 😀

bradik
28. dec 2013

@jahoda333 No super a aky kocik si si kupila? 🙂

lubanka
28. dec 2013

@zibi júúj dievčatá, keď si vytvoríte súkromnú tému, tak koho sa potom budem pýtať, keď niečo nebudem vedieť? ja sa ešte len chystám na prvé opu do Reprofitu (bola som tam iba raz na konzultácii a teraz v januári by mi mal Stelcl zaslať recept na lieky, nech môžem začať stimulku)... mám milión otázok a zakaždým, keď sa chcem niečo opýtať, tak vzápätí vo vašej debatke nájdem odpovede... občas sa aj niečo opýtam... a čo potom, keď len začnem ☹ ☹ vy ste tu už skúsené a viete ako to tam chodí... nechcem vás obťažovať, ale keď si náhodou vytvoríte súkromku, nemôžete tam prosím pridať aj mňa? ja vás nebudem obťažovať, len keby som potrebovala poradiť... ak vás môžem poprosiť

dafy
28. dec 2013

@jahoda333 ahoj a aký kočiarik si kupila???ja si vobec neviem vybrať 😅

karkana
29. dec 2013

@ludinka ja som na prolaktin dlho užívala Parlodel,,,ešte na úplnom začiatku,,potom zrasty cysta a operácia -oba vajcovody mi vybrali a bola som hotová ☹ a v car som mala vždy dobré vysledky prolaktínu,,,len to skúšajte babenky 🙂 a musíte veriť,že sa to podarí,všetkým Vám držím palce

jahoda333
29. dec 2013

@dafy ahoj vybrala som si cam cortinu je krasny hnedy a nakoniec ma 4 kolesa uplne lahko sa na nom vsetko vymiena fakt je krasny a sme velmi spokojni je hnedej farby a prepracovany do uplnych detailov uplne super je to taliansky vyrobca a nebol ani drahy stal 546eur a je to 3kombinacia takze aj cenovo velmi slusne najskor som chcela novsi model ale ho nemali ten stal 700eur tak sme zobrali tento a dobre sme urobili lebo na obrazku je vsetko uplne ine a bala som sa ze by mi ho objednali a nepacil by sa mi a tento sa nebude ani spinit 🙂 😉

jahoda333
29. dec 2013

@bradik cam cortinu dynamico hnedy taliansky vyrobca uplne lahka manipulacia je s nim sme velmi spokojni 🙂

jahoda333
29. dec 2013

@ludinka neviem o ake bylinky islo lebo ona to ma uz v tabletkovom stave jej len povies co ta trapi a ona ti hned pripravi co je pre teba dobre strasne vela ludi k nej chodi a fakt ze pomaha na vsetky choroby ona mi hned povedala po mojich bylinkach otehotniete aj sa tak stalo ved niekedy som tam cakavala aj 4 hodiny ale vzdy som si zobrala bylinky na 3 mesiace fakt mne sa vsetko upravilo aj endometrioza zmyzla a nieje draha vobec je to studovana pani studovala v cine 😉

gagik
29. dec 2013

@jahoda333 ahoj o akej bylinkarke hovoris?

dafy
29. dec 2013

@jahoda333 a ako to ze ti dali 4kolesový ked cortina je trojkolesový kočík 😕 ja som uz na prášky z tých kočíkov 😀 😀

zibi
29. dec 2013

@lubanka neboj to bol len taky napad ....uvidime

kako23
29. dec 2013

@jahoda333 ta pani co si u nej bola uz nepracuje...aspon to pisali baby v teme co je o nej tu na konikovi ☹

tinka9075
29. dec 2013

@jahoda333 ahoj pekný kočík si vybrala 🙂 🙂 to bol aj môj typ len pre dvojičky taký nevyrábajú 🙂 🙂 ale kamoška ho má a je ozaj super ovláda sa ľahúčko 🙂 🙂 a tá predajňa v Hlohovci je super tiež som tam už nakúpila pár vecí pre bábetká a vždy sa tam rada vraciam personál ochotný 😉 😉

jahoda333
29. dec 2013

@kako23 ona mala sice skoncit ale nakoniec vyhrala boj a pracuje dalej kedy to o nej pisali nevies presne lebo jej nechceli povolit na slovensku predaj bylin pretoze lekarne dochadzali o pacientov ale nakoniec vyhrala 🙂

jahoda333
29. dec 2013

@dafy nie mas aj trojkolesove aj stvorkolesove je ich viac druhov ale tento sa naozaj velmi dobre ovlada dve kolesa su nafukovacie a dve su pogumovane popozeraj na nete je ich viac ja mam model 2013 ale ta pani mi vravela ze sa uz prestali vyrabat v predajni mali dva posledne kusy uz sa vyrabaju 2014 tak mi povedala ale su krasne aj tie modely 2014 ja som cchela najskor ten ale na predajni ho nemali museli by ho objednat a som rada ze mam tento lebo som ho aj nazivo videla lepsie je ked vidis nazivo lebo obrazky dost klamu 🙂

jahoda333
29. dec 2013

@gagik pani melania sprusanska pri starom cukrovare v TT

kako23
29. dec 2013

@jahoda333 tuto v tejto téme https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/bylinkarka-pani-sprusanska-z-trnavy-a-vase-skusenosti/ teraz v decembri písali, že má zdravotné problémy a už nerobí...no veď nevadí, možno vyskúšam nejakú inú bylinkárku ak nebudeme úspešní pri našom IVF. ale aj tak ďakujem za pomoc. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre