Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

argenti
27. mar 2014

@jahoda333 Aj ja sa pripajam ku gratulacii a prajem všetko najlepšie.

speranza1
27. mar 2014

@argenti ahooj... ako?? uz stimulujes??? alebo???

miskanr1
27. mar 2014

@ludinka presne tak moja. Radšej si nechaj čas. Nič tým nezískaš, či to bude o mesiac skôr, alebo neskôr. 🙂 Ako sa ty sama na to cítiš?

donatela
27. mar 2014

@speranza1
@falin
Dakujem kocky za reakciu, aj za nazor.
Aby som to poriadne vysvetlila... Ja som bohuzial mala nevydareny kyret. Zabudli vo mne 16mm zvysok (boli to dvojicky, materialu bolo vela):(:( Este cca 2 tyzdne po kyretazi som bola podla krvi stale tehu - hcg 315, zle od zaludka, naliate prsia... Hrozil mi rekyret, ale to som nechcela a aj dr.sa toho bala (ohrozena maternica) Zacala som infuznu liecbu oxytocinom a injekcie. Snazili sa to zo mna vypudit chemicky. Az 5 tyzdnov po kyrete kleslo hcg na 14 a prisla 1.ms, ktora stala za to. Nastastie ten zvysok vysiel von. Takze ratam, ze aj vdaka tej chemii sa mi tou ms odlupilo zo sliznice vsetko co sa dalo, tak zeby preto to bolo teraz len take nic moc?... Po velkej noci mam prvu konzultaciu v brne a chcela som prist s HP, aby sme sa vedeli dohodnut... Inak by sim to neriesila... Myslite, ze ten HP by teraz mohol byt skresleny? Ist teda do brna bez toho? Co by ste robili na mojom mieste?

falin
27. mar 2014

@donatela - fuha, to mas komplikovanejsie, ja som mal tiez dvojky ☹ a normalne som rada ze mi Stelcl navrhol nech pridem do Brna. Veru ti nezavidim cim si si musela prejst.
Je tazke sa rozhodnut, ja by som asi napisala mail do RF dr. ku ktoremu ides na konzultaciu a vysvetlila situaciu a poprosila o nazor, nech oni povedia , co bude lepsie

falin
27. mar 2014

@speranza1 - uz ja ja hlasim 1 DC 🙂 dvojicka moja virtualna 😎
Inac, baby, zacala som cvicit a musim povedat ze mi to pomaha aj proti bolestivej menstruacii. Ziadnu tabletku nebolo treba. A to som doteraz bez ruzovej spolocnicky nevedela pri ms vydrzat. Takto som to mala aj ked som cvicila podla mojzisovej, ale ked som docvicila, bolesti sa vratili 😝
Tak uz mi len zostava vytrvat v cviceni 😀

speranza1
27. mar 2014

@falin a co cvicis teraz? tiez mojzisku???

falin
27. mar 2014

@speranza1 - mojzisku som nechala tak, to bol casovy zabijak, som nestihala. Teraz cvicim na kondicku. Som sa inspirovala tu na MK cvicenie podla Jill 😉

argenti
27. mar 2014

@speranza1 Ahooooj. Ešte musím pockat ci mi zdravot.poist. schváli ziadost. Mala som problém s mojim gyn. na SK, nechcel mi podpisat papiere. A ty? Kedy ideš ....? Ty určite pojdes na tajnaša a potom nám oznamiš, že uz je to hotovo.

kvetka111
27. mar 2014

baby, prosim vas, pri ivf soft a stimulacii Clostibegyt, na ktory den sa robi asi odber vajicok?

speranza1
27. mar 2014

@argenti aale kdeze... ja som nesla nikdy na tajnasa.... aj teraz sa neviem dokopat s mrazakovi.... no..ani nie tak ja..ako moj muz.... jednoducho uz tomu nasemu bojovnikovi neveri vôbec.... a vravi ze to bude zbytocne vyhodenych viac ako 300€

speranza1
27. mar 2014

@kvetka111 to je u kazdej z nas individualne...podla toho ako zareagujes na stimulku... dokonca aj ty mozes na jednu a tu istu stimulku zareagovat inak... (ale mne robili odber 1x na desiaty den a 5x na 12sty den cyklu)

zabka1124
27. mar 2014

@jahoda333 gratulujemeee a prajem len to naj, vela spanku, vela mliecka a malickemu plne brusko a usmiatych rodicov🙂🙂!jeeej tesime saa🙂

bubo780
27. mar 2014

ahojte kocky.. taaaakto strasne dlho som tu nebola, ze ani neviem, co tu je nove.. pozeram, ze tu pribudlo dost vela novych dievceniec..
bolo obdobie stresov, tak som potrebovala nejako vypnut od vsetkeho.. najprv zle vysledky z kombinovaneho testu - pozitivny DS 1:287.. kedze cakat na amnio sa mi nechcelo a prislo mi to ako straaasne dlhe cakanie, kym sa to bude dat urobit, rozhodla som sa pre odber choriovych klkov (to sa robi skor ako amnio).. hmm, dalsia smola - placenta velmi nizko a vzadu, takze odber nemozny ani po dvoch pokusoch.. a ja ako tvor velmi nedockavy, ozelela som vsetky nasporene euraciky a rozhodla som sa pre prenascan z krvi.. vysledok uz mame - vsetko je ok, DS vyluceny.. uz nas caka len morfo utz, tak dufam, ze tam tiez bude vsetko ok..
moja viac ako dvojmesacna absencia sposobila, ze aaabsolutne nemam prehlad, co ma kto nove.. snad si najdem cas na to, precitat si uuplne vsetko, co som zameskala.. ale ak ma niektora cas, moze sa prihlasit sama so svojimi novinkami.. 🙂 ja sa pokusim oslovit aspon tie, ktore si pamatam.. 🙂
@zibi @bergalm @sarasota @ikuska @lienka_1 @buba08 @falin @tinkatinulka @speranza1 @miscok @nomxxx
@jahoda333 velka gratulkaaaaaaa k malemu valibukovi.. hlavne veeela zdravicka.. 🙂

ria191
27. mar 2014
skaredekacatko
27. mar 2014

@speranza ani moj muz tomu uz neveri ale niejak sa mi podarilo ho dokopac co som rada.

sarasota
27. mar 2014

@bubo780 ahoj som rada ze je vsetko v poriadku a aj morfo bude.My uz sme pomali mesiac s Matejkom v nemocnici a asi uz ostaneme az dokonca.

bubo780
27. mar 2014

@sarasota juj, to mi je luto.. drzim palceky, aby sa Matejko co najdlhsie udrzal v brusku a aby ste to dobojovali do uspesneho konca.. nech si este chvilku pocka, kym sa slniecko poriadne rozsvieti a rozohreje.. 🙂

ikuska
27. mar 2014

@bubo780 ahojcek, som velmi rada ze ti DS vyziel negativny, ja som mala tiez riziko 1:270 ale odmietla som amnio a vsetko okolo toho, aj tak by sme si ho nechali, ale po prepocitani nakolko som po IVF uz vyslo v poriadku, boli sme u Dr. Grochala, vsetko bolo tak ako ma byt, tak uvidime ale uz sme to prekonali a budeme nasho chlapceka lubit takeho aky sa narodi. Nesmierne sa tesime, ale este to mame zadlho, do Velkej noci pracujem a potom uz budem oddychovat a ocakavat prichod nasho maleho cloviecika. Drzkaj sa moja, a podaj spravy ked budes mat nieco noveho. Pa

ikuska
27. mar 2014

@sarasota Ahoj, drzkajte sa s Matejkom, budem na teba mysliet nech vsetko dobre dopadne a ved uz coskoro budeme drzat nase babatka v naruci, ty to mas kratsie ako ja ...

lusipe
27. mar 2014

@ikuska ahojky, tak tebe sa to ako blizi 🙂....to uz necele dva mesiace a budes pekne doma oddychovat 🙂...a v kolko si teraz tyzdni?...my zase cakame dievcatko a tiez sme boli u Grochala, i ked nam aj testy vysli dobre, ale pre istotu sme isli 🙂...a ako sa citis?...ja sa uz neviem dockat, ale tak snad sa malinka nebude nikam ponahlat 🙂

ikuska
27. mar 2014

@lusipe Ahoj, ja som v 28.tyzdni a ano uz sa mi to blizi ... ale aj tak sa mi to zda este vela vela ... citim sa dobre, aj ked mi teraz mozno viac tvrdne brucho ale snazim sa odpocivat aj v robote, moc sa nemaham a doma len lenosim ... uzivam magnezium B6 a este pijem aj vodu magneziu, tak mi to pomaha ... 10.4. mam treti velky UTZ tak som zvedava ako je otoceny, lebo ma kope len na lavej strane a neviem ci to ma nohu alebo ruku ... a ako som uz pisala vyssie, tak uz vobec nemyslime ze sme mali zle vysledky na DS ... lebo tak ako sme sa velmi tesili ze otehotniem, tak mam znizene trombocyty ... chodim na hematologiu ... a teraz mam aj tehotensku cukrovku ... to aby som sa nenudila .... ale vecicky uz mam pochystane ... zdedila som po sestrinom synovi, uz len oprat a kupit kocik a ostatne uz mame ...

ikuska
27. mar 2014

@jahoda333 Gratulujem a zelam hlavne vela vela zdravicka a radosti ... 🙂

lusipe
27. mar 2014

@ikuska tak to si uy v krasnom tyzdni...ale toto poznam, aj mne sa to niekedy zda ze sa to vlecie...ale to je asi tym, ze sa stale bojime a chceme mat istotu, ze sa narodia na cas a zdravucke...aj ja som mala obcas pocit tvrdsieho bruska a tiez som si zacala davat magne B6 sumive...a tiez sa mooc nenamaham...dokonca mi muz nasiel upratovacku aby som tie nase dve podlazia nedrhla ja 🙂...urcite bude vsetko v poriadku a morfo to len potvrdi znovu...tak to vysetrenie cukrovky ma caka...a kolky tyzdne si bola? kedy je dobre ist?....my tiez uz sme zopar veci kupili, nemame po kom dedit 🙂

kvetka111
27. mar 2014

@speranza1 vdaka...aspon mam predstavu

bubo780
27. mar 2014

@ikuska noo, tak tebe sa to uz pekne krati.. 🙂 drzim vsetky palceky, aby to vsetko dopadlo v poriadku.. my si drobca tiez nechame za kazdych okolnosti, len som chcela vediet, na co sa mam psychicky pripravit v buducnosti.. nastastie to dopadlo dobre, tak dufam, ze uz sa nic neskomplikuje.. jedine co je, picham si fraxiparin, ale to som vedela, ze to tak bude.. drzte sa.. pa..

jahoda333
27. mar 2014

Este raz vam dakujem za gratulacie ste zlate 🙂 😉 a hor sa nech tu mame nove tehulky a mamicky 😉

ikuska
27. mar 2014

@lusipe na tom glukozovom teste som bola v 26.tyzdni, mam drzat racionalnu dietu, viac zeleniny, menej ovocia, bez sladkosti a cukru, zatial to dodrziavam poctivo uvidim ako dopadne morfo ... na cukor sa ma chodit od 25.-28. tyzdna ...

izzie27
27. mar 2014

@jahoda333 gratulujem 🙂 a prajem vela zdravicka 🙂

zibi
27. mar 2014

@bubo780 ahoj moja nic nove zatial cakame na vysledky a asi v maji ivf uvidime ako to vsetko bude a ako to stihnem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre