Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
10. okt 2013

dokelu, idem makat, lebo len na konovi zavislaciiim 😝 😝 😝

stella25
10. okt 2013

@kama2
@lusipe ahojte, tak dnes po 7 vcelicke len 3 folikuly a to 14;14;16. A potom už len malé.
Tie už asi nedorastu. Teraz len aby mi nepraskli tieto tri a aby neboli prázdne.
Bože ako závidím babam čo majú 10-20 vajíčok a majú z čoho vyberať ☹

jomini
10. okt 2013

@maxag prosim, vztahuje sa to aj na VZP?

lusipe
10. okt 2013

@stella25 ahoj, neboj sa, pri softe nemozes mat 10-20 vajicok...to maju pri normlanom IVF...urcite budu zrele a budu pekne plne.. tieto tri budu bojovnici a pekne kvalitni 🙂.....a kedy ides znovu na kontrolu?....a bola si u Stelcla?

miscok
10. okt 2013

@stella25 Mnozstvo vajok este nezarucuje ich kvalitu, takze ani nahodou nezufaj 😉 Kedy mas ist na dalsiu kontrolu? Vajka este dorastu, neboj.

speranza1
10. okt 2013

@falin 🙂 ..prajem ti prijemnu pracu...paa

lusipe
10. okt 2013

dievcata, prosim vas, stalo sa vam nieco podobne? dnes picham 5 injekciu a mam normalne ze ovulacny hlien....teda test som nerobila, ale citim sa ako bezne pri ovulacii...

ria191
10. okt 2013

@lusipe je to normálne a môže ho byť sakra dosť 😀 😀 😀

speranza1
10. okt 2013

@lusipe ja to mam tak kazde IVF... je to v pohode...

ria191
10. okt 2013

@stella25 pohoda klídek tabáček pozri na ikušku 😀 😀 😀

ria191
10. okt 2013

@speranza1 ja po IVF už asi doživotne nechcem byť nechutná, ale ja môžem praženicu robiť 😀 😀

monikak1
10. okt 2013

@stella25 neboooj vajíčka budú určite kvalitné, ja som mala pri druhom IVF 22 vajíčok, všetky oplodnili, ale do 5 dňa vydržali len dve embryjka aj to dvojkovej kvality, ani jedno sa neuchytilo. Je lepšie menej a kvalitne 😉 Držím palce!

speranza1
10. okt 2013

@ria191 😀 😀 😀 hej aj ja mam dost toho hlienu...ale no...nie az na prazenicu 😀 😀 😀 😀

stella25
10. okt 2013

@lusipe nie bola som u svojho gyn. a v nedeľu už idem na odber.
Ja už som raz mala vsetky doliny prázdne, preto to zúfalstvo a neistota.
Hlien som mala aj ja vždy, to je asi normalka.

@miscok dnes som 8 deň, v nedeľu idem na odber už.
@ria191 @ikuska je môj vzor teraz 😀

ria191
10. okt 2013

@stella25 uff no ono je to zakaždým veľký stres. Držím palce na nedeľu 😀 😀 😀

ria191
10. okt 2013

@speranza1 😀 😀 😀

miscok
10. okt 2013

@stella25 Tak to este vajka podrastu do peknej velkosti. Jedno popripade dve vlozia a jedno sa zamrazi 😉 Treba mysliet pozitivne. Drzim palceky.

lusipe
10. okt 2013

stella25 ale neboj,budu sikovne,brala si aj nieco na kvalitu vitamin d3 a matersku kasicku?...ale do nedele este mozu narast🙂

sona_fit
10. okt 2013

Ahojte babenky, gratulujéééééééém ikuške, nech všetko dobre dopadne. Ja sem zaskocim kazdy druhy den ze co nove a nestíham registrovať všetky zmeny. S ikuškou som na tom rovnako v pocte IVF aj s vajcovodmi som na tom ako ona, tak som jej veeelmi drzala palce 🙂
Som veľmi happy ze Ti to vyslo 🙂
Ja zo dnes dostala mesiaciky a od soboty zacínam stimulovať. Začinate niektorá bojovať v rovnakom case?

jalaura
10. okt 2013

@nelly3 no hej - to som robila aj ja tak...len som sa pytala pani v centrali, ktora to ma na starosti ze ci mozem zlovit ten isty postup a ona povedala ze od 1.10.2013 sa zmenil ten zakon a poskytovani ZS v zahranici a preplacani.. Ze nebudu preplacat ak to nebude dopredu schvalene.... tak ja uz neviem.
Asi to risknem tak ako prvy krat....ze pojdem a potom to dam preplatit....

jalaura
10. okt 2013

@manita No ja len dufam ze to tak nebude a bude moznost preplatenia ako doteraz....no nic...ja to asi idem risknut tak ako doteraz...nech si tam robia co chcu...

tlucka
10. okt 2013

@manita preplácajú úplne celé liečenie. Kua, to je fakt nespravodlivé. Niektorý jedinci v liečebňach to tam majú ako welllnes pobyt!!! Poznám jedného takého, ktorý je tam už na liečení vyše troch týždňov, a fakt je tam len akoby na pobyte, a nie liečení. Pokiaľ si sám neprizná chybu a nezaradí sa do terapeutickej skupiny, tak s ním nemôžu nič robiť. Primárka mu aj navrhla jednu zo skupín závislostí, avšak to odmietol, tak ´že si tam len tak hovie, žerie, a užíva si sladké ničnerobenie. Kočky a viete, koľko stojí jeden deň liečby? Skoro 80 Eur!!! Tak si predstavte, koľko z nás mohlo mať schválených IVF za takých darmožráčov, ktorí si všetky závislosti spôsobili sami!!! Kua, čo sme komu spravili, že my si budeme musieť všetko platiť a hentakí darmožráči si užívajú liečebný pobyt zadara? Liečenie si hradí , tak v tom prípade, že by odtiaľ predčasne odišiel na vlastnú žiadosť.
Baby, ja som mala včera také nervy kvôli tomu preplateniu, že keby že môžem za ním ísť, tak ho asi ...
Prepáčte kočky, že som sa rozpísala, ale musela som sa vyventilovať, lebo ma asi šľak trafí 😠

monikak1
10. okt 2013

@sona_fit ja dnes čakám mršku🙂 ak dojde, tiež by som mala začať v sobotu 😉

sona_fit
10. okt 2013

@monikak1 Tak to budeme bojovať spolu, už sa teším 😉

monikak1
10. okt 2013

@sona_fit aj ja 🙂 , akú máš stimulku? ja mám clostibegyt 1-1-1- po dobu5 dni, a 1amp. Menopur

stella25
10. okt 2013

@lusipe áno, brala som všetko možné čo sa dalo. Ked som nič nebrala, tak som nemala žiadne banka, všetko bolo prázdne.

jalaura
10. okt 2013

@tlucka
@nelly3 baby nemate niekoho na socialnej poistovni koho by sme sa mohli este opytat? nechcela by som to zakladat na tvrdeni jednej zeny zo socialnej poistovni.
S nikym ste tam nekomunikovali ohladom tohto?

nelly3
10. okt 2013

no som spat od svojho gyn. a neda mi pokoj, stale ma nuti na operaciu, srandista jeden, mam tam tu cystu na lavom vajecniku ma 4,7 cm, ale onachvalabohu nerastie, drzi si svojich do 5cm 😝 ale CA125 mam dost vysoke - 175, norma je do 35 😝 ale mne to dost skace, minule 45 atd. ten AMH mam 4,2 to je ze v norme, ze najradsej by bol vybrat tu cystu, hovorim mu ze oki, ale nech mi najde niekoho kto ma nebude rezat, len laparkou 😀 no ze mam skusit este tento soft co sa chystam a ze potom ma posle k svojmu dobremu prednostovi na kramare mudr. rusnak nic mi to nehovori, ze je v tom odbornik, odstranenie cyst a pod. ze sa narodil s nozmo v ruke sa tak hvori, ze odbornik 😀 fakt neviem co dalej, lebo je tam sanc, ze pridem o cely vajecnik a to tiez nie je dobre, ze ma pacientku co je v 7 tyzdni tehotenstava po operacii, ma len jeden vajecnik a aj to len 2/3 a ze otehotnela prirodzene, lenze to je taky zazrak si myslim, aka je sanca, ze ja tak dopadnem a nie som najmladsia 😝 takze tak, dala som si predpisat clostyl, som zvedava co budem doplacat, ked uz za vsetko si na SK platime, no mam nervy zo vsetkeho 😠

tesy
10. okt 2013

@ikuska tak gratulujem 🙂 Drzim palce nech vsetko ide ako ma. 😉

nelly3
10. okt 2013

@jalaura
ja som to spominala dneska mojmu gyn. a on o nicom nevie, on mi povedal, ze to sa neda preplatit, ja ze da, ze sme to robili, tak bol prekvapeny, takze nic nevie co sa zmenilo od 1.10.2013 😝 nevedel, ze sa to dalo vtedy he-he

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre