Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
11. dec 2013

@jahoda333 hej my sme mali 5 dnove, on vravel, ze skoro 6 dnove a hatchujuce uplne...vraj do par hodin sa uchyti...tak to asi preto....

bradik
11. dec 2013

@lusipe A ty ides do Brna uz zajtra, som myslela,ze az buduci tyzden ci?

lusipe
11. dec 2013

@bradik zajtra idem mojmu lekarovi a do Brna v utorok 🙂

miskanr1
11. dec 2013

@lusipe a musí sa chodiť na sono aj do brna? ked máš svojho gynekologa?

lusipe
11. dec 2013

@miskanr1 nemusis, ale my sme chceli...sa pekne podakovat a snad rozlucit sa na par rokov 🙂

jahoda333
11. dec 2013

@lusipe ja som tam nebola a celemu teamu som sa podakovala mailom 😉 🙂

miskanr1
11. dec 2013

@lusipe
@jahoda333 ja som rozmyslala ze tam pôjdem na sono v 13 tt. Viem, ze vtedy uz vedia urobit 3D sono a skontrolovať ci sa všetko dobre vyvíja. U nas sa to robi az v 20tt.

jjajka
11. dec 2013

@lusipe krasa, tesim sa s tebou. 🙂

tinka9075
11. dec 2013

@lusipe veľká gratulka sa teším že je hcg pekné 🙂 🙂 ja som mala na 18 deň po iui 980 na dvojky to nevyzeralo a dnes už kecajú z maminkou 🙂 🙂

lusipe
11. dec 2013

@tinka9075 velmi pekne dakujem 🙂...neblazni 🙂....i ked u mna bolo aj ovulacia a aj sme sa mojkali 🙂....lekar sa smial,ze jedno tam uz mohlo byt a dava druhe 🙂....ale ja si vystacim s jednym na teraz 🙂...

lusipe
11. dec 2013

@jjajka dakujeeeeem.... 😉

bradik
11. dec 2013

@lusipe No mohlo sa to jedno aj rozdelit 😉 ... ale nie,robim si srandu...to hcg je individualne, niekto ma nizsie a ma dve a niekto vyssie a ma jedno. Uvidis zajtra

tinka9075
11. dec 2013

@miskanr1 aj na sk môžeš ísť na 3D sono Ja som bola v 13 týždni či je všetko v poriadku 🙂 🙂 v Martine ho robí dr.Grochal a doc.Tomáš 🙂 🙂 chcela som ísť do Brna ale Štelcl mi povedal že je to u nich drahé vraj si mám radšej za tie peniaze kúpiť postieľky pre drobcov 🙂 🙂 ale keby nerobili na sk tak určite idem do Brna 😉 😉

ludinka
11. dec 2013

@lusipe ved hej vodu kazem a vino pijem 😀
ja som strasny stresak a pesimista ale snazim sa aspon druhych povzbudit ked seba neviem

tinka9075
11. dec 2013

@lusipe mne keď povedal na sone že sú tam dve miminá som len pozerala nejak mi to nešlo do hlavy lebo som čakala že tam bude jedno bábo a boli dve 🙂 🙂 ale teraz som rada že mám dve už si neviem predstaviť že by som mala len jedno to druhé by mi chýbalo 😉 😉

lusipe
11. dec 2013

@ludinka ale to je v pohode...to sme vsetky take...lahko sa radi druhym 🙂...a preto sme tu, aby sme teba podporili 🙂

lusipe
11. dec 2013

@tinka9075 su krasne tvoje babatka....ja si ta este pamatam, ked si tam isla a dozvedela si sa, ze su dve.... 😉 a kukaj, uz su na svete... 🙂...urcite to musi byt nieco krasne.... 😉 ...zelam vam vela krasnych spolocnych chvil 😉

lusipe
11. dec 2013

@bradik jasne, preto ani napredbieham a neratam s dvoma, ale s jednym 🙂...mame ruzovu izbicku prichystanu, tak budeme mozno maximalne premalovavat na modro 🙂

ludinka
11. dec 2013

@miskanr1 aj ja ti odporucam doc.Tomasa je fakt supeeer ja ho mam ako obv, gynekologa, sono robi naozaj velmi podrobne

tinka9075
11. dec 2013

@lusipe ďakujem no sú to už malý šibaly už objavujú stále niečo nové a keď sú dvojičky ale rozdielny Marko ten je taký výmyselník všetko ho zaujíma a Zojka ešte také bábetko ani hračky ju nezaujímajú 🙂 🙂 Je to taký pekný pocit mať detičky užívam si ich každú chvíľku 🙂 🙂

ludinka
11. dec 2013

@kako23 ozaj a co ti nakoniec povedal v rf ohladom toho tvojho amh?
vysetreli ti ho znova?, ked pises ze ti zlihavju vajecniky,,,,

kako23
11. dec 2013

@ludinka AMH neriesili, to podla nich nie je az take dolezite.robili mi ten odber na 2DC a tam vysiel FSH 12,9.takze z toho dovodu ma upozornili, ze to vyzera na zlyhavanie vajecnikov a doporucili IVF aby nebolo neskoro...s tym, ze Dr.povedal, ze nevie povedat ci to bude uspesne alebo nie, vraj mi to bude vediet povedat po odbere a hlavne ako sa budu vyvijat emrya. 😒 takze so sice dost bojim, ale verim, ze sa nam to podari 🙂

ludinka
11. dec 2013

@kako23 neboj sa podarilo sa to aj inym takze sancu urcite mate 😉

miskanr1
11. dec 2013

@tinka9075 Aha super, dobre vediet. Ďakujem za info. Ja som myslela, ze tu to robia az v 20 tt. Mozno nájdem niekoho aj bližšie Nitry 🙂

zwalsh
11. dec 2013

Milé dievčatá všetkým ďakujem za odpovede. Nech sa Vám darí už sme a rozhodli íšt do RF. Aj email ktorý mi dnes prišiel bol iný ako v iných centrách, napísaný profesionálne. Ďakujem a nech Vám bruška a v nich miminká pekne rastu.

gaga83
11. dec 2013

@tinka9075 ahoj ja tiez rozmyslam ist do Martina na sono. Chcem mat istotu ci budu drobci zdravy. Kedze pri prvom IVF s pgd sme mali zistene geneticke vady na embryach. A kedze uz mam 3 Ma za sebou sa bojim.Chcem sa spytat ti si bola u koho? A pred tym ti robili nejake testy a na zaklade toho si tam isla?Alebo ako to je? Lebo radsej si myslim je ist na toto ako na amniocentezu. Su to porovnatelne vysledky z toho sona ako amnio? Dakujem

jalaura
11. dec 2013

@miskanr1 ahoj ty sa ako dnes citis? ja mam niekedy take pichania ale zaujmave ze ani nie v strede ale akoby vo vajecnikoch...nie je to divne? Uz aj mna vsetko mozne napada...ci nie su mimo maternice a tak...☹...najradsej by som uz mala sono za sebou aby mi potvrdili ze vsetko je OK...

jalaura
11. dec 2013

@lusipe krasne ciselko...len tak dalej...bez problemov ti urobia sono v 5. tyzdni? nerobia to az neskor?

jalaura
11. dec 2013

@bradik a tebe aj vkladali 2? no kolky den?

lusipe
11. dec 2013

@jalaura sestricka mi vravela ze by uz malo byt vidiet...tak uvidim zajtra...ved aj v brne mi to chcu robit zaciatkom 6 tyzdna...tak asi ano 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre