Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
16. dec 2013

@bibi24 dakujem dnes je to uz lepsie tak verim ,ze to je ok 🙂

motiv
16. dec 2013

@jalaura jasne a to mam ist akoze na kliniku kde som bola, ze chcem ist na 2. IVF do CZ nech mi vypisu ziadost? Vsak budu na mna pozerat ako na vraha..

jalaura
16. dec 2013

@motiv 🙂 no ved prave na tom sme sa tu rozculovali predtym🙂...je to nezmysel a je to len preto aby baby neodchadzali do Ciech ale aby minali peniazky tu na slovensku....smutne ale je to tak.
Ale podla mna ty mas pravo si vybrat zariadenie kdekolvek....tak by ti to mali podpisat...
este prva lastovicka tu nebola s tymto takze vobec nevieme povedat ako to bude fungovat a ci to vobec v slovenskom CAR podpisu...ale za pokus to stoji

bibi24
16. dec 2013

@jalaura ja som bola dokonca uz 15. den po et 😀 Takze asi v 5tt a potom zhruba kazde dva tyzdne 😉 Ja mam sukromnu dr, platim si a tak so sonom kedykolvek, nemala problem.

jalaura
16. dec 2013

@bibi24 a co videl v 5. tyzdni?

bradik
16. dec 2013

@schatje6 Ahoj,ja si kavicku davam,vraj 1-2 nie silne su ok, mam nizky tlak a asi by som to bez nej nezvladla, i ked uz mi nevezie tak ako predtym 🙂 ,ledva vypijem tu jednu

bradik
16. dec 2013

@motiv Ja som si do GF volala na to cislo do ambulancie,ze chcem vysledky z laparky a hormonalny profil a sestricka bez problemov, vsetko mi nachystala na recepciu. Do Brna si potom zober so sebou aj vysledky 1.IVF, ze kolko jednotiek si pichala a kolko vajicok si mala, na zaklade toho ti daju stimulku... A Brno je urcite dobra volba

miskanr1
16. dec 2013

@schatje6
@ludinka
@jalaura Baby, tak ja musím ísť znova na krv v piatok. Síce výsledok je pozitívny, ale nízky. Len 21 a minimum je 5. Tak do piatku pokračovať z utrogestanom a ráno znova krv. No myslím, že to asi nevíde tento krát. ☹

lada_dee
16. dec 2013

@jalaura ...gratulka ...tfuj tfuj tfuj celých 9 mesiacov :-*:-*:-*

VŠZP - IF som absolvovala v októbri, žiadosť som podala 30.10. V piatok som sa bola spýtať, ako to vyzerá ...Pred rokom mi uhradili do mesiaca a teraz zatiaľ ešte peniaze neprišli, tak preto som šla zisťovať.
Pani má potešila, vraj už v počítači vidí peniaze na úhradu, tak čakám kedy budú na mojom účte. Teda tie čo sme boli v októbri, tak to ide po starom, bez predchádzajúceho schválenia.

Postup od 1.11. mi vôbec nevedela povedať, na čo som jej povedala, že si neviem predstaviť ako pôjdem do CAR na SR....spíšeme žiadosť, pošleme na schvalenie a po schválení poviem, že proces budem absolvovať v ČR a ... Je to scestné a nelogické a neviem si predstaviť reakciu slovenskeho CAR ... Alebo im to povedať hneď na začiatku ? A čo to potom bude stáť ?

bradik
16. dec 2013

@jalaura Ja som bola az v 6+0 tt a bolo uz srdiecko, ja by som zbytocne moc skoro nechodila, vraj nie je moc dobre, ked sa ti tam takto skoro lekar vrta.. A Stelcl mi napisal,ze sono za 10-14 dni od testovanie a skor si myslim,ze to je zbytocne

bradik
16. dec 2013

@miskanr1 Budem drzat palceky, ved to bambulka isto dobehne, len sa asi neskor zahniezdila... Posielam srdiecko

schatje6
16. dec 2013

@miskanr1 mojka nesmut este drzim ti palce moc...ja asi pojdem zajtra na tu krv 😨

ludinka
16. dec 2013

@miskanr1 hlavne ze je pozitivna, ved aj ten testik mas celkom pekny
poznam baby co mali krv pozitivnu az na 14 den po vklade, neboj ja stale verim ze to bude ok, silno drzim palce

miskanr1
16. dec 2013

@bradik Ďakujem krásne za srdiečko. Ešte musím byť trpezlivá. No naťahuje nás to bábo.
@schatje6 tak ak máš kam ísť na tú krv chod moja. Hádam to budeš mať lepšie 🙂 Držím palce

miskanr1
16. dec 2013

@ludinka Ďakujem zlatko. No to by bol ten lepší prípad 🙂 Uvidíme čo v piatok a čo mi nato napíše Štelc. Poslala som mu výsledok.

motiv
16. dec 2013

@jalaura aha sorry, to som necitala, ja som si este nepresla cele forum, doteraz som bola na pipinach v gynfiv, dnes som zacala luskat recenzie na Brno. Tam su dve kliniky vsak. Asi sa idem informovat do poistovne aky je postup, lebo skutocne si neviem predstavit, ze by mi mala SK car odobrit ze pojdem do konkurencie do CZ.... ale zas vsak na Slovensku je vsetko mozne...

ludinka
16. dec 2013

@miskanr1 daj potom vediet co ti na to povedal....ved do piatku mozes skusit este aj tehu testy uvidis ci tmavnu

miskanr1
16. dec 2013

@lada_dee Choré na hlavu je to celé v tej poisťovni. Sami nevedia čo majú robiť. Volala som tam 3x. V októbri, novembri a aj v decembri deň pred mojím ET. A povedali mi stále to isté. Že nepotrebujem mať nič vopred schválené, len im pošlem potrebné dokumenty. Ak mi to nepreplatia tak im tam napíšem taký list, že sa s toho po...... 🙂 Som rada, že sa u nich telefonáty nahrávajú, lebo ich odkážem na to nech si skontrolujú záznamy telefonátov. A nech si poriadne zaškolujú ľudí, ktorých majú na infolinkách, Ja mám dôveru

miskanr1
16. dec 2013

@ludinka No ved už sa vidím ako každé ráno do piatku testujem 🙂

ludinka
16. dec 2013

@miskanr1 vobec sa ti nebudem cudovat 😉
ja nastastie testy doma nemam takze ma to aspon nelaka, ale uz som sa objednala na krv na 10 den po ET

miskanr1
16. dec 2013

@ludinka uvidíš, že pôjdeš kúpiť test aj ty 🙂

miskanr1
16. dec 2013

@motiv Ved toto. Žiadne CAR sa tým nebude zaoberať.

ludinka
16. dec 2013

@miskanr1 no ved to isto ale najskor az piatok 😀

jalaura
16. dec 2013

@miskanr1 no to ani nepomyslaj ze to nevyjde...vyjde to...ved je este skoro...mala si vyckat. vidis teraz mas stres...pockaj tak ako ti nakazali a uvidis....zbytocne sa takto nervujes

schatje6
16. dec 2013

@miskanr1 pozitivne to je, uz len aby to rastlo...no ja teda budem testovat urcite dalej. musim ist na krv k tomu zastupujucemu dr, ak nechcem cakat do stredy...este ma napada, zajtra idem do okresneho mesta, tam by mi to mohli spravit ako samoplatcovi...idem pogooglit...

jalaura
16. dec 2013

@miskanr1
@schatje6
@ludinka baby tak zmena opat....ja uz som z nich chora.. opat mi volali z poistovne...ze riesia stale tu moju refundaciu a povedali ze ak mam nejaky ,ze som to zacala riesit od oktobra (teda pred 1.11.2013) tak to mozu schvalit...tak idem pisat doktorovi do Brna nech mi cosi vystavi...

miskanr1
16. dec 2013

@jalaura potom mi daj vedieť prosím čo ti vystavia, respektíve ak by ti tam vedeli pomôcť 🙂

motiv
16. dec 2013

@miskanr1 no a mozno je to tak schvalne aby nakoniec naozaj ostali prasule v krajine... toto kazdeho odradi a je to len take navonok ze juj co dobre sme schvalili

lusipe
16. dec 2013

@jalaura moja to mam aj ja to iste...a stale mam strach tiez.

lusipe
16. dec 2013

@miskanr1 Miska, je to pozitivne,to je hlavne a nebojkaj bude to silniet...babatko sa asi neskor uhniezdilo...pekne klud...moc na teba myslime a drzkame palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre