Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
20. jan 2014

ja neviem baby strasne komplikovane s tymi poistovnami nemam na to nervy 😝
asi skusim len ten soft znova...a kaslem na to
hysteroskopiu budem mat zadara mi otevrel povedal
tsh si davam dokopy mam nieco vyse 2,3 cize mi zvysuje davku euthyroxu
plus, ze vraj do konca tyzdna uz budu vsetky vysledky tej imunologie tak som zvedava ... co a aku liecbu mi nasadi... a som zvedava kto mi bude ochotni pichat tie infuzky ma trafi ked nikoho nenajdem...myslim tei intralipidove
ach jaj tolko starosti a problemov a dakto otehotnei ani nevie ako ma to nebavi 😝

patrissia
20. jan 2014

@nelly3 zistujes kde je to klinicke pracovisko? a to akože keď bude v BA to sa mám ešte aj tam trepať? Alebo je aj v Nitre?... ach jaj ☹

nelly3
20. jan 2014

@patrissia
no tak to neviem, ja si to ale vybeham, co ine mi ostava, ja len tak nevyhodim money, ved ako som uz pisala, naco si platim zdravotne poistenie. ked vyzistim, dam ti vediet, ale nejake som klinicke pracoviska pisala par stranok dozadu kukni, lenze tiez mi to nie je jasne 😝

nelly3
20. jan 2014

@zibi
mi nieco hovor, ale zase trpezlivost ruze prinasa a proste raz to vyjde uvidis, len sa clovek nemoze vzdat 😵

patrissia
20. jan 2014

@nelly3 strasné niečo... čisté psycho... ako veľké prachy im platíme a oni takto... zle mi je z toho...

zibi
20. jan 2014

@nelly3 no mne uz za tu dobu cely sad ruzi vyrastol mozem predavat 😀 😝

zibi
20. jan 2014

baby co ste brali prednison nemate problemy s mykozami? ja mam pocit ze od kedy osm ho brala sa nemozem zbavit svrbenia a palenia 😝 😅

patrissia
20. jan 2014

@kako23
@ludinka
@nelly3 baby neviete niečo nové hladne tej žiadosti do poistovne?

miskanr1
20. jan 2014

@ludinka no to máš šťastie, že máš už jedno. Ja zatiaľ ani jedno :-/

miskanr1
20. jan 2014

@patrissia Ahoj Ty si z Nitry?

ludinka
20. jan 2014

@miskanr1 nie ja nemam zatial ziadne 😀 stelcl pocital s tym co mi teraz vkladal ako s 1. a to zamrazene ma byt druhe
takze sme na tom rovnako 🙄

ludinka
20. jan 2014

@patrissia zatial asi nic, pokial to niektora nevyskusa podat tak nebudeme vediet ako to treba vypisat a to vsetko okolo toho..

patrissia
20. jan 2014

@miskanr1 ahoj moja, ano som.. nie priamo z nitry ale z okolia... ty si priamo?

nelly3
20. jan 2014

@patrissia
no ja to riesim, takze ak budem nieco vediet, neboj napisem, treba si navzajom pomahat 😉

kuchi
20. jan 2014

Ahojte kočky, prosím o radu, ideme sa objednať na prvú konzultáciu do Brna a čítam tu o tých slávnych poistovnách. Tú žiadosť o schválenie úhrady nákladov si mám brať hneď na prvú konzultáciu aby mi tam niečo potvrdili a treba to ešte celé aj s potvrdením toho klinického pracoviska v SR poslať do poistovne ešte pred samotným procesom ? Čakať na odpoveď a potom po absolvovaní umelého op. žiadať o refundáciu???? Som z toho jeleň 🙂

patrissia
20. jan 2014

@ludinka aha no fasa... uvidím budúci týždeň... teraz v stredu idem k svojmu gynek. tak uvidím, čo mi povie...

patrissia
20. jan 2014

@kuchi ano presne tak ako píšeš.. lenže najhoršie je podať ten návrh.. ešte sme sa titož nikde nedozvedeli, kde sa nachádzajú tie klinické pracoviská.. tiež nieje úplne jasné ako ju vypísať... ☹

patrissia
20. jan 2014

@nelly3 aj ja to skúsim v stredu zistit a ozvem sa... no baby keby sme tu nemali jedna druhu tak nevybavime nic...

ludinka
20. jan 2014

@kuchi presne ako pises

miskanr1
20. jan 2014

@patrissia Ano ja som priamo 🙂

kuchi
20. jan 2014

@patrissia No parada takže do Brna na prvú konzultáciu si musím vytlačiť tú žiadosť, dobre som to pochopila? 🙂 Už sa radšej dvakrat pýtam, lebo to je kocúrkovo 🙂 No pokúsim sa teda aj ja zisťovať to klin. pracovisko u nás, no a presne vypísať to tlačivo bude maturita ☹

patrissia
20. jan 2014

@kuchi to ano moja... uvidíme ako to dopadne...

slniecko34
20. jan 2014

@bergalm
@nelly3 Ďakujem Vám 🙂

ria191
20. jan 2014

@zibi jasné môže to byť môj gynďák je zo mňa už na prášky, ale povedal, že to vďaka prednisonu na jednej strane pomáha ale niečo aj pototo 😠 😠 😠 .

nelly3
20. jan 2014

@patrissia
inac jedna baba mi pisala, ze moj gynekolog by mal vediet tie klinicke pracoviska, no tak to teda nie som is ista, ked mu to poviem bude kukat ako mucha puk 😀
dneska mi zisti od jednej lekarnicky znama ako je to s utrogestanom, takze vas budem zajtra informovat 😉

patrissia
20. jan 2014

@nelly3 ja idem v stredu k mojmu gyn. na kontrolu, tak sa nato opytam, som zvedava ci to bude vediet... inac ako keby to nestacilo potvdrit od nasich gyn. sak ony najlepsie vedia nas zdravotny stav... ony nam vedia dat akurat tak odporucania...
no aj s tym utrogestanom je to na nervy.. taký liek, kt. nenahradí zložením nič iné a ony ho vyradia... som zvedavá čo zistíš....

jalaura
20. jan 2014

@miskanr1 ahooj....sledujem tvoje kroky...zajtra sa tesim na pozitive spravy.
ja som teraz chora...lezim doma v posteli a liecim sa...beriem bioparox kedze nic ine nemozem... dufam ze vsetko bude OK...
drz sa a daj hlavne vediet zajtra

miskanr1
20. jan 2014

@jalaura Ahoj moja ďakujem Ti veľmi pekne 🙂 No neviem či budú pozitívne ☹ Ráno si urobím RF test a potom už len na tú krv počkám, ale pobolieva ma brucho aj ma tam pichá tak na mrchu. No uvidíme a ty sa rýchlo uzdrav 🙂

kako23
20. jan 2014

@patrissia Ahoj,
v piatok som dostala kontakt na revíznu doktorku zo Všeobecnej poisťovne, u ktorej som sa informovala ako je potrebné podať žiadosť na schválenie a preplatenie IVF v zahraničí.
Hovorila, že stačí keď to potvrdí obvodný lekár a centrum v zahraničí. Špeciálne som sa pýtala či treba potvrdenie aj od klinického pracoviska ako hovorí vyhláška a povedala, že netreba. Treba len od obvodného gynekológa a centrum v zahraničí teda RF.
Možno v Dôvere je postup iný, neviem. Ale zdá sa mi, že tu začína byť strašne veľa dezinformácii. Vo všeobecnej poisťovne mi toto povedala lekárka, ktorá rozhoduje o tých žiadostiach takže nepredpokladám, že by zavádzala. Ak má niekto záujem overiť si túto informáciu do IP vieme poskytnúť telefonický kontakt priamo na ňu.

nelly3
20. jan 2014

@kako23
no ale ak je tak vo vyhlaske - co je tak je to asi pravda, skoda, ze to nemas na papieri, takto ustne potvrdene no neviem, ale ved posli to aj bez toho a uvidis, ja chcme ist na istotu 😉 vela babam poistovna dovera povedala po telefone, ze nech to poslu po starom a vidis, nechcu im to preplatit 😠
dovera ma aj v tej ziadosti , ze treba od klinickeho pracoviska 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre