Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

michelitta
5. sep 2014

ahojte kocky..chcem sa spytat prosim..prvom rade drzim vsetkym ivfkarkam palce nech to dotiahnete do uspesneho konca!! my ideme do Brna 1x..bude to nas 6.pokus..3xEt,2ket..Ferticent-neuspesne..1.konzultacia je 23.9.komunikovala som s dr.koudelkom, aby som si dala spravit horm.profil, imunologiu, hemato..atd..ten den pripadá na 1.den menzesu..myslite ze by som mohla uz zacat stimulovat v tom cykle? ako prebieha 1.konzultacia? mame oligoastenoteratoozoo asivsetkospermiu🙂 podarilo sa Vam aj s takymto spermiogramom? doteraz krasne embrya blastocysty vzdy po 4ks, az v poslednom ivf len 2. Myslite ze je vacsia sanca otehu s 1? dakujem krasne za vsetky odppvede🙂 drzim palce vsetkym kockam je to o nervy!!

donatela
5. sep 2014

@rebeka33 gratulujem k dobrym vysledkom.

donatela
5. sep 2014

@sally2401 ja som mala ET 17.6., takze len par dni pred tebou. Sranda, ze mame poradnu rovnako🙂 pri dcerke mi nevolnosti presli az niekedy v priebehu 5.mesiaca (uz si presne nepamatam). Takze este par tyzdnov vydrzat...🙂 ale vsetko zvladneme, len nech su drobatka v poriadku a my s nimi...
Daj potom vediet ako si dopadla na poradni?

donatela
5. sep 2014

@ludinka to je na tebe 😉 myslela som, ze mas utrosovu krizu...

donatela
5. sep 2014

Dievcata, ak niektora potrebujete a chcete, mne by malo ostat 2,5 krabicky utrosu. Darujem 😉

michelitta
5. sep 2014

@donatela ahojky, mozem si zobrat? doplatim co bude treba;)

tinkatinulka
5. sep 2014

@michelitta Ak uz mas vysledky tak mozes zacat..picha sa od 2 dna..a reprodukca imuno oki? nk bunky?

jalaura
5. sep 2014

@mimika1973 Ano mame maleho Miska a narodil sa pred tyzdnom:}...zazraky sa deju!!! ty ako pokracujes?

michelitta
5. sep 2014

@tinkatinulka zatial ok, este cakam nieco z blavy, asi to ahm, ta rezerva vajecnikov..no to by bolo squelle dakujem🙂

tixx
5. sep 2014

@tinka9075 krasne deticky 🙂 dufam,ze aj nam take dnes vlozili - sice len jedno, ale snad sa mu u mna bude pacit 🙂

ludinka
5. sep 2014

@tixx ahoj tak ako sa citis?
este aj z toho jedneho sa mozu stat dve 😉

tixx
5. sep 2014

@haimi @ludinka @evadek @gagirl baby, tak uz som spat, dali sme si vlozit 1 bublinku, bola to expandovana blastocysta, Stelcl povedal,ze ukazkove embryjko, tak dufam,ze vsetko bude OK a o taky tyzden si najdem konecne 1x v zivote tie vytuzene // 🙂

tixx
5. sep 2014

@ludinka no doki povedal,ze ak si dame jedno, tak sanca mat z toho dvojky je asi 2,5%, co je strasne malinko. ..no uvidime, kazdopadne aspon toto jedno malinke sa dufam udrzi a bude so mnou najblizsich 9 mesiacov. citim sa inak v pohode, bolo to cele fajn, aj mm tam bol pri mne, Stelcl mal dobru naladu, takze vsetko fajn 🙂

moja inak to vinko len dnes 1 deci, ci ako ti to doporucil? 🙂

tixx
5. sep 2014

@michelitta ja som na prvej konzultacii bola 4.8., a dnes mam za sebou vklad ;) takze vsetko sa da, my sme boli na ivf soft.

michelitta
5. sep 2014

@tixx ahojky a myslis ze by som mohla ist na to hned v tom cykle? ci co ti este robili? drzim silno palce!!

haimi
5. sep 2014

@tixx drzim palce 🙂 🙂 dufam, ze sa bude u tebe dobre citit a pekne sa udomacni 😉 aj mne vkladali expandovanu najvyssej kvality, ale zial tu stale oxidujem. A ty chod pekne naliat trochu cerveneho vinka na uhniezdenie. Aj ja to nabuduce vyskusam. A ako vyzerali dnes ostatne embryjka, kolko bude na mrazenie?

ludinka
5. sep 2014

@tixx ano sanca je mala ale ja napriek tomu pozam 3 pripady kedy sadali vlozit 1 a boli z toho dvojky 🙂
ano dnes aj zajtra tak 1-2 dcl 😉
XB je super kvalita 😵

tixx
5. sep 2014

@michelitta mne to akurat tak super vyslo, ze sme pockali na ms, a hned zacali v auguste s Clostyllbegytom + Fostimonom. Dala som si este urobit vysetrenie na stitnu z krvi, a doniesla som vysledky od svojho lekara a aj tie,co som mala z Gyn-Fivu. asi to zalezi aj od lekara,citam,ze ty mas ineho ako ja. Ale ja mam pocit,ze v Brne sa da vsetko 😉

tixx
5. sep 2014

@haimi ostali 2 na mrazenie, jedna bola HB a druha XB... mam zajtra este zavolat, ako to s nimi vyzera, tak dufam,ze budu ok 🙂 neboj, ty tu uz tiez nebudes dlho "oxidovat" ako si to nazvala. mozno to vinko pomoze nabuduce, ja to teda skusim, i ked dojde mi to ako celkom haluz...ale dam si povedat. a vraj aj ten ananasovy dzus je fajn, myslim,ze nim tiez nic nepokazim 😝

tixx
5. sep 2014

@ludinka to by bolo ineeee prekvapko!!! ale mna by to potesilo 🙂 no este mi ostali 2 na mrazenie, ale strasne duuufam,ze ich budem potrebovat az ovela neskor 🙂

sona_fit
5. sep 2014

Dievčatá, aj vam niektorej býva zle pri stimulke? Ja som brala 5 dni clostilbegyt 2-1-2 a od včera len fostimon až do nedele. Toto je moje 5 IVF ale takto zle mi este nebyvalo! Len som znepokojená či je to normálne, asi mi aj tak iné nezostáva len vydržať... Mam išiel k rodičom na východ tak mi je o to horšie ☹

ludinka
5. sep 2014

@tixx naozaj mas super aj tie dve embrijka, a preco ti nevlozili HB ked si mala aj take? nam vzdy vybrali to najviac vyvinute...to vino je dobre na prekrvenie a podla mna aj ukludnenie 😀

ludinka
5. sep 2014

@sona_fit no neviem mne zle nebyvalo ☹ ale viac kociek spominalo ze im od clostylu bolo tazko 😒

tixx
5. sep 2014

@ludinka ja neviem, on sa furt osival,ze len jedno, ze je to lepsie...lebo ze potom mu tam pary chodia plakat, ked si daju vlozit dve a z nejakeho dovodu to nevyjde... akoze my sme do poslednej chvile neboli rozhodnuti,ci 1 alebo 2, ale tak povedali sme si,ze si nechame poradit... snad sme urobili dobre 🙂

a ktore su teda najlepsie? XB ci HB? Lebo v papieroch mam,ze vlozili HB 🙂

ludinka
5. sep 2014

@tixx a aku si mala sliznicu?
neboj sa ak sa ta naahodou nepodari tak budes rada ze mas este 2 zamrazene 😉
viacerim sa podaril az KET, ale nato teraz nemysli v brusku mas urcite vytaza!

tixx
5. sep 2014

@ludinka sliznicu som mala 8,3 - je to podla teba OK? lekar k tomu nic nehovoril, tak snad je vsetko,ako ma byt... ale tak ja som optimista strasny, ja verim,ze to urcite vyjde 🙂

tixx
5. sep 2014

@sona_fit ani mne nebolo zle, nechces tam radsej zavolat, aby si zistila, ci je to OK?

ludinka
5. sep 2014

@tixx mne povedal stelcl ze minimum na vklad je 7mm takze to mas v norme 😉
ale inak vseobecne stimulka sliznicu zhorsuje, a preto u niekoho je uspesnejsi az KET
no ja uz idem kukat telku tak sa lucim, a ty si uz tiez chod dat to vinko a urob si pekny vecer s manzelikom 🙂

tixx
5. sep 2014

@ludinka no ved ked som bola na kontrolnom sone na 8DC, mala som len 5,1...takze aspon ze to je v norme teraz 🙂 ak by sme isli na KET, tak si potom dam vlozit 2 asi 🙂

tebe sa inak podarilo na kolky pokus? 🙂

ludinka
5. sep 2014

@tixx pri prvom ivf som mala ako ty 3 krasne embria, ivf bolo negativne-ani naznak //, pri prvom KET som mala mimomaternicove, a pri druhom zvysene HCG ale nerastlo,a pri druhom IVF som mala iba jedno schopne embrio a vidis drzi sa doteraz 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre