Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

patrissia
11. mar 2014

@mimika1973 ziadne zatial a nejak sa ani nesledujem... jedine co som si vsimla je, ze ma ukrutne bolia bradavky... pri chodzi, pri prezliekani.. ani dotknut... v piatok sme mali ET, tak si myslim, ze cez vikend by som skusila 😉

lusipe
11. mar 2014

@mimika1973 ahoj mimika, ako sa mas?...kolky tyzden uz vlastne si?....juj tak to leti.... 🙂...a uz viete pohlavie?

mimi_2
11. mar 2014

@lubanka srdečná gratulka 😵 si pre mňa povzbudením, ale ešte som netestovala, už som dnes kúpila test, tak uvidíme či vydržím do rána 😉

patrissia
11. mar 2014

@mimi_2 držím palce aby bol pozitívny 🙂

mimi_2
11. mar 2014

@patrissia ďakujem aj ja Tebe to želám 😉 Čítala som, že Vám nakoniec nemrazili nič 😖 ale neboj silného drobca máš v brušku, ten to zvládne 😉 Aj mňa boleli strašne bradavky tak ako píšeš do soboty, v nedeľu ma to úplne prešlo ... 😒

lubanka
11. mar 2014

@jahoda333 ďakuejm za gratulku, aj za to, že si mi odpísala... veľmi si ma upokojila 😵 ja si totiž stále namýšľam, že to je asi zlý signál ☹ ale pokiaľ je to o.k., tak to sa vydrží 😉
verím ti, že sa bojíš, ale už si toho toľko zvládla... tak ťa predsa nejaký pôrod nepoloží nie? zvládli iné, zvládneš aj ty určite na výbornú 😵 zo srdca ti želám, aby si zažila rýchli a ľahký pôrod, aby bolo všetko a absolútnom poriadku... ty aj malé zdravé ako buk 😉

lubanka
11. mar 2014

@mimi_2 ďakujem a držím palce pri testovaní 😵

patrissia
11. mar 2014

@mimi_2 veru moja nič nemrazili.... mrzí ma to, lebo sa spolieham už len na toho bojovníka, ktorého mám v brušku, lebo ak sa nezahryzne, tak nám dr. odporúčal darcu... preto stále dúfam, že sa zahryzne 🙂

jane107
11. mar 2014

Ahojte,

chcela som Váas pekne porosiť o radu. Boli sme zatiaľ v Gyn-FIV v BA a absolovavali sperminogram /partner/ a ja hormonálny profil. Pani MUDr. mi následne prčdpisala Predison 5mg 2 balenia, po jednej tablete denne, nakoľko vraj moje vajíčka zabíjaju mužskú spermiu. Po 2 mesiacoch mi predpíše mužský hormón... a uvidí sa /teraz doberam prvú krabičku Predisonu/.
Chcela som sa však opýtať, ak by som šla do Brna-kam by bolo najlepšie?
Uvažujem, že si v predstihu dám spraviť genetické, hematologické a imunologické testy, keďže som už samoplaca - vek nad 39 rokov. K týmto vyšetreniam je zrejmé potrebné odporúčanie od obv. gynekológa, môže mať tento gynekológ problém s vystevením odporúačaní?
Kde by som mala abslovovať tieto testy /hmatologia . myslím, že MUDr. Drakulová/ a čo stoja takéto vyšetrenia? sútam tiež nejaké vekové obmedzenia?
Ďakujem 🙂

mimi_2
11. mar 2014

@patrissia no inak aj mne to Štelcl povedal, že ak sa nepodarí tak darcu....ale to my nechceme, tak dúfam, že sa aj nám zadarí 😒

patrissia
11. mar 2014

@mimi_2 tak my sme už rozhodnutý, že ak by to nevyšlo, tak už skúsime toho darcu... momentálne nemáme energiu, čas a ani peniaze nato aby sme mohli na xy-krát skúšať so spermiami mm.... je to síce bolestná predstava, ale nikto to nebude vedieť, ak k tomu príde... ja ale verím, že sa táto naša fazuľka uchytí 🙂

mimika1973
11. mar 2014

@lusipe ahoj, tento tyzden uz 25.tt 😵
Vieme vieme, chlapciatko, naisto! 😉
Akurat som mu bola kupit bodycko, tricko na leto, bude fesak 🙂
A ty ako? sa citis? bude to dievcatko teda?
Ano, rychlo to leti, fuuhha, ani sa nenazdame a su tu! 😉

mimika1973
11. mar 2014

@lubanka ahoj, tentokrat to bude do konca! 🙂 😉

mimi_2
11. mar 2014

@patrissia jasné že uchytí a mm má zle spermie? Aj mm morfo len 2% dobrých 😖 A koľké je toto Tvoje IVFko, moje druhé, ale prvé som stimulovala, len s clostylom a to bolo strašne málo, jedno vajko a ani to sa neoplodnilo...

mimika1973
11. mar 2014

@patrissia vy mate problem so spermosmi? morfologia, pocet ci ine?
Lebo kedze ste dosiahli krasnu XB1, tak asi to v tom nebude, ta by sa mala ujat a vyvijat normalne...
Ogrckavam Ta moja tehu virusikmi!!!! 😵 😝

patrissia
11. mar 2014

@mimi_2 no u nás je morfológia 0% dobrých.... koncentrácia 0,1... progresívny pohyb 0.. akože čistá hrôza... Štelcl sa čudoval, že tam našli aspoň tú jednu, z ktorej máme teraz vloženú blastocystu.... no to je naše 1 IVF, mala som 3 vajká a z toho 1 sa oplodnilo na blastocystu XB/1 a dve sa prestali vyvíjať....

lubanka
11. mar 2014

@mimika1973 dúfam, že máš pravdu, musím tomu veriť 😵 ďakujem 😉
pozerám, že naberáte na tt... to je dobre, len tak pekne ďalej a na konci nech ťa čaká zdravé bábatko 🙂

patrissia
11. mar 2014

@mimika1973 no u nás je morfológia 0% dobrých.... koncentrácia 0,1... progresívny pohyb 0.. akože čistá hrôza... no to sa všetci čudovali, že máme jednu takú krásne blastocystu.... jaaaj dakujem, dufam, ze pomozu virusiky 🙂

mimi_2
11. mar 2014

@patrissia no máme dlho už tie 2% ale si predstav, že pri prvom IVF bola tiež 0 morfologia, tak dovtedy mm bral už 3 roky niečo a akurát som to podcenila pred IVFkom, tak som mu potom hneď nasadila vitamíny a po mesiaci sme šli hneď na druhé IVF a pomohli, máme opäť 2%, takže sa zlepšil. Napísať Ti aké berie vitamínky?

patrissia
11. mar 2014

@mimi_2 my sme to skúsily...môj bral maca, selezin ace, vitamin D, ale ani len najmenší náznak zlepšienia... ja už neviem čo s tým... on mál dosť závažné problémy v detstve a zanedbali mu to, a toto je teraz následok nezodpovednosti lekárov

mimi_2
11. mar 2014

@patrissia ach tááák, no môj berie Tribulus, L-karnitin, ečko, zinok, cečko, selen, kys. listovú. Tak len verme že to tentokrát výjde 😉

patrissia
11. mar 2014

@mimi_2 veru moja budeme spolu tehulkovat potom 🙂 kedy budeš testovať? ja by som tolko nevydrzala 😀

mimi_2
11. mar 2014

@patrissia no s tým počítam 🙂 😉 no dnes som bola kúpiť test, lebo ten z RF nechávam na 13.3. tak ako mi kázali testovať v RF. Tak zajtra to skúsim ráno, mm bude tiež doma, tak nech je pri tom 🙂. Ja som tiež sama zo seba prekvapená, že ma to nejako nelákalo, resp. skôr mám strach z bieleho testu asi 😒 🙂

patrissia
11. mar 2014

@mimi_2 ved ano lepsie vydrzat 🙂 ja si tiez nejak ani neuvedomujem, ze uz mam malu bublinku v brusku... vobec mi to neprichadza 😀 ale tak je to lepsie.... tak budem hned cakat, ze napiiises 🙂

falin
11. mar 2014

@jahoda333 - to je prirodzene ze sa bojis, je to nieco nove, ale ten vysledok bude stat za to 😉 . Ides sekciou ci prirodzene? Pozeram ze uz sa blizis k zaveru tehu a k novemu zaciatku. 😵 Drzim palceky, neboj, zvladnes to

mimi_2
11. mar 2014

@patrissia tak test už mám 🙂 ale chcem počkať na mm kým príde a zase asi najlepšie je robiť z ranného moču nie, hoci tento test čo som kúpila je možné urobiť hocikedy

patrissia
11. mar 2014

@mimi_2 uz pockaj na rano 🙂 budete pri tom spolu 🙂 ja napr. vela pijem a casto chodim cikat, takze ta koncentracia je tam slaba, lepsie je rano 🙂

lusipe
11. mar 2014

@mimika1973 velka gratulacia 🙂....ze 25tyzden...tak to uz mas brusenko asi riadne 🙂....u nas jasne dievcatko 🙂...a strasne sa tesim, ale velmi opatrene 🙂...tripple dopadli dobre....tak este morfologicky ma caka o tyzden...idem Grochalovi, ty si kde bola?

miskanr1
11. mar 2014

@ludinka Ahoj moja. Ja maám až budúci týždeň výsledky z hematológie a o daľší týždeň z imunológie. Takže až potom sa uvidí kedy dáme daľšie KET.

gombicka
11. mar 2014

zienky, mam po 3 iVF, zial neuspesne a rozhodujem sa ist ako samoplatca do brna. Mozte sa podelit so svojimi skusenostami, preco ste si vybrali Brno a ci ste spokojne? a ak Brno, preco nie ta druha klinika?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre