Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bimba8
22. júl 2013

ahojte kocky 🙂 tak za tyzden nas uz caka konzultacia a minule som sa vas zabudla spytat,kolko dni pred spermiogramom(ktory budu asi aj mrazit) nema byt sex.Totizto v pondelok mame konzulku a mne vychadza ovu tak na piatok asi,tak ci mozme aspon vo stvrtok este skusit,alebo je to uz moc neskoro?

ria191
22. júl 2013

@nelly3 tento týždeň nemám šancu jazdiť na koňovi a ani na budúci asi z toho všetkého scvoknem 😠 😠 😠 . A všetci idú na dovolenky a ja ako taká "p....a" musím makať v robotke, lebo totálne nestíham, ale občas nakuknem tak krásnu dovolenku 😀 😀 😀

ria191
22. júl 2013

@amali gratulujem k chlapčiatkam 😀 😀 😀 bude veselo 😀 😀 😀

ria191
22. júl 2013

@strapula27 je mi to veľmi ľúto aj keď neskoro prajem úprimnú sústrasť. Drž sa moja

falin
22. júl 2013

@strapula27 -to mi je velmi luto, prajem uprimnu sustrast. Drz sa.

falin
22. júl 2013

@bergalm -dokelu, nejako sa to nie a nie rozbehnut. Ides hned v tomto cykle? Verim ze uz bude iui uspesne. Drzim palceky

falin
22. júl 2013

@amali - krasne fotecky, blahozelam k chlapcom a som rada ze ste oki 😉

@mimika1973 - mimi aj my ideme pre dievcatko 😎 , mala ma "objednanu" sestricku 😎 . Ty uz zachvilu zacnes 😉

@nelly3 - ahoj, chodime po dr 😉 . Dnes som bola zas u nasho, foliky uz maju 2,1-2,7 cm, endometrium 8,5 cm, co je u mna pri clostyle velmi pekne. Dnes pregnyl a streda OPU 😵
Neboj mrcha dorazi, ides uz v tomto cykle ze? Uzi si dovolenku, ideme niekam ci budes doma?

falin
22. júl 2013

@bimba8 - pauza by mala byt 3-5 dni. Takze kludne vo stvrtok mozte 😉

nelly3
22. júl 2013

@falin
nie v tomto cykle nejdem, cakam este na vysledky z hematologie a tie budu buduci tyzden az. takze az v auguste koncom. na dovcu asi nikam, manzelik nema tolko uz dovolenky, ale chcem ist cca na 2-3 dni do sturova, este som tam nebola a velmi si to chvalia - kupko vadas.

lienka_1
22. júl 2013

@ria191 Vsetci nejdu na dovolenky, ja makam cele leto, ja ta tu nenecham samu. 😉 Tak som sa vyjadrila a idem makat 😝

jania023
22. júl 2013

Ahoj kocky tak u nas ideme na dalsi cyklus, minuly dopadol uplne katastrofalne tak dufam ze teraz to bude lespie..ideme inam ako RF a tu robia ivf len take specialne ze max2-4 vajka a opu bez anestezie tak uz teraz sa bojim..som dnes 6dc a este stale nemam stimulku az asi zajtra mi daju na 3 dni a nic viac tak som zvedava

mimika1973
22. júl 2013

@falin ahoj falinka 🙂
tak pekne rastiete potom! 😉
A kolko potencialnych folikov je na obzore?
Pregnyl, ty mas ake balenie, jedna injekcia? ja mam jednu kupenu, dufam, ze to bude stacit, lebo neviem ci nezvyknu dat aj viac pri vyvolavacke?
ked som predtym tu mavala gonado HCG 5000ui, tak veru mi bolo niekedy treba aj dve, t.j. 10.000ui si pichnut, preto moje obavy... 😕
Veru uz len cakat na mrsku a ide sa do tvrdeho boja! 😀
Strasne sa obavam ci mi utz nepadne na vikend, sobotu ci nedelu, lebo to sme si naplanovali uz cestovat na SK, mm konci piatok! A zas keby ze je to pondelok, tak zhanat dakeho dokiho na utz v BB neviem neviem, roky k doktorom na Sk nechodievam! 😖 Som uvazovala popripade aj nad tou Roznavou, keby uz horelo velmi... 😕
A ked sa pojde na OPU, ak vsetko bude ok samozrejme, tak hadam pojdeme o den skor tam niekde ubytko zozenieme, bude to menej narocne a stresove, nez velmi skoro vstavat a cestovat z BB! 😉
Som len zvedava na ten clostyl ako zasiahne na vajecniky, kedze som mavala len injekcie doteraz na ivfka...
Drzim ti moc palce na stredu, aby si mala pekne kvalitne vajka a embryjuska nasledovne! a mozno ze ta mala sestricka aj vyjde! 🙂 hoci aj chlapceka treba zobrat! 😝 😀

mimika1973
22. júl 2013

@falin ozaj, ako sa treba pripravit na OPU? co si treba so Sebou zobrat, a tak, a aj sprcha a zmytie vlasov je povinne vecer a rano kvoli cistote a desinfekcii?
Davaju v RF dake pokyny napisane alebo cez telefon na toto?
Na izbe byva kolko dievcat? aj kupelka je v izbe ci na chodbe?
Po OPU chodi doki na izbu zahlasit kolko vajok a ako to cele dopadlo?
Pichaju do zadku aj nejaku injekciu, progesteron a pod.?
Pred OPU daju daku tabletku na relax a proti bolesti, ci nie?
Chcem sa na to pripravit trosku a porovnat s tunajsiml centrom 😉

dafy
22. júl 2013

@mimika1973 ahoj nebola som na krv bolo by to zbytočné dneska dorazila mrcha ☹ ..cítim sa hrozne stále rozmýšlam preco sa to neujme a čo este by som preto mohla spraviť 😒 dr mi neodpisuje tak neviem ci by som teraz mohla ist na KET alebo sa čaka mesiac?.....ja neviem ake vysetrenia by som mala este podstupit kedze vsetky testy u mna boli ok.....som neštastná čo este mám spravit aby sa to podarilo.......uz som rozmyslala ci ta sliznica nebude kamen urazu 😒

mimika1973
22. júl 2013

babenky, dnes sa robi speculoos zmrzlinka! 😝 😉

nelly3
22. júl 2013

@mimika1973
opu - nocna kosela a prezuvky, nic ine, vlasy netreba, to som este nepocula, pokyny uff ani neviem, ked som bola ja, boli sme 3 na izbe, wc je na izbe, nijake tabletky nedavaju, nic. je to kratka narkoza 😉

mimika1973
22. júl 2013

@dafy oh dafynka, raz to urcite vyjde! ved sa ti predtym podarila emka, tak si myslim, ze v sliznici problem nebude, ale skor v embryjkach asi...ich vyvoj sa mohol stopnut, staci len maly hic a priroda vytriedi ked je nieco zle na vyvoji! moze to byt aj v tych chromozomoch, anomalie embryi, kedze kazde druhe embryo ma vady vraj! to mi dakedy hovoril jeden biologista tu. Ak sa aj neuchytili tieto dve blastocysty, je tu nadej, ze tie co su v mrazaku, mozu byt lepsie a skryvaju jedneho ci dvoch kvalitnych bojovnikov! 😵
Mat 9 embryjkov, blastikov, to je rarita! Sice mate 4 v mrazaciku, ale je tu este sanca, ver im! 😉
Myslim si, ze ak si pripravena a aj tvoje telo na KET teraz, chod do toho!
Ked nie, tak o ten mesiac, nech sa telo trosku zpamata z tych vsetkych hormonov!
Doki je hadam este na dovoske, ci uz tu mal byt? 😕
Ja mam tiez uz lepky z tohto IVF, ze ako to vsetko dopadne a bude fungovat, aj s organizaciou a tak.
A ci mm bude mat spermose aj na zamrazenie ked uz bude v tom brne, ak by nahodou tento pokus nevysiel, lebo jemu sa hocikedy neda prist tam....takze vsetky tieto obavy su tu, ale radsej na to velmi nemysliet, lebo stres nie je dobry ani na telo ani na psychiku. 😨
Ak ti robili utz na sliznicu, a nenasli nic, urcite v nej nebude problem, ak nie, tak skus ist na utz k niekomu druhemu, na iny Nazor popripade...

nelly3
22. júl 2013

@dafy
asi nebol len ten spravny cas, ale urcite pride, raz sa to podarilo, takze urcite sa podari opat. mas mrazacikov co je uplne, ze super a skus nabuduce vlozit len jedno 😉

dafy
22. júl 2013

@nelly3 ale kedy????ako mám vediet kedy je ten správny čas???ja by som skusala aj kazdy mesiac to mi nevadí ale odkial tolko penazí na to ved to su pálky nenormálne..to bol moj uz 9vklad....minule som mala jedno vlozene a nic......Pri Emmke mi vkladali 3 a ujala sa iba ona 🙂 mám uz 35 rokov tiez uz nie som najmladsia takže šance klesaju 😒

tinkatinulka
22. júl 2013

@falin krasne miery na to že cez clostil zmenšuje sliznicu 🙂 ako si stimulovala? a kolky den cyklu ti vychadza OPU?? 😉

dafy
22. júl 2013

vie niekto kedy bude v praci Selcl??neodpisuje a ja teraz neviem ako dalej ked uz som dnes dostala mš..ci treba nejake tablety zacat brat ci nie 😒

nelly3
22. júl 2013

@dafy
no ved to sa aj ja pytam, ze kedy, ale verim, ze sa podari, treba verit. ja som po kazdom neuspechu na tom horsie a horsie, ale viem, ze to prejde a ide sa dalej. ja dobre viem, kolko to stoji, ja mam za sebou 6x vklad a ziadne bejby a mam tiez 35 rokov. (to som si volakedy hovorila, ze do 35 skusam a ked nic uz neriesim a som tu hranicu presunula na 40 - dufam, ze tolko uz cakat nebudem). mna v tomto moj manzeli moc podporuje (nakolko on dieta nemusi mat, nikdy nemal potrebu mat deti, ale pre mna chce, aby som som bola stastna) 😉

ria191
22. júl 2013

@dafy achoj dafča 😀 😀 😀 tak na KET môžeš ísť hneď teraz po ms a Marcelko uznáva bez liekov takže prirodzený cyklus tuším na nejaký 12.-14. deň si dáš zmerať svojmu gynďákovi výšku sliznice a keď bude dostačujúca tak tuším 18.-19. deň býva KET (tie dni presne neviem teraz nemám čas to hľadať, ale možno som sa trafila) a dôležité je ako ti zamrazili tie embryá, ale pochybujem že po jednom asi máš dve pejety takže podľa mňa musíš vkladať po dve 😕 😕 😕 😕

dafy
22. júl 2013

@ria191 preco on ide bez liekov a ostatní s liekmi???...nie su potrebne tie lieky na KET?????...podaril sa niekomu KET bez liekov??

dafy
22. júl 2013

na koho sa mám obrátit ked tu stelcl nie je?

bimba8
22. júl 2013

@falin tak super,dik 🙂 vyskusame,ved zato nic nedame 😀

kukulik30
22. júl 2013

@dafy skus zavolat na ich infolinku a poradia 😉 alebo napis Koudelkovi mail
a co sa tyka sliznice,tak nie len Stelcl ide bez liekov, zavisi vsetko od toho ,ako sliznica rastie, cize kludne sa moze stat. ze ak bude pekna , tak ti nedaju lieky...naco aj 🙂

kukulik30
22. júl 2013

@dafy dokonca nam aj Koudelka hovoril, ze v prirodzenom cykle maju vysoku uspesnost , aj pri KET su velmi uspesni ... ze niekedy je na skodu pri ET , ked je organizmus nadopovany a nie je to prirodzene 😉
neboj aj Ket je sanca !
my sme podobny pripad, ze sa stale nedari a vsetko je super...krasne embryjka, sliznica narastena ( i ked s liekmi musim ist stale ) a furt sa neprilepia tie bublinky ...a to uz 6x vkladali a nic

bergalm
22. júl 2013

@falin ahoj ano hned v tomto cykle dnes som uz zacala s clostlom 1-1-1tak a 31.7.mam kontrol.sono 🙂

falin
22. júl 2013

@nelly3 - my sme tam boli na predlzeny vikend na zaciatku prazdnin. Pozor si davajte na veci. Okradli cca 20 rodin, brali cele tasky a co hovorili straznici, tak je to tam uplne bezne 😖
Inac kupko je fajn, len strasny natresk tam bol.

@mimika1973 - dakujem, vyzera to na 8-9 peknych folikov, tak verim ze bude nejaka urodicka 😎 . Pregnyl mam 1 ks (5000 UI), vzdy som tak mala. Dufam ze mi dojde, lebo ho mam na dnes objednany v lekarni .
Ty to mas zlozitejsie este o to cestovanie, verim ze ti to vsetko klapne ako ma 😉
Ohladom odberu ti to nelly popisala presne. Izby maju aj po 2 aj po 3, je tam vecko a sprcha. a po opu pride za tebou dr. a informuje ta 😉

@dafy - ahojky, to mi je luto, ze zas dalsi neuspech. Toho sa veru bojim aj ja, lebo mam pocit ze nove dievcence sem pridu pozriet a na 1-2 pokus su tehu a dlhodobky sme tu stale a nic, ziadny uspech, cest vynimkam.
Na ket mozes ist hned. Dr. je dnes prvy den po dovolenke, sme spolu volali, ale ma toho kvantum, urcite ti odpise. Ak pojdes bez estrimaxu, tak mozes ist teraz. Cca 10-12 dc utz kontrola a 19-20 DC ET. Musime verit ze to vyjde 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre