Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
3. feb 2011

@callex v BA stoji 150 Eur, v KE ju mas zadara 😉

rebeka33
3. feb 2011

@luly3 nechcem ti dávať plané nádeje, ale ja som mala na 11 deň po Et s PK ,len ducha ,ktorého som videla len ja. A bola som tehu s 1 bobáčikom. A testuj len s mamatestom a rovnaký ranný čas a 14 deň na krv. Nevzdávaj sa musíš vydržať ešte 3-4 dni, Budem ti veľmi držať palce. 😵 Vy ste vkladali aké embrijká?

mircalla
3. feb 2011

@luly3 ja som tiez mala len ducha dokonca na 11 den po ET s PK. a bola som tehula

martini
3. feb 2011

@luly3 ...baby majú pravdu...duch na 10ty deň je dobrá správa...takže nebuď smutná, lebo čo ak máš v brušku uhniezdnené embryjko a to bude tvoj smútok pociťovať, veď by nechápalo prečo... 🙂 Držím prsty a nech dúšik silnie...

martini
3. feb 2011

Včera ma to vraj kvôli zlému heslu nepustilo s Vami diskutovať...ale ja som heslo vedela, to systém ho asi zabudol 🙂

@callex ...polymorfizmus MTHFR C6775T heterozygot – no skúste sa na ten názov pozrieť ešte raz z pohľadu nezasväteného...čo my tu už všetko máme naštudované 🙂, keď už nie lekárky, tak embryologičky amatérky z nás by už mohli byť, nie? 🙂
Ja som sa tiež pokúšala cvičiť mojžišku, ale keď to je takééé otravnééé...tak Vám závidím, že na to máme nervy 🙂

@janik777 Ak si nemala ET a KET hneď za sebou, tak môžeš ísť hneď na ďalší cyklus. Ja som mala ET v 11/2010, KET v 12/2010, jeden mesiac pauza a teraz v 02/2011 pokračujeme s novým IVFkom.

@lilina22 Supersky si to tu zhrnula, aj ja si to vytlačím 🙂, už mám jeden zoznam od Mircally a teraz tvoj...na administratívu mám pripravenú 🙂

janik777
3. feb 2011

@martini ja som mala v októbri kyret 11tt tak som mala november december pauzu a teraz január som bola na KET, nakolko mi mrcha pekne nabehla a aj sliznica bola pekná. Tak neviem , ale chcela by som ísť najradšej hned teraz do stimulky, len neviem či hned možem.Myskím hned ako teraz dostanem mrchu. Už som písala Dr. len mi zatial neodpisuje 😒.A ak nie do stimulky tak na KET...ale radšej by som si vystimulovala čerstvé a mrazáčiky do zálohy 🙂

martini
3. feb 2011

@janik777 do KETka môžeš ísť určite, ak sa niečo neskomplikovalo v telíčku (čo asi nie, lebo by si písala). A ja myslím, že podľa toho ako to mne podával dr. Koudelka, tak aj do novej stimulky je to OK. Ak teda myslíš soft, lebo pri dlhých protokoloch je dlhšia pauza, pokiaľ viem. A kto je tvoj lekár?

ninockaskv
3. feb 2011

@luly3 ja som na 10 DC nemala ani ducha a boli sme tehotni.. 😉

janik777
3. feb 2011

@martini Štelcl či ako sa to píše to jeho meno 🙂 , ale v podstate som tam už bola u všetkých a sú všetci super.Jasné že soft...ved to som mala pri softe naposledy 11vajok, a ani so stimulkou a ani potom nemám žiadny problém. Tak dúfam že mi dá zelenú hned teraz.

martini
3. feb 2011

@janik777 tak super, že 11 a žiadne problémy. lebo ja som mala 15 pri softe a mala som mierny OHSS. teraz mi nasadil úplne minimovku, beriem len clostilbegyt a po ultrazvuku možno pridá aj nejaký menopur, že zbytočne silná reakcia to minule bola. Na lekára som sa pýtala preto, lebo oni doteraz boli nejakí rozlietaní, boli v Izraeli v USA či kde...Koudelkovi tiež trvalo dlho kým mi odpísal a sestrička mi povedala, že sú na celý február vybookovaní. tak som sa zľakla a rýchlo som Koudelkovi napísala, že nechcem ani konzultáciu (veď sám hovoril, že stimulka je nastavená dobre, len ju v ďalšom kole zmierni), len nech mi povie, či je to z medicínskeho hľadisko možné a vhodné, aby som šla hneď teraz do ďalšieho kola a ak áno, nech mi pošle protokol...tak mi poslal protokol a povedal, že ok. 🙂

janik777
3. feb 2011

@martini ja počkám ešte do zajtra a ak sa mi neozve , tak si zavolám do reprofitu a spýtam sa toho Dr. čo tam bude. Ja len potrebujem vedieť či môžem teraz začať, aby som vedela ako rýchlo sa mám aj ponáhlať s tým zháňaním si liekov, lebo mám zatial len nejaký gonal, ale ešte 450 by sa mi zišla jedna a aj cetrotide potrebujem zohnať ešte 2ks. Ja mrchu dostávam dosť rýchlo po vysadení utroša, tak nech som pripravená kebyže povie ano 🙂

martini
3. feb 2011

@janik777 A ty si odkiaľ? ja idem v pondelok do Brna, tak ak by si potrebovala nejaké lieky alebo recept a mala by som ťa po ceste....

janik777
3. feb 2011

@martini ja si ich zháňam tu na koníku ...myslím ten gonal aj cetrot, lebo je to pre mna dosť , lebo vlastne si to hradím sama...ten pregnyl mi potom už na kontrole oni dajú

janik777
3. feb 2011

@martini ale ďakujem za ochotu 🙂

martini
3. feb 2011

@janik777 v pohode, ja som len myslela ako nejaké núdzové riešenie. ale ak to nie je problém tieto lieky pozháňať, tak super.

janik777
3. feb 2011

@martini 🙂 no docela aj je problém lebo je tu momentálne dosť veľký dopyt po gonale 😒 🙂 . Ale tak snád sa mi podarí a ak nie tak pojdem na KET a stimulka potom keby nevyšiel a budem mať aspon všetko pripravené a nebudem sa musieť už naháňať po nich.Myslím že utroš a estrofem mi môže predpísať v prípade že pojdem na KET aj moj gynekolog. mám ho aj tak trošku zajednaný u jednej kočky ak by uspela teraz po KETiku.

martini
3. feb 2011

@janik777 určite ti utroš a estrofem predpíše gynekolog, aj ja som to tak minule urobila. Ale estrofem 2ml sa už na SVK nepredáva, takže jedine 1mg tablekty alebo estrimax. v RF povedali, že tieto dva lieky sú úplne rovnaké, že jedno, ktoré berieš.

janik777
3. feb 2011

@martini noooo viem, veď už ich s prepáčením žerem jak lentilky neviem už kolký krát 😀 .i

luly3
3. feb 2011

@rebeka33 @mircalla @martini babulky dakujem 😉 za pekné slová
ale ja už tomu proste neverím 😉 a taaaak by som strašne chcela
dnes mi mala prísť mrcha a nedorazila ale to je asi kôli liečikom 🙂
a začalo ma pobolievať trošilinku brucho taaak asi každú chvílku
dorazí ☹ no jasne že mame ešte čas cca 5 dní

martuska00
3. feb 2011

ahojko,ja mam zajtra punkciu rano o 8 hod, 😅

mircalla
3. feb 2011

@luly3 ty si ako ja...vzdy radsej ratas s horsim. dobra strategia, u mna funguje....tak budes prekvapena aspon prijemne. ja obcas byvam🙂

belusenka
3. feb 2011
belusenka
3. feb 2011

@belusenka ja som bola v iscare sice len dvakrat zatial ale su velmi milucky.ale este chcem skusit otehotniet s pomocou homeopatik od homeopatky.zatial ich uzivam 4mesiace,problem je s mojou ovulaciou.takze uvidim.

martini
3. feb 2011

@martuska00 tak zajtra držíme hneď od ráno prsty, nech sú foliky všetky zrelé a plné 🙂

rienok
3. feb 2011

@luly3 no ako vraví @mircalla, niekedy je lepšie byť pripravený na najhoršie ... ale nádej si treba zachovať. Ja tomu Tvojmu bojovníčkovi verím 😉

@martuska00 drzim palčeky 🙂

@janik777 fuha, no vidíš ja som sa už všetkého gonalu zbavila 😒 teraz mam ine doma nachystané. Vieš ja sa hneď všetkého pozbavujem, lebo si vravím že už to nebudem potrebovať ... už som to spravila 4 x 😀

ninockaskv
3. feb 2011

baby, ja mam doma tieto veci,len sa obavam, ze su po zaruke 😕 😅

janik777
3. feb 2011

@rienok ...no ja som zas vždy do kvapky všetok minula 😎 , nikdy mi nič neostalo.Už nejaký mám len málo 😒 tak by som potrebovala ešte aspon 450-ku. Tak snád sa ešte niekto ozve , a ak nie tak pojdem zatial skúsiť KET. Ved potom ho lahko ponúknem , keby to vyšlo.Je tu hodne velký dopyt po ňom.

tina1
3. feb 2011

ahojte dievčatá, tak v pondelok mám v RF OPU. Dnes som bola na 8 deň na kontrole a že v sobotu Pregnyl a v pondelok Brno. Zdá sa mi to nejako skoro.

janik777
3. feb 2011

@tina1 ak máš IVF soft tak je to OK. Ak máš foliky dosť velké tak to neni skoro...ja som mala tiež na 12DC OPU a mala som pekných 11 vajok.

cecil36
3. feb 2011

Ahojte kocky 🙂
@pikha prosim ta, pri clostyle si dopichavala puregon? Ak hej dali ti ho v RF ci si si musela zohnat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre