Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

janikajanka
16. máj 2014

Ahojte baby, mate prosim vas niektora skusenost so stimulaciou ken clostilbegytom? Dakujem za vase odpovede.

zuzanka05
17. máj 2014

@janikajanka Ahoj ja som uzivala costibegyt 3krat 1 tabletku,ale pri tom som mala aj inekci merional .pojdes na soft ivf prvy krat?No mala som len dva vajicka,ale len jeden sa oplodnilo,aj mala som vlozenu,no bohuzial nepodarilo sa mu uchytit ☹ ..Lete skusim este raz..

ludinka
17. máj 2014

@janikajanka ahoj, ja som stimulovala len clostylom 1-0-1 a mala som 5 vajicok z toho nakoniec 3 pekne embria

janikajanka
17. máj 2014

@ludinka ahojky, ja mam nizke amh, uzivam medrol a euthyrox, mala som zvysene tsh a trosku prilatky. Ked mi moj gyn daval len clostil, tak som mala vzdy min 3 folikuly a ked mi davali v centre k tomu merional, tak to moc nefunguje.... tak preto teraz zvazujem len clostil a ked budu pekne foliky isla by som na odber. Ty si cim presla a podarilo sa? Naps ip. Dakujem moc

zibi
17. máj 2014

baby nasla som clanok ohladne melatoninu, ze zvysune NK bunky, cytokiny vsetko tak pozor...robi sice dobre na vajka a odstranuje z nich oxidacny stres ale aby zasa nerobil zle na druhu stranu....tie co maju poroblem s nk bunkami opatrne, aby ste si ich zbytocne nezvysolvali....

http://www.immunityageing.com/content/2/1/17

janikajanka
17. máj 2014

Ahojte baby, prosim vas viete mi niektora poradit ako postupovat ked by som chcela v reprofite zmenit doktora?Chodim dr otevrelovi, mala som 2 ivf, jednu neuspesnu stimulku a zda sa mi, ze nic neriesi, len .... ideme dalej...... pristup v reprofite je fajn, ale ja by som potrebovala aby aj riesili moj problem. A koho by ste mi odporucali? Dakujem vam za nazory.

majkulik
17. máj 2014

@donatela ahojky, citam, bruzgam a co nevidim, dake zname meno 🙂 vidim, ze si ajty zakotvila v reprofite. ako si na tom? ku komu chodis? Ja k p. Štelclovi, v stredu som mala punkciu - folikov, vajok, z toho zrelých a dnesne stpravicky - krasne sa vyvijaju - sest bunkove a osembunkove. v pondelok by mal byt vklad.
prajem ti krasny vecer

janikajanka
17. máj 2014

@martinusa22 ahoj, prosom ta pises ze chodis, chodila si dr otevrelovi. Odporucas ho prosim ta? Ja som bola unho 2x na ivf, jedna neuspesna stimulacia a mam pocit, ze to nejako neriesi. Kvoli takemuto pristupu som odisla zo slovensjeho centra. Nera menim lekarov, ale nechcem ivf riesit len pokus omyl. Budem ti vdacna za odpoved.

haimi
17. máj 2014

@janikajanka ja som bola u neho len na sone a to mi veru stacilo. Normalne som zvazovala odchod z rf, pokial by som na neho narazala pravidelnejsie ☹

janikajanka
17. máj 2014

@haimi a co sa konkretne stalo? Komu inak chodis?

skaredekacatko
17. máj 2014

@janikajanka ja by som na tvojom mieste poslala meil bud teda koudelkovi alebo stelcovi nech sa oni pozru na to zo svojho pohladu, Ja som v piatok nebola z otevrelom ale dokinou a jej sa to nezdalo skoda ze nebol doki mozno by nieco k tomu dodal ale v pondelok mu pisem ked mi doki spravi sono som zvedava ze za kolko odpise

jankarep
17. máj 2014

@janikajanka Ahoj, ja chodím Otevrelovi , zatiaľ som spokojná. 2 IVF na SVK strašne veľa hormonov aj 40 merionalov + 5 cetrotide a neuspešné. V Brne len 5 dní clostylbegit 1-1-1 a 10 merionalov 6 vajíčok z toho tri zrelé aj oplodnené a všetky HB/1, jedno vložené ale zatiaľ neúspešné. 2 išli na PGD a sú o.k. Teraz riešime KET a idem na hysteroskopiu pre zvýšenie šance. V tomto cykle som chodila k mojej doktorke na premeranie sliznice, aby sme vedeli ako rastie v prirodzenom cykle. S komunikáciou som veľmi spokojná.

haimi
17. máj 2014

@janikajanka moje sono s prichodom a odchodom trvalo 5minut. Vyhodnotil, ze mam na 8dc uz 23mm dva foliky, ale ze podla neho budu prazdne, alebo to uz budu cysty. Nezmeral mi nic ine, ani sliznicu maternice a poslal ma prec. Sadla som si do cakarne, slzy na krajicku. Keby aspon povedal, ci ma zmysel vobec na opu ist, alebo nie. A argumenty preco ano, resp. nie. Ked uz vedel, ako to dopadne, tak ma nemusel vobec posielat na opu, ked som tak zle zareagovala. Zbytocne mi to nalomilo psychiku. Chodim Marcelovi, pisala som mu mail este v pondelok a doteraz neodpisal, takze som celkovo taka jemne znechutena. Nuz, keby som sa mala este raz rozhodnut, asi by som isla Machacovi. Ten uz ma skusenosti s takymi, ako sme my dve 🙂 specializuje sa na znizene amh.

misen112
17. máj 2014

@donatela ano VZP

kako23
17. máj 2014

@haimi
@janikajanka
Dievcata, ak mate znizene AMH tak odporucam v RF jednoznacne Machaca...on sa na to specializuje, aj ja k nemu chodim a zatial sa priamo na neho nemozem stazovat. Drzim palce 🙂

haimi
17. máj 2014

@kako23 mas ten isty problem ako my ? 😉

kako23
17. máj 2014

@haimi ano, len ja mam okrem nizkeho AMH aj zvysene FSH, takze mne naozaj zlyhavaju vajecniky.

martinusa22
17. máj 2014

@janikajanka ahoj,ano chodila a mam vďaka nemu krásnu 4 mesačnú dcéru 😊podarilo sa mi to uňho na druhy krat takze by som ho odporučila , bol ochotný velmi a milý 😊ja som mala min stimuláciu tak neviem ako ty,niekedy to trva kym sa to podarí nemusí to byt chyba doktora .drzim palce 👍👍👍

haimi
17. máj 2014

@kako23 s cim si mala uspesnu stimulku, ze si mala aj nejake vajka?

skaredekacatko
17. máj 2014

@martinusa22 a co si vsetko brala? Ja mam tiez unho druhu stimulku ale len.dve foliky .

haimi
17. máj 2014

@kako23 ked ti to nie je neprijemne, tak ake mas amh?

kako23
17. máj 2014

@haimi mala som len clostil ale dost vysoke davky, prvy mesiac som mala 4 folikuly ale OPU som nemala, takze neviem kolko bolo vajicok a dalsi mesiac pri rovnakej stimulke+ 1 ampulka merionalu 2 folikuly a 2 vajicka. V juni alebo v juli pojdem do dalsej ale to bude asi s inou stimulkou, lebo s clostilu mam teraz nasledujuce cykly cysty.mna po neuspesnom IVF sice na moj podnet ale predsa poslal na dalsie vysetrenia - hematologia, genetika a imunologia. Asi aby mal istotu, ze tam nie je dalsi problem. Ty mas tiez vysoke FSH?

kako23
17. máj 2014

@haimi
Pred rokom 0,25 teraz asi radsej ani nechcem vediet.ty?

martinusa22
17. máj 2014

@skaredekacatko tiez som prv krat mala tri vajíčka a nic z toho nebolo a druhy krat len jedno a mam dcéru 😊brala som clostilbegit a potom som dva krat pichla menopur a uz len pregnil potom to je vse 😊

skaredekacatko
17. máj 2014

@martinusa22 v daka si mi dala nadej aj si mala medrol ?

haimi
17. máj 2014

@kako23 jul - 0,74, september - 0,61, zacala som brat na radu zibi d3 a vo februari zrazu 1,32. Som sa potesila, ale vysledok stimulky tomu nezodpovedal. 2 prazdne folikuly. Myslis si, ze ked som pocas stimulky bola totalne v strese, tak to mohlo ovplyvnit ten katastrofalny vysledok? Fsh mam v norme

haimi
17. máj 2014

Aspon ten hokej sme vyhrali 😀

janikajanka
17. máj 2014

Dakujem baby,no je to tazke, ni som typ, co po neuspechu hned meni doktora, ale musim mysliet hlavnena seba.neviem ko by sa tam namna pozerali keby som ho nakoniec zmenila. On je dokonca veduci lekar ivf.....

janikajanka
17. máj 2014

@haimi ja som tiez bola vo velkom strese a po stimulke jeden prazdny folikul..... podla mna fo moze suvisiet.....

skaredekacatko
17. máj 2014

Inac maju toho vela asi by mali pribrat doktora moj muz mi vravel ze ked som.bola dnu tak siel jeden okolo a sa stazoval ze ms 150 mailov 😀 a nevie kedy ma odpovedat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre