Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
21. máj 2014

@rebeka33 no to je fakt ze blbe ze o 4 rano do tesca ist to je 24 hodin otvorene a potom na kavu. No nieako sa mi to dari dobre znasat zatial. Inac doki povedal ze ten.merional je dost nepresny sj o 10 jednotiek.@bimba8 hej zase cakame na dalsi mesiac v 21dc idem na nieco ako hsk ale bez narkozi vraj to pomaha lebo to zoskrabnu z maternice a vajko sa tam lepsie uhniezduje vraj co to daval babam tak su tehotne ze 70% uspesmost vo vseobecnosti je po tom vraj su aj studie medzinarodne o tom. A potom pojdeme na to zase budem brat medrol a pichat budem pero asi gonal lebo fsh mam ukazkove ze on tomu nechape preco dve vajka ale sa imm stalo ze ten merional a menopur ze uz mala sarze kde ked stimulovali darkine tak tiez vsetky reagovali slabo ze je taky nespolahlivy.

mimika1973
21. máj 2014

@speranza1 veru nezamyslaj sa, a vyjde to! uvidis, ked to prave clovek berie sportovo akoze, vyrovnane, na konci moze byt mile prekvapko! 😵
Drzim palce!!!!

mimika1973
21. máj 2014

@ludinka drz sa moja, pravdaze to vyjde! Kupele urcite tiez urobili svoje dobro! 😵
Inac, aj ja som vlani nad nimi uvazovala... 😉
Nech je KETik uspesny!!! 🙂

mimika1973
21. máj 2014

@lusipe ahojky, neboj, to aj ja sa furt obavam, ked sa trosku viac namaham, lebo stale tolko roboty mam doma dookola, a aj pripravy, ale nema mi tu kto pomoct, rodinka daleko, a mm v praci...a potom mi pride luto, ze by som mala viac oddychovat, nohy hore a tak, lebo tie mi puchnu ako obuchy, juuj!
No zaciname 35.tt uz, a budem rada, ked bambulko zostane este v teplucku, tak sa idem snazit a mysliet trosku na nas uz, zvysok neujde... 😉
Este robis? Ja odnes oficialne materska!!!! 🙂

bimba8
21. máj 2014

@skaredekacatko fíha to znie dobre,to sa aj ja opytam.ja som tiez stimulovala merionalom prvý pokus. Uvidime ci mi ho necha aj na druhy. Budem moc držať palce,musíme byt hold trpezlivé a mysliet nato,ze Reprofit ma na stránke,ze 90% párom to dieta skôr ci neskôr spravia 😀

skaredekacatko
21. máj 2014

@bimba8 no to hej ja uvazujem o luckach ze by som sla tam ze by to nebolo zle ale zase pokial to schvalia atd tak to bude aj neskoro.

buba08
21. máj 2014

@skaredekacatko mne Lucky schvalili do 2 tyzdnov, tak ak mas vazny zaujem daj rychlo vypisat ziadost gyndakovi, ja som nakoniec nebola kvoli inym zdrav. problemom, takze som len na pobocke bola pisomne oznamit, ze nemozem nastupit na liecenie

skaredekacatko
21. máj 2014

@buba08 a akú máš diagnozu bo mne gyndoška povedala že z mojou diagnózou je to zbytočne tam už nič nepomôže.

buba08
21. máj 2014

@skaredekacatko a odporucil ti doki nieco ine namiesto merionalu? Ja som pocula ze najlepsi je puregon alebo gonal, ale asi na kazdeho posobi inac

janikajanka
21. máj 2014

@skaredekacatko ako to ze praskli? Pichla zi vsetko tak ako kazali? Ake boli velke?

buba08
21. máj 2014

@skaredekacatko no ani sami nevedia, ale ja som nenastupila do Lucok kvoli pretrvavajucim zapalom

buba08
21. máj 2014

@skaredekacatko u koho si v pondelok bola na utz?

skaredekacatko
21. máj 2014

@janikajanka no narastli za dva dni hrozne a to bol vikend v pondelok už boli strašne veľke 😖
@buba08 odporúčil pichať gonal alebo iné pero

skaredekacatko
21. máj 2014

@buba08 u nás v nemocke bo moja ráno nevedela čo má merať , a v nemocke až o dvanastej robia sono tak možno to že som potom neskoro pichla tu inekciu aby to neprasklo

donatela
21. máj 2014

Uprimne baby, som hrooozne sklamana z rf kvoli @haimy a @skaredekacatko ....
To ako viedli v rf tu stimulku??
Ja mam zacat s merionalom o cca tyzden a teraz ani neviem ci chcem:(:(?
Ja som neprisla do rf nieco skusat...! Moj entuziazmus a pozitivne myslenie je v prdeli! To som asi mala ostat na sk a nemala som vymyslat...

ivka3901
21. máj 2014

ahojte baby chcem sa spýtať,že ktorá chodíte k dr.štelclovi či má moc narváno na konzultáciu?nevolali ste náhodou sa k nemu niektorá objednať?lebo váham tam zavolať či je vlastne možné objednanie na jún?lebo ideme do darcovskéhho programu a s liečbou začíname v júli a nevieme približné infošky okolo toho a dr. štelcl napísal,že ked chceme nech sa objednáme na konzultáciu,ale počítam s tým,že bude nebude mať volný termín 😒

skaredekacatko
21. máj 2014

@donatela vieš no to oni za mňa nemôžu v piatok to bolo ešte malé dokina dokonca videla opu až na štvrtok a za víkend to vyskočilo čo sa nedá ovplyvniť a ja mam fsh super tak tam to nehaprovalo brala som aj medrol. sam doki nevedel že čo fsh hovori o tvorbe vajec . on za to nemôže a stimulku som menila za soft ja lebo dovera neprepláca zákrok tak aby som ušetrila, 😢 ani na slovensku by neboli lepší asi keď raz sa im nechce a doki zase navrhol niečo ako hsk keďže túto som nemohla využiť, a ty máš akého dokiho?

haimi
21. máj 2014

@skaredekacatko jaj moja, je mi to luto ☹ aled minimalne sa dnes snazte, mozno to vyjde prirodzene. Aj ti nieco uctovali? Dufam, ze nie. Tiez som rozmyslala nad gonalom, alebo puregonom, ale ako samoplatca za to vyplaznem kopu prachov. Jedine ze by som zohnala tu na konovi. Nepamatam, chodis Kozumplikovi, alebo Otevrelovi? Ideme spolu bojovat dalej, kedy pokracujes?

haimi
21. máj 2014

@donatela vobec sa nestresuj, minimalne kvoli mne 😀 ja som bola pocas stimulky v takom strese, ze som na 100% vsetky vajka zlikvidovala. Uz som sa otriasla a ideme dalej. Mozno som taku facku musela dostat, aby som zacala rozmyslat nad zivotnymi prioritami. A ty len zacinas? Som si myslela, ze zacinas hned po mne. 🙂 tiez mas stimulku clostil a merional?

janikajanka
21. máj 2014

Baby kolko ste platili za hystereskopiu v brne? Dakujem

janikajanka
21. máj 2014

@haimi

@skaredekacatko

Baby myslim, ze mame vsetky tri rovnaky problem☹ bojujeme dalej

lusipe
21. máj 2014

@donatela hallo moja,co to tu citam...neblazni....ved to neznamena ze ked sa inym nezadarilo lebo moze v tom nieco ine byt,ze sa to stane tebe...ved kazda sme ina a nase tela tiez...bolo to skvele rozhodnutie ist do brna tak hlavu hore...lebo sadnem do auta a dostanes po holej...a nevidis aj tie pozitivne priklady? 😀

haimi
21. máj 2014

@janikajanka normalne stoji 250eur, mne ju Marcel urobil za 150eur

haimi
21. máj 2014

@janikajanka tomu ver, raz to musi prist. A bola si uz na krvi? Je to uz pase? ☹

janikajanka
21. máj 2014

@haimi a to ako sa ti podarilo? Mne otevrel napisal tusim 6500 kc a nedebatoval somnou

janikajanka
21. máj 2014

@haimi nebola, neznasam tie vyjadrenia je mi to luto, ale negativny. 15. Den bol test negat, tak aj z krvi by urcitebol

skaredekacatko
21. máj 2014

@haimi k otevrelivi dalsi cyklus na 21 dc idem na nieco ako hsk alw je to bez narkozi len odstipnu vz maternice a potom na treti dc znova inekcie porad sa o twj hsk vraj to pomaha pei uhniezdovani. Na to mozeme ist ale ja mam neprievhodne takze nic z toho 😀 kolko stoji ten gonal?

zuzu1108
21. máj 2014

@janikajanka Aj mne povedal 6500kc rovno mi to napísal do mailu. Inak baby, preco sa robi hystero u jedného v prvej polovici cyklu a u druhého ku koncu cyklu teda 21dc.

haimi
21. máj 2014

@janikajanka Mne robili hysteroskopiu prvykrat v nemocnici v trnave, ale nedostali sa do maternice. Pospisovali mi rozne potencialne diagnozy, ako. prepazka v maternici... s odporucanim, ze mam ist este na hsg. ja som Marcelovi pisala este pred prvou konzultaciou a debatila som s nim o vysledku a ze chcem ist k nim na hsg. On mi odporucil opakovanu hysteroskopiu, aby si kvoli vkladu zmapoval cestu a pozrel aj on, aky mam problem. Na konzultacii si na mna hned spomenul a opytal sa ma, ci mi cez mail slubil nejaku zlavu. Ja ze nie, tak on, ze mi ju urobi za 150 a ked sa nedostane do maternice ani on, tak to budem mat gratis. Asi ma lutoval, ked mi dal zlavu 😉 nakoniec som s radostou zaplatila 150eur, lebo vsetko dopadlo na jednicku.

haimi
21. máj 2014

@janikajanka jaj, to je mi luto ☹ dufam, ze ideme dalej spolu bojovat. Zostavas zatial v rf? Kedy ides do dalsieho pokusu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre