Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
12. júl 2014

@ludinka 4, no nech sa paci 😀 perfektne

ludinka
12. júl 2014

@haimi no je to vsetko ako minule presne cez kopirak....aj vtedy sme mali 5 vajicok a prvy den sa oplodnili 4, nakoniec boli z toho dve HB1 a jedna XB2....no bodaj by to aj teraz takto pokracovalo 🤐

ina7
12. júl 2014

@korenka17 Tak som ti to nahodila do mojej aplikacie a podla pm ti vyhadza termin 28.2. a si aktualne 7+0. 😀
@ludinka Wow, no super. Aj my sme mali 4 oplodnene. Teda najskor 3 a jedno na druhy den. To urcite dopadne na 1*. 😀

korenka17
12. júl 2014

@ina7 ooo,dakujem...no,Dr. tvrdí iné podľa sona,že som v 6tt,ále,týždeň hore,dole... 😀
@ludinka ...aj ja som mala 4 oplodnené a len jednu EB...veľmi ti to prajem!

korenka17
12. júl 2014

@ivetahe ivetka,nuž,ja som mala v 2009 Ashermanov syndrom,vyoperovali mi vzrast laparoskopicky a od vtedy mám pokoj,tiež už mám 39,tiež v MT neúspešné IVF a v RF Brno hned na 1x zatiaľ úspešne!!!Snád ti oznámia v RF dobré správy,alebo teda aké je riešenie na to,aby ste mohli ísť na IVF,ja som mala len soft.Držím palce!

korenka17
12. júl 2014

babuľky moje,mám na vás otázku...mám už 3.týždeň problém so stolicou,raz za 2 dni a som strašne nafúknutá a cítim sa tak...ťažko...čo mi prosím poradíte?

zabka1124
12. júl 2014

@korenka17 zlaticko skus ako to povedat🙂, pomasirovat simedzi poslednymi stavcami dolu ku trtaci, teda ako sa to tam zahyba.Mne to poradila mamina,ked som jej povedala,ze som bola skoro 2hod na zachode ☹ !!!A potom som to pouzivala cele tehu, ono to pomaha otvorit rituuuuu🙂!!!
A inak pomahaju slivky alebo susene marhule!!!!

donatela
12. júl 2014

@ludinka gratulujem! 4 E je krásny počet🙂 nech sa im darí! držím palčeky🙂🙂

donatela
12. júl 2014

@korenka17 keby bolo veľmi zle a cítila si, že je to zaseknuté, pomáha aj kúsok mydla, alebo glycerínové čípky do zadočku vložiť... 😉 ale aby sa to vôbec rozbehlo, super sú tie slivky alebo marhule papať ako píše žabka. aj čerstvé alebo zavárané pomáha, nemusí byť sušené🙂

korenka17
13. júl 2014

@zabka1124
@donatela ...baby,vyskúšam čokolvek,marhule,slivky,banán,actimel...ja si myslím,že je to tým,že som naraz nehala pohyb(cvičila som aktívne 3 roky aerobick step+činky ),aj možno z tých liekov utrogestan,stále mám mega dávky 4-0-4 a aj estrimax 1-1-1 a ešte fraxík injekcie...asi to všetko neprospieva žalúdku. 😒
Ďakujem vám,prajem peknú nedeľu!

rebeka33
13. júl 2014

@ivetahe v rf ak sa priamo opytas dostanes priamu odpoved. Moja skusenost je ,zenetaha z ludi penaze,ale pomahaju. No ty musis vediet ako velmi to chces.

rebeka33
13. júl 2014

@korenka17 presne s tym sa trapim.hrozne. citala som,ze to robia hormony cize utros ,lebo spomaluje 🙂 kontrakcie hladkej svaloviny. No nie len maternice, ale aj creva. Mne doki doporucila upravu stravy. Kupujem si probioticke jogurty so slivka a figy miesam s vlockami. Surovq zelenina ,ovocie. Nema sa biela muka, ryza, banan cokolada. Ale tu ja musim 🙂.z liekov beriem sem tam laktulozu a moze sa aj glycerinovy cipok. Niekedy je to ,ale fakt zle. Mala som brucho akov 6 mesiaci. A este espumisan ked som vepmi zduta. Vela stastia.
Streda sa blizi a moj stach rastie ,dutam ze dostanem tehu knizku.:-!

mimika1973
13. júl 2014

@tinkatinulka ahoj, rano a v noci uz lepsie, ale poobedia hruza! to nic nespi len je zaveseny na cici! neviem ani ako to vydrzi, lebo zyva ako divy a spat nic! 😖 😒

tinkatinulka
13. júl 2014

@mimika1973 asi by si ho mala dajak unavit..možno hopsanie na FIT lopte. aspoň máš o zabavu postarané.. 😀 😀 😀 my mame 2 deticky, ale 4nohééé

ivetahe
13. júl 2014

@korenka17 ahoj,chcem sa opytat ci si mala aj problem s menstrua.,lebo ja ano mam ju velmi slabu 2-3 dni,teraz som mala iba 2 dni a velmi silne bolesti.

haimi
13. júl 2014

@ludinka a hlavne este lepsim zaverom 😀

korenka17
13. júl 2014

@rebeka33 uu,presne tak,aj ja si myslím,že to je z utrošu,poradím sa v utorok s dr.,lebo ma to dosť trápi,aj ja mám espumisan,aj papám od včera actimel a jogurt biely gazdovský,dáva sa aj deťom.Najhoršie je to večer,to ma ide priam roztrhnúť!Ďakujem za rady a podporu,v stredu držkám palce,ja idem v utorok ráno na sono.Dobrúúú. 😔

korenka17
13. júl 2014

@ivetahe nooo,brala som Duphaston asi 4 roky vkuse,na základe čoho mi chodili ako švajč.hodinky,ale občas,najmä v lete som mávala strašne silné a ja vždy 6 dní,prvé dni neskutočné silné,používala som tie max vložky,aj tampon a mávala som 30 dňový cyklus

bettypo
13. júl 2014

@korenka17 ,
@rebeka33
Pomoze Vam stava zo susenych sliviek Rabenhorst. Najdite si na nete. V Ke som kupovala na Masarykovej u Dankovcika. Staci si trochu zriedit vo vode. Zabera to 🙂

lienka_1
13. júl 2014

@mimika1973 Ver mi, ze toto mu zostane na cely zivot....vlastne, to vsetkym chlapom zostava 😀

ludinka
14. júl 2014

@korenka17 musis pit vela vody najlepsie cistu z vodovovy tak 2-3l, a treba jest vela vlakniny dobre je aj psylium aj ked je to hnusne ,ale pomaha

rebeka33
14. júl 2014

@bettypo dakujem, u dankovcika v tej lekarni ?

janikajanka
14. júl 2014

ahojte baby, máte niektorá skúsenosti so špinením (hnedo - červeno) na 8. deň po vklade? neviem či mám podľahnúť panike, alebo dúfať ďalej.

Pred posledným IVF som mala robenú hysteroskopiu. dakujem za vaše skúsenosti. Pekný deň vám všetkým!

ludinka
14. júl 2014

@janikajanka podla mna sa tam urcite nieco deje, pravdepodobne sa len uhniezduje embrio 😉 ..........ale presnu odpoved ti nikto neda, ja som mala spinenie na 9.den a mala som pozitivne hcg....

kako23
14. júl 2014

@ludinka ahojky, tak ako sa darí embryjkám?

ludinka
14. júl 2014

@kako23 ahoj , no vobec neviem vcera nam nevedeli povedat asi v nedelu nerobia alebo co.... 😒
dnes budem volat tak podam spravu 😉

kako23
14. júl 2014

@ludinka tak držím palce, aby bolo všetko tak ako má byť 🙂

elisabethwoodville
14. júl 2014

@janikajanka ahojky, dobre znamenie 🙂 ja som spinila na 9.den po vklade a hcg bolo na 14.den pozitivne ;) na 9.den som si aj robila doma test, lebo som sa vyplasila a vysla mi slabulinka druha ciarka. drzim palce!!!

ludinka
14. júl 2014

@kako23 dakujem 🙂

ludinka
14. júl 2014

@janikajanka tiez si myslim ze ked urobis zajtra rano test tak tam moze byt uz slaba ciarka 😉
ale dolezite ja aby tmavla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre