Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dorotka66
23. nov 2014

@sofia17 sofi ja som jedla čerstvý ananás od vkladu polovičku denne, alebo sme ho odšťavili. lebo som ho nevládala zjesť. a na raňajky, večeru aj obed som jedla čerstvé chilli....možno to pomohlo a možno nie, ale chytilo sa 😉 PS. po to silnom chilli som už mala pocit, že môžem ísť súťažiť kto dokáže dať viac 😀

janikajanka
23. nov 2014

@dorotka66 rosim ta kolko si jedla toho chili? Mala si problem s uhniezdenim ale aky? Dakujem

ina7
23. nov 2014

@haimi Nestresuj sa zbytočne. Ja som bola od 10. tt v nemocnici so špinením 2 tt. A potom som ešte raz šla na pohotovosť. Dávať ti nemajú čo iné ako ti dávajú. Duphaston nedávajú ak máš Utrogestan alebo Crinone alebo niečo podobné na udržanie. Ber to tak, že bábätká sa tam zavŕtavajú, všetko v maternici máš prekrvené a citlivé a občas nejaká cievka praskne. Naozaj sa neboj, veľa žien špiní, možno skoro tretina, čo som počula, len sa o tom nehovorí.

balance
23. nov 2014

@zuzu1108 Ahoj,ja som zacala vcera

dorotka66
23. nov 2014

@janikajanka zjedla som denne cca 2 chilli a malé sú najviac stiplave A čím viac stipe tym je to lepšie pre uniezdenie. Bolo to 2. ivf A 6 vklad. Len tento vysiel. Ale to moze byť Z rôznych dovodov. (Centrum, prvý x predlzena kultivacia ai. 😉

janikajanka
23. nov 2014

@dorotka66 dakujem, vyskusam, ja nemam nikdy mrazacika preto je to premna vzdy narocnejsie ☹

ingrid0105
23. nov 2014

Takze baby dakujem za podporu, oplodnili 1 vajko, som z toho smutna a zufala zaroven. Nechapem ako mohlo takto moje telo zareagovat, pri 1 IVF rovnaka stimulka a 8 oplodnenych. Koncim aj tu na MK, cakatelkam zelam tehotenstvo co najskor a tehulkam vela zdravicka do uspešného konca a dakujem všetkým za podporu

haimi
23. nov 2014

@ina7 dakujem si zlata. Snazim sa to tak brat, ako pises. Prve tri mesiace su tazke, bud je babo zdrave a silne, alebo nie. Zial s tym nic neurobim. Stvrtok ma na sone doktorka ukludnila ze je vsetko ok, ze su pekne uhniezdene. Tak mozno to je tym ze su dve, tak to je vsetko intenzivnejsie. Alebo sa tam mlatia 😀

haimi
23. nov 2014

@ingrid0105 ☹ ☹ ☹ este to uplne nevzdajaj. Mas jedno. A mozno zajtra zavolas a budes mat oplodnene o jedno viac, mne aj kopu inym kockam sa to stalo

ina7
23. nov 2014

@ingrid0105 Kamarátkine jedine vajíčko práve oslávilo 5 rokov 🙂 Naozaj sa netreba vzdávať. 🙂

bergalm
23. nov 2014

@tinka9075 presne tak Harbulaka nechceme s mm uz nikdy vidiet 😒 😒 Velmi sme sa v nom sklamali

tinka9075
23. nov 2014

@franzziska ja som bola v Blave v 3 centrách ale každé ma sklamalo prístupom k pacientke 😒 😒 preto sme sa rozhodli pre Brno a tam ako iný svet a som rada že sme tam šli lebo v slovenských centrách by som sa detí nedočkala 😒 😒

tinka9075
23. nov 2014

@bergalm moja reč u mňa a muža je to jeden hajzel 😖 😖 skoro ma zabil pohľadom keď som mu povedala že pred ivf chcem ísť na iui debil jeden ☹ ☹ teraz by som mu mala poslať foto dvojičiek že stačila jedna iui v Brne a mám detičky 🙂 🙂 mňa sklamala aj ich embriologička keď po odbere prišla za mnou a nútila ma aby som jej podpísala napichovanie vajok a PK neviem načo keď spermoš bol ukážkový tak som jej zahlásila že keď som aj po narkoze ešte nie som sprostá a povedala jej že dnes na mne nezarobíte tak pozerala ako puk a ja som sa usmievala 😀 😀 tá musela mať nervy 😉 😉

bergalm
23. nov 2014

Tak kocky,spinenie prestalo uffff,taky sme radi,ze asi to bolo ozaj z toho poskrabania 😕 uz 2dni cisto ,nech mi to aj takto vydrzi az do konca...Inak chcem sa spytat aj Vam je niekedy tak tazko?ale bez vracania?ja som dnes prazila rezne a myslela som,ze to uz nevydrzim a to len pre mm ,nakolko ja na prirodno a na oliv.oleji 😀 😀 a hned som aj stratila chut obedovat.....Pri 1 tehu to nebolo takto 😝

bergalm
23. nov 2014

@tinka9075 veru nas sklamali uplne vo vsetkom IUI nam vobec nenavrhli,hned dlhy protokol....A ked sme prisli na Odber ,poslali mm nech sa ide urobit...sorry za vyraz....a my ze ved my mame mat Darcu.....Embryologicka na nas kukala ako puk,myslime si ze nemali ani o tom tucha,kedze predtym nam nedali ani ziaden papier,ze ako by mal vyzerat atd.Tak narychlo mi dala papier vyplnit...v den Odberu,takze tam maju riadny bordel a ktovie ake spermie nakoniec pouzili.......... 😠 😠 😠 to sme boli v soku.....kopec penazi a takto sme dopadli 😠 Cele zle...Stelcl bol v soku,ked som mu to porozpravala.....

gagirl
23. nov 2014

@ingrid0105 moja ver ze to bude to silne a vitazne embryjko..kamararka tiez mala len jedno embryko.neviem na kolkaty den vkladali ale teraz ma par mesacneho chlapceka doma..silno drzim palce nech sa embryjko pekne deli..nevzdavaj to..drzim nadalej palce🙂

kama2
23. nov 2014

@haimi cely cas v nemocke som spinila, t.j.2 tyzdne a potom este tyzden doma a odvtedy je pokoj.mne hematom nevidela ani dr na prijme v nemocke, lebo to bolo slabe sono, az po vikende som sla na kvalitne, kde dr.nasiel aj hematom a vlastne hrozilo, ze keby sa odtrhol cely hematom, tak strhne so sebou to spodne embryjko, tak preto som tam lezala az 2 tyzdne....

tinka9075
23. nov 2014

@bergalm to ti verím ja som tiež Štelclovi porozprávala aké praktiky sú v centrách na sk tak len krútil hlavou 😒 😒 veď to že máme zlé skúsenosti 😒 😒 ale teraz už bude všetko ok ja už detičky mám a ty si tehuľka a dieťatko budeš mať všetko dobre dopadne 🙂 🙂

bergalm
23. nov 2014

@tinka9075 jaj moja dakujem ja sa stale akosi netesim moc 😒 som asi len opatrna ,ze co a ako ....Ale mm hovori tiez ,ze to je normalne po tom ,cim sme si presli a ja zase hovorim,az ked bude v mojom naruci asi az potom uveriiim 😉

haimi
23. nov 2014

@tinka9075 mam na teba otazocku, cakam tiez dvojicky, som len na konci 8tt. Mala si pocas prveho trimestra nejake problemy. Spinenie, alebo krvacanie? Dakujem

tinka9075
23. nov 2014

@haimi ahoj tak ti gratulujem 🙂 🙂 nie nemala som žiadne problémy žiadne špinenie ani krvácanie,,,ale aj tak som sa bála celé tehu aby bolo všetko ok 🙂 🙂

tinka9075
23. nov 2014

@bergalm ale neboj síce ja som sa tiež tešila ale tak zo strachom tiež som sa bála celé tehu či všetko bude ok a po sekcii keď primár prišiel a povedal že spolu sme to zvládli a mám krásne zdravé bábetká nejak som mu neverila pretože som drobcov nevidela až keď mi ich potom prišli sestričky ukázať tak taká som bola štastná že sú v poriadku a nemohla som stále tomu uveriť že sú moje 🙂 🙂

ester1710
23. nov 2014

Ahojte. Chcem sa vas spytat, je tu niekto z vas, kto teraz alebo v minulosti mal nativ IVF bez akejkolvek stimulacie? Viem, ze je pravdepodobnost velmi mala, ale velmi ma zaujimaju skusenosti, ak ich s niecim podobnym mate a samozrejme, pribehy so stastnym koncom by ma velmi povzbudili 🙂

motiv
24. nov 2014

@bergalm to sa vsetko udialo v Gynfive ? Takze sa len potvrdzuje ich chamtivost a neprofesionalita, zial☹

freyahope
24. nov 2014

@ester1710 ja som mala v apríli a máji natív bez stimulácie. Nám sa podarilo mať zakaždým embryo, ani to sa pri natíve nemusí podariť, ale neuchytili sa. Tá pravdepodobnosť je tam naozaj menšia, natív si treba odchodiť, pripraviť sa na to hlavne psychicky, fyzicky je to úplná pohodička. Keď máš pri stimulke viac vajíčok, je tam selekcia, vyberie sa najlepšie, pri natíve len dúfaš, že práve tento mesiac je to pravé vajíčko.

ester1710
24. nov 2014

@freyahope Veď to, toho sa bojim, ze sa napriklad ani netrafime do toho terminu. Pises, ze si to treba odchodit, ale ja idem tam len na jednu kontrolu folikulu, podľa bazálnej teploty zvyknem mávať ovulku na 16. deň, tak mi doktor povedal, aby som prišla na 13. deň, skontrolujeme a ak to bude vyzerať slubne, naplanujeme pregnyl. Takze pride mi to privelmi jednoduche, to snad ani nemoze vyjst 🙂

freyahope
24. nov 2014

@ester1710 odchodiť som myslela tak, že ak to nevyjde na 1x, tak znovu a znovu. Jasné, že by bolo super, keby vám to vyšlo hneď 🙂 A je to presne tak jednoduché ako píšeš, jeden deň pôjdeš na ultrazvuk, povedia ti, kedy máš pichnúť Pregnyl, potom OPU (ja som chodila bez narkózy) a keď bude zrelé vajíčko a oplodní sa (budú robiť ICSI), ideš na transfer 🙂

freyahope
24. nov 2014

@ester1710 ale treba sa pripraviť aj na možnosť, že bude prázdny folikul alebo sa embryo prestane vyvíjať, v tom prípade nevešať hlavu a ísť na ďalší pokus

tinkatinulka
24. nov 2014

@ester1710 ahoj ja som mala nativ nativ no žial ET nebol kedže sa embryjko nedelilo dobre..ale inak to bola pohodička len to na 1x je tažké trafit správny cyklus

ester1710
24. nov 2014

@tinkatinulka
@freyahope To mate pravdu, s tym pocitam, ze je velmi malo pravdepodobne, aby to vyslo na prvy pokus, ja uz mam nizsie AMH, manzel zly spermiogram, tak aj keby vajicko bolo, opat mala pravdepodobnost, ze sa bude dalej vyvijat. Ale chceme to skusit, aspon zistim, v akom stave tie vajicka vobec mam, lebo cyklus je pravidelny a pri prvom IVF kratky protokol som mala 6 folikulov a vsetky boli zrele na oplodnenie. Dokonca aj ET vysiel na prvykrat, len to v polovici tehotenstva zle dopadlo :( Tak nechcem uz tento rok tlacit do seba viac hormonov.
Mne lekar odporuca jedno vajicko OPU bez narkozy, mali ste to aj vy tak? Povedal, ze sice to je neprijemne, ale pri jednom vajicku, kym sa spamatam ze ma nieco zabolelo, uz bude po vsetkom, on to rad vsetko zlahcuje 🙂 Ale ak je to hnusne, som ochotna si narkozu doplatit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre