Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
12. sep 2015

Ešte by som Vám kočky všetkým chcela napísať, že som rada, že mám také úžasné "virtuálne" priateľky a veľmi si vážim Vaše rady, pomoc, podporu, povzbudenie, spoločne zdieľanú radosť aj smútok. Bez Vás by som nemala sily bojovať a posúvať sa za našim vysnívaným cieľom 😉

cmudlo
12. sep 2015

@tlucka Ďakujem! Verím, že aj u teba bude všetko prebiehať tak ako má a čoskoro budeme tehulky obe 😉 Držím palce nech sa embryjko krásne vyvíja

tlucka
12. sep 2015

@cmudlo Ďakujem. Dúfam, že sa to rozbehla Ďalšia úspešná tehu vlna, budeme v nej pokračovať a Ďalšie kočky nás nasledovať. A kedy ste prišli na kliniku? My sme okolo 9.20 odchádzali.

tlucka
12. sep 2015

@cmudlo Správu vyššie som napísala jak keby som bola nastrebaná (rozumej opitá) 😀 😀 😀 😀 Ten mobil si píše čo chce 😀 😀 😀 😀 Ešteže sa nám načo vyhovoriť 😀 😀 😀

lienka_1
12. sep 2015

@tlucka Luci, super! Dnes som sa nevedela cely den dostat k netu, ale celucky den som na Vas myslela! 🙂

tlucka
12. sep 2015

@lienka_1 Ďakujem zlatíčko 🙂 Veľmi si vážim všetku vašu podporu. Manželovi čítam správy od vás, vaše slová podpory a je dojatý spolu so mnou. Faks som rada, že som sa mohla medzi také skvelé kočky snažilky vtierknúť a aspoň takto virtuálne spoznať. Dúfam, že to všetko bude tak dobre pokračovať, ako sa to zatiaľ vyvíja.... AJ keď by som musela mať veľa šťastia, aby všetko klaplo tak, ako si prestavujem.. Už zase sú stresy pred raňajším telefonátom, či sa vôbec vajko oplodnilo 😒

lienka_1
12. sep 2015

@tlucka Ja som planovala ten nativ urobit na tajnasa. Ze nech nekazim moralku dalsim nasim nezdarom. Ked to "prasklo" bola som nakoniec velmi rada. Ani neviem presne opisat tu silu, ktoru som tu od vsetkych tych skvelych zien citila!
Vajicko mate, urcite bude aj nadherne embrusko. 😉 A u nas vela- krat musel ohladom embryjok volat manzel, lebo ja som bola takz nervna, ze by som sa asi nevykoktala. Potom som ho zasypala milionom otazok a nevedel mi odpovedar 😀 , ze som mala volat sama. Ze jemu staci, ze je a ze bude vklad 😀 Potom bol nervny uz zo mna aj on 😀

cmudlo
13. sep 2015

@tlucka tak to sme sa potom skutočne stretli...my sme prišli okolo 9:00. Sedeli sme hneď oproti recepcii. Mala som hnedú koženú bundu a ty si bola celá v čiernom (šaty alebo tunika)...?

tlucka
13. sep 2015

@cmudlo Jasné, to som bola ja 🙂 malá gulka a čiernu farbu som volila zámerne 🙂 Vraj zoštíhľuje, aj keď tomu neverím a aj ako demnoštráciu svojho prípadného smútku 🙂 🙂 škoda, že sme si nepokecali, mohla si ma osloviť. Inak máš nádherné vlásky 🙂

cmudlo
13. sep 2015

@tlucka 😆 Ďakujem.. No už som ťa išla osloviť, ale zrazu si rýchlo zduchla 😃 ešte sme sa s manželom bavili, že ako mám začať ☺...keď si išla z WC tak už som ti chcela niečo povedať, ale rozprávali ste sa s manželom.

tlucka
13. sep 2015

@cmudlo Škoda.. Kľudne si ma mohla kopnúť do členku 🙂 Tak zatiaľ budeme mať len písomný styk a možno sa niekedy znovu podarí stretnúť aj osobne 🙂

cmudlo
13. sep 2015

@tlucka Tiež som si nebola istá, či si to ty...manžel vravel, že škoda, že sme si nedali znamenie 😃

tlucka
13. sep 2015

@cmudlo Tak to ma ani nenapadlo, dať si nejaké znamenie. Úprimne, ja som si myslela, že tam ráno prídem a po sone pôjdem s plačom domov, že odber nebude. Preto som ani nepomyslela nato, že sa tam zdržím do vášho príchodu. A inak celé to bolo také zvláštne hektické, všetky info preberali s Machacom a embryologičkou na recepcii a pri výťahu.. Macháč mal naponáhlo. Ale niekedy sú fakt takéto narychlo zbúchané veci najlepšie. Lebo mne sa vždy niečo poserká, keď dlho niečo plánujem.
Dúfam, že pekne doma oddychuješ a prihováraš sa bublinke, nech pekne vydrží v brušku dlhých 9 mesiacov 🙂

cmudlo
13. sep 2015

@tlucka no jasné. ..ležím a oddychujem...podľa možností. .malá mi niekedy nedovolí oddychovať. ..ale je u mňa mamka a pomáha mi...a bojím sa, že to nedopadne dobre. ..povedali sme si, že je to posledný pokus..Áno narýchlo zbuchane najlepšie. ...volala si už ako sa má embryjko?

rada2002
13. sep 2015

@lienkae dopadlo to dobre. Teraz sa šetrím som na PN a verím že embryjko sa uchytí. Doktorka mi povedala, že každé embryjko známkujú od 1 do 3 podľa toho ako sa bunkovo vyvíjajú. No a naše dostalo 1. Že bolo veľmi pekné. Daj vedieť ako si dopadla Ty. Držím palce.

rada2002
13. sep 2015

@lienkae píšem až teraz. Dopadlo to dobre embryjko je vo mne a teraz sa šetrím a verím že budem tehotná. Daj vedieť ako si dopadla

dohna
13. sep 2015

@lola911 super a vy ste v akom štádiu s počatím ? už ste boli v Brne ?

lola911
13. sep 2015

@dohna nie neboli sme tam, vsetko vybavujeme cez mail a scype, teraz cacam na ms, od 3dna zacinam pichat a ide sa do brna 10 den cyklu na prvy scan.... ja som teraz v uk tak to nie je take jednoduche ale vsetky vysledky mi urobili tuna, tak sme nemuseli opakovat hormonalny profil 🙂

janikajanka
13. sep 2015

ahojte baby, prosím vás kde nájdem na stránke VŠZP Tlačivo - Žiadosť o refundáciu platby v hotovosti za vecné dávky poskytnuté v EÚ? Vidím tam len tlačivá na starostlivosť mimo EÚ. Dakujem velmi pekne za pomoc

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coralee_wiley
13. sep 2015

Prosim Vas dievcata, neviem najst blog, co pisala nejaka z baba ohladom toho ako to cele funguje, ked sa riesi ivf v brne, viete mi to prosim pomoct najst, alebo skopirovat linku? veeeelka vdaka 🙂

tlucka
13. sep 2015

@lienka_1 Tak s tým telefonovaním u nás je to horšie. Ja by som aj chcela, aby zavolal muž a potom mi len oznámil výsledok, ale asi sa bojí viac ako ja 🙂 Ani dnes nechcel volať a ja som mala v noci strašné sny, že som zaspala, nestihla som zavolať do centra a tam si mysleli, že keď sa nezaujímam o vývoj embryjka, tak ho nechcem a zničili mi ho..
Ale bol to iba zlý sen a nakoniec telefonát dopadol dobre. Vajíčko bolo zrelé a pekne sa oplodnilo. Takže zajtra volám znovu a budem prežívať kolotoč nervov opäť ☹

tlucka
13. sep 2015

@cmudlo Držím palce, aby posledný pokus bol úspešný a onedlho si tu vycapila foto testiku s // čiarkami 🙂 Volala som už doobeda, len som nejako nemala čas písať. Takže vajíčko bolo zrelé a pekne sa oplodnilo. Tak zajtra volám zase a dúfam, že vo štvrtok si pôjdeme pre krásne embryjko 🙂

rada2002
13. sep 2015

@lienkae zatiaľ na tie dva týždne do testu a potom uvidíme ako budeme pokračovať. verím, že budem tehotná a PN bude celých 9.mesiacov. Už nechcem nič riskovať. A Ty by si mala tiež odpočívať a byť bez stresu.

cmudlo
13. sep 2015

@tlucka jeeej to je super! Držím palce nech je z neho krásne bábätko 😉

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coralee_wiley
13. sep 2015

@nadia23 Dakujeeeem 🙂

nadia23
13. sep 2015

@coralee_wiley za malickoo. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre