Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
9. dec 2013

@miskanr1 no dnes som nesla ani do roboty, nemozem sa poriadne vystriet 😒
ale dufam ze to pomaly prejde, uz sa neviem dockat 13 hodiny ked tam budem volat, mam aj strach ako sa dari tym nasim bojovnikom

lusipe
9. dec 2013

@ludinka mala si krasnu urodicku a urcite budu dobre kvalitne...tfuj tfuj 😉

schatje6
9. dec 2013

@miskanr1 a ako sa mas dneska?

lusipe
9. dec 2013

Dievcata mala by som otazocku....ako pocitate tehotnost? ked vam tehu kalkulacka vyratala 4tt a 4 den, to je uz piaty tyzden,ci 4?...dakujem za skusene rady 🙂

sarasota
9. dec 2013

@lusipe ahoj je to uz piaty tyzden 😉

lusipe
9. dec 2013

@sarasota jej, ved teraz som vkladala a uz je to 5 tt?.... 🙂....to teda leti? 🙂...uz by sme mali byt teda ako rybicka 🙂

jjajka
9. dec 2013

@ludinka @jalaura @miskanr1 @schatje6 @monikak1 tak sme vsetky dievcata
jajka 4.12 vklad 2 dnove embryjko - oficialny test 19.12. zatial bez priznakov (ale len zatial)
schatje6 vklad 5.12. Oficialne testovanie 17.12. - 5 dnová jednotková B
miskanr1 vklad 5.12. Blastocysta najlepšej kvality tiez 5 dnova a oficiálne testovat budem 17.12.
monikak1 vklad 2.12. testovanie 14.12.
jalaura - vklad 30.11, oficialne testovanie 14.12
ludinka - 7.12. odber oocytov

Inak nase 2.embryjko to na 5. den vzdalo, tak uz len dufat, ze to co mi vlozili bude silnejsie. Ale necitim vobec nic a to by sa malo teraz uhniezdovat. Som 7 den po odbere 😒

jjajka
9. dec 2013

@lusipe krasne ciarky, velmi sa s tebou tesim a gratulujem.

Babule ja potrebujem tehu virusy 😒

zibi
9. dec 2013

@ludinka no vidis super a bala si sa ..drzim palce nech su krasne embryjka potom informuj

sarasota
9. dec 2013

@falin ahoj ano som na PN dnes mame poradnu drobcek sa uz zacina prejavovat v maminkinom brusku 🙂.Mame sa dobre.Kazdy den na vas myslime a zelame si z celeho srdiecka aby ste sa aj vy vsetky zaradili medzi tehulky.Zelam pekny den 🙂

lusipe
9. dec 2013

@jjajka zlato, este nemozes nic citit, ked ste dali len dvojdnove embryjko, ono mu dlhsie trva vyvoj v maternici...ja som preto citila lebo to bolo uz 5dnove a uplne hatchujuce embryo, ked lekar vravel, ze to sa uchyti uz v ten den vkladu...tak este mas cas...mooooc drzim palceky 😉

lusipe
9. dec 2013

@jjajka jasne posielam, chytaj, a mooooooc 😉

zibi
9. dec 2013

@gerdusha aj mne teraz dokyna zimunologie potvrdila dolezitost vitaminu D3 a ajeho vplyv na reprodukciu ty mas co potvrdene ohladom decka?

ludinka
9. dec 2013

@jjajka pekny zoznam 🙂 ale oprava odber som mala 8.12 🙂
jajka 4.12 vklad 2 dnove embryjko - oficialny test 19.12. zatial bez priznakov (ale len zatial)
schatje6 vklad 5.12. Oficialne testovanie 17.12. - 5 dnová jednotková B
miskanr1 vklad 5.12. Blastocysta najlepšej kvality tiez 5 dnova a oficiálne testovat budem 17.12.
monikak1 vklad 2.12. testovanie 14.12.
jalaura - vklad 30.11, oficialne testovanie 14.12
ludinka - 8.12. odber 5 oocytov

skoda toho druheho bojovnika ☹ ale ten u teba sa ma urcite dobre, drzim ti silno palce-pomyla sa uz blizis k testovaniu...ale to leti

ludinka
9. dec 2013

@zibi dakujem ,jasne info podam 🙂

jjajka
9. dec 2013

@ludinka prepac, ja som to len tak vylovila z pamati 🙂
No testovanbie je este daleko, ale v sobotu, alebo v nedelu 1. krat skusim.

ludinka
9. dec 2013

@jjajka to nic 🙂
s testom radsej pockaj aspon do nedele-budes iba zbytocne nervozna ak nebude ziadna alebo len slabucka ciarka 😉

jalaura
9. dec 2013

@jjajka aj ja by som uz rada nejaky priznaky ale este si davaju nacas....
mna laka testnut zajtra...to bude 10 den od vlozenia - uz by tam mohlo nieco byt, nie? 🙂

ludinka
9. dec 2013

@jalaura no niektore kocky uz maju krasne ciarky na 10 den... 😉
ale radsej pockaj cim dlhsie tym lepsie

miskanr1
9. dec 2013

@schatje6 Ahoj moja už troška nervózniem 🙂 Lebo dnes ma nič nebolí. Včera aspoň tie prsia boleli, ale dnes len troška bruško. Aj to nie stále. Hlavne vtedy ked mám plný mechúr 🙂 Bola som si dnes kúpiť 10 tkove testy, tak už ma to láka urobiť jeden. 🙂 A prišiel mi aj mail, že máme vhodné 2 embrijka na mrazenie. Tak sa teším, že zo 4 boli použiteľné 3. Aj ked to vezmem tak, že 6 vajíčok mi odobrali, 5 bolo vhodných a 4 sa oplodnili tak je to super štatistika. 🙂 A ty ako moja?

miskanr1
9. dec 2013

@jalaura Jááj moja mňa láka urobiť test dnes a to som len 4 deň 🙂 Ty už kludne testuj. Kúp si 10tkovi a ten už by ti mohol ukázať. Kamoške ukázal už na 6 deň od vkladu.

sally2401
9. dec 2013

Zázrak sa dnes na utz nekonal, srdce stále nie je vidieť a nezdá sa mu že by to za týždeň ani narástlo, ešte v piatok posledný utz, a rozhodne či pôjdem na kyret alebo ma nechá samovoľne odkrvácať...... ☹ ☹

gerdusha
9. dec 2013

@zibi

ja mam potvrdeny vysoky nedostatok D...ma byt minimum 50 a ja mam len 17

ludinka
9. dec 2013

@miskanr1 tak to je naozaj super ze este 2 mate na mrazenie -takze budu surodneci 😉
tie prsia ta bolia podla mna z utrosu....inak aj ty mas uzivat 4-0-4? podla mna je to konska davka, v heliose davaju len 2-0-2

miskanr1
9. dec 2013

@ludinka No baby hovoria, že čím máš viac vajíčok na odber tak sú väčšie bolesti. Kľudne si daj tabletku od bolesti. Mne dali už v RF hned po odbere. Lebo som mala bolesti. Ale potom som si poriadne pospala a tiež na druhý deň som len oddychovala. Len ja som nemusela ísť do práce, lebo ja som mala odber v sobotu. No uvidíš že z 5 tich určite väčšina zabojuje. 🙂 Mne dnes prišiel mail, že máme 2 zamrazené.

miskanr1
9. dec 2013

@ludinka áno tiež mám 4-0-4. Aj môj gynekológ hovorí, že je to vysoká dávka, že s tým sa ešte nestretol. Ale možno to je tajomstvo ich úspechu 🙂 Lebo tuším každá to tak užíva. Aj kamoška mala po 4, a aj viaceré čo u čítam 🙂

ludinka
9. dec 2013

@miskanr1
@jalaura
@jjajka
@zibi
@lusipe
tak oplodnili sa nam 4 , predbezne v piatok o 12:00 mame vklad

ludinka
9. dec 2013

@sally2401 je mi to velmi velmi luto, ja som dufala ze sa srdiecko este ozve ☹
mozno sa este stane v piatok zazrak 🤐

lusipe
9. dec 2013

@ludinka super, velka gratulacia, moc sa tesim 🙂....tfuj tfuj. 😉

ludinka
9. dec 2013

@miskanr1 ja sa bojim toho utrosu lebo po tom co som ho uzivala pri iui sa mi zacali tvorit endometriozne cysty ☹ teda aspon nikdy pred tym ich nebolo vidiet na sone az potom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre