Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vivianamk
29. sep 2013

@jomini zakrok bol v uplnej narkoze, po som citila len take bezne menštruacne bolesti a troška som ešte špinila. neplaili sme nič, je to všetko cez poistovnu. mozno ked by ste sli niekde do asistovanej tak by sa platilo, neviem veru. vysledky nam pomohli zas ist dalej si myslim a vedeli sme ci ist do toho ci nie.

jomini
29. sep 2013

@vivianamk dakujem za info..tiez ma to caka, tak sa pripravujem 🙂 tiez ste mali predtym neuspesne ivf? Mna tam chcu poslst kvoli neuspesnym ivf aj napriek kvalitnym embryam.

miscok
29. sep 2013

Dievcata,kolko sa plati za Utros na Slovensku?Mam Doveru.Prvu mega davku som si vyberala v Brne,tak neviem ako tu.

viaven
29. sep 2013

@jomini Ahoj, ak sa mozem spytat, kam ta chcu poslat? Mne totiz tiez vela krat vkladali jednotkove embrya ale ziadne sa neuhniezdilo, avsak ziadne vysetrenia mi nechcu robit. Nemam ani imuno, ani hematologiu, edokrinologiu... Nic... vsade dostanem vynadane, ze to nepotrebujem ☹ precitala som si posledny prispevok a akosi k nemu namozem najst predchadzajuce. Dakujem za odpoved... ;-D

jomini
29. sep 2013

@viaven na hystoskopiu ..nahlad do maternice. Navrhli mi to uz v GF. Mam urobene imuno este pred prvym pokusom, potom genetiku a to je vsetko. Pytala som aj na hematologiu ale zevraj to ma vyznam len pri potratoch.

manita
30. sep 2013

@bergalm tak to chce poriadnu zápletku, nech máš nad čím rozmýšľať aj keď práve nečítaš... 😀 (je to vynikajúcej kvality, veľa ocenení získala vo viacerých krajinách), skús... mne pomohlo... 😎
http://www.martinus.sk/?uItem=62264

manita
30. sep 2013

@viaven nedaj sa odbiť, aj mne všade povedali to isté, že nepotrebujem ani endokrinológiu, ani hematológiu (zo všetkých strán som počúvala, že sme obaja 100% v poriadku, ale decko stále nikde, tiež sa mi neuchytia jednotkové embryá), tak som všeobecnú pritlačila a dala výmenný lístok na endokrinológiu (vymyslela som si a pozveličovala, čo sa dalo) a na hemato som sa objednala sama, tu dievčatá mi dali kontakt

dokonca po tých neúspechoch mi aj dr. z RF napísal, aby som si určite pred ďalším IVF dala vyšetriť TSH, FT4, PRL, AMH, D3 a homocysteín (a ten sa v tom vyzná určite viac ako tu nejaký radový všeob. alebo storočný gyn., pre ktorého je IVF hotové SCI-FI)

ak by neboli dobré hladiny, všetko toto sa dá riešiť liekmi a telo lepšie pripraviť na nové embryjko 🙂

zober to do vlastných rúk 😉

sally2401
30. sep 2013

@nelly3 ahoj, vkladali mi jedno EB, a tak mi to odporúčil Macháč, že iba jedno a včera Koudelka keď sa ma opýtal koľko chceme vložiť tak som mu povedala názor Macháča, a povedal že on by tiež odporúčal iba jedno, že je väčšia šanca že sa uchytí, tak som si nechala poradiť. A dúfam že zostane aj niečo na zamrazenie, zostalo 6, ale 3 sú tak na hranici takže predpokladal že 3 by asi boli vhodné zamraziť, uvidíme dnes. Na piaty den som mala 1xB, 1XEB, 3xCM+, 2xCM. Po mininálne stimulácií u mňa úspech. Našťastie sliznica mi narástla od utorka zo 6,5 na 10 po estrimaxe. Teraz už iba čakať. 🙂 😉

miscok
30. sep 2013

@manita Dakujem 🙂 Si ma potesila.Ja som si v CR za tudim 5 akebo 6 balikov zaplatila cca 63€!!!! 😠

kacenkab
30. sep 2013

Ahojte krasne rano vsetkym, pred chvilou mi volal Machac, ze mam pekne 6bunkove embryo, dobre na vklad, mam prist, o 15.15 mam vklad, takze ide sa dalej.....Neviem ako zvladnem teraz tieto dva tyzdne, strasne je to na psychiku, asi z tych hormonov je clovek taky rozhadzany

sally2401
30. sep 2013

@kacenkab džím palce, ja som bola na vklad včera 🙂

buba08
30. sep 2013

tak baby, moja obvodacka nevie ci mam pri atb vysadit prednison, vraj mam volat do Prahy na imunologiu

melisska
30. sep 2013

@ikuska
@sally2401 tehu viiiiiiiiiirusiiiiiiiiky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sally2401
30. sep 2013

@melisska ďakujéééééém 🙂

melisska
30. sep 2013

@sally2401 nemas zaco moja, pomozu 😉 😵 🤐

buba08
30. sep 2013

@melisska mellis nevies poradit? Mam zapal priedusnice, dali mi atb, mam vysadit prednison? beriem 5 mg, moja obvodacka nevie.

melisska
30. sep 2013

@buba08 moja to neviem, ale myslim si ze ano, ved potlaca imunitu???? a keby si zavolala na hematologiu? nechodis?

miscok
30. sep 2013

@kacenkab Supeeer,drzte sa! Potom sa ozvi 😉

nelly3
30. sep 2013

@sally2401
krasne, bude aj pre surodencov, teraz to uz dotiahnes do uspesneho konca, inac aj mne sa pytaju kolko, jasne, len neviem preco v rf preferuju vklad jedneho 😕 zeby mali vyssiu uspesnost? hmmm 😕

nelly3
30. sep 2013

@jomini
ahoj, aj mne hysteroskopiu navrhli este v GF ked som tam chodila po neuspesnych vkladoch, tam mi ju robili, platila som myslim okolo 5000 sk, rano som prisla a poobede ma prepustili, nic ma nebolelo, len som troksu spinila, ale v pohode, uplne, nic mi nezsitili, maternicu mam ok. snad sa coskoro zadari 😉

ikuska
30. sep 2013

@melisska dakujem ....

vivianamk
30. sep 2013

@jomini toto bolo naše prvé IVF v Reprofite a predtym v aprili som sla na tu hysteroskopiu ale hlavny dôvod bolo ze sme tri roky skušali a nič :

buba08
30. sep 2013

@melisska chodim, ale ta dr je strasne nepristupna tam neviem, ale skusim, vdaka za tip

ikuska
30. sep 2013

@kacenkab som ti hovorila, ze jedno sa bude delit a nasadnes na tehu vlacik 🙂 drzkaj sa ....

bergalm
30. sep 2013

@dafy dakujem myslim,ze to nieje utros neviem nebudem sa stresovat 🙂 Tebe kedy poslali mail,ze mas nanukov ked si este spomenies?mne este neposlali tak stale cakam 🙂 vcera sme s mm dohodli,ze asi skusim testnut skor 😀 😀 na 10den?co myslis?

kacenkab
30. sep 2013

@sally2401
@ikuska Dakujem baby, viem ze ste boli na vklade aj vy, tak sa drzme, drzim palceky. To cakanie bude hruza, ale nejako to musime zvladnut 🙂

kacenkab
30. sep 2013

@miscok vdaka drzim sa zubami nechtami, som celu noc posielala pozitivnu energiu bublinke a sup zrazu z dvoch ma 6 buniek 😀

bergalm
30. sep 2013

@melisska aj ja chceeeem 😅 😅 😅 😅 tehu virus

dafy
30. sep 2013

@bergalm myslím ze to bolo viac ako 2 týždne 😎 a fakturu ani neposlali az ked som isla na KET som ja ziadala ze chcem vyplatit 🙂 ......skusiť mozes 😀 ja si tiez myslím ze ked sa to uchytí tak na 10den by uz taká slabá ciarka mala byť 😉 ...verím ze tam bude 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre