Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tixx
13. sep 2014

@ludinka tak super, ze je vsetko v poriadku, len tak dalej 😉

sona_fit
13. sep 2014

@malickaberuska Ahoj, aj chodím k Machacovi dal mi tie iste lieky ako Tebe. Clostilbegyt je najvyššia dávka 2-1-2 a tiež som takú mala. Pri predchádzajúcim IVF mi nic nebolo z neho a teraz mi bolo z neho riadne zle, ale vydržala som 🙂 Takze je to asi podľa okolností. Držím palce nech Ti sadne. Min. IVF z neho 6 vajok a z toho 4 zrelé, teraz 5 v. A všetky chvála Bohu zatiaľ OK 😉

sona_fit
13. sep 2014

Dievčatá nemali ste niektorá aj operaciou laparku v RF? Koľko to tam môže stáť keď som už samoplatca. Dnes som tam bola lebo mam po OPU teplotu tak mi kazali prísť a mam zápal a vraj asi hnis vo vajecnikoch. Zobrali mi krv a v pondelok že uvidia, buď poobede operácia alebo transfer. Zatiaľ mi dali antibiotiká. Tak sa bojím, dúfam za sa to zlepší. Vôbec nemám predstavu co to moze stáť o.i.
Inak mame stále 5 embrií, aspoň tie mi robia radosť 🙂

diska
13. sep 2014

@sona_fit operacna laparoskopia 17 000kc,diagnosticka 13 000kc

sona_fit
13. sep 2014

@diska Ďakujem za info, dúfam že ju nebudem potrebovať 😒

diska
13. sep 2014

@sona_fit drzim palce aby si ju nepotrebovala a co sa vlastne stalo preco mas zapal? mozno ze ak nahodou budes potrebovat tak ti v ramci IVF spravia lepsi cenu laparky 😉

zabka1124
13. sep 2014

ahojte holky, v rychlosti hlasim: mame 8🙂🙂najkrajsie cislo, uz len aby sa vyvijali🙂!
A ked som tam dnes videla Dr. Kozumplika, tak som si povedala, ze tento doktor mi je sudeny🙂🙂🙂!!!Ale robil ma Otevrel(neviem v rychlosti ako sa pise) a spoznala som super holku -bola so mnou na izbe-Ivu🙂!!!!
Tos tolko, idem jeeest a relaxovaat !Bru nocku🙂

sona_fit
13. sep 2014

@diska Mam rozsiahlu endometriozu aj cystu na vajecniku a že vtedy je to nachylnejsie na infekciu. Ta spôsobila zápal a asi ten hnis. Teda Otevrel mi povedal že to tak vypada že tam je. Sama som z toho v šoku, toto je moje 5 IVF a zatiaľ bolo bez problémov.
Uff, dúfam že to prejde. Asi by som si tu laparku potom radšej vybavila v NR, doma. Ach joooo...

gagirl
13. sep 2014

@zabka1124 pekne cislo..aj ja som mala tolko..🙂drzim palce nech sa ich co najviac oplodni a pekne deli..🙂

gagirl
13. sep 2014

@tixx @tlucka @jplenka ahojte dievcata,,ako sa mate?co mate nove?

tixx
13. sep 2014

@gagirl ahoj moja, no ja sa trapim... :( to brucho sa mi nezlepsuje :( tak nevladzem nic robit, len pijem, aspon navarim, a okrem toho cely den lezim... ty sa ako citis?

uz ma inak svrbia prsty na testovanie, pisala som si dnes s jednou babou, ktorej 7 dni po ET uz ukazalo dnes krasne ciarky...

zibi
13. sep 2014

@ludinka asi oktober 🙂

gagirl
13. sep 2014

@tixx je mi luto ze sa takto trapis..ale verim ze ti bude lepsie..ak by sa ti ale nepolepsilo alebo zhorsilo chod radsej k lekarovi nech si ta nechaju v nemocnici ked bude treba..tam ti daju nejake infuzky keby nieco..nie je to vraj rśarnda ten ohss..Ty budes urcite tehulka a keby si aj zajtra skusila test urcite uz by nieco ukazal..🙂ja sa citim ako pred menzes..dnes som mala trocha hnede spinenie..tak neviem ako to cele dopadne..:(prajem ti nech sa ti cim skor ulavi..papa

gerdusha
14. sep 2014

baby, co ste uzivali, ked ste boli prechladnute po ET? okrem ineho beriem aj medrol 1-0-1...cize znizujem imunitu...:(

timona
14. sep 2014

Baby podla vas je OK pred softom stimulovat Clostil 3X1tbl 5 dni + 75j merional?je to este soft?mam endometriozu, cysty, AMH 2.

sasa1983
14. sep 2014

@timona no podľa mňa AMH 2 už samotné na soft veľmi nie je...neviem, môj názor...ja som mala soft pri AMH cez 21....

timona
14. sep 2014

@sona_fit mna tam operovali stalo to 9000korun, prespala som jednu noc a sla domov. Tiey mam endo, odstranovali mi cysty, zrsty. Ked mas podozrenie na zapal, tak by si mala ist na operaciu ihned. Oni ta chcu kedy operovat?

timona
14. sep 2014

@sasa1983 a s cim si stimulovala?

jplenka
14. sep 2014

@gagirl ahoj moja...ako? Nedockavo. Dnes je to 8 den od et,ale netestla som,bojim sa...Skusim vydrzat do utorka na 10 den,aby som mohla ist hned aj na krv,kebyze uvidim maly zazrak dve ciarocky. Ale priznaky ziadne,brucho sa odfuklo,prsia moc nebolia...Drzim palceky,aby sme pekne spolu tehulkovali aj s
@tixx a @tlucka

timona
14. sep 2014

Poculi ste niektora, ze by v Reprofite alebo v nejakom inom centre v Brne zohnali nahradnu matku vraj ze z ukrajiny, ktorej vlozia vase embryo a vynosi ho?

sasa1983
14. sep 2014

@timona vieš čo, už neviem....mala som pero, ale názov neviem, bolo to pred rokom.

gagirl
14. sep 2014

@jplenka ja som tiez este netestla..tiez sa bojim..skusim az na 10den v utprpk..ked dovtedy nepride ms..vcera som trocha spinila..:(necitim sa nejak tehotno..prsia nebolia a brusko trocha
.inak co mame napisame ma papieri od nich tehotensky tesy 18.9to myslia z mocu alebo hcg z krvi?

sona_fit
14. sep 2014

@timona Ďakujem za správu, v pondelok budú výsledky z krvi tak podľa toho.
Nepočula som o náhradných matkách, ale ked ma mm v stredu čakal po opu, vraj tam prišiel jeden pán a dosikoval ale 6 dievčat mladých. Len sa ho na recepcii opýtali jestli je vsechno v poradku a vzali ich dovnútra kde sa robia zákroky, tak som si myslela že su to možno darkine vajicok, neviem.

beni23
14. sep 2014

@timona Ahoj, ano je to normalne, aja ja mám soft, clostyl 3x1 a merional 2x75

tixx
14. sep 2014

Babyyy aha co som si dnes nasla... moje prve // v zivote @gagirl @ludinka @jplenka a ostatneee

zlatanka30
14. sep 2014

@tixx parada nech silnie 🙂

beni23
14. sep 2014

@tixx gratulejem 🙂

jplenka
14. sep 2014

@tixx jeeejo gratulujem,nech silnie druha ciarocka,aka super spravicka!
@gagirl ja som pochopila,ze z mocu test urobit vo stvrtok,tiez planujem v utorok..spinenie nic neznamena,horsie by bolo krvacanie. Doteraz pri kazdom ivf som na 7 den od et zacala krvacat...tak dufam,ze uz to nepride

tixx
14. sep 2014

@jplenka dakujeeem, no dufam,ze bude silniet, testovat som chcela povodne az zajtra, na 10. den po ET, ale nevydrzala som 😀 a teraz sa tesim,ze som testla skor, lebo sa skor mozem tesit a duuufat,ze bude vsetko ok 🙂

malickaberuska
14. sep 2014

@tixx krásna čiarka, gratulujem! a teraz len nech silnie 🙂 pripomenieš koľký deň si po ET?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre