Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

renysek77
16. júl 2009

Ještě nakukuju, nemůžu spát.....
Kočičky, děkuju vám moc za krásný slova! Trochu jsem se vzchopila a rozhodla se, že dám bobečkovi ještě šanci, že je třeba jen trochu lenivější nebo si s náma hraje na schovávanou 😉
Julietka - máš naprostou pravdu, že pokud by bylo něco špatně, že ne určitě lepší, že se to skončí takhle v začátku než mnohem později....
Tatittka - přesně to říká můj manžel, že je trošku pomalejší už od začátku, ale že to časem určitě dožene....Právě že jsem se na to ptala dr. Machače, jakto, že je mi špatně a že jsem dnes ráno měla krásnou čárku na testu (jsem počůrala poslední, co mi tu zbyl) a on říkal, že to způsobuje placenta a na tom utz mi ji i ukazoval.....Mě to hrozně dostala i z toho důvodu, že jsem netušila, že to může probíhat všechno takhle v pohodě a najednou konec. Žádný špinění, krvácení, bolesti, křeče, nic a přesto možná něco špatně....
Dobrou noc, zlatíčka!

adra17
16. júl 2009

Renysek, aj ja ti chcem povedať, aby si sa zbytočne netrápila dopredu. Viem, je to ťažké, ale povedz si, že ak môžeš tomu drobuliatku pomôcť, tak jedine tak, že sa nebudeš trápiť a dáš mu šancu. Do poslednej chvíle ver! A ak by to nebolo dobré, vždy je čas riešiť, čo potom. Teraz si tehotná! Prajem ti veľa sily, aby si to do pondelku zvládla čo najlepšie a v pondelok potom veľa šťastia 😉

mirinda10
17. júl 2009

dobre ranko babulky, co to citam a ja ma zajtra testovat boze uz teraz sa mi klepu ruky, dnes rano som netestovala nakolo som sa zobudila 3.30 na knucanie nasho psika a isla som ho dole ratovat a ked som sa vratila do spalne nejak automaticky som isla na wc tak o 6,00 ked som druhy krat vstala tak som si povedala, ze test uz nebudem robit mozno vecer alebo pockam na rano ale bojim, bojim moc nikdy som nemala taku zretelnu ciarku ( vzdy som mala iba tienik naznak ciarky ) aj ked nie je zdaleka taka silna ako ta kontrolna ale je stale tam je mam to v kupelni na okne moc sa z nej tesim ale neviem ci silnie ci slabne ☹ musim byt statocna a cakat a verit

renysek je mi luto ☹ co sa teraz deje ale pockaj do pondelka, bude to tazke cakanie ale musis vydrzat a veri, ze mimisek predsa zabojuje a bude tam srdiecko som rada, ze mas pri sebe tak silneho muzika a uricte ta podrzi pri tom hroznom cakani na pondelok budeme s tebou ja som na teba myslela ale vecer som uz nemala cas ist na PC

bobjan
17. júl 2009

Ahojte🙂

Renysek, držím palce moc!!!

Miri, budem na teba myslieť a verím, že to bude super 😉 Trpezlivosť ruže prináša...viem, že sa to ľahko píše, ale čo iné nám zostáva, ako čakať, však? Držkaj sa 😉

Ja som objednaná do FC na 6.8. 😎

mirinda10
17. júl 2009

bobjan super, ze uz mas aj datum urcite to bude teraz dobre a uz mas schvalenu ziadost ci budete teraz len vypisovat ?

adra17
17. júl 2009

Ahojte dievčatá 🙂
Miri, ani ty sa zbytočne nestresuj, vieš, že to škodí 😉 Ver, že je to dobré, veď čo by som napríklad ja dala teraz za také dve čiarky, aj keď viem, že to je zas len začiatok. Ale na začiatok to stačíííííííí 😉 Tak sa teš a nemysli na zlé 🙂

bobjan
17. júl 2009

Miri, budeme ešte len vypisovať, lebo dr. je do 3.8. na dovči, tak tam nie je a keď mám ešte ten jeden pokus, pôjdem najprv a tam....tak sme sa manžom rozhodli...ale minule mi schválenie trvalo len niečo cez jeden týždeň, tak možno už v auguste začnem aj pichať, uvidíme podľa mrchy, kedy sa jej uráči...

avaka
17. júl 2009

Ahojte,
Renysek,moc Vam drzim palce,nech v pondelok bude krasne srdiecko...
Zatial sa vobec nestresuj, je pravda,ze drobcek bol pomalsi a musime verit,ze to dozenie 😉

zuzla80
17. júl 2009

Ahojte babulky,
Renysek také smutné správičky ☹ - oživila si mi moje spomienky, nám sa to stalo v septembri minulého roka. U nás najprv náznak blikajúce srdiečka bol, ale keď som išla po týždni, tak už nebolo - na ten výbuch plaču, nielen môjho ale aj mužíkovho mám čerstvo v pamäti. A taktiež, žiadne krvácanie, nič čo by nasvedčovalo, že sa niečo stalo až na to, že som prestala byť taká hladná, ako keď bolo všetko v poriadku. Moja ja ti hrozne prajem, aby to ešte dopadlo dobre a mimísek bol len pomalší - je to hrozné, ak po toľkom trápení musíme prežívať ešte aj takéto niečo 😒

Babulky ja som včera tiež trošku stresovala - našla som si po utretí hnedé vo výtoku (takú bodku a pásik). Našťastie odvtedy nič, ani len na slipke ta "voda" z utrošu - nieje taká ako bola včera, keď som sa vás na to pýtala. Spomenula som si na Avku, že tiež mala takéto jednorázové zašpinenie - tak snáď je všetko v poriadku.
Práve som sa vrátila z hematológie a doktorka vravela, že to môže byť ešte stále z uhniezďovania a že to môže spôsobovať aj to, že si pichám fraxík a beriem anopyrin 100, tak mi radšej anopyrin znižila na polovicu. Vraj takéto zašpinenia sú normálne na začiatku - tak len verím, žeje všetko v poriadku - už nech je pondelok a hlavne po sone. Ak sa to náhodou zopakuje tak mám chuť skočiť na pohotovosť. Inak výsledky z hemošky sú dobré - aj dimery, aj zrážanlivosť aj krvný obraz. Tak aspoň niečo pozitívne 😉 .

Pozdravujem 🙂

mirinda10
17. júl 2009

zuzli super si dopadla a nebojkaj v pondelok bude utz na jednicku, ja idem na krvicku tiez v pondelok a renysek tiez ma dalsiu zatazkavaciu skusku v pondelok tak sa musime podporovat

avaka
17. júl 2009

Zuzlik,neboj
Ja som mala take spinenie 4-5 krat,z toho 2x krv,vzdy to aj hned preslo.Dvaja dr. nezavisle od seba mi povedali,ze sa nemam plasit,ze v prvych tyzdnoch je to normal,pokial to nie je intenzivne spinenie,ktore by prechadzalo do krvacania..ze sa stale mimi uhniezduje.
A presne ma napadlo,ako vravis,ked beriem anopyrin a praskne nejaka cievka,predsa to asi viacej zakrvaca... 😉
Supis,ze mas vysledky o.k 🙂

avaka
17. júl 2009

a ja som mala nieco aj na intimke,nielen pri utreti...

zuzla80
17. júl 2009

Miriček veru, ešte, že existuje toto fórum a hlavne také super babenky v ňom 🙂 Verím, že pondelok bude pre nás všetky pozitívny po všetkých stránkach.

Avuška aj ja sa ukľudňujem tým, že to môže byť aj z tých liekov, predsa už len počas tehu je telo viac prekrvené a k tomu ešte keď mám lieky navyše - tak pevne verím, že v pondelok sa potvrdí, že je všetko OK. Už sa vidím ako sedím celá zelená v čakárni 😝. Ale vie to poriadne vystrašiť 😒 Jéééj tebe dnes naskočil 11tt - pekné, o chvíľku si za kritickou métou 🙂 😉

tanitta
17. júl 2009

ahojte kocky;)... ako sa dari? grckame? 😵 ...
my sa varime zaziva.. fujha.. leto fajn ale toto leto neni uz ani leto 😝 ...
verim ze spinenie riadne vystresuje cloveka... ale pokial je to take jednorazoveho.. tak ok... ja som spinila ale riadne so sliznicou ..nastatsie bez krvi....
jemine avi zachvilku koncis prvy trimester 😨 ...

avaka
17. júl 2009

babule v stastny pondelok pre nas vsetky verim aj ja 🙂
Inak,ja podla utz uz zajtra 11 tt koncim a na konovi mi to este len naskakuje,ale to je jedno,hlavne nech je vsetko o.k 😵
Tani,tak sup-sup pod hrusku. 🙂

avaka
17. júl 2009

ozik babulky,neviete mi poradit?Ked pojdem v pondelok na kontr.,tak mi asi bude brat krv na genet.testy a aj utz?To uz bude aj merat mimi,to sijove prejasnenie a NT ?Ak budem 11+2 tt.Ake vysetrenia sa budu robit?
Ja si pamatam,Tani,ze kedysi ste sa bavili a screeeningu mysim v Olomuci...to je nieco special?alebo sa robi aj u nas?

zuzla80
17. júl 2009

Avka rada by som poradila, ale zatiaľ som sa tak ďaleko nedostala - ale Tanittka bude vedieť. Ale tuším, že okolo 12tt sa robí to presvietenie - ale to len tuším 😅

Táni ja si na teba pamätám, ako si bola hneď zo začiatku v nemocke kvôli tomu špineniu - ale našťastie to dobre dopadlo a vedúci je tu 🙂

renysek77
17. júl 2009

Ahoj holky!
Děkuju vám moc za podporu!
Zuzli - věřím, že to špinění nic neznamená a mimísek je v pořádku a Ty ho v pondělí uvidíš na utz 🙂
Mirinda nám zase v pondělí nahlásí krásné hcg 🙂
Já jsem si právě volala do Reprofitu na výsledky toho včerejšího hcg a přepojili mě rovnou na paní doktorku, co mi dělala ten první utz a říkala, že ta hodnota je nějaký 4000 nevím čeho a prý ředěno 10x, taky tomu nerozumím (že by teda 40 tis. jed.???), ale že prý už je ta hodnota tak velká, že to jde těžko změřit. A že prý se jí ta hodnota líbí a že by to neviděla tak tragicky, že ten nástup prostě může být pomalejší a že na revizi je vždycky času dost.....
Tak jsem moc ráda, teď bobečkovi věřím mnohem víc a jsem rozhodlá, že když v pondělí na utz něco bude, ale i přesto by mi doporučili revizi, takže s ní ještě aspoň týden počkám.....
Jinak moc zdravím Julietku, Bobjan, Avaku, Adru, Tanittku, Beu a Lahhel a přeju krásný víkend. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla....
Nás dneska kvůli vedru pouští ve 13 hodin z práce a pak musím domů sbalit věci a jedeme na chatu, kam se stěhujeme na zbytek léta. Vždycky jsme tam už od května, ale letos jsme přistavovali, tak se tam nedalo být, ale nyní už ano, tak si jedu užívat....
Mějte se krásně, pa pa.

julietka
17. júl 2009

ahojte babulky 🙂

vy mate vlastne vsetky rozhodujuci "Modry pondelok" 😉 mirindik, zuzlik, avaka, renysek..baby moc vam drzim vsetkym palce aby dopadlo vsetko na jednicku 🙂

bobjan no to je fajn ze idete do toho, takto o mesiac uz budes mozno stimulkovat 🙂

avka je neviem ani to co je to NT co si spomenula 😕 ..absolutne sa nezaujimam co sa kedy robi, lebo vidim ze kazdy lekar ma aj tak iny pristup, tak sa tym uz nezatazujem 😅

baby ja som dnes vysavala cely byt a to zasa ako keby som v bani farala dva dni..normalne som uplne vystavena a nevladzem ani stat na nohach..riadne vycerpavajuce aj taketo banalne cinnosti v tehu..

renysek77
17. júl 2009

Ještě jsem zapomněla Avace na pondělní utz a odběry popřát hodně moc štěstíčka 🙂 🙂 🙂

julietka
17. júl 2009

jej renysek tak to je uzasna hodnota, takze nemysli teraz na nic zle a uz iba hladkaj a hladkaj brusko nech vie mimisek ze ho lubite a on sa vam urcite v pondelok ukaze, musite sa zmierit s tym ze mate lenive mimco 😵

lahhel
autor
17. júl 2009

Ahojte babulky, ja akosi nestiham pomaly ani nakuknut na PC, tak vas chcem vsetky pozdravit 😉 Uz ste toho tolko popisali, vecer si vas budem musiet poriadne precitat...Len tak zbezne, renysek, tak vidis, hodnoty su podla doktorky dobre, takze ver svojmu mimiskovi, urcite zabojuje a vsetko krasne dozenie, drzim moc moc palceky 🙂

Inac babulky, my sme sa rozhodli s manzelom, ze na dalsiu stimulku pojdeme az v septembri. Nieco nam do toho augustoveho terminu prislo a nebude sa to dat odlozit...ja si budem musiet este nejaky ten mesiac pockat...ale nevadi, budeme sa snazilkovat prirodzene, mozno motyka vystreli 😉

Pekny dnik vsetkym tehulkam, uz vas tu je habadej..a samozrejme krasny dnik celemu zvysnemu osadenstvu 😉

bobjan
17. júl 2009

Renysek, super, no vidíš 😉 Držkaj sa moja 🙂

tanitta
17. júl 2009

renysek... tak pekne dobi energiu oddych dobre padne 😉 ...
baby to NT je meranie zatylku robi sa v 12tt.. jej hodnota by mala byt max do 3mm....da sa z toho vysledovat podozrenie na downa....

julietka
17. júl 2009

aha takze zatylok 😕 tanitka skusena mamina 😉

lahhelik nevadi aspon si oddychnes a psychicky ta to urcite posilni a nebojkaj do konca toho roku to stihate 😵

zuzla80
17. júl 2009

Renysek tak si poriadne oddýchnite a načerpajte plno energie aj s drobčekom. Držím palce, nech to v pondelok dobre dopadne - držte sa 😉

Lahelik veď nevadí, mesiac hore dole a ako píšeš, možno motyka vystrelí 😉

Juli sa čuduješ, že nevládzeš, veď máš v domčeku dve detičky a vieš fungovať za troch, to je riadna fuška 😅

avaka
17. júl 2009

Reny,vidis.. 🙂 Vsetko dobre dopadne,pekne si na chate oddychnite a v pondelok na srdiecko.. 😉

Kocky,ved to,co je NT viem,aj ked sa snazim moc necitat,lebo potom viac stresujem..lebo napr.o IVF mam nastudovane vsetko a mozno by mi bolo lepsie nevedomej....ale mozno nie,mozno by som sa nasho drobceka ani nedockala.lebo by som nevedela R.
Tak to necham na dokyho,tomu mojmu nastastie dost verim.. 🙂

avaka
17. júl 2009

Juli,neprehanaj s vysavanim.. 😉
Lahhel,mozno motyka naozaj vystreli a v septembri uz nebude treba. 🙂

mirinda10
17. júl 2009

juli co tolko upratujes ked je teplo zajtra ma prsat a ochladit sa, tak vtedy treba robit ved v byte musis mat ako v saune. Ja budem zajtra aj zehlit ale az ked sa ochladi teraz som len vonku v chladku kde som doma

renysek super spravicka tak predsa to nebude tak hrozne je to dobre povzbudenie od lekarky.

inak dnes som bola v Auparku a kupila som si 3 sady testov inak tam su lacnejsie o 1€ oproti Polusu ale to pre mna nie je podstatne dolezite je, ze mam zasoby 😉 a mozem sa kontrolovat asi jeden skusim ked pridem domov dufam, ze neskolabujem ak tam nenajdem ciarku to asi nezvladnem

julietka
17. júl 2009

mirindik vobec nepochybujem o tom ze by si tam nenasla dve ciarky 😉 budu pekne ako vysite aj vecer ked si spravis test uvidis 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre