Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
31. aug 2009

cauko babulky, no nejak ste sa mi tu rozbehli super aspon mam co citkat

dorka moc gratulujem urcite tam bude srdiecko o tyzden a mozno aj dve 😉 u nas ti tiez rastlo z tyzdna na tyzden nasjkor jedno potom uz dve

no hlasim vsetko zavarene, spajza praska uz nic nejdeme robit nemame to kde dat a police su az po strop ale mate pravdu, najblizise dva roky budeme zit co si teraz nazavareme ale ja mam super mamku a muzikov otec tiez zavara tak neumrieme to nemam strach

inak muzika som v nedelu budila o 8,00 nech uz tolko nespi a on, ze ma este 5 mesiac moznost si nadspat potom sa uz nevyspime ma pravdu tak som ho nechala ja stale ako blbec vstavam 6,15 nechapem ako keby som sla do prace no aspon nebude u mna problem tak skoro rano vstavat ale asii nebudem moct hovorit o vstavani ked nebudem spat viac ako 2 hodky v kuse 😀

ja nemam rodicov tak blizko nasi su iba 225km od nas daleko, takze ich vidim tak kazde 2 mesiace tak nepoznam nedelne navstevy iba ak pride sestra s rodinkou ale u nich je to iba po 5tej poobede ked sa deti zobudia tak na 2-3 hodky

inak nespinim 5 dni chcem sa pochvalit

pekny den prajem vsetkym tehulkam, cakatelkam a nasej zatial jedninej vernej mamine 🙂

julietka
31. aug 2009

zuzlik, asi este nebublinkuju, obcas nieco zvlastne citim tam dole, ale nechcem si nic este namyslat, lebo vraj sa to casto zamiena s "plynmi" 🙂
ale stava sa mi ako mirindik pisala ze mi obcas na jednom mieste stvrdne brusko a potom zmakne, ale to viem ze plyny urcite nie su 😉
uz sa inak velmi tesim na obdobie ked budem citit pohyby, lebo teraz je take obdobie neistoty a tapania ze neviem co je s nimi, ale ked ich budem citit, viem z je vsetko ok, zasa je pravdu ze ked ich citit nebudem budem zasa stresovat ci su ok.. 😅

julietka
31. aug 2009

miri nechces prist pozavarat aj k nam? 😉
tesim sa ze uz nespinis, no bobaci sa urcite nalakali toho bieleho plasta uja doktora 😀 a teraz sekaju dobrotu, treba ich veru cepovat uz od zaciatku musia mat rezim a posluchat, nemozu vam predsa skakat po hlave 😉

tadea
31. aug 2009

Ahojte kočeny...my sme mali tiež víkend návštevný a potom sme boli u pani Anky Kopáčovej...no toľko bylín a čajíčkov a záparov a obkladov čo si mám robiť...teeeda neviem... 😒 ale skúsim to ...
vraj sa nesmie jesť ani Kalibrum baby plan ani Materna ani tie čilly kapsulky,vraj to všetko vyvoláva potraty,tie čilly práve preto ,že prekrvujú maternicu vyvolajú potrat,ktovie či to práve preto u mňa tak neskončilo,ale na druhej strane mnohé baby to brali a sú tehule...už je fakt ťažko povedať čo je dobré a čo nie 😒 ...
ja sa poctivo napchávam Prednizonom a Estrimaxom...tým liečikom sa ešte dá veriť,čo poviete? No a pichám si Fraxík...na rozdiel od julietky sa v tom "vyžívam"...straaaaaaaaašne rada si pichám injekcijky,a to myslím vážne 🙂 .

tadea
31. aug 2009

ale nie som sado 😀 😀
asi ste všetky na obedíkoch tak dobrú chuť

zuzla80
31. aug 2009

Juli tých stresov sa hádam nikdy nezbavíme 😉
Miriček takže zásoby na dva roky, či 😅 Aj ja sa teším, že už nešpiníš - konečne sa to umudrilo - to špinenie myslím 😉
Tadeuš ahooj - boli ste u tej bylinkárky - ja tiež rozmýšľam, len tá diaľka ma odrádza 😒 A čo ti ešte povedala? A bylinky ti namiešala ona, či ti len poradila aké si máš kúpiť? Inak o calibrume a materne viem, že by nemali hlavne tie čo sa liečia na štítnu - čo som napr. aj ja - len ja som sa tým ešte v čase nevedomosti napchávala - teraz skôr uprednostňujem acidofolan.
Asi niekedy všetkého dosť škodí - ja už som chili nebrala dosť dlho, ani teraz naposledy a vidíš - niekedy si už fakt myslím, že je to zrejme niečo medzi neboj a zemou, čo my ovplyvniť nevieme, no ktovie....

tadea
31. aug 2009

No povedala mi toho dosť veľa,nie so všetkým som súhlasila...napr.to calibrum-veď koľko žien ho bralo a otehu bez problémov...ona tvrdí,že kalibrum ako také je dobré pre ženu,ale nie pre dieťa,lebo tie umelé látky,ktoré obsahuje ho zabíjajú...kázala mi brať aj vit.E,aby sa tvorili vajíčka,ale veď ten tiež obsahuje umelé prídatky-farbivá atď.,len nemám teraz doma kalibrum,ale pôjdem do lekárne a prečítam si presné zloženie a porovnám to...
povedala,že brušká masíruje na udržanie plodu,lebo dosť často sa stáva / a je to možno aj náš prípad zuzli,lebo sme sa skoro rozkrvácali/,že maternica je oslabená , všetko je ok,len tá maternica neudrží plodík,telo cíti,že je slabá a žeby to tehotenstvo neuniesla,tak to pustí takto veľmi skoro...poprosila som ju,aby mi ju pomasírovala,lebo idem na KETík a asi som aj preto tak skoro potratila,tak to rada urobila... 🙂 takže uvidím aký to malo efekt 😝
keď si ešte spomeniem čo povedala,tak písnem.

zuzla80
31. aug 2009

Tadei - čo viem, tak vraj calibrum obsahuje iód a práve preto sa neodporúča tým, čo sa liečia na štítnu - tak som to niekde čítala. Vlastne všetky vitamíny v umelej forme sú umelé - telo ich nedokáže spracovať a uchovať z nich toľko ako z vitamínov v prírodnej forme. Podľa mňa tie všetky vitamíny sú len farmaceutický ťah...
A nevravela ti, že by si mala mať pauzu, dobrať tie čaje prípadne zábaly a až tak ísť na KET? Lebo tuším Lahelikovi neodporúčala ísť v teplých mesiacoch, alebo niečo také.
A bylinky ti namiešala? A cítila si aj niečo, keď ti masírovala maternicu?
Som zvedavá čo 😀

tadea
31. aug 2009

no o pauze nehovorila,lebo ja som na ňu hneď zostra vyblafla,že idem teraz a hotovo 😀 ...
bylinky mi namiešala,ale alchemilka jej došla,tak som ju musela kupovať...aj imelo a ľanové semienko som kupovala a aj kamilky...no tak cca 11 Eur + tehot.testy 😀 😀 ...šak to poznáš 😉
ona mi namiešala nejaký chmeľ...kapsičku...prasličku a ja neviem čo ešte...len tam sypala a sypala...
a keď mi masírovala brucho prišlo mi to tak,že aj sama doma si to môžem..presne tak ako v reflexe na markíze-isto si to videla...a potom ma trochu bolelo brucho a to mňa nezvykne len tak z hocičoho...možno to fakt mán niečo do seba...neviem no prišlo mi to také skôr normál...keď som jej oponovala na niečo čo mi nie celkom sedelo,tak nereagovala....asi som sa v tom príliš vŕtala...je to hlavne o viere a dôvere k tomu človeku...stane sa ti podľa tvojej viery...ona skôr bola hotová zo mňa,že ako som zvládla rakovinu /pred rokmi/....asi skôr mňa považovala za liečiteľku,keď som sa z toho dostala 😀 ...ale za pokus to stálo.
tiež som sa čudovala,lebo mi povedala,že v nedeľu nepracuje ale ja som cez týždeň nemohla,lebo mm chodí neskoro z roboty tak nakoniec súhlasila s nedeľou no a predo mnou tam bol jeden manželský pár a po mne prišla ďalšia tehuľa na masáž maternice...myslela som si,že tam budem sama,keď v nedeľu nikoho neberie,ale možno to kvôli mne potom zrušila 😉 už asi veľa filozofujem...

tadea
31. aug 2009

a ešte nechápem aký význam má naparovať sa zospodu nad kamilkami....nesmie sa máčať pipina len naparovať...nevieš aký by to mohlo mať efekt na príslušné orgány? žeby sa tak dal vyliečiť prípadný zápal?
nemôžem nad tým toľko rozmýšľať...je to proste tak a hotovo,no nie?

zuzla80
31. aug 2009

Tadeuš ti poviem moja, klobúk dole pred tebou, že ťa ani tá zákerná choroba neodradila bojovať za bábätko - kiež by už na to vynašli liek, lebo je to hroooozne - aj u nás v rodine s tým zápasia dvaja moji blízky, zatiaľ to vyzerá, že ten boj vyhrávajú, tak verím, že ho aj vyhraju. Je mi z toho.... 😔 a radšej poďme na našu babätkovskú témičku 🙂

Padám už domka, ale ešte sa ti z domu ozvem, aby sme rozobrali ešte tú bylinkárku.
Páááčko 😉

julietka
31. aug 2009

tadea no teda, to ma fakt pobavilo ze naparovat si pipinu zospodu 😀 asi som šiši no mne to pride vazne smiesne, toto by bola asi moja hranica kam by som uz nesla..pit cajicky to este ano, aj ked aj na ich pripravu som riadne leniva, no naparovat sa zospodu to uz teda nie...

tadea
31. aug 2009

no si predstav julietka a to mi povedala,aby som si zohnala tú podložnú misu čo dávajú babkám a dedkom v nemocniciach keď už lenležia a nemôžu na záchod 😀 😀 ...som si pomyslela,že teta je srandistka-kto by mi ju asi tak dal , veď na každom odd.to majú presne spočítané čoho koľko majú a tiež nemajú ktovie koľko veľa... 😀 😀 a nech sa na mňa nikto nehnevá ale naparovať sa nad misou do ktorej kakalo už toľko babiek a dedkov a je tam všelijaký zostatkový sajrajt----no ja teda nie...keď som sa opýtala,či nemôže byť lavórik,povedala,že nie,lebo to nesmie unikať nikde von mimo len presne na tú pipinu to má ísť 😀 😀 😀 ...no ja neviem,rozmýšľam , že to asi preto tie kamilky,lebo som mala zrasty na laparke /to som jej povedala/...ale žeby sa pozápalové zrasty " rozpustili" nad kamilkami....uverím už hocičomu ale tomu sa mi nedá nech robím čo robím 😀 😀 😀 😀 .
Inak teta je sympoška,ale ja som už vo svojich rokoch asi moc " vychcaná",a len tak niečomu neuverím. Ale čajíky zabrať môžu,prečo nie.AJ keď imelo som pila presne tak ako mi aj ona teraz povedala /macerovať v studenej vode cez noc/ a ništ....a pila osm ho možno aj viac ako rok....
a tiež mi prišlo divné,že všetko zakazuje,ale keď som sa jej opýtala či môžem kávu tak ,že áno,kľudne,lebo aj ona ju pila,tak prečo nie ostatné....aj keď viem,že káva celkovo urýchľuje metabolizmus a preto sa snažilkám moc neodporúča,lebo môže urýchliť aj metabolizmus v maternici a potrat....toť len môj názor,nech mi ho niekto vyvráti,lebo ja som návyková kávičkárka....ale po transfere ju nikdy nepijem a aj tak trd z toho...

tadea
31. aug 2009

no pipiny poviem vám,mne je už z tých všetkých rád a návodov ako na to tak smiešno,že mi snáď aj švihá už 😀 😀 😀 ...sa tu rehocem jak bláznivá koza...čo všetko mi vyskúšame,len aby to zafungovalo a boli sme tehuleeeeeeeeee...keby mi niekto povedal,že ak budem behať po ulici so šerbľom na hlave a kričať " som tehuľa!...som tehuľa! " a potom otehotniem tak si hodím pár "šlofíkov" a urobím to 😀 😀 😀 .

julietka
31. aug 2009

tadea tiez som uz vyskusala vselijakych liecitelov, kadekoho, no uz som taka skepticka ze uz vsetko beriem s rezervou a verim uz jedine v Bozi zazrak, beriem veci tak ze ak sa ma stat tak sa stane a nepomoze mi ani caj zo svatenej vody..
vzdy si zo vsetkeho vyberiem to co citim instinktivne a velakrat sa po rokoch dozviem ze to bola naozaj ta spravna volba, nech je to cokolvek. Ja verim na intuiciu, vacsinou ma nesklamala.

inak s tou pipinou...keby som tam bola ja a mne by to zacala takto horlivo vysvetlovat...no bud by som sa zacala smiat, alebo by som sa mozno aj zacala cervenat.. 😅

o kave sa toho popisalo vela 50% je za a 50% proti, ja som v tej druhej kategorii a nastastie si moje mimca reguluju sami co sa im paci a co nie, ked citia kavu tak ma zacne napinat na zvracanie, takze aj ked pride navsteva, ale muzik si robi kafe tak si musim odsadnut

tadea
31. aug 2009

no ani mne káva nechutila teraz čo som bola až 4 tt tehotná....
inak julietka mala si mrchovské bolesti po ET?

julietka
31. aug 2009

tadea aj mne uz bolo zo vsetkeho smiesne coho vsetkeho sme schopne urobit pre mimi, preto som uz nerobila nic, len ten femibion som papala ako som ti pisala, kvoli kys.listovej a tot vsetko, nejedla som nikdy ani chilli ani nic podobne, chilli pouzivam aj tak cely zivot do varenia kdekolvek ho cpem, ale praveze ked som uz isla na ET odvtedy nedavam uz do jedla chilli
tiez povazujem vsetky tie vitaminy za dobry reklamny tah na nestastne zeny, ktore chcu strasne otehotniet.
Ja by som ani ten femibion neuzivala no ale ked ja moc ovocie nemusim, nezjem toho vela a papam aj malo zeleninky, a aj tak su vsade pesticidy, takze nech maju bobaci aspon v tej syntetickej podobe nejake vitaminky 😵

julietka
31. aug 2009

tadea po kazdom ET som mala take zvlastne krce, ako ked sa napina maternica, asi to vyznie smiesne no ja som mala uplne take pocity stahovania ako pri orgazme, normalne som muzika poslala spat vedla do izby, lebo som sa tesne po ET bala nieco podnikat 😀
ale teraz po tomto uplne poslednom uspesnom som absolutne nic necitila, ani avaka, ani mirindik, preto si hovorime bezpriznakove tehule 😉

tie mrchovske krce som dostala okolo 8tt v obdobi prvej neprislej mrchy a boli dost silne, skoro na tabletku, tak som sla k doki nech ma pozrie ci je vsetko ok, a povedala ze to mam brat za dobry priznak ze to sa maternica roztahuje

tadea
31. aug 2009

aha tak to som rada,lebo ja som po tých 2 ET čo som bol atehu mala také mrchovské príznaky od začiatku a pri KEToch som nič necítila a a ni nič z toho nebolo...sa pýtam len preto,aby som sa ukľudnila,keď nič nebudem zo začiatku cítiť,lebo keď prvé dni nič necítim,tak si myslím,že je t v pr..li...ale možno nebude,keď ani vy ste nič necítili...

zuzla80
31. aug 2009

No Tadeuš ty si podarená - ja tu za počítačom revem od smiechu, už dlho som sa tak dobre nepobavila 😀 😀 😀 Inak manžel navrhuje namiesto misy pre babky a dedkov - vodnú fajku, zastrčiť priamo do pipiny, aby to odnikadiaľ a nič neuniklo 😀 😀

Inak k tým príznakom - ja ti musím tiež napísať svoju skúsenosť - ja som doteraz stále tvrdila, že mojím najznametijším príznakom tehu sú prsia - ak prestanú bolieť, tak viem, že je koniec - a teraz pri KETe ma ani nezačali bolieť - asi je to stále iné a telo sa stále inak správa. Asi tá psychická pohoda je najdôležitejšia - mne fakt pomohlo odreagovanie niekde mimo domova 😉

tanitta
31. aug 2009

ja baby zabite ste;)... 😀 ... tak som si teraz zaspominala na casy ked som chodila po bylinkaroch a ako som pila nejake seno fujtajbl vraj na to aby boli vajicka lepkave 😀 😀 a aby sa prilepili v maternici... 😀 , ako mi trcali ihli z ucha a vrieskala som pritom ako keby ma rezali zaziva 😝 .. to som este netusila ze raz si slahnem aj sama 😅 .. tak dobru;)...

avaka
31. aug 2009

Caute 😀
no kocky,ja som mala dnes hrozny den,ale aspon k veceru som sa super pobavila.. 😀 Tadea,Ty si teda dobra.. 😀 Chcela by som byt pri tom,keby si isla niekde do nemocky,ci nemaju naviac nejaku staru misu,ze si chces naparovat pipinu
😀 😀 Mozno by si Ta tam aj hned nechali 😀

Juli,booze,Ty si si teda uzila vikendik.Konecne vypadnes z domu a takto to dopadne 😒 Nabuduce si budete musiet pozistovat kde a v com budete spat az potom vyrazit.Ale brobci budu urcite v pohode,len pre Teba to urcite nic prijemne nie je.A to sa fakt tak bojis pichania??Mne sice tiez pichal muz,ale raz som si pichla aj sama,sice nic prijemne,ale dalo sa. Ja mamtiez niekedy pocit,ze som sado,ale az tyky ako Tadea nie,aby som sa v tom vyzivala.. 😀

Miri,uz nespinis ?To je super,nieco na tom je,ze sa fakt tie embryjka 1.trimester stale viac zavrtavaju,robia z toho bordel a len nas potom vyplasia.Ale hlavne ze uz uposluchli a sekaju dobrotu 😵

Dorra,drzim palce aj nadalej,nech srdiecko krasne tlkoce 😉

Zuzlik,zakze rodinny vikend?.Tiez ich takto travievame,pokial nemame nieco na vikend-mimo.Ale potom si musim rodinnu navstevu vynahradit cez tyzden 🙂

Tani,tak neboli ste?Tak som teraz aj rada,ze som sa tam netrepala..No hold,uz nic nie je to co byvalo..
Lahhel,Leni a vsetky kocky pozdravujem 🙂

mirinda10
1. sep 2009

babulky ja som vas prave teraz docitala a dobre som sa nasmiala, tadea len tu pekne pri nas zostan je to super ked po tom vsetkom co mas za sebou srsis optimizmom, to je zaklad uspechu no co som sa vsetko nedozvedela hmm no clovek sa uci cely zivot

ja som bola vcera v praci, boze ako mi bolo super uz som to potrebovala ako sol vidiet ludi asi to budem musiet robit tak, ze obden pojden na par hodin sa vyvencit do prace skontrolujem co a ako inak som vcera novemu sefovi nic nepovedala este pockam do 12tt alebo skor po Brne ked budem vediet ako som dopadla a potom sa s nim budem musiet dohodnut co a ako

inak sa citim dobre iba bovaci sa roztahuju tak ma obcas picha v boku a niekedy teda dost az sa musim skrcit ale prejde to a potom je to ok

tak pekny utorok treba si uzit pekny den niekde vonku pokial sa da a nepride jesen

lenka20
1. sep 2009

ahojte zlaticka, zanedbavam vas ale mam frmoly v mojej skoro byvalej praci, este mesiac a koncim, vlastne rozhodnutie, snad nebudem lutovat, ale uz to slo od deviatich k piatim a to ja nemam rada.. tak teraz rozmyslam... za ten mesiac - hladat nieco este alebo sa na to vyklaslat? co radite...

lenka20
1. sep 2009

jaj a zabudla som - super som sa zasmiala na tej pipine 😀 😀 😀 tadea si klasicka teda 😵

julietka
1. sep 2009

lenik a uz si dala vypoved?sa to nedalo potiahnut este do oktobra?, ja len tak polemizujem 😉 lebo ak mas dvojmesacnu vypovednu akurat by ti to vyslo na januar a krasne by si v klude zvladala stimulku.
Ale ked vravis ze sa to nedalo tak sa nedalo..dalsiu pracicku by som si uz nehladala, radsej sa sustred na max.psychicku pohodu, uzivaj si
a drahy nepride skor?ani na sviatky? zeby ste to skusili 😵

julietka
1. sep 2009

inak ahoj babulky vsetky dodatocne vas zdravim 🙂

miri no ty si teda riadny workoholik 😕
mirindik a tvoj sef nevidi ze si tehu? este nemas brusko? lebo ja som mala aj ked male, ale ti co ma poznali ze som bola chudsej postavy, tak videli ze som pribrala hned na zaciatku,,takze ja by som to nemohla tajit do toho 12tt 😅

babenky ja sa chcem trosku pochvalit 🙂 dostali sme od svagrininych susedov anglicanov detsky kocik, oni uz maju odrastene dvojicky a kocik si doviezli z USA.. je super skladaci a ked je uz uplne zlozeny da sa zlozit este raz cely na polovicu, takze sa vojde do uplne najmensieho zenskeho auta. Je sice sportovy bez vaniciek, takze ho budeme pouzivat asi az od pol roka, dostali sme k nemu aj fusaky, sice ich asi nevyuzijeme, ale sme radi.
Viem ze povery hovoria ze kocik by sa nemal skor kupovat, no ja velmi na povery neverim, a navyse sme ho nekupovali 😉 dostali sme ho 😵

lenka20
1. sep 2009

jeej, juli tak super ked vas takto obdarovali, o jednu starost menej mas a budes mat nieco co nik iny nema 😉 😵
ono sa to nerata ked ti nieco daju, neboj 😉
no s mojou pracou - odchadzam za dost vyhodnych podmienok co sa tyka odstupneho, takze som to ani nechcela natahovat dlhsie.. stale ked aj zostanem na podporke tak mam januar februar marec v suchu... aj tak planujeme nejaku dovcu po ET, vo firme by to nebolo mozne, kedze mame celu dovolenku stanovenu firmou presne kedy mozme cerpat, celych mojich 20 dni.. aj mangel bude mat po navrate volno tak by som chcela byt s nim doma, ono to je jedno s druhym a vysiel mi z toho odchod ako najlepsie riesenie.. 😉 asi nejdem spekulovat.. budem si uzivat veget 😉 predtehotensky 😉 ano, pride na vianoce domov, takze mozno motyka vystreli 😝 ale na to sa uz po tych rokoch vooobec nedrzim 😉

julietka
1. sep 2009

lenik to pracujes v zvlastnej firme ked sa nedrzia zakonika prace 😕 ked si robia co chcu z celou dovolenkou, a pritom podla zakona maju narok hybat iba s polovicou dovolenky zamestnanca...no hlavne ze si dostala vyhodne odstupne a naozaj nespekuluj nad daslou pracou, ber to tak ze co Boh robi dobre robi 😉 jednoducho to takto muselo byt a ty musis byt svieza a oddychnuta 😵

avaka
1. sep 2009

Ahojte 🙂
Leni,tiez by som to asi tak riesila.ked uz si sa rozhodla odist,tak by som nove uz nehladala.Predsa by si asi mala aj skusubnu dobu,takze aj s dovolenkou tazko...ved jesen ubehne,potom su vianoce a idete nato 😉 Radsej sa v klude pripravuj na materstvo a veci s tym suvisiace.. 😵 No a este ked vravis,ze aj odstupne dobre bude,ja by som sa veru do prace nehrnula..

Juli,supis,ani nevies ako si prisla ku kociku 🙂 Hod do albumu,som zvedava.. 😕 A preco myslis,ze fusaky nevyuzijes?Ved sa davaju aj do sportovych na zimu,nie?

Ja som dnes zblinala po obchodoch,kupila som si aspon taky predlzeny svetrik,i ked som mala v plane nohavice,no ale ten vyber... 🙄 ja neviem,v com budem chodit.
Ale aspon som pokukala kociky. 🙂 Celkom sa mi paci concord,teda ine znacky ani velmi nemali,ale tento sa mi celkom pacil.. 😵

Miri,tak si ukojila svoj pracovny abstak?? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre