Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
1. okt 2009

taky to si ani neviem predstavit..ked si pomyslim ze som si chcela dat vlozit povodne 3 nase embrijka ale mi nedovolili tak som teraz aj rada, lebo ked sa uchytili dve mozno by sa aj tri a to si teda fakt neviem predstavit..
taky jedna babenka s nickom marhulka sa dozvedela teraz v 20tt ze caka trojicky a nie je ani po umelom! tak ma pekne brusko v 12tt ..no ja mam teraz v 19tt take 😅

ale ani ja som teda nazivo nevidela este trojky, to musel byt krasny zazitok 😵

kukulik30
1. okt 2009

juli, na buduci tyzden v stredu mame ketik 😵 taaaak sa tesim a dufam , ze tentokrat to bude fajn 🤐

takyna
1. okt 2009

este som videla asi 2pari dvojickovych kocikom, v tej dedine pri Brne 🙂 , tak sme sa smiali s mužom, že Brnenské dvojíčky, tie trojky boli neskutočne a všetky dievčatká, fíha to vážne 😅 tak to je iná síla dozvedieť sa v 20tt, že trojíčky, otecko si dal riadne záležať 🙂
Kukulík bude to úspešný Ketík , držím palce 🙂

kukulik30
1. okt 2009

ale tebe pekne preskakuju tt..panecku, sak uz si v polke 😵 len sa pekne opatrujte 🙂

mirinda10
1. okt 2009

babulky ja sa hlasim az vecer, dnes som nejak nic nestihala ale kde zacneme

taky moc gratulujem k prvej injekcie potom to uz pojde z kopca a ani sa nenazdas a pojdes si po bobakov

zuzik, ako si dopadla na utz vsetko som dnes precitkala ale ziadne info od teba ale asi ste este na ceste a ja som nejak nedockava 😉

ja som bola dnes v poradni a mame sa dobre rastieme ako z vody mame 10,1 a 9,1 cm tak ten vacsi je uz 16tt a mensi 15tt DR ich nemohol ani zmerat stale sa tam metali a rozhadzovali rucickami jeden dole hlavou no su super plavci🙂
maternicu uz mam po pupkom, krcok ok len maternicu mam nejak moc dole ale rodit bude cisarskym takze by to nebol problem a DR skonstatoval, ze by bol radsej aby som na amnio nesla

uz mi povolil aj prechadzky moc sa tesim, hned od zajtra zacinam aspon pol hodky denne jupiiiiii

pekny vecer, zajtra sa uz polepsim a budem viac na nete surfovat

julietka
1. okt 2009

kukulik tak vam moc moc drzim palce, aby tam tentokrat ciarocka ostala 🙂

pipka
1. okt 2009

ajojte babulky, prepacte, ze vam sem skacem, ale mam vam odovzdat odkaz, tie co poznate Zulku, ze mala Romanka je uz na svete 😵 😵 😵 Narodila sa dnes o 14.30, 3120g a 50 cm, obe su v poriadku a pozdravuju vas 😵

julietka
1. okt 2009

jej pipka jasne ze pozname zulku 🙂 srdecne jej gratulujeme a zelame aj maminke aj Romanke aby boli zdravucke a co najskor isli domkov 😅 inak krasne vahy a miery 😵

julietka
1. okt 2009

mirindi som bola dnes na teba zvedava ako dopadnete, je skvele ze ste zdravucki, a dobre ze si natrafila na takeho mudreho lekara ktory ti pekne urcite vysvetlil preco ti amnio neodporuca...so mnou sa moja doki o tom ani nebavila, len ma tam posielala ked som odmietla nic nepovedala len mi dala podpisat ze to odmietam...
ozaj miri vy naozaj akosi rychlo rastiete 🙂

a som velmi zvedava aj na zuzlika, ale chapem ze mali strasne dlhu cestu z KE a do KE a asi sli bez "medzipristatia"

tanitta
1. okt 2009

jej pipka.. dakujem za takuto krasnu spravu velmi pozdravujeme a zelame vsetko krasne a dobre do zivota malej Romanke a gratulacia stastnym rodicom😉
taky.. fuha ze 3 😀 ...je to krasne 🙂 .... ale aj narocne urcite...
miri.. to su uz valibuci.. kluci... 😉
kukulik... tak dufam ze toto ketkovanie bude uz uspesne 😉 ...
..my sme dnes zalomili az o 22°° 🙄 .. lapaj...

avaka
1. okt 2009

tak pockat,pockat...Tani,ako to myslis,ze valibuci-kluci ?? 😕 Vies nieco viac ako my?? 😀 No Mirinda,tak vieme,co to bude?Ci este nie?Hlavne,ze su zdravucki,ale som aj zvedava,co to bude.. 😵
Taky,gratulujem k uspesnemu zahajeniu pichania 😉 Este pockame na uspesnu Zuzlinkinu kontrolu..
Tani,ten Tvoj maly technicky typ,bude teraz rozhodovat o tom,kedy budes s nami pisat,ked uz to vie vypnut... 😨 😀
Leni,nemala si ty uz "padla"? Slubila si ,ze uz sa nam budes venovat vo volnom case... 😀
Juli,Tadea... a vsetky vsetucky vas pozdraavujem.. 🙂

zuzla80
2. okt 2009

Ahojte babulky, moc nestíham, tak nebudem reagovať, len vám napíšem ako sme dopadli.
Keďže bol Koudy zrejme zaneprázdnený, tak sa nás ujal Štelcl - trošku bol zmätený, lebo nebol založený nás stimulačný protokol v karte a tak si myslel, že sme už 12DC a vajka sú len 13mm - tak začal špekulovať, že čo s nami a ja mu na to, že veď my sme len 7DC, tak až mu chudákovi odľahlo 🙂 Včera tam mali frmol, tak sme aj dlhšie čakali.
Vajka sú okolo 12-13mm a na jednej stran zo štyri a na druhej sú tiež nejaké, ale vraj malé, tak do správy napísal, že bez reakcie. OPU už v utorok - 6.10. a to na 12DC - o 2dni skôr ako po inokedy...
Ale najviac ma mrzí, že sa mi urobila cysta 😒 - to som ešte nikdy do teraz nemala a vyzerala dosť veľko, okolo 11mm ako vajka, ale Štelcl sa vyjadril, že sa pri OPU odsaje, no tak dúfam. Zrejme to je dôsledok tých všetkých stimulácii.

Musím babule letieť mám toho dnes veľa, tak vás pozdravujem 😉

Miriček som rada, že ste v poriadku 😉

tanitta
2. okt 2009

aahojky...
zuzla...a ved to celkom pekne co povies;)...no az na tu cystu... su to mrchy...zraci hormonov... 😒 teda frmol?... nooo zda sa ze snaziliek pribuda viac a viac...keby tak kazdy dr mal aspon este jedneho klona bolo by to ideal... 😎
avaka.. teodora je lenka.. 😀 ...overime si to u nej 😵 ...ja ale tipujem u miri chlapcov, julie bude 50/50 😎
zatial sa majte pekne ... pozdravujem cely vip club 😉 u nas sa spi este... 😝 😀

mirinda10
2. okt 2009

zuzik super nebojkaj bude super aj mne Stelcl videl iba 7 vajok v poslednej stimulke a bolo ich 13 🙂 doktorka nechapala takze mozu byt schovane a na 7 DC je to super velkost a ak budes stale pichat 150jedn. tak pekne dorastu a, ze ides na 12DC ja som bola tiez radsej nech idu pomalsie ale budu kvalitne
mam s teba velku radost len tak dalej

taki ako uz si si zvykla na pichanie, urcite ano

tanitka asi budeme mat pravdu a budu to chlapci ale ja sa buduci piatok spytam nech DR dobre kuka ci nenajdeme pipika 😉 a hned dam vediet, inak potom v sobotu je burza detskeho oblecenia tak pojdem pozriet co tam maju a dufam, ze uz budem vediet v akej farbe mam nakupovat

lenik tak co to vlastne cakam, kukni na to a povedz nech viem na com som 🙂

dnes ma nejak boli hlava, neviem ci sa meni tlak alebo co ale dnes ideme zahajit nase prechadzky a Tasa uz caka este, ze pocuva a mozem s nou ist von ide pekne sama tak si to uzijem tak sa idem trosku prevetrat

kukulik no tak to som rada, ze idete opat na vec a KET bude tutovka a Samko bude mat coskoro surodenca

baby nejak sa to tu vsetko nastartovala normalne som rada, treba trosku adrenalinu

krasny den prajem babulky

zuzla80
2. okt 2009

Táni vieš, že stačia aj 4 - nepotrebuje až 27 ako minule, hlavne nech sú tie 4pekné. Inak je sranda ako rôzne telo reaguje pri tých istých dávkach. Tak v utorok uvidíme, koľko čoho bude...
A ten frmol... majú toho veľa, zrejme to svedčí o ich dobrom mene, čo sa šíri - inak včera sme tam boli hádam len jedny česko-slovensky hovoriaci, všetko english speaking ľudia 🙂
A ešte novinka - majú to tam prerobené - zväčšili sa - už nemajú len tú jednu miestnosť, ale recepciu a ambulancie majú na druhej strane - teda ak výjdete hore schodmi, tak na jednej strane (tej pôvodnej) robia zrejme ET a OPU a na druhej strane, je recepcia a ambulancie, dosť je to tam veľké...

Mirindik si zlatúšik - pichám 150, čo ma dosť prekvapilo, lebo predtým som stále šla smerom nadol a teraz mi to Štelcl zdvihol zo 112,5 na 150 a skrátil stimulku o 2dni- neviem, či by takto postupoval aj Koudy, škoda, že tam nebol lebo on vie o nás všetko, zo Štelcla som mala pocit, že sa hľadá a nevie z kade. Ale zas ho úplne chápem, lebo v dokumentácii nemal ani len vytlačený protokol. Ale neva, mňa tento cyklus nič nerozhádže 😉

Takynka ďakujem za ip 😉

mirinda10
2. okt 2009

zuzli musis verit Stelclovi vidis ja aj juli mame dvojky takze bude to dobre urcite vie co robi

inak prave mi volala sestricka, tak vysledky na triple test urobili expresne takze uz ma pre mna vysledky a nedopadli dobre ☹ ale ved asi ani nic ine som necakala uvidim co povedia v Brne a potom na genetike a budeme mudrejsi ale ked som videla tych mojich betarov co tam vcera vystrajali tak som tajne dufala, ze tie vysledky nebudu take hrozne ale nic sa neda robit je to tak ako to je a o tyzden budem mudrejsia

zuzla80
2. okt 2009

Miriček neboj moja - ja stále verím, že bude dobre a výsledky budú skreslené práve preto, lebo čakáš dvojky. Veľmi ti držím palce, nech to v Brne dopadne na 1* a bez čo najmenej stresov. Uvidíš, že všetko bude v najlepšom poriadku.
Keď som si sem tam zvykla čítať tému "čakáme dvojičky" tak tam skoro každej vychádzali zle triple testy, a nakoniec bolo všetko v poriadku - určite to takto bude aj u vás, som o tom presvedčená.

A jasné, že o Štelclovi nepochybujem 😉 veď aj ja chcem dvojičky 😵

lenka20
2. okt 2009

ahojte babuliatka moje, konecne som sa sem dostala, som zaneprazdnena nezamestnana, dneska aj vcera som sa flakala po meste po obchodoch, kto povedal, ze nezamestnani sedia doma, lebo nemaju korunky 😀 😀 😝 tak ja asi nie som dobry priklad, nestiham v domacnosti nic, cele dni som bussy 😎 😀 😀
rozlucka stredajsia bola velmi dojemna, ako keby cely svet za mnou plakal - doslovne - chodili mi reakcie z celeho sveta na moje goodbye maily - a moji kolegovia z oddelenia - no plac, slzy, smutok... tak mame v pondelok stretavku 😝 aby sme si nestihli chybat 😉 😝
no a tu co sa deje, nestiham ani sledovat, ale myslim na stimulantky aj Ketacky, drzim vam baby palce, nech ste vsetky do jednej tehule, myslim to vazne, chcem byt v januari uz len jedina snazilka!!!! 😵 😵 😵
zuzlik aj ja som raz bola na sone u stelcla, tym, ze som nebola jeho pacientka tak bol taky opatrnejsi, ale som presvedcena ze vie co robi takisto ako aj ostatni v R., a este mas 6 dni cas, dovtedy mozu podrast aj tie malicke vajka na druhej strane, bude to ok, uvidis, cysta svinka pojde von cez OPU, tym sa vobec netrap..
mirindik - no rada by som ti uz povedala, ze co to bude v tvojom brusku, ale nejaka som popletena, ty si presvedcena ze chalani a mne stale rezonuju v hlave dievcatka.... ale mozno len preto ze si si taka ista... tak neviem, moj skromny typ su baby, ale neber to ako od teodory, lebo ta byva taka nejaka istejsia si svojimi vestbami 😉 ale ze budu zdravucke deticky tak to vie teodora na 100%, netrap sa triplakmi, je to somarina a pri dvojkach velmi casto byva zly vysledok, takze pust to z hlavy ak sa da...
a zase ma ta pipka predbehla s spravou o malej romanke 😵 😵 😵

mirinda10
2. okt 2009

lenik bodaj by si mala pravdu ja tak tuzim po princeznach ani nevies ako, minuly tyzden som videla nadherny ruzovy kabatik tak som neoddolala a kupila ho neterke na vianoce taku radost som mala ako keby som to kupovala pre svoje deticky takze tajne dufam, ze budes mat pravdu a potom ti ich pridem osobne ukazat slubujem ale pridem aj ked budu chlapci ved ja si ta tam niekde najdem 😀 😀

no ved to som stale tvrdila kolko je v meste nezamestatnanych a plne mesto, hroza ale treba si vsetko uzit co nam zivot ponuka aj behanie po obchodoch

ja viem, citala som teraz o tom, ze triple testy by sa nemali robit pri viapocetnej gravidite, ze skresluju vysledok a iba stresuju ale juli ich mala ok ale u mna asi hra velku ulohu ten moj nestastny vek

lenka20
2. okt 2009

mirindik no nemysli si, ze ma budes musiet hladat 😎 ja sa ti budem tisnut 😎 😎 ako vos do kozucha, buduci rok bude celkom iny, budem aj viac v bytiku v BA, tak tam mozme dat stretko potom s babami z okolia a aj tu v okoli budem mobilnejsia s manzelom pobrazdime - tanicka slubujem 😵 😵 😵
veru tie triplaky su na figu, ved uz len taka haluz ze sa berie do vahy vek, ved niektora 20-ka moze byt na tom ovela horsie ako niektora 50-ka.... tak sa tym netrap, no jasne ze najlepsie je ked vsetko je v norme, ale toto je taka vec ze ta naozaj len bezdovodne vystrasi...
obchody to ja milujem 😝 😎 ale musim sa krotit 😠 tento mesiac si kupim uz len jeden krasnucky rolacik a dost 😀

gabika24
2. okt 2009

zulke zo srdiečka gratulujeme 😉

tomka12
2. okt 2009

Zuzli, aj ja idem 6.10. do Brna 😉 Na ktoru hodinu tam ides? Ja som objednana na 13.30

julietka
2. okt 2009

mirindik mne nerobili tripple testy, iba to AFP a HCG a tiez som som mala horsie vysledky, ved som to tu pisala ze ma doki posielala na amniocentezu, ale ja som ju odmietla, preto som musela podpisat prehlasenie ze na vlastnu zodpovednost to odmietam...ale az potom som volala mojej znamej a t ami povedala ze je to v poriadku, ale triplaky mi nerobili
a tiez ako zuzlik pise, aj ja som niekde citala ze pri dvojickach standardne vychadzaju zle tie triplaky a vraj ich pri dvojkach ani nedoporucuju robit, asi preto mi ich nerobili...

julietka
2. okt 2009

zuzlik nebojkaj tak ako pise mirindik my mame obidve od Stelcla dvojicky 😉
inak mne tiez robil prvykrat OPU na 12 den, priamo odber mi sice robil Machac a potom mi povedal ze mali aspon jeden den pockat lebo neboli este zrele vajka, preto mi ostalo iba jedno vajo, a preto mi na dalsiu stimulku robili OPU na 13 den a uz boli pekne zrele, je to zvlastne ze ten jeden den tolko rozhoduje ale je to tak..no ale kazda reagujeme inak a tym ze ty beries velke davky tak podla mna pekne stihnu dozriet a ja som papala iba clostil a dokonca som ani nepichala orgalutran..

julietka
2. okt 2009

mirindi dnes som sa osobne rozpravala s maminou kolegynou ktorej robili amniocentezu a vysla totalne zle a povedali ze dietatko bude vlemi tazko postihnute aby uvazila koniec tehotenstva a ona samozrejme to odmietla aj napriek vsetkemu a dietatko je uplne zdravucke a vobec nic mu nie je...takze tak..

takyna
3. okt 2009

Romanka je nádherná princeznička 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , budeže to ženíchov aj v tejto téme 😉

Mirindík tripláky sú v našom veku, úplne skreslujúce, ja osobne tomu neverím, v nemecku sú dokonca zakázané, asi nemci vedia , že prečo, a vzhľadom na IVF sa ani nedá na ne spolahnúť, takže sa tým vôbec nezaťažuj, ja skorej dávam prednosť ultrazvukom, tam ti premerajú od hlavy po paty všetko a Hlohovec je pre mňa nezabudnutelným zázitkom, aj zo strany doktora aj pre ten krásny ultrazvuk. 😵

Práve som písala, že IVF poklačilé snažilky, by sme vážne mali dať ZAVRIET tu temu, v podstate je tam z nás už prevaha maminiek čo ma nesmierne teší 😵

Zuzík predbiehaš ma o celý týždeň, my ideme na ULZ do Brna v stredu , aj ste popili vodu pri softe? či?

takyna
3. okt 2009

ešte som chcela napisat, ze manzel sa rozhodol prerábat byt, tak ideme zase riadit cely vikend 😖 , preco mi to stale robia 😅 ?, ale tak ja mam rada zmeny, tak co uz, ........ 😉 , vcera som pri nasom dome zase videla dvojicky v hlbokom kociku taky pekny moderny, to je take chutne, Juli , Mirindik 😉 😵

mirinda10
3. okt 2009

taky len aby si si tie dvojky neprivolala ale dcera je velka tak postrazi, no tatino chce vsetko priptavit pre novy prirastok vidis ako sa snazi treba ho pochvalit

ja viem, ze triple testy su haluz ale chcu ich aj na genetike aj do Brna ich musim priniest tak co uz ale ved nas opat krasne v piatok premeraju

inak citali ste nove Mama a ja, no tam pisu o tom sybdrome co mi stale hovori moj dr, tak musim poprosit v Brne ci by mi nepremerali ak sa da plodovu vodu kolko ma ktore mimco a este ci uz sa da pozriet to krvi v placente ked ten jeden rastie nejak rychlejsie a ten druhy ma tyzden sklz ci to nie je ten moj pripad

pekny vikend babilky

julke gratulujem k nadhernej dcerke uz aj aj by som chcela ale este nie sme ani za polovickou tak si este nejaku chvilku pockame ale uz sa tesim ked ich budem uz citit

julietka
3. okt 2009

taky veris na znamenia? lebo ja ano 🙂 , ked som bola po IVF s dvomi embrijkami tak som si povedala ze budem verit na vsetky znamenia ktore stretnem pocas cakania na vysledky..a ked som sla v aute mi naleteli na predne sklo dva motyliky v pare, vedla mojho auta na luke cvalali vedla seba dva kone a na konci toho pola stali spolu vedla seba dva bociany, na druhy den som sla do roboty a na jednej ulici som stretla 5 maminiek... s bruskami a kocikami a z ktorych boli 3 kociky dvojickovske. Mozno toto vsetko vyznie absurdne, ale ja odjakziva verim na znamenia a naozaj sa mi vzdy vsetko vyplnilo 😉
..takze ak takto stretavas dvojicky mozno je to znamenie, tak musis v to silno verit aby sa ti to zelanie zhmotnilo 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre