Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
20. okt 2009

siam.. hej mna dali na porodnicu uz v 26tt s tym ze idu vsetko pripravit pre babetko kedze otvorena na 4cm krcok spotrebovany... nakoniec sme vydrzali zazrakom do 34tt...na 6ke su fakt perfektni 😉 ... no fakt uz musim.. paa

siam
20. okt 2009

Neboli to 3čky,je to dievčatko a ktorý tt to presne neviem,ale určite pred 30tt.Majú jej fotku na nástenke a aj na plúcnom v byskupiciach tak ked pojdeme na ko kuknem.Ked som bola už na JIske tak na JIRS mali vela 500g detí.Ono je to hlavne aj o štastí,ja som bola tiež pripravená na najhoršie ked mi povedali že babo musí von,vedela som že hrozí krvácanie do mozgu,slepota....a plno dalších komplikácií.Pepáč že sa pýtam a tvojho malého nezachranovali?akú mal váhu?

julietka
20. okt 2009

siam dakujem za nazor, lebo naozaj nie je lahke sa rozhodnut, je tolko pre a proti, ale ved vies o com hovorim..asi sa naozaj rozhodnem pre tu antolsku, a stale tam mam aj trvale bydlisko..

takyna
20. okt 2009

Siam maleho zahranovali , dokonca bojoval 12hodin v inkubatore 😔 😢 , a mal vahu 550g a 35cm, bohuzial, neprezil 😔

takyna
20. okt 2009

Ja sa uz nechcem k tomu stále vracať, lebo to dosť bolí, musíme ísť ďalej.....

ninockaskv
20. okt 2009

baby aj v tom ruzinove to bolo fajn.. ja som sice na porodnici nebola.. lezala som na gynekologickom a potom na pooperacnom, ale na sestricky nemozem povedat kriveho slova.. aj lekari boli fajn (niektori sice boli zvlastne "osobnosti", ale to sme vsetci).. neboli moc ukecani, ale ked sa clovek pytal, tak odpovedali..

my sme na tom pooperacnom aj kontrkacie rozdychavali, nas uz len s priatelom previezli priamo rodit dole na porodnicu.. priatel sa ani nepytal, ci moze ist dnu.. proste sa nanominoval a oni ho potom neriesili

my sme isli do ruzinova preto, lebo tam mozu byt s rodickou pri porode dvaja sprievodcovia a ja som mala dohodnutu dulu, ktora nas pripravovala na porod..

a kamoska rodila v ruzinove, mala nieco s tlakom, babatko bolo treba zachranovat, tak ho previezli na antolsku a v pohode maju drobca doma..

a dr. Divekyho som pocula same chvaly, dokonca mi ho doporucovala priatelova rodina.. tak neviem...neriesim

lenka20
20. okt 2009

ahojte babulky, ninocka - je mi to luto ☹ take veci by sa nemali stavat... nie v takom stadiu... nie ked prezijes cele tehu, prenasas a potom toto.. 😔

lenka20
20. okt 2009

prajem ti nech si rychlo znova tehulka a nech ti to drobec vsetko vynahradi...
baby ja neviem, mozno mi sibe ale taketo pribehy ma cim dalej tym viac utvrdzuju v rozhodnuti rodit bezpodmienecne cisarakom a cim skor ked len uz bude babatko plne vyvinute, vybrat ho.. necakat ani do 40tt.... alebo maximalne... ale to uz zase predbieham, najprv tehu 😉
takynka tak akoooo, kedy testujeme 😵 😵 😵

avaka
20. okt 2009

Ahojte,
Ninocka,je mi moc luto.. 😔 Dufam,ze Vam R.(ak sa pren rozhodnete vynahradi vsetko vase trapenie..
Kocky je hrozne,co i len citat,co vsetko ste si museli prezit... ☹

takyna
20. okt 2009

Ahojte baby 🙂
Leni cisársky ti len tak neurobia 😉 , na to musis mat roky...a protekciu a myslím to vázne

takyna
20. okt 2009

alebo sa tak skomplikuje zdrav.stav, ze ina moznost nie je, mam to zistene.... 😉

avaka
20. okt 2009

Juli sa nasla.. 🙂
Julietka a Preco si bola na utz? Neviem,ci som to zase prehliadla.. 😕 Ved si bola na morfo,nedavno...Alebo uz chodis tak castejsie?
Ti Tvoji drobci su zlati.. 🙂 Som si ich predstavila,ako sa uz v brusku hasteria kto bude hore a kto dole.. 😀
Inak,aj mne ked sa vyduje brucho,tak sa mala asi toci...Lebo naposledy pred tyzdnom bola hlavickou dolu a teraz na 4D si uz sedkala.. 🙂
A magne B6 beriem aj ja kvoli krcom v nohach..1 tbl. a pytala som sa dr.ci mozem viac,ked nezabera a ze vraj v pohode mozem ,ze ved v nemocnici sa davaju ako aj Tanittka hovori velmi vysoke davky...to nam neuskodi..
Vybavicku (oblecenie)mam asi vsetko,okrem fusaku a hrubsej ciapky+ rukavicky. 🙂 Postielku a kocik sme zatial neriesili,aj tak ho nemame kde dat a ked som videla ten bordel pri prerabkach,tak by sa nam to tu akurat zaprasilo...

lenka20
20. okt 2009

avuska tak ty si uz pripravena, super 😉 😵
takynecka - som si vedoma, protekciu vybavim, vsetko uplatim, moj porodnik sa bude mat velmi dobre, len nech mi spravi co mi na ociach uvidi 😎 😀 a btw taky - ja kym budem rodit tak uz budem mat aj indikaciu kvoli veku 😀 😀 😀 😝 😀

takyna
20. okt 2009

ale nonono, Leník 😉 ved ty si este mladica a január 2011to istí 😉

lenka20
20. okt 2009

jezisi taky, januar 2011 - to dovtedy mam cakat, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😲 😲 😲

julietka
20. okt 2009

avusik aj my uz mame skoro vsetko, aj v nedelu sme boli dokupovat, este mi moja stara mama posije perinky (zavinovacky) ja chcem take tie starodavne romanticke s madeirovymi volanikmi, mam rada klasiku 😉
kvoli kociku ideme do toho Brna na vystavu ako som uz avizovala takze tam rozhodneme aj kocik..
avka ja som bola na UTZ, lebo tam mam kamaratku porodnicku a ona povedala ze si chce konecne sama pozriet nasich drobcov, takze si ich obzrela 😵 a keby som sla na tu antolsku tak povedala ze ona ma aj odrodi ale jedine cisarskym, ze nebude riskovat zivot druheho dietatka a navyse su stale ulozeni tak ze by ani neprichadzal do uvahy normalny porod

takyna
20. okt 2009

Lenka prepáč, chcela som napísať 2010 😔 😔 😔 😔 😔 😔 odpusť 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
20. okt 2009

takynka je ti odpustene, esteze si sa tak rychlo opravila 😵 😵 😵 😵
juliska tak ty si ten cisar odskusas a poreferujes, aby som vedela do coho idem 😵 😵

julietka
20. okt 2009

lenik no mam z toho zmiesane pocity, chcela som si zazit tu bolest a pocit z klasickeho porodu..ale volala som asi pred hodinkou s kamoskou co sa vratila z porodnice, rodila cisarskym a pochvalovala si ze bola na tom fyzicky lepsie ako zienky co chudatka rodili normalne, vraj ani sediet nemohli a pod..

julietka
20. okt 2009

taky a aky vek je nutny aby bol indikovany cisarak?

takyna
20. okt 2009

Tak vo vyssom veku okolo 40rokov, pri dvojkach je to ale ine alebo viacpocetnom tehotenstve 😉

tanitta
20. okt 2009

Julie.. dla mna ti tie porodne kontrakcie chybat nebudu;).. kludne to odrodis so spinaklou budes pri vedomi.. budes pocut a vidiet svojich drobcov tak isto ako aj pri normalnom porode.. no ale ja som ho aj tak nevidela hned... 😔 ...slo o zivot ☹ a pradvou je ze po cisaraku baby behali ako srnky a ja?...no coment... 😝
leni.. ty vybavis aj certa 😀

avaka
20. okt 2009

Ozaj,este zavinovacke nemame.. 😅
ved to si Juli pisala,ze mas tu kamosku 😉 to je super
Ja chcem rodit radsej normalne,tak dufam,ze bude vsetko o.k 🙂
Leni,ja mam uz skoro celu vybavicku a vacsinu som podostavala.. 😉 ,ako to dobre padne,ale nechcela by som sa pripravit o ten pozitok z nakupovania pre malinku.. 😵
Ale ved Ty si to v tom roku 2010 tiez uzijes 😉

takyna
20. okt 2009

ale zase pri cisarskom je ta rekonvalescencia dlhsia , maternica sa tak nestahuje rychlo ako pri klasickom porode

Ale co vy tu spekulujete, len si to pekne odmakajte riadne KLASICKY 😀 , ja mam na to vek ja budem uz len cisarom 😵

avaka
20. okt 2009

Taky.. 😀

lenka20
20. okt 2009

julietka ja myslim, ze pri dvojickach nie je o com... neriskovala by som ich zdravie pre nejaky lepsi pocit z vychutnaneho porodu... - a uprimne - myslim, ze neni za cim plakat 😉 myslim prirodzeny porod.. segra sa z neho doteraz nespamatala a to mala bola vonku na 3 zatlacenia 😉

takyna
20. okt 2009

Leni to po 18-rokoch tvoja sestra hravo zabudne 😉 😉 😉 , to sa neboj...
nie je to len o bruchu ...aj pre dietatko je to zdravsie, a rozrezané brucho a tocit sa pri tom pri dvojickach , alebo nadvihovat jedno tazsie bábo nuž.... 😨 uvidíš, potom mi povieš.... 😵 🤐

porod je aj zázitok ked to konecne dostanes zo seba von a ten uzasný plac, a ocinko v kute vyvalený 😝

lenka20
20. okt 2009

takynka ja som uz rozhodnuta a vsak prvy tyzden po porode bude tatinkov 😎 ved sa tak tesi a chce a chce a chce 😀 😀 😀 tak nech si chlapec uzije, nie 😉
ale nie, bez srandy - pri dvojkach je prirodzeny porod velke riziko pre druhe babatko v poradi... to by som nikdy neriskovala.. jasne, moze to dopadnut vyborne, ale co ak nie? vycitala by som si to cely zivot.. ze som nechcela mat rozrezane brucho... ze som chcela zazit prirodzeny porod.. ze som nespravila to najlepsie nie pre mna ale pre dieta...

julietka
20. okt 2009

ale ved hej babulky, o tom aj tak ja rozhodovat nebudem, tak snad ti co rozhodnu za nas rozhodnu spravne 😉

taky 😀 a ty si mala muzika pri prvom porode? uz vtedy to bolo mozne?

julietka
20. okt 2009

baby ved skor ako po tyzdni aj tak nepustaju z nemocky po sekcii a vraj su najhorsie tie prve 4 dni a potom sa uz da 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre