Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
2. nov 2009

Zajacik ďakujem, aj tebe držím palce 🙂 aj máš prejavy tehotenské?

Zuzík Koudymu som tiež už písala v nedelu, aj mi odpísal zhruba do hodiny 😉
len som chcela vedieť či je možnosť k nim do caru chodiť na nejaké specialne vysetrenia v tehu, a na to my neodpovedal...asi nestihal....

zajacik...
2. nov 2009

Taky nejake specialne prejavy nema, sem-tam citim brusko alebo vajecniky, ale len velmi mierne, chodim castejsie cikat, trochu nespavost a nechut na sladke, tak uvidime ci sa tehulkovstvo potvrdi... 🤐

zajacik...
2. nov 2009

Taky tak mam vysledok - 570 😵 😵 😵

julietka
2. nov 2009

zajacik gratulujem krasne hodnoty 🙂 😵

taky a zuzlik ako sa citite?

zdravim vsetky babulky 🙂

zajacik...
2. nov 2009

Julietka dakujem 🙂

zuzla80
2. nov 2009

Zajulko tak ešte raz gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeem mamina - fakt sa strašne teším, budeme to spolu tiahnúť až do konca 😉

Juliček ahoj moja - ja sa cítim tak akurát a primerane stavu 😅 - večer unavená, ráno hladná a keď som hladná je mi fest dosť blbo na žalúdku 😉

takyna
2. nov 2009

Ahoj Juli,
presne ako Zuzula píše...tak je aj mne dnes vynimocne zle 😝 , akurat som pozerala nase stare temy, IVF a raKETACKY, sme pisali o dusu spasenu....teraz len obcas 😉 , asi starneme.... 😵

julietka
2. nov 2009

babenky tak to je dobre znamenie, nech je vam len pekne zle, ja vam to doprajem 😉 😉 teraz uz mate dovod na to aby vam bolo zle 😵
babenky naozaj vy budete mat letne babenka 😅 si predstavte ako vyjdete von s takymi vonavymi babuliatkami, ani ich nemusite velmi babusit kedze bude pekne hriat slniecko 🙂

taky priznam sa ze obcas aj ja vyhrabem tu staru temu, aj ked som velmi vtedy neprispievala, no citala som denne a musim povedat ze su tam niektore zaujimave postrehy, takze ak som nieco hladala tam som nasla 😉 a pisali ste teda fakt od dusu

julietka
2. nov 2009

babulky to len tak na okraj mimo temy... hladala som info o poistovniach kde poistime nasich drobcov, lebo tie nase poistovne kde sme s muzikom su na poslednom mieste a teda mozem povedat za seba ani pri IVF cykloch nam nejako nepomohli, mozno aj vam pomoze do buducna pre zmenu poistovne, resp. poistenie deticiek

http://poistovne.sme.sk/hpi.rating.php

takyna
2. nov 2009

veru clovek sa dozvie vela zaujimaveho
najvacsi stres mam s tej prasacej chripky, siri sa to pomaly ako mor 😠

takyna
2. nov 2009

Juli velmi zaujimave, ja som sa presne kôli amniocenteze pri malom hodila a presunula do Dôvery, asi som dobre spravila podla clanku 😉

mirinda10
2. nov 2009

ja som v Dovere od zaciatku a asi tam dam aj malu

taky, prosim ta nestras s pracacou chripkou, musis davat na seba pozor nemozes teraz ziadne lieky musite vydrzat do druheho trimestr, potom sa uz nieco da

s tou unavou to poznam ja som prisla z prace a isla som spat na hodku

teraz som inak viac unavena co nic nerobim iba citam a cumim tv je to otrvava a opat ma zacala boliet hlava ale to mam asi z toho magnezia co ho tolko jem ale spytam sa na to dr v stredu

takyna
2. nov 2009

Mirindik nechcem strasit to nie, ale ked sa to siri..., a Rusi tam je chudoba 😒
ale dnes je doba pokrocila..., veda na vysokej urovni 😵 , ani v druhom trimesti lieky nie su vhodne, vid.mna ANtibiotika pre tehotne, a zapal .... ☹

julietka
2. nov 2009

taky a vraj ked niekto prechadza z Ukrajiny cez nase hranice musi podstupit aj zdravotnu kontrolu..ja viem ze vela ludi sa im len tak presmyskne, no aspon nejaky filter snad robia 😕
chudatka nase deticky narodia sa do takejto doby umelych chripok a inych sajrajtov..

babeny takze ste spokojne s Doverou? ja som uz pri IVF uvazovala o zmene, kedze moja poistovna mi preplatila asi tak ako keby som si to sama platila...ale viem ze pri IVF sa zohladnovalo kolko rokov som tam poistena tak som nechcela menit, aj ked napokon vsetko nabralo iny smer..

takyna
2. nov 2009

ved to hej asi robia, ale viem ako nas kontrolovali ked sme isli ako dovolenkari s Bulharska a bratanec mal vysoke horucky 🙄 , ale nejdem strasit....

Julinka ja som v podstate spokojna s Dôverou

takyna
2. nov 2009

no idem sa venovat muzikovi,
pekný zvyšok dníka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mirinda10
2. nov 2009

taky boze tak bud len doma nebehaj po nakupnych centrach a nikde kde sa zhromazduje vela ludi ja som len doma domenka, muzik pride a musi sa riadne umyt aby nic nedoniesol

no v 2 trimestri uz mozes aspon ibuprofein a tak na teplotku uz nieco sa da potom pred porodom opat nic asi antibiotika neviem ale sinupret mozes a mne to zabera aj ked som nebola tehu ale len v 2 trimestri

a to ked pozerate tv kolko blaznov chodi na ukrajinu nakupovat tak nechapem za korunu si daju aj kolenu vrtat, ze sa neboja a takto lahko sa k nam moze dostat prasacia chripka

julietka
2. nov 2009

babule prave som sa vratila z poradne, nastastie je vsetko ok, doki nas pochvalila ze na to ze su dvaja tak sa mi krcok velmi dobre drzi, na to aku musi udrzat tarchu...ale az doma som si vsimla v tehu knizke oznacenie ze krcok 1,5-2cm viete mi prosim povedat co to znamena? neviem ake su to hodnoty a ake maju byt od ..do. poradte skusenejsie babule 😵

julietka
2. nov 2009

ved to miri ludia su taki nezodpovedni chodia kade tade a potom sa cudujeme ze sa k nam dovlecie kadejaka pliaga, a pritom by to chcelo len trosicku disipliny..mna napr.podviha ak stojim v rade v obchode, alebo v lekarni a vidia tehulu, tak budu kaslat a kychat ostosest, keby si aspon usta zakryli..ale raz sa nezdrzim a asi niekomu zasa vynadam..

mirinda10
2. nov 2009

juli ak mas krcok 1,5- 2 cm to mas dost malo na tvoj tt
ja mam 4 cm a dr povedal, ze je to ok ale ak budem mat 3 cm, tak musim zacat uzivat lieky aj mi napisal ake do mojej spravy aby som vydrzala co najdlhsie, inak maju ti ho merat pri kazdej poradni ako mi povedali v HK aj ked ti nerobia utz inak flakaju svoju pracu a mam na tom trvat aby nebolo neskoro inak by som musela lezat bez pohnutia na posteli
ak sa ti krcok zmensuje, tak sa zacnes otvarat, najlepsie bude ak si zavolas tej kamoske ja viem ake mam mat ja hodnoty aby sme s princeznou vydrzali ale asi by si mala zvolnit tempo

tanitka si odbornik tak napis nazor

julietka
2. nov 2009

miri, cize cim mensia je hodnota tak tym je to horsie? 😕 a ake by mali byt tie hodnoty, nevies nahodou?ci to uz chcem asi moc informacii vsak 🙂

mirinda10
2. nov 2009

no to neviem zlatko nakolko ak mas dve tak asi budes mat mensi ale asi ak mas 1 cm tak je to uz kriticke a mala by si byt v nemocke. ja som mala supe dr v HK a napisal mi presne kedy mam co robit a dufam, ze sa podla toho budu riadit v poradni ale radsej zavolaj kamoske ja tu moc neverim doktorom

moja susede nemerali pravidelne krcok a ked ho mala v 7 mom mesiaci 1 cm tak poplach a lezala v nemocke do porodu ale nechapem preco nic skor nerobili ved dnes sa daju uzivat lieky potom bola 2 mesiace na posteli iba wc a spat hroza

ano cim mensia hodnota krcka maternice, tak skor sa zacnes otvarat ale je to ine pre cervix skore asi sa to pise v tehu knizke CS tam zaciname od 0 a koncime porodom asi 9 tam je to opacne

julietka
2. nov 2009

tak som volala do nemocky tej mojej kamaratke a vysvetlila mi ze pokial je krcek tvrdy a zatvoreny je to v poriadku a tie hodnoty su vraj len vonkajsie hodnoty na dotyk znonka, lebo vraj celkova dlzka sa neda presne nemarat kedze krcek pokracuje aj vo vnutri, horsie by vraj bolo keby sa znonka nameralo 0,5cm, takze uz som kludna 😵

mirinda10
2. nov 2009

no mne meraju krcok vzdy iba vaginalnym utz a budem na tom trvat aj v stredu inak ma z ordinacie nedostanu
ale kontroluju ho aj rucne to je fakt, inak mne ho kontrolovali aj v Brne

no ale zatvoreny moze byt aj ked mas krcok iba 1 cm, rozmyslam ked som bola u Smolika v poradni na 12tt aj v 16tt tak mi tiez meral krcok vaginalne, kedy ti ho naposledy merali cez utz?

julietka
2. nov 2009

ale miri vaginalny UTZ sa nesmie pouzivat uz po cca 10tt 😕 to ma prekvapuje ze ti to robia, ale asi v takych kritickych pripadoch ako u teba to robia..
miri mne robia od 10tt iba klasicke sono cez brucho, uz mi nerobievaju zospodu, zospodu ma kontroluje doki iba palpacne

mirinda10
2. nov 2009

no to neviem ci je to kriticke robili mi to aj v nemocke a robia to tam babam vo vyssom tt a praveze to paplacne si myslim, je horsie ako utz aspon mna to boli ked mi to robia rukou
kde si to citala, ze sa nema robit idem napisat dr do HK nech mi povie viac aj ked to si myslim je taky odbornik, ze klobuk dole a urcite by mi nerobil nieco co ma moze ohrozit

ale je pravda vaginalne uz po 12tt je babo velke a nemaju sancu ho vidiet ale ked som bola na Kramaroch na tom NT vysetreni v 13tt u Cuderlika, tak mi robil aj vaginalny utz a meral krcok mam to aj na obrazku a aj v sprave, teraz som sa na to pozerala ale mala som 4,5cm tak asi to ide casom dole ako vidim

takyna
2. nov 2009

Mirindik do toho 21tt ti urobia ULZaj vaginálne, potom už len cez bruško 🙂

julietka
2. nov 2009

miri ja som to citala viackrat, ale naposledy napr.toto, ide o vysetrenia v tehu
jedna sa o palpacne vysetrenie
. Vnútorné gynekologické vyšetrenie - absolvujete tiež zakaždým. Toto vyšetrenie je zamerané na určenie pevnosti kŕčka, jeho dĺžky, polohy. Z týchto parametrov sa vytvára tzv. "cervikálne skóre", ktorého hodnota je typická pre konkrétny týždeň tehotenstva.

ale naopak v zahranici su proti tomu

Pre zaujímavosť:
V zahraničí sa od vaginálnych vyšetrení postupne upúšťa, najmä v počiatočných štádiách tehotenstva. Neskôr počas tehotenstva ho vykonávajú len vtedy, ak je to nevyhnutné a existuje v danom prípade relevantná príčina. Odborníci, najmä zástancovia prirodzeného priebehu tehotenstva a pôrodu, sa zhodujú v názore, že tehotenstvo by malo byť "nedotknuté". Vaginálnym vyšetrením sa môže narušiť vnútorné prostredie v pôrodných cestách (napr.: narušenie hlienovej zátky, ktorá má ochrannú funkciu proti infekciám, a i.). Tiež je toto vyšetrenie pre mnohé ženy nepríjemný až stresujúci zážitok a tehotné ženy by takejto situácii nemali byť vystavené, lebo sú v tomto období oveľa citlivejšie. Dôležité je odstrániť čo najviac negatívnych vplyvov. Ich oponenti však namietajú, že vaginálnym vyšetrením možno včas zistiť napríklad predčasné otváranie kŕčka maternice, tým zachytiť hroziaci predčasný pôrod a včas ho liečiť. Odpoveďou druhej strany je, že ak neexistuje príčina, prečo by mal predčasný pôrod nastať (pozitívna anamnéza, výsledky iných vyšetrení - ultrazvuk a i.), potom nie je dôvod na vaginálne vyšetrenie.

julietka
2. nov 2009

mirindik ja verim ze tvoj doki v HK je naozaj odbornik a vie co robi, pretoze v tvojom pripade je mensie zlo volit vysetrenie vaginalnym UTZ ako prist neskoro na to ze sa otvaras..

lenka20
2. nov 2009

caute babulky, no dneska uz nestiham, ale zajtra si precitam o tom FC, viem si predstavit, ze sa to moze stat, ale povedala by som, ze sa k tomu postavia ferovo, no ale.. na slovensku je to tak bohuzial..
mirindik, neboj moja, bambulka bude v poriadku celkom iste 😵 😵 je to bojovnicka, zvladne vsetko 😵
zuzlik to si pis ze parik 😉 stavim sa stebou o cokolvek, instinkt ma tentokrat neklame 😉
zajko gratulujem, krasne HCG baby teraz je nejake super obdobie tehulkovske, ako vam zavidim ze budete mat letne deticky, je to fakt super 😉 😎
dobru nocku, zajtra nakuknem, pekny vecer zlaticka 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre