Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
6. jan 2010

Ahojte kočky 🙂

Ninocka 🙂 dakujem 🙂

Zuzík ahojky, tak pohyby cítiš super, 🙂 ja tiež mám také pocity, že bobík začína šarapatiť 😉 🙂
Zuzík aj mne tvrdne občas bruško, ale to je ešte také len počiatočné tvrdnutie, začne sa to až okolo 23tt a vyššie keď nabehnú kontrakcie predprípravné, má to aj odborný názov, ale ho neviem napísať 😉 , pichanie a pobolievanie podbruška je vraj spôsobené rastúcou maternicou tak mi povedal doktor, tak mu verím 😵

Lahelka tak pekne začínate, ubehneti to ako voda, a už budeme s tebou a s Lenuškou očakávať vaše Dialnice 😵

pozdravujem vás babulky všetky, dnes som zanedbávala net , lebo som tu mala pomocníčky na účto , tak makali...
a ja som lebedila na diváni 😉 😀

ninockaskv
6. jan 2010

taky, ved co ineho by si teraz mala robi, ak nie vegetit a lebedit na divane? 😀 nech ti bobacik rastie (este mu budu cisielka po rozume behat) strasne sa tesim..

aj z vas ostatnych a buducich maminiek 😅

orsulka
7. jan 2010

dobre ranko prajem...vsetkym dakujem za pozitivne informacie.....a jasne, že vidim tie uspechy...a musim vam napisať, že ma to už tak tochu pekne nastartovalo, lebo naozaj som sa dostavala do stadia, že či vobec isť dalej....ale tak sa mi zda, že po tolkych uspechoch a pozitivach co tu pisete by to asi bol hriech neskusit v Reprofite 😉 😉 tak ja hodim reč so svojim drahym a milovanym, co on na to.....a kedy.....
inak prajem pekny den .. 🙂

dior
7. jan 2010

lahlel- dakujeeem 🙂 , verim, ze aj tysa k nam pridas, budete s lenkou pekne tehulkovat a odpocitavat tt 🙂 , lieky ti tam daju, maju tam taku chladnicku a vtej mju vsetko, aj jasom tak urobila 😉

zuzik rada ta vidim, gratulujem k mini pohybom, musi to byt krasne, take vydute dole mavam aj j, cudujem sa, co to moze byt 😕

ahoj taky, uz mas 15tt 😵 ,zajtra mam poradnu, som zvedava na malicke 🙂 , no a ta placenta nestastna... 😔

orsulka dokazete to 🙂

mirinda10
7. jan 2010

zuzik tak vitaj spat, gratulujem k pohybom ja som Emku zacala citit az v 20tt a to som uz mala stres ale teraz mi to vynahradzuje vsetko. Vcera som bola u sestry a mam tam aj mamu a mala sa predvadzala tak sme mali divadlo teda moje brusko bolo stredobodom zaujmu ako sa vlnilo a vytrcali rozky 🙂 🙂

taky teraz je to tutovka nebojkaj anjelik strazi drobceka aj ja si to hovorim aj ked niekedy mam strach ci Emka nema traumu ked tam ma mrtvu sestricku aj ked malicku ale je tam blizko nej ale potom si poviem, ze to je jej anjelik a negativne myslienky ma prejdu, musime verit

krasny den prajem

julietka
7. jan 2010

ahojte babule, vcera vecer to tu bolo hrozne s konom, vobec sa mi sem nedalo dostat ani prihlasit..

zuzlik stratena dcera sa vratila 😉 to co popisujes tak to urcite nie je tvrdnutie bruska, ale pohyby. Keby ti stvrdlo brusko tak cele by si ho mala ako kamen, ale ked tvrdne len lokalne to sa drobcek vyduva 🙂
clotrimazol som brala aj ja, sice pre niekolkymi rokmi, teda nie v tehu,ale super mi pomohol. Ja som vtedy dostala zapal z tamponov, odvtedy mi doki zakazal pouzivat tampony a ani nemam zaujem lebo taku bolest a zimnicu aku som vtedy zazila brrr, ale clotrimazol mi vtedy fakt super pomohol 🙂

mirindi neviem ako je to s tymi pribormi a miskou, kazdy mi vravi nieco ine. Niektore baby ze dostali vsetko a co mam tu kamosku gyndosku na antolskej sama mi povedala ze si mam priniest aj tieto veci...takze fakt neviem..ale nebudem vsetko trepat. Nasi byvaju kusok od nemocky a mama hned vedla pracuje, takze ked budem nieco potrebovat mi donesu. Ved ja uz ani tu tasku nemozem zapnut, uz len tie vlozky a podlozky mi zabrali cely priestor, asi to vyberiem a nanovo zbalim tieto hyg.potreby samostatne a do kabele len osobne veci..
Moj muzik sa smial ze ani na lyzovacku nema take kabele ako mam ja porodnice 😀

mirinda10
7. jan 2010

no ja budem mat asi dve tasky jednu pre seba a jednu pre malu a to staci priniest iba pred odchdom z nemocky ale fakt ked tam dam zupan a uteraky tak mam plnu tasku a to este tie vlozky, kolko balikov si mam kupit 2 ks bude dost?
inak chcem si kupit kojacu podprdu ale neviem o kolko cisiel si mam kupit vacsiu ako mam teraz, ja stale nosim tie co som mala pred tehu iba som na poslednom zapinani na chrbte

tanitta
7. jan 2010

ahojky babulky..
zuzulik... jupi.. takze rybycka v dlani 😉 ...sa zacina mrvit 😵 .. krasne vsak 😎 .. mam velku radost 😉
hlasim spravy od Lenky...perinka pripravena 😉 ....
krasny dnicek zelam;)

julietka
7. jan 2010

miri no ani mne akosi velmi nenarastli prsia, skor sa mi naliali, takze nosim tiez tie co som mala pred tehu, a doteraz som bola zufala pri kupovani kojacich podprd pretoze mi boli vsetky akosi velke, ale ked som sla na poradnu na Antolsku minule, nasla som tam pri vytahoch jeden maly zasity obchod s detskymi vecami a tam mi dokonca hned dve sedeli, take "no name", ale hlavne ked splnia svoj ucel 😉
miri ja som tie balicky vloziek kupila zatila dvoje, aj v zoznamoch na nete sa pise 2 az 3, ale to fakt keby som vsetko nakupila a strcila do kabele tak potrebujem rovno prives, lebo mne len zupan zaprata celu tasku...ale ved nejdeme rodit niekde do bulharska, v kazdej nemocke mas lekarne aj drogerie, takze co bude treba vysles muzika dokupit, hlavne si zober so sebou nejaky notes trhaci na pisanie poznamok a hned so budes potrebovat zapisuj

julietka
7. jan 2010

tani dakujeme za spravu od Lenika, to je krasa, takze uz len sup s babuliatkami do perinky a cakat na dve // 😵 tesime sa a drzime palciska 🙂

julietka
7. jan 2010

miri este k tym podprsenkam, vsade pisu ze kupovat take cislo ako si mala pred tehu plus k tomu priratas jedno cislo navyse. Ja som si vypytala moje aj cislo navyse, a skusala som a skusala co mi proste sadlo. Hlavne pozeraj aby tam bola ta pridavna blbost na zapinanie, neviem ako sa tomu hovori, ten priestor kde su haciky a k tomu davaju este jeden taky isty ktory si pripnes podla potreby, pretoze sa ti kvoli brusku roztiahne vlastne len obvod a kosicky robia aj tak elasticke, takze aj ked sa naleju prsia maju kde byt 😅

mirinda10
7. jan 2010

no tak ja si tiez kupim o cislo vacsie a bude ok
musim pozriet aj na Kramaroch je nejaky detsky obchod tak nabehnem ked pojdem teraz do poradne
idem v pondelok do zdravotnickych potrieb tak vsetko nakupim a bude pokoj ak bude nieco chybat kupi muzik tak ako pises nebudem sa stresovat no nie 😉

takyna
7. jan 2010

Ahojte kočky 🙂

Leník tchuj,tchuj, tchuj, k tej perinke nech je krásne veľká... 🙂 a pripravená na babuliatka 😵

Juli, Mirindik, tak to mate stastie, ze obliekate podprsenky s rovnakymi cislami, to ja zase pomaly ale isto uz budem kupovat padaky 😖 ako sa vraví.... 😝 😀

ale hádam aspoň na kojenie to bude fajn 😵

julietka
7. jan 2010

taky 😀 vraj padaky..a to si mala aj pri malej hned take velike prsia, alebo len teraz?
no ja budem rada ked mi trosicku narastu tie moje dvojocky 😉

takyna
7. jan 2010

Pri dcerke som sa dopracovala iba 4kam od 2jky, ale teraz od 4ky ....? 😀

mirinda10
7. jan 2010

tak ja som si kupila dnes jednu podprdu a mam teraz Ccka a kupila som Dcko 😀 to dufam bude stacit ved uvidime a tiez na obvod o cislo vacsie
bola som pozriet ten novy obchod na konci Race = Brendon maju tam velky vyber aj kocikov a nie su zle a slusna cena, uz som pozerala aj matrac ale uvidim zabudla som co stoji v tom Baby Market tak a este si musim kupit tu prebalovaciu podlozku na komodu, ale opat brusko po 2 hodkach ako skala a zacalo ma strasne pichat boku tak sme mazali domkov, ja uz nejak nemozem iba ak na chvilku

taky aspon drobcek bude mat dost mliecka a za chvilku uz budete vidiet co to je, nasa toreadorka ma holiday tak nema cas ale aspon perinka pekne narastla to som moc rada, tak teraz este pekne mladucke vajka a sup budu dialnice 😵 😵

zuzla80
7. jan 2010

Lenik aj ja sa tesim, ze perinka pekne narastla. Neskutocne ti prajem, aby to tentokrat vyslo az do zdarneho konca, ved vies 😉

Baby no to som rada, ze ani vam ciciny poriadne nenarastli, cest vynimkam vsak Taky 😅 - lebo ja som na tom tak isto ako pred tehu, teda trosku su plnsie, ale az k padakom maju teda hooodne daleko 😀. Nejako ostavam verna mojim 75Beckam...

Tanicka to este niesu take tie ozajstne pohyby, ale je to zaujimave a dokonca sa to vcera vecer zopakovalo. To bublinkovanie citit len ked prilozim ruku - este to nieje take to ozajstne steklenie, ako sa pise. Ale ten zvuk bol fakt super - ako tak rybicka v akvarku 🙂 Ako sa inak mavate? Veduci poslucha?

Julicek takze tiez mas skusenosti s Clotrimazolom - inak v letaku sa pise, ze sa nesmie pouzivat v prvych troch mesiacoch, asi je dost silny, len dufam, ze neuskodi. Tie vytoky su uz omnoho lepsie, len dnes ma nejako opat zacal palit spodok, ja uz nechapem, aj Canesten pouzivam, raz uz je to celkom dobre, a dnes no fakt neviem. Rozmyslala som, ci to nemoze byt aj Prednisonom, este stale beriem 1/2 tabletky na odporucanie hematologicky. No ak sa to nepolepsi musim opat otravovat dokinu.

Juuuj baby to je take super citat, ako ste uz zbalene, ako nakupujete vecicky, vybavicky - keby sme uz aj my boli v takom stadiu...

Ninocka dakujem za typ - ja sa cukru snazim vyhybat, velkou obklukou kedze som mala v moci zvyseny cukor a ani mlieko moc nemusim. Asi musim kupit nejake silnejsie, lepsie lactobacili.
Julicek ty si nieco odporucala, ktore lacto s[ tak0 co najlepsie zaberaju?

Drzte sa baby 😵

julietka
7. jan 2010

taky fiha ze od dvojok k 4kam, tak to is neviem predstavit 😅

miri aj my sme boli v decembri pozriet v tom Brendone, je to vraj madarska siet. Maju naozaj pekne veci, ale nic sme nevybrali. Postielky co sa mi pacili boli predrazene a ostatne budeme dokupovat ked uz budu drobci na svete a podla potrieb, ja nie som zastanca nakupovania zbytocnosti ako niektore babule co citam na konovi, alebo pozeram albumy. Nemam ani sterilizacku, ani ohrievacku a pod. vajicka a prebalovaci pult s vanickou mam pozicany a nemam ani nakupene vacsie veci ako 56/62, a urcite nebudem kupovat pre babatka take veci ako su rifle a pod. zda sa mi to uplne zbytocne a navyse ich to moze tlacit na brusko. Ja budem asi taka skor konzervativna mamina.. 😉

julietka
7. jan 2010

zuzlik kuk

http://www.biogaia.sk/index.cfm?0F694E78BCDD485...

alebo kuk

http://www.dophilus.sk/?id=39

samozrejme je aj kopu inych ale tieto podla referencii patria medzi tie naj

julietka
7. jan 2010

a babule Ninocka ma pravdu, zienky ktore su nachylne na plesne a mykozy by mali obmedzit alebo uplne vyradit z jedalnicka sladkosti, lebo sladkosti podporuju mnozenie tychto potvoriek a okrem ineho odburavaju aj z tela calcium, takze vsetko s mierou 😉

zuzlik aj ja mam svoje 75B 😉 , ale zvlastne ze wonderbra mi sedi az 75C, ale kupila som si novu tesne pred stimulkou a bojim sa ze uz ju "neobujem" 😎 tiez by som tym svojim rada verna ostala, ale ak by mi narastli take trojecky a moje povodne kilecka tak budem happy 😉

mirinda10
7. jan 2010

juli ani ja nic zbytocne nekupujem teda ja skoro nic nekupujem vsetko dostanem aj ked ja budem mat jednu podlozku ale nie je tvrda a tu si dam dole na prizemie a v spalni kupim taku na komodu nakolko ta komoda je uzsia tak ta podlozka musi byt tvrda, potom musim kupit matrac ja mam postielku za 15€ a uz som kupila odsavacku na sopliky na vysavac, vanikcku, kocik, sedacku do auta, oblecko a latkove plienky dostanem tie si mam zobrat 4ks do nemocky a este segra mi da rucnu aj elektricku odsavacku na mliecko, nausnicky od starsej segry po neterke mala zdedi a mladsia segra este kupi vysielacky ale uz mam aj lehatko, hrazdicku, no ja mam strasnu vyhodu ked mam taku malu neterku 🙂
uz mozem ist rodit iba pre seba nic nemam ale to je najmensi problem vsade su lekarne a obchody pri nemockach
inak babule po kojeni sa mozu nase prsicka aj zmensit, moja spoluziacka mala 4ky pred tehu a ked skoncila kojit tak je ledva na 2kach s push up kami ani som ju nespoznala 😎
inak v tom Brendone mali lacnejsie matrace musim porovnat este dalsie ceny s baby marketom a potom sa rozhodnem kde to pojdem nakupit

julietka
7. jan 2010

miri a kde si kupila postielku? a aky mate kocik? 🙂

tanitta
7. jan 2010

rifle pre male su uplna blbost mozno tak po roku ale aj to no...s prizmurenymi ocami u mna...maly mal asi 3je ale mal oblecene len raz...aj to som obanovala ze som mu ich obliekla.. dietako ma by pekne v mekuckom a v bavlnke... 😉 vonavucke uzlicky 😵 ...juj keby som vedela ze dalsie tehu by bolo ok mozno by sme sestricku veducemu poriadili 🤐 😵 ... ale mam strach.... nejak sa stale odtoho nemozem odputat... 😔
vsetko nakupite priebezne... fakt nekupujte vela toho vela aj podostavate... dieta rychlo raste v prvom roku...a hlavne v prvych mesiacoch do 6m...rastovy spurt...

mirinda10
8. jan 2010

juli postielku som kupila cez mimibazar je velmi zachovala a kocik mam Quinny od segry je super a este cez mimibazar mam aj cestovnu postielku, je tam strasne vela peknych veci, inak moja segra aj sesternica odtial nakupuju a su moc spopkojne

julietka
8. jan 2010

miri pozerala som aj na mimibazare, ale som chcela dve rovnake pouzivane po dvojkach a take som nenasla, potom iba tie nove, ale to uz su skoro ceny ako v obchode a radsej kupim potom v obchode kde si to mozem aj ohmatat..ale stale ma brzdi moj muz ako som uz pisala. Kamarat mu slubil este v oktobri ze nam spravi postielky a doteraz nic. Aj keby ich hned teraz zrobil tak budu smrdiet od lepidiel a od farby a deti do takej dat predsa nemozem...

tani to mas pravdu s tymi riflickami, tiez mam ten nazor.
A uz by si sa konecne mala prestat bat, kazde tehu je ine.
Vidis aj Ninocka sa uz pomaly chysta a co sa im stalo...chuda...
Kazda matka ma predsa obavy o svoje dieta, velke su ked cakas babatko a este vacsie ked je uz na svete a rastie, ale to tebe mamine predsa nemusim hovorit. Ved skusajte len tak naostro a uvidite, mozno sa zadari ked bude ten spravny cas. Veduci nemoze ostat sam, bude potrebovat partaka, alebo partacku 😉
Kamaratka tiez potratila, resp. musela porodit uz mrtve dietatko a bala sa dalsieho tehu a to dalsie tehu bolo uplne bezproblemove, lebo maternica sa uz posilnila..
A ak sa nebude darit, reprofit to istit 🙂

kanhwa
8. jan 2010

Baby a babuliatka, pozdravujem Vas 🙂 🙂 🙂

mirinda10
9. jan 2010

babulky asi vsetky upraujete alebo varite sobotnajsi obed 😎

lahhelik ak ide pichanie ? vsetko ok?

no ja mam dnes soma kocku a upratuje mi celu kuchynsku linku chuda sa namaka a este vsetky dvere v tom nasom vellkom dome ale po Vianociach je to vsetko spinave ked som tu mala 12nast ludi 5 dni tak dom dostal zabrat 😀 ale to sa pripravujeme na princeznu ta tiez asi vsetko zatapka co jej pride pod rucicky tak aby sme si zacali zvykat 😉

takyna
9. jan 2010

Ahojte kočky 🙂

Potrebujem radu, mali ste niektorá ´krč ako keby vo vaječníku?, lebo včera som sa zohla pre pomaranče v obchode a zrazu taký krč pravy vajecnik az do nohy, ze ma prehlo v pase a uz aj som stupala do auta si sadnut, tam ma to este par minut bolelo , potom mi to doma po lezani preslo, ale dnes znova krc ako delo, neviem, ci ist s tym niekde na kontrolu, ci nie...som zufala.... 😢 ☹

mirinda10
9. jan 2010

taky mas vajecniky v povodnej velkosti ako pred stimulkou moze sa stat, ze este nie a ak maternica tlaci tak nema miesto aspon u mna to ak bolo ale ja som tam mala aj cystu ale potom mi podrastlo brusko a prestalo to boliet ale ja som si 3 dni musela davat ibuprofein take bolesti som mala aj ked som lezala, sedela a chodila ale ak si si nie ista chod k dr

dior
9. jan 2010

LENKA vyborne drzime palce a budeme ta tu podporovat 🙂 😵 🙂 , uz nech je malicke v perinke, tam mu bude super 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre