Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bobjan
10. máj 2009

Julietka, presne tak som bola rozhodnutá aj ja. Nikdy IVF na SR. Boli sme v Heliose v roku 2006 a platili sme cez poisťovňu cca 37.000,-SK. Takže na ďalšie IvF peniaze neboli. Preto sme šli do Olomouca. Potom som sa dozvedela o FC v BA. Tak sme šli tam a celé IVF nás vyšlo 6300,-Sk. Takže super. Preto tam pôjdem využiť aj posledné IVF hradené poisťovňou a potom pôjdeme do RF 😉

julietka
10. máj 2009

ahojki bobjan 🙂 a kedy sa chystas na to dalsie IVF vo ferticente?

bobjan
10. máj 2009

Julietka, ahoj🙂

no pravdepodobne v auguste. V júli majú dovču a ak by som chcela ísť teraz v júni, to už by som musela volať a objednať sa.....ale chceme robiť fasádu a okolo domu, tak to necháme asi na ten august...neviem, či by ma v júni aj vzali, lebo ešte len teraz mi skončila druhá mrcha, po ďalšej by som už mohla pichať...

julietka
10. máj 2009

bobjan na tvojom mieste by som teda skusila teraz v juni jeden softik a ak by teoreticky nevysiel, co verim ze ano 😉 tak potom na jesen by si sla na klasicky cez poistovnu 🙂

bobjan
10. máj 2009

Julietka, no to nie je zlý nápad, ale peniaze nie sú 😖

bobjan
10. máj 2009

a dr. by mi povedal, že treba pauzu a na zimu už nechcem ivf....

julietka
10. máj 2009

v reprofite stoji softik iba 10tis.to je slusna cena ked to porovnam s nasim isc.
a preco nechces na zimu ivf, ved jarne babatko by bolo super 🙂

bobjan
10. máj 2009

ja viem, ale na zimu som mala už dve a tretie bolo teraz vo februári, takže vlastne všetky tri boli od septembra do februára a nič....by som skúsila v lete....

bobjan
10. máj 2009

aj 10tis je dosť momentálne ☹ plus cesta....

julietka
10. máj 2009

no ved zalezi na tebe ako to citis 😉
ja uz nechcem kvoli veku zameskat ani jeden mesiac nazmar 😉
minuly rok som bola len na jednom IVF a som sa potom z toho neuspechu psychicky dostavala ze som uz do dalsieho ani nesla a tento rok je zaciatok maja a uz mam 2 IVF za sebou 😉

bobjan
10. máj 2009

no viem aké to je...ja som po tom prvom IVF čo nás vyšlo tak veľa, kôli prachom nebola skoro 3 roky nikde 😠 škoda času....škoda, že som sa o tom Olomouci a Brne a o FC dozvedela takto neskôr...ale stále lepšie ako nikdy. Potom som už mala 2IVF po 3 mesiacoch po sebe 😉 Keby som od toho roku 2006 behala vkuse po IVF, už by som možno bola aj tehotná.... 😝

lahhel
autor
11. máj 2009

Dobre ranko babulky 🙂
zelam krasny slnecny pohodovy dnik 😉

Bobjan, ten FC je zo vsetkych slov. centier najslepsi, takze ked chces este vyskusat IVF, chod tam...vyuzi este poistovnu, mas na to narok a potom sa zameraj uz len na Brno...jedina nevyhoda FC je to, ze tam stimuluju len merionalom a mne sa po nom tvorilomalicko vajok, ale oni ine lieky nedavaju..ale zase je to individualne a na kazdeho to posobi inac...tak drzim palceky na august...

zuzla80
11. máj 2009

Ahojte baby,
Ako sa mávate? Čo máte nové?
Julietka ako sa ti vodí? Dúfam, že drobec poslúcha 😉
Labusik ako ide stimulka?

Pozdravujem tohtotýždňové čakateľky na mrchu a na začiatok stimulky 🙂 ale samozrejme aj zvyšok osadenstva 😉

labus
11. máj 2009

ahoj kočky-dobre ránko
Zuzka celkom fajn prve tri dni mne vždy dá clostil zabrat a teraz v kombinácii s menopurom nerobý mi dobre tá nahla zmena hormon. hladiny ale už od včera je fajn som dnes 5 den stimulky a zajtra mám UTZ len ma nejaka mikoze začína chytat tak mi dnes niečo na nu moja lekárka napíše zrejme tie hormony ...

zuzla80
11. máj 2009

Labusik tie hormóny sú fakt potvorky, robia s nami, čo chcú - ale čo si nevytrpíme pre bábätko, no nie. Tak sa zajtra drž na kontrole, nech sú pekné vajucha 😉 a tu pliagu - mikózu popožeň kade ľahšie 😉 Drž sa a daj vedieť ako to ide.

bobjan
11. máj 2009

Ahojte🙂

Lahhel, ďakujem. Dúfam, že to hladko prebehne a Brno nebude treba 😝 Pri merionale som ja mala 10 vajok a toľko som mala aj v Helíku po dlhom protokole....lenže mne degenerujú 😢

julietka
11. máj 2009

ahojte babulky 🙂 zuzlik, bobjan, lahlel, labus a ostatne kočky 😉 dnes nam vyzera na dalsi pekny dnik. Vcera vraj bolo u nas teplejsie ako v inych exotickych destinaciach tak si robili srandicky v radiu ze Slovensko budu cestovky ponukat ako exotiku 😀

Labus a ty kam ides na UTZ?

Ajoj zuzlik, no odvcera mam nejake krce ako pred MS tak sa bojim aby som nezacala krvacat ako doteraz vzdy sa stalo.. Ale zacala som si davat MagneB6, tak dufam ze sa to moze a neublizi, ale pomoze 😨

lahhel
autor
11. máj 2009

Bobjan, tak potom tebe robi Merional dobre, tak to je fajn..nech sa riadne zadari a nech uz Brno nebude treba 🙂

Labus, ty si zacala stimulku od 2DC? Ja ti poradim osvedceny recept na mikozu, ktoru odporcam vsetkym a mam len pozitivne odozvy...musis pit Acidko, daj si aj dve - tri pohare denne a ked ta to omina aj "tam dole" kludne si to natieraj - daj si na vaticku a potieraj si to...mne sa mikoza do dvoch dni vzdy strati..odvtedy pravidelne denne pijem jeden pohar acidka a uz mam 2 roky pokoj, to som dovtedy mavala mikozu skoro kazdy druhy mesiac...urcite to vyskusaj, budes prekvapena 😉

Zuzla a ty ako, co mas nove?

Julietka, nestrachuj sa este, to moze byt tym uhniezdenim a ze to tam nejako pracuje, kludne aj napis do Brna, ze mas krce a ci si mozes nasadit to magneB6 a uvidis co ti doki odpise...drzim ti strasne moc palce, aby to tentokrat vyslo.. 🙂

zuzla80
11. máj 2009

Julietka ahoj - neboj, mrcho-kŕče sú dobrým príznakom - to sa určite drobec zahryzkáva a B6mu určite nezaškodí. Aj ja držím palce, a už sa teším na tvoj pozitívny testík 😉

Lahhel ja som čakateľka, tak ako ty 😉 Vieš, ako neskutočne sa teším na stimulku - hrooozne veľmi 😀
Inak som čítala, že ti z kapsúl bolo zle - to mi je ľúto, škoda, že to takto na teba zlé zaúčinkovalo. Mne to vyhovovalo práve pre to pohodlie - prehltne a máš pokoj - síce neskôr pálilo v krku a niekedy nielen tam 😀

mirinda10
11. máj 2009

baby moje mne sa to blizi Labus bude v Brne v utorok a ja v stredu jupiiiiiiiiiiiiiiiii tak sa aj ja moc tesim zuzla len este stale som si nenasla doktora neviem ci mam ostat v Prosanuse u Marsika ked som od neho odisla z Iscaru, davat si u neho predpisovat lieky a ist na krv na HCG neviem citim sa nejak blbo co mam robit ak to chcem zmenit tak by som to mala spravit co najskor co poviete ?

julietka
11. máj 2009

joj zuzlik bodaj by si mala pravdu s tym zahryzkavanim drobca 😉

mirinda ked mozem povedat sama za seba, citila by som sa naozaj hlupo keby som mala chodit k marsikovi potom ako som sa od neho odhlasila z iscaru. Mne je blbe uz len to ked chodim na antolsku za inou doktorkou a on je jej kolega takze ma tam vzdy stretne. Inak potom co som citala tu na koniku o Prosanuse, asi by som sa po tych skusenostiach ostanych odtial odhlasila. Ved dnes mas slobodnu volbu lekara a je vela dobrych lekarov, a stoji to za namahu patrat po nich 😉 ved myslim ze som ti to pisala aj do IP ak sa nemylim 🙂

mirinda10
11. máj 2009

pisala a idem to skusit len neviem ci potrebuje moju kartu s Prosanusu alebo lekar si ju bude pytat sam

labus
11. máj 2009

Lahlel dakujem za TIP už aj vyskušam .
Mirinda ahoj no ja mám zajtra UTZ ale u nás u mojej lekárky do Brna idem až na punkciu

mirinda10
11. máj 2009

no ja makam na lekarovi len sa mi tam neda dovolat ale ja asi pojdem na utz do Brna u mna vzdy stimlka isla hrozne rychlo tak nech to maju pod kontrolou ja som uz na 9DC pichala pregnyl pri oboch IVF

julietka
11. máj 2009

labus a ku komu chodis v Brne? resp.s kym konzultujes UTZ. Zajtra daj urcite vediet ako dopadol UTZ 🙂

Mirinda uvidis co ti povie ten novy lekar, ak bude chciet kartu asi ti napise vymenny listok aby ti ju v prosanuse vydali. Ale ja viem ze ked som raz menila gynekologa ani som si nezobrala povodnu kartu. Jednoducho mi zalozili novu, urobili vysetrenie a bolo 😉

labus
11. máj 2009

Julietka ja chodim k štelclovy

mirinda10
11. máj 2009

no uz som sa chcela objednat sestricka mi jasne a strucne oznamila, ze ma neobjedna bez karty, tak musim dnes si ist vybrat vymenny listok a potom utekat do Prosanusu po kartu ale to mozno pojdem v utorok rano pred pracou a potom tam opat budem volat nech mi da termin

lahhel
autor
11. máj 2009

Julietka, a na co je dobre to MagneB6?

julietka
11. máj 2009

lahlel magne B6 je dobre aj proti krcom, je to magnesium 🙂

jej labus aj ja k nemu chodim, on je strasne zlaty 😵

labus
11. máj 2009

Julietka ja viem 😉 spomínala si že k nemu chodíš . Ja by som ho nemenila už k nemu chodím od decembra a nedám nanho dopustit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre