Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

orsulka
15. jan 2010

no toto?????????????????? tak to tiež vobec neviem aky mám...ale v repriku mi povedia.... 🙂 😉 😉

a dikes 🙂

orsulka
15. jan 2010

ja len že niekedy nechápem, že sa v týchto veciach snažim hybat už 6 rokov...a furt ma niečo nove prekvapi.... 😀 😀 😀 😀

labus
15. jan 2010

Orsulka neboj Ty máš FSH určite dobre kedže mávaš vela folíkov pri vysokom FSH je slaba reakcia tak sa neobávaj 😉

orsulka
15. jan 2010

labus....ahaaaaaaaaaaa...takže nižšie FHS je v podstate lepsie???? ak to dobre chápem.....

labus
15. jan 2010

jasnačka

labus
15. jan 2010

Orsulka ono to funguje tak že FSH máš okolo 5 a ked dojde mrcha ... hypofíza v mozgu dá signál FSH a to začne rapídne stupat a tým sa tvoria folíky preto tie injekcie čo si picháme nám dodávaju FSH aby bolo viac folíkov lebo inak dozrieva jeden..

orsulka
15. jan 2010

labus... 🙂 🙂 pre teba jasnačka...pre mna novinka 😀 😀 😀
a to mi tam zistia????? z coho????

labus
15. jan 2010

to Ti može zistit aj Tvoj obvodný fgynekolog v klasickom HP ale koli IVF sa má brat krv na hormonálny profil 1-3 DC

julietka
15. jan 2010

baby mne nikdy nikto o ziadnom FSH nehovoril, anoi v repraciku..ach ta sladka nevedomost je asi niekedy najlepsia 😅

tani no co som pocula o prirodzenych porodoch tak asi by som isla aj tak sekciou, no neviem...povodne som strasne chcela prirodzene si to "vychutnat" 😕 no ale to co pisu niektore zienky ze este aj po rokoch maju problemy kvoli nastrihnutiu, ale ono je to asi indi vindi...

labus
15. jan 2010

Julietka presne tak je to indi vindi a po sekciu budeš cítit zasa tu ranu podla mna je to jedno len sekcia-teda plánovana je rýchlejšia 🙂

labus
15. jan 2010

Julietka podla mna v R. FSH moc neriešia lebo mne v Ba povedali že 14 je vela že či chcem podstupit stimulku... a ja že hej a v Brne mi Štelcl povolil stimuzlku aj teraz povedal že je síce vyššie ale že ešte sa to dá skusit...

julietka
15. jan 2010

labusik, mne vlastne ani raz nebrali krv v repraciku, takze preto nebola rec o ziadnych hodnotach, ale keby sa im nieco nezdalo urcite by mi spravili nejake testy krvne..

a asi radsej rana na bruchu po sekcii ako "tam dole" kde sme najcitlivejsie brr, ja si neviem predstavit ze tam dole by ma strihali a zasivali a potom by som sa bala sexikovat s manzelom 😕 😅 to som fajnovka co..

julietka
15. jan 2010

labusik a ty mas kedy OPU? nech vieme drzat palciska, akosi mi to uniklo...

viem ze lahelik ide zajtra 🙂

labus
15. jan 2010

Julietka do sexíku by sa Ti to zahojilo..neboj 🙂 ale jedno si pamatám celý porod vždy malina a ked ma zašívali sakra vtedy som sa mikala bolelo to ako šlak... 😀 😀 😀 a kámoška ..moja lekárka samozrejme som u nej rodila sa smiala že celý porod som tichučko a ked to mám za sebou bolí ma už obyčajne šitie.. ale tak to bolo a to vraveli aj segri... to šitie je najhoršie 😀 ale niekto má to štastie že ho nemusia ani šit ..

labus
15. jan 2010

Julietka ja ešte netuším idem len v utorok na 1UTZ do Brna potom jasne dám vediet ..len dufam že bude OPU

labus
15. jan 2010

a Julietka ani mne nebrali krv ani raz v R. a to som sa tam už nachodila... mne ho brala moja gyn. a ja som potom len Štelclovy brnkla že mám FSH 17 či možem ešte jednu stimulku skusit alebo STOP a tak stimulujem

julietka
15. jan 2010

labusik nebojkaj, urcite bude OPU 🙂 naozaj musis verit, bodaj by to bolo u teba tak ako u mirindika, postrasila svoje vajka a sup, princezna je v brusku 😅 😅

zuzla80
15. jan 2010

Juli mňa napadlo to isté - sex po normálnom pôrode 😅, ešte som síce moc o pôrodoch nečítala, no možno ma nasmerujú, či tak alebo onak. Ale ako tak vidím, tak veľa z vás je skôr za sekciu, len to musí asi najprv súhlasiť lekár...

Inak mne brali v repráku krv, ale na štítnu, aby si ju skontrolovali - HP som mala už urobený u nás, tak to som len ukázala Koudymu. Ale niekomu zvyknú brať krv práve kvôli HP...

labus
15. jan 2010

jáj Julietka asi ich budem musiat aj ja postrašit... ale u mne bude obrovsky uspech 2 vajíčka lebo ešte ani folíky neznamenaju že je tam vajíčko posledne boli dva na punkciu a aj tak jeden prázdny takže až ked sa preberiem z narkozy a povedia že mám dve vajíčka.. odpadnem od štastia.. 🙂

julietka
15. jan 2010

zuzlik tu na konikovi najdes v temach rozne debaty, niektore baby nariekaju ze prisli o svoju identitu, ale to uz sa mi zda dost prehnane, ale konkretne mam jednu znamu teda nie tu z konika, a tej urobili taky nastrih a tak zositie ze jej to spojili s konecnikovym kanalikom a po niekolkych rokoch jej zacala presakovat normalne stolica cez to sitie, spravila sa jej tam akasi fistula a museli po rokoch operovat ...
a konkretne mojej mamine zosili tzv.aj triesla a nemohla potom chodit...a je toho este vela preco by som asi prirodzene nesla...

labusik aj my sme mali prvykrat v repraku 2 vajka, ale prezilo len jedno, druhykrat 3 a prezili vsetky. Nastastie som nezazila situaciu ze by som mala folik prazdny

avaka
15. jan 2010

boze baby... 😅 ,ved ja som sa doteraz porodu nebala....ale ako tu citam tie scenare... 😕
Mna sa dr.teda nepytal,ako chcem rodit,naozaj nie je IVF indikacia a ked mam v podstate bezproblemove tehu...
No Juli,Ty si si teda nasla sposob,ale smrkat si mala,ked Tvoji droci boli este taki mali susnici,teraz by to uz bolelo viac ako normalne rodit .. 😅
A HP som tiez mala z domu,v Repraku len kukli kolko je fsh

julietka
15. jan 2010

avusik, ale teba sa to predsa netyka, nebojkaj u teba cele tehu prebiehalo hladko a taky budes mat aj porod 😉
ty to necitaj 🙂
a ako sa citis? bavili ste sa s doki o nejakom termine? doki ti nepovedal na kedy to vidi zeby princezna mohla uzriet svetlo sveta? a ozaj meno ste uz vybrali?

avaka
15. jan 2010

Juli necitam... 😅
Ja sa citim dobre,na to ze som pred porodom mozem v pohode fungovat,neopucham,ani nic...akurat sa mi zle stavia z lahu do sedu a vcera ma vynimocne napadlo sa okupat,sak som myslela,ze sa utopim,no zranena velryba..a este mi mala posledne dni dost okopava creva,tak sa natocila..
Este sme sa o termine nebavili,povedal,ze dnes-zajtra to este nebude,ale ten znamy mi povedal,ze to tak skoro este vobec nemusi byt..v pondelok mam zase poradnu ,tak uvidime,co nove,uz mam chodit kazdy tyzden
No to si pekne napisala 🙂 ,ze kedy uzrie svetlo sveta.. 😵 asi sa bude volat Ela a znamena to "svetlo" 😉

mirinda10
15. jan 2010

babule nebola som tu par hodin a pisete no to sa mi paci, len tak dalej aspon mam co citat a nie co sa naucim
🙂

ja vobec neviem ake mam FSH 😎 😎

avi fakt tak uz prezrad mena a juli u vas je to uz verejne ako sa parik bude volat asi som to niekde prehliadla

labusik mali sme 9 vajok a 5 sa oplodnilo a to som pichala 150IU a pri IVF som mala to iste ale som davala 225IU

no ja chcem iba sekcoiu musim sa nejak dohodnut a ak mas planovanu tak je to najbezpecnejsie dohodnes sa kedy a sup sup babo je do 15 min na svete mozno aj skor ale asi pri spinale nie tam sa caka pokial ta injekcia zaberie a nie je to tak rychlo ako ked ta uspia ja som teraz na operacii zaspala do 4 sek to bola rychlovka
aj cievku mi davali az ked som spala tak ani neviem ake to je ale teraz pi sekci davaju pri vedomi tak sa mam na co tesit 😀

julietka
15. jan 2010

avi takze som sa s tym svetlom trafila 😅 no super Ela je krasne meno 😵
aby sa nestalo ze budeme rodit sucasne 😉 lebo ked to tak pocitam aj by to tsak vychadzalo, ak teba nechaju do konca a mna tak ako slubuju cca 38tt, tak by to tak aj vyslo 🙂

mirinda10
15. jan 2010

avi Ela je nadherne meno krasna volba, kde sa da najst vyznam mien asi je niekde na to stranka
inak ja ked chcem vstat tak iba cez ruka ako do sedu a potom vstanem ako stary ludia 😀 ale mna tak naucili v nemocke ked som tam skakala z postele tak dr skoro odpadol, ze tak vstavat nemozem iba cez ruku sa posadit a tak
no to je fakt ved u vas to bude ako tandem 🙂 🙂 bude rodit naraz ale avi uz sa ti to blizi teda aj tebe juli 2-3 tyzdne a sup drobci budu tu, to bude radosti 🙂 🙂

julietka
15. jan 2010

tiez vstavam cez ruku, ved inak by sa uz anio nedalo 😅 😅
vcera vecer som si na posteli obuvala ponozky a muzik akoze si spravi srandu a prevalil ma na chrbat, som ako lienka ostala a nevedela som vobec vstat, lebo som ostala v strede postele a bez vankusa pod hlavou tak ma musel dvihat ako heverom 😀

mirinda10
15. jan 2010

tak mne potom muzik podava ruku a taha ma ako zeriav no sranda 😀 a to ete narastieme 😀 😀
inak mne rastoe brusko kazdy den fakt to vidno, mne ani rebra nie je vidno iba prsia a sup brucho

prave som poslala ziadost na PK nech ma zaregistruju a daju mi fakturu, este toto musim vybavit nechcem nic odkladat a aj segra asi uz donesie vecicky tak dam prat a zacnem zehlit pokial vladzem

no ja som sa nekupala uz neviem ako dlho asi by som sa z tej vane ani nedostala iba ak by prisiel zeriav - muzik ma vyprostit 😀 😀 😀

avaka
15. jan 2010

Juli,no bolo by to zaujimave,ak by sme ozaj rodili spolu,je tam fakt velka pravdepodobnost..
Ja sa inak tiez nekupavam,neviem,co ma to vcera napadlo...som bola unavena...ale potom ten sok,som si chcela namocit hlavu vo vani,a ledva som sa posadila potom.. 😅
Miri,ked si vygooglis vyznam mien,tak tam vyhodi hned viacej stranok.. 😉
http://www.krstne-mena.eu/article/70/vyznam-krs...
http://krestni-jmena.cz/vyznam/

mirinda10
15. jan 2010

no uz som pozerala tak podla mena by mala byt velka, silna a to je ked to vsetko trapenie prezila tak sa jej celkom hodi to meni

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre