Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
13. máj 2009

Ja som Tomáša už nezažila, ale zažila som Gaťovú - perfektná žena s perfektným prístupom. Mne sa prístupom pozdávala ešte viac ako Krajko. Veľmi dobre sme si sadli ako ľudia.
No veru Bobjan, my sme taký "cestovatelia" - veď ak niekto môže dochádzať do R. napr. z Nemecka, tak čo sú to oproti tomu Košice, no nie 😀 My sme si s mužíkom povedali, že radšej si pocestujeme a zveríme sa do rúk lekárovi, ktorý si človeka váži, ako byť pri lekárovi, ktorého ženie len vidina peňazí, preto sme radšej chodili do Martina ako do KE.
Inak od RV sú KE ešte dobrých 50km 😉

tanitta
13. máj 2009

ahojky...
baby ja sa len este cudujem ze na sk nie su este aspon 2car niekde chyba juzna vetva a daco este v strede...chcelo by to vasciu konkurenciu...nieco ako R. ...mozno pobocka 😀 ....by bola dobraaaaaa....ja viem kapital je ina vec...sak aj iscare maju nejaky izraelcania ...

bobjan
13. máj 2009

Zuzla, no veď píšem , že sú o kúsok ďalej 😀

Aj my sme cestovatelia teda.....

inak Tanitka, no to by bolo suprové, tu mať nejaké také CAR....inak by sa tu hodilo veľmi CAR s minimálkami....to tu tuším nerobia na SR nikde 😖

tanitta
13. máj 2009

robia v ics 😉 ... 😀 ...

bobjan
13. máj 2009

hej? no som myslela, že nikde....no vidíš aká som neznalá 😖 😀

zuzla80
13. máj 2009

Bobjan no veru, kúsok 😀 😀

Veru Táni, zišli by sa také konkurenčné centrá a hlavne s takou neporovnateľnou cenou akú má Reprák. Nezaložíme pobočku Repráku 😀 😀

julietka
13. máj 2009

bobjan 😉 naozaj nepotrebujes predoperacne, to ani nie je narkoza co tam davaju, iba take navodenie umeleho spanku, ale uplne lahucke, ved po svojich ides aj na izbu, samozrejme ze ta pridrzaju, ja som vraj s nimi aj komunikovala, takze mali zabavu 😵
bobjan sa som tiez v iscare mala malovravnych, alebo skor ziadnovravnych lekarov, nikdy nic nehovorili. Ani som nevedela kolko mam folikov kym som sa nepytala sama.
Kym som neprisla do reprofitu ani som nevedela ze sa embrijka nejako oznacuju "ze jednotkove a dvojkove a pod"

julietka
13. máj 2009

veru babenky, ved ktora pojde najblizsie z nas do repraku, skusme sa spytat ci neplanuju nejaku pobocku v SR 😉
ale popravde, ja by som za Stelclom a Machacom dochadzala aj keby ich presidlili do Prahy 😀

lenka20
13. máj 2009

caute reprofitky 😉
baby ja myslim, ze ak sa zalozi reprofit pobocka na slovensku tak to nebude ,, ono ,,....no nic v zlom, ale myslim, ze slovensko este potrebuje par rockov aby dobehlo cechy co sa tyka CARov, lekarov, pristupu, profesionality...ja zostavam verna brnu 😅 😉
zuzlik, tanik - ahojte...

lahhel
autor
13. máj 2009

Veru babulky, taka pobocka by sa hodila, ale ako pise Julietka, dochadzali by sme za nimi aj na kraj sveta, samozrejme len a len kvoli mimi 😀
Ja uz mam asi piaty den spinenie, krce silne ako pri porode, ale mrcha nie a nie spustit sa...teraz ako naschval pride neskor, ked ju ocakam ako nikdy pred tym...a to ja mam pravidelny cyklus kazdy mesiac...hruuuuza 😒

bobjan
13. máj 2009

Julietka, tak to je super, že nemusím, zasa po všetkých vyšetreniach dookola znova...

julietka
13. máj 2009

veru bobjan toto mna najviac potesilo, pretoze mi uz bolo trapne chodit stale k internistovi a vysvetlovat mu ze cca kazde tri mesiace potrebujem predoperacne vysetenia, a ja som nikomu nechcela hovorit ze chodime na umele, tak som si vzdy vymyslela ze musim ist na laparku 😅 😕

lahhel a nemozes byt nahodou "v tom"? 😉 😅 ja len ze to spinenie a krce...je to take nezvycajne tak dlho..a nic..

bobjan
13. máj 2009

Lahhel a test nič??? Neskúšala si??? 😎

Julietka, to je super, a že po svojich na izbu....no to som ešte tak nešla 😅 Teraz som vo FC tiež niečo kecala, keď ma prebrali a všetci sa smiali, ešte aj manža na izbe 😀 Povedal, mi:"Spi a nerozprávaj, potom mi to povieš" 😀

julietka
13. máj 2009

bobjan a vo ferti tiez moze byt manzel na izbe??

lahhel
autor
13. máj 2009

Julietka, ano aj vo FC je manzel pri tebe na izbe...aj moj bol a dokonca sme boli na izbe dve a obidve sme mali pri sebe manzelov...No to FC sa tak najviac priblizuje k tomu Reprofitu, teda zo vsetkych tych CAR-ov na Slovensku..ale len priblizuje, na R. nema ziadne 😀

Netestovala som, lebo sme sa mojkali tento mesiac len jeden krat ☹ a to by bola straasna nahoda 😀. Inac neviem, lebo dnes sa mi uz medzi tym spinenim ukazuju aj take krvave hrudky, tak neviem ci to mam uz nahlasit, ze je 1DC alebo nie...som z toho normalne somar 😒

julietka
13. máj 2009

lahhel ja som tiez volala Stelclovi ze aku mam intenzitu krvacania a ze ci to mozem uz povazovat ako 1DC, bolo mi to najskor blbe mu zavolat, ale riesime dolezitu vec, tak vsetky pocity musia ist bokom 🙂
ale uvidis este ako sa ti mrcha rozbehne a potom bude zavolas, alebo urobis testik 😉

zuzla80
13. máj 2009

Lenik veru, ani ja by som Brno nemenila a ani Koudyho😀 😵

Lahel a ja som bola v tom, že ty už mrškuješ, ale zase veď by si nám isto povedala. To je fakt naschvál, vtedy keď nechceme tak príde načas a keď veeeľmi chceme tak nás naťahuje. Asi je to fakt o tej psychike.
Inak Juli a čo ti povedal Štelcl aká intenzita má byť?

julietka
13. máj 2009

zuzlik 🙂 , ja som mu vtedy volala asi okolo 14-stej ze od rana "spinim" a teraz sa mi rozbieha aj krvacanie, toto som mu vtedy povedala a on mi potvrdil ze toto uz mam ratat ako 1DC a od zajtra na 2DC mam uzivat uz clostil, takze tak
pisala som vtedy aj na forum a vsetky babenky mi odporucili nech ratam 1DC az na druhy den,ale mala som intuitivne nutkanie mu zavolat a dobre som zrobila 😉

zuzla80
13. máj 2009

Juli veď to, že názory sú rôzne. Ja som tiež čítala, alebo niekde baby písali, že ak sa mrcha rozbehne až po 12tej, že sa to má rátať až od ďalšieho dňa. Jedný zase, že už špinenie považujú za mrchu a druhý považujú za mrchu, až keď začneš červeno krvácať - tak si vyber. Asi je lepšie v takom prípade písnuť, alebo zavolať dokimu, nech tú dilemu vyrieši za nás no nie 😉 Čo sa budeme zbytočne trápiť 🙂
Ako sa dneš máš? Aká bola noc opäť cikajúca 😀

bobjan
13. máj 2009

Julietka, áno je vo FC na izbe pri OPU a keď ti vložia embryjká a ešte si 15 minút na koze, tak hneď po ET ho tam pošlú 😉

bobjan
13. máj 2009

a potom ste ešte hodinu na izbe 😉

julietka
13. máj 2009

zuzlik, dnes nebola taka cikujuca noc 😀 dnes som bola len 3krat za noc, ale cez den chodim dost vela a vydedukovala som ze to je sposobene tym crinonom a estrofemom co su na zvacsenie sliznice maternice a preto ma to takto "nutka" 😅

bobjan po ET vo ferti si este hodinu na izbe? to som nebola dokonca ani v reprofite. Sme tam prisli, sestricka ze ani sa nevyzliekajte, iba od pol pasa dole, vlozili mi bobika za asistencie manzela 😵 polezala som na koze 20 min a prisla sestricka pomohla mi dole a sli sme do kancelarie a domov, cca sme tam boli 40 min, takze ET je super rychlovka 🙂

lahhel
autor
13. máj 2009

Ahojky, tak mrcha sa mi pred chvilou spustila a prave som dovolala s Machacom..takze od piatku zacinam brat clostil do utorka a v stredu na UTZ, tesiiiim sa 🙂 Ale nakoniec ked som sa rozhodla, ze pojdem na sono do Brna, Machac ma rychlo zrusil, ze ma buduci tyzden dovolenku, takze mu mam poslat smsku ako to vyzera...tak som aj trosku smutna, lebo som chcela ist tam, ale co uz..hlavne ze mrcha prisla a zaciname

julietka
13. máj 2009

lahhel sa cudujem ze az od piatku?nie je to neskoro?ale ved Machac asi vie co robi 😉
a keby si sa dohodla ze by si sla na UTZ napr. k Stelclovi?to sa neda?
ale zasa ked sa na to pozries z tej druhej stranky tak usetris jednu prip.dve cesty kvoli 4 minutam ultrazvuku 😵

lahhel
autor
13. máj 2009

Julietka, ja mam stimulku az od 3DC, nie od 2DC...sice neviem, lebo ako tu tak citam, skoro vsetky mate alebo ste mali od 2DC..snad ma na to dovod...
Ale chcela som ist potom aspon na ten 1DC cyklu na UTZ k nim, ale ked ma M. dovolenku, asi to budem musiet absolvovat u nas...Dlho som nad tym rozmyslala, ci tam ist alebo nie, a ked som sa nakoniec 100% rozhodla, aj vdaka vasim radam, nakoniec mi to aj tak nevyslo...Hlavne ty si ma ovplyvnila, ked si pisala, ze ti dr. povedal, ze keby si bola na sone u nich, pockali by jeden den...tak aj preto...
Julietka a ty si bola na ktory den na odber?

labus
13. máj 2009

julietka štelcl dáva stimulku vždy 2DC ale Machač dáva asi až 3DC tak to mala aj emka kámoška čo k nemu chodí takže je to v pohode ono to záleží aj od HP a iných vecí oni vedia čo robia nebojte 😉

zuzla80
13. máj 2009

Lahhel tak konečne sa madam uráčilo - super, že začínaš stimulku, dúfam, že sa o chvíľočku k tebe pridám aj ja. Škoda toho utz - a fakt ako píše Julietka, veď ti mohol povedať, že či nechceš ísť ku kolegovi. My sme tak šli ku Štelclovi, lebo náš doki bol odcestovaný. Ale možno chce mať svoje pacientky pod palcom len on, aby si ich vedel odsledovať - kto vie.

Juli, že "len" 3krát - veď ja normálne nechodím ani raz 😀 😀 Inak ja som sa s tým Crinonom ešte nestretla - to je namiesto utrogestanu? Lebo ja som stále mala len utroš.

zuzla80
13. máj 2009

Lahhel aj ja mám začiatok až od 3DC, takže neboj nie si v tom sama 🙂

Labusik teba zajtra čaká kontrola však? Hroooozne silno ti držím palce, nech sa vajka umúdria a pekne podrastú - drž sa 😉

labus
13. máj 2009

Zuzka je to presne to iste ako utrogestan

zuzla80
13. máj 2009

Ale nieje to v gelovej forme? Sa mi niečo marí, že Julietka písala, že je to gel, či 😨 ?
Labusik a ty si to brala tiež?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre