Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
15. apr 2010

cavik... no paanecku to je ale cislo 😀 mam obrovksu radost.. zavana to mozno aj dvojkami 😵 ... gratulujeeem

cavik
16. apr 2010

Ďakujem vám žienky

áno, vkladali 2 a dvojky by som si veľmi priala 😉

k tým kolieskam.....ani ja nehovorím ( nepíšem ) o tých najmenších kolieskach, keby si pozrela ten môj CAM, to sú normálne kolieska....ale pokiaľ máš prejsť po 2 cm snehu je to katastrofa a ak je ten sneh odrhnutý ( tak, za 2-3 dni 😠 ), tak je na kopách akurát pri prechodoch pre chodcov popri ceste a to len kočiar na ruky a prekročiť to 🙄 , pretože to to v žiadnom prípade neprejdeš

zuzi....Tvoj kočík som ešte nevidela......pozrie,keď budem mať čas....idem teraz testovať mojích ľudí do práce

mircalla
16. apr 2010

cavik - ale ved dobre vediet....v inom obchode sa opytat predavaciek, co si myslia o tych kolieskach
casu je dost, idem este pogooglovat ten zuzlin kocik

shandy
16. apr 2010

ahojte dievcence 🙂 😵
caviiiiik gratulaaaacie obrovske. krasne cisielko 😉
lahhelik, nech ti dopadne dobre laparka a nech sa mozes pridat k stimulantkam v tom auguste 🙂
baby vy ste ma tak nainfikovali s tymi kocikmi, ze este nie som tehotna a uz by som aj ja vyberala 😀 😀 😀
lahhelik tu stitku si nechaj urcite skontrolovat, velakrat to robi sarapatu ci uz s tym, ze je problem otehotniet, alebo to moze sposobit aj potrat. Ja sa tiez liecim od septembra minuleho roku. Aj prakticky ti moze zobrat krv a preverit ci je tam problem, potom by ta az prakticky mal poslat endokrinologovi. Ak pojdes k praktickemu, tak si urcite nechaj zobrat tieto hodnoty - TSH, fT3, fT4, aTPO, aTG. Tie posledne dve su protilatky proti stitnej zlaze a vela lekarov (hlavne praktickych) to ignoruje a robia len zakladne krvne testy. ale staci, ze su pritomne tie protilatky, ostatne hormony mozes mat v norme ale uz je to problem....
babulky tehulky, tesime sa na potvrdenie srdiecok 🙂
zuzlik som zvedava na dojmy z uzv, nech je vsetko ok 🙂
pekny den vsetkym 😵

dior
16. apr 2010

lahlel -ja uz mam maternicu naa 32tt a som na zaciatku 28tt 😅 vypytovali sa ma rano,ci urcite nie som tehotna dlhsie 😅 -no som ich uistila,ze viem aj hodinu oplodnenie 😉 😅 😅 😅 😀 😀 😀 budem na teba mysliet,nech sa vam to podari,aj my sme tam boli skor na konzultacii a napisali hned protokol,zohnala som si lieky a po 3m sme uz prisli na hotove,oni povedali,ze to je na nas ,kedy sa rozhodneme,hlavne aby sme boli v pohode 😉

cavik-preberies po mne dvojickovsku stafetu 🙂 ,aj olympia ma nabeh,teraz budem velmi nedockava cakat na vase ulz 🙂 😉

mircala-podla mna aj trojkolky su neprakticke -to by som hned vylucila

mircalla
16. apr 2010

dior nad trojkolko ani neuvazujem, to je uz out🙂)

dior
16. apr 2010

😉

mircalla
16. apr 2010

no inak baby - ina zena potvrdena...zial..nasla som sms
predtym mi oznamil, ze si nasiel byt, rano uz tvrdil daco ine. z pohodlnosti sa na drzovku nechce odstahovat, musim to riesit tak, ze pride otec, on inak neodide....tak chapete, je zalubeny do niekoho ineho, sam mi povie, ze chce odist a pritom tu stale je, len aby nemusel platit. zaraba vela penazi, tak si moze hotel dovolit a neskor byt

dior
16. apr 2010

😔 😔 😔

presne-musi prist tvoj otec, tento chlap sam neodide 😠

lahhel
autor
16. apr 2010

Ahojky 🙂
Shandy, dakujem velmi pekne...uz aj som si to vsetko poznacila a hned v pondelok pojdem k dokimu...dam si urobit tu hematologiu a stitnu zlazu...Som rada, ze konik je, clovek sa tu dozvie kopu doleziteho....daaaaaakujem vam vsetkym za rady...

Shandy, veru aj ja by som uz vyberala kocik..ja uz mam teda aj yvbraty...Mne sa strasne paci kocik Teutonia Lambda 2010...videla som ho doposial len na obrazku, ale teraz si ho kupila suseda a je suprovy, lahucky, krasny....uz len to tehulkovanie mi chyba 😀

Diorik, dakujem...uz sa inac velmi tesim sa tu dalsiu stimulku..snad ta laparka pomoze a vysledky budu lepsie...

julietka
16. apr 2010

ahojte babulky 🙂 uvedomujem si ze vas akosi zanedbavam, ale tie nase deturence su straaasne narocne. Oni su cez den stale hore, ak niekto spi, tak vzdy len jeden a druhy je hore. Skratka kazdy ma svoj vlatny rezim, kazdy je samostatna individualita..Zatial sa im len dvakrat podarilo spinkat naraz aby som si mohla pospat aj ja s nimi. Natastie cez noc spinkaju krasne a spolu a budia sa na papanie jedenkrat v noci a potom skoro nad ranom medzi piatou siestou.

babulky nemam sancu vsetko co som zameskala precitat, ale prebehla som len zbezne par prispevkov..dufam ze na mna za to nezanevriete 😉

Mirindik citam ze stale odsavas, to uz mas tak vela mliecka? to je super, aspon ma Emuska od maminky to najlepsie 😵

avusik Eluska je krasna a aj mirindikova Emuska, nadherne babuliatka....
je mi luto ze Eluska ma tie problemy s bruskom, co to moze mat?

bobjan...je mi velmi velmi luto co sa ti stalo 😔 , verila som ze tentokrat to uz naozaj vyjde..ale je skvele ze dokazes otehotniet aj prirodzene, takze sanca tam je stale, teraz je maternica posilnena tehotenstvom a preto je vyssia sanca ze sa to tentokrat udrzi uz naozaj 🙂budem ti velmi drzat palce

micalka tak predsa som mala dobreho tusaka ked som ti tipovala chlapceka 😉no ale hlavne ze je dietatko zdrave 😵

tehulky taky, zuzlik, a vsetky ostatne krasne vam pribudaju tt, zachvilu budete uz aj vy maminky

novym tehulkam srdecne gratulujem a stimulantkam drzim palce

tanitka pozdravujem veduceho 🙂

ahojte lenik, lahelik, diorik, olympia a vsetky ostatne babulky..uz zasa musim bezat maly chce papat

lahhel
autor
16. apr 2010

..tu je ten kocik co sa mi paci..

dior
16. apr 2010

lahlel-pekny 🙂 ,zaklad je vybrat kocik- aj ja som si vybrala a machacovi v brne som hovorila,ako velmi chceme babo a ze tlacit ho v kociku 😅 -ten sa tam smial,ze no jo,tak ja vam tedy slibuju ze tohle je vase posledna stimulace a ze budete tlaciti to babo-jo? 😅 no a budem tlacit 2 😉

shandy
16. apr 2010

diorik, my sme to tiez tak urobili, ze sme hned na prvej konzultacii dohodli co a ako, lieky uz mam doma a teraz len kedy zacat 🙂
veru za posledne tyzdne ti to brusino paradne narastlo 😀 😀
mircall, ten tvoj chlap to je ako herpes, nie a nie sa ho zbavit.... 😔 , ale s tym otcom, to je dobry napad....no tazko sa to chape, ze preco to vsetko vobec robi a este ta milenka.... 😠 🙄
Lahhelik nemas za co, som rada, ze som mohla aj ja pomoct, ked vy stale pomahate mne 😵
len kociarik je uuuuplne krasny. si ma navnadila 😵 😵 😵 , diorik s touto taktikou pojdem aj ja za koudym, ze uz mam vybraty kocik, tak musim odist ako tehu 😀 😝
julietka, aj tak tak obdivujem ako to zvladate a ako sa dobre drzite 🙂
diorik, no ved ked uz tak uz rovno dva 😀

takyna
16. apr 2010

Ahojte kočany 😉
Konečne som dorazila domov, musela som si povybavovať pár vecí, ale nejako sa ledva vlečiem 😉
vidim, že tema kočíky je v kurze 🙂 Lahel pekny je fakt, zaklad je vybraty už len dotiahnut detaily 😉
moj manzel sa mi smial, ze pezeram kociky a studujem ich, ako on motorky 🙂
Juli pozdravujem v dvojickove, urcite sa nezastavis, mas moj velky obdiv 🙂

Zuzik som zvedava co napises...
pozdravujem vas vsetucky vsetky 🙂

zuzla80
16. apr 2010

Ahojte babulky,
Aj my sme len pred chvíľočkou dofŕčali domov, ešte sa napapať a už vás čítam a píšem 🙂
Na ultrazvuku všetko v poriadku 😵 maličká je otočená hlavičkou dole, bola otočená tak, že na mojej ľavej strane bruška mala nastavený chrbátik a v pravo máme uloženú placentu. Prietoky v pupočníku a aj v hlavičke sú v poriadku, i keď tie v hlavičke mala problém pani doktorka odmerať, lebo sa jej malá akosi kmitala - už som sa v tej chvíli zľakla, či náhodou nieje niečo v poriadku, ale našťastie to bolo spôsobené len aktivitou nášho bábätka. Fotečku žiaľ nemám, lebo maličká nemala dobrú polohu na fotenie, bolo jej vidno len jedno očko a ešte aj na tom mala položenú ručičku a aby nás presvedčila, že z fotky ozaj nič nebude, tak beťárka malá pridala aj druhú ručičku 🙂 . Stále sme o týždeň väčšie, termín podľa utz nám vychádza na 24.6. a tlustučký sme 1399g 🙂
Tak o nás toľko....

Babuľky všetky do jednej vás pozdravujem, a najviac pozdravujem
Julietku, na ktorú nikdy nezanevrieme 😉 - moja úplne chápeme, že dve detičky dajú riadne zabrať a ešte keď majú taký režim aký opisuješ... Hlavne sa držte a veľa zdravička vám prajeme 😵

zuzla80
16. apr 2010

Cavik ja som tiež rada, že nám píšeš svoje skúsenosti s kočiarikom a kolieskami, niekedy to ozaj pomôže nasmerovať pri výbere - no len u nás to už nepodstatné 😅 ale nie som tu sama, babám to iste pomôže.

a my máme trojkolku, ja som zase iný nechcela 😕 , tak snáď neoľutujeme....

Mircalla čo k tomu chlapovi dodať, mne už došiel arzenál slov - jedine ho zbaliť a vyhodiť, nech si ide kade chce - i keď určite to ľahké nieje...

tanitta
16. apr 2010

Julie.. jasne tvoja absencia tu je riadne ospravedlnena 😉 .. mas na to plne pravo 😵
zuzli.. tak pekne pekne...ste narastli 😵 ...
co sa tyka kocikov... ja osobne tiez trojkoly ee...len z technickeho hladiska ako vychadzaju kociky na obrubnik? 😅 ..prve idu predne kolesa alebo potom tahat koci zasebou pri vychadzani na obrubnik vtedy je to ok 😉
nedam dopustit na riadne nafukovacie kolesa...aj ked teraz pouzivame uz golfky su super maju pogumovane kolieska plastove takze vela nehrkaju ....ale je to len o sile zvyku...vsetko....a o vkuse ved milion ludi milion chuti 😉
a Leni haloo kde si??..
paaaaaaaa

mircalla
17. apr 2010

Juli, ved samozrejme chapeme....a dobre si tipovala 🙂 🙂
Nepridas nejake nove fotos? Tiez ostatne kocky...Ja sa na foto vzdy tesim. Emka ma uz krasne nausnicky, je ozaj velmi zlaticka

lucifuk321
17. apr 2010

Ahojte.

V pondelok ideme do Brna, prvykrat. Poradi niekto, ako to tam naj zvladnut, plus aj tu cestu, nejake rady? 🙂 Menili ste si aj na CZK nejake peniaze?
DIK!!

dior
17. apr 2010

zuzi-super, vsetko ok,to sa dobre cita,aj to tak ukludni vsak 😉 a aka je uz velika 😵 -co jej davas papat 😵 -skoda ze sa neukazala,ale to uz tazko,nam uz od 19tt nevedia odfotit tvaricky ☹

lucifuk321
17. apr 2010

...prosim, nie vsetci naraz 🙂

lenka20
17. apr 2010

caute babule, ja len z rychlika naozaj, ale zajtra sa ohlasim a vsetko precitam, slubujem 😉
lucifuk - treba ti dialnicnu znamku kupit, inak co sa tyka cesty tak je v pohode myslim, ze nic specialne... menili sme si nejake peniazky na kavicku po ceste a manzel tam vzdy kupi milion autovych casakov, tak len kvoli tomu, inak ti netreba menit.. ked pridete do brna drzte na na VYSTAVISKO, smer svitavy.. reprak je z opacnej strany vystaviska, takze ked pridete tam, tak to uz len obidete a najdete bez problemov.. neboj, bude to v pohode, len dost dlha cesta to je... ale stoji za to 😉

maciatko31
17. apr 2010

Ahojky 🙂,
tak my sme pomaly predychali nas neuspech a kracame dalej. Bolo mi smutno a nechcelo sa mi ani prispievat. ☹

lucifuk, neviem odkial presne idete, my sme prechadzali hranicnym priechodom Stary Hrozenkov a po dialnici sme nesli. dialnica sa da obist, ten dialnicny usek nie je taky dlhy, ze by usetril vela casu / z nasho pohladu/. Vedie tam popri dialnici aj cesta 1.tr. a je celkom dobre znacena. My sme 1x. v centre aj pobludili, ale mali sme casovu rezervu prave pre takyto pripad. Ked pridete do mesta, najlepsie je drzat sa tabuliek "BVV Vystaviste", lebo Reprak je priamo pri Brnenskom vystavisku. Znacky vas k vystavisku super navedu, najhorsie je ist okolo Mendlovho namestia, lebo sa to tam vselijak klukati, ale ked ho prejdete a pojdete stale smer vystaviste, tak sa dostanete na Hlinky, to je cesta priamo popri vystavistu /po lavej strane bude vystaviste, po pravej domy/. V budove Reprofitu je lekaren na prizemi, takze z auta staci sledovat zeleny kriz symbol lekarne - a ste tam. Parkovacieho miesta je tam po lavej strane popri ceste dost. Drzim palce 😉

Pozdravujem vsetky.

olympia
17. apr 2010

Ahojte,
Lenka, som rada, že si sa opat ukazala. 🙂
Zuzlik, krásne miery, teším sa z tvojich dobrých sprav!
Lucifuk, ja si tiez myslim, ze je dobre mat vymenenych par ceskych korun, aj ked napr. v tej lekarni pod Reprofitom vzali aj eura. Za prvu konzultaciu sa ale neplati.
K ceste: dialnica smer Praha, z dialnice odbočiť na exit Brnenske veltrhy a vystavište (BVV), prídete k Pisáreckému tunelu a za tunelom hned doprava zasa smer k BVV a potom sleduješ smer centrum. Na najbližšej svetelnej križovatke doprava a ste na ulici Hlinky.
Držím palce! ;)

olympia
17. apr 2010

Mačiatko, budem ti veľmi držať palce, nech sa ti to čo najskôr podarí. Viem, že dušička bolí, ale podarí sa to! Musí!

lucifuk321
17. apr 2010

...a siel niekto do Brna aj mimo dialnice?

olympia
17. apr 2010

Lucifuk, to nie, ale môj muž hovorí, že keby si šiel mimo diaľnice, tak z centra mesta ideš zasa smer BVV (sú návodné tabule) a keď sa dostaneš k BVV tak treba ísť k hlavnej kongresovej budove s velkym parkoviskom smer popod viadukt, doľava a si na Hlinkách, ale z opačnej strany ako keď sa prichádza z diaľnice.

lucifuk321
17. apr 2010

a je to ovela dlhsie, ako ist dialnicou?

olympia
17. apr 2010

No ti, žiaľ, neviem povedať, my sme išli diaľnicou. Možno niekto iný ti bude vedieť odpovedať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre