Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lahhel
autor
21. máj 2009

Miri, ja som brala len clostil, mala som nachystany menopur,ale vcera na UTZ povedala doktorka, ze nebudeme radsej riskovat,aby ten jeden nepraskol a ten druhy dorastol...Ja si myslim, ze slabota...ja normalne mavam kazdy mesiac 3-4 vajka bez stimulacie, aj pekne rastli, lebo som chodila pravidelne kazdy mesiac na folikumetriu,a teraz ledva tri, ten jeden 10mm ani neratam..ale doktorka zase povedala, ze treba vystihnut aj cyklus, co je asi dost tazke, lebo kazdy jeden cyklus je iny a jeden moze byt silny a druhy cyklus zase velmi slaby, tak ja som asi natrafila na ten slabsi cyklus..
Dakujem, dufam, ze bude super..

mirinda10
21. máj 2009

lahhel, zajtra od rana budem na teba mysliet tak sa tam pekne drzkaj uz utekam z prace domkov a budem pokracovat na zahradke pekne mi to tam vsetko rastie a pozriem aj jahodky

lahhel
autor
21. máj 2009

Jaj to ti zavidim, ja milujem kvety aj zahradky, aj jahodky...tak dakujem, zajtra dam vediet ako to vsetko dopadlo...

lahhel
autor
21. máj 2009

Zuzla, no co ake boli vysledky, uz sme take zvedave..daj nam nejake avizo..

avaka
21. máj 2009

Ahojte koceny,
Mirinda,uspesnu stimulku 😉

Lahhel,Tebe drzim palciska,aby boli obive vajka na 1-ku 🙂
Baby,aj tak je to super,ze?,ze sa da takto rychlo do dalsej stimulky,Julietka ma na to super prirovnanie s tym "clovece" 😀

Zuzlik.. 😕

A ja som dnes volala,5 bojovnikov je 8 bunkovych a jeden 5 bunkovy..zajtra uz nemusim volat a v sobotu ET..,Volala som s Koudelkom,zatial vzdy s nim..to tam vzdy sedi on pri telefone..? 😅 .a vraj stelc ich moc chvalil,tak dufam,ze vydrzia..
🙂

avaka
21. máj 2009

Ozaj,Lahhel,to vazne mavas 3-4 foliky bez stimulky? 😕 to je dobre......
Doky ma asi pravdu,ze treba trafit dobry cyklus,na tom nieco bude..

julietka
21. máj 2009

lahhel na zajtra ti moc moc drzim palceky 😉
avaka z teba mam velku radost 😵

babenky neviete nahodou o niekom kto ma zvysny menopur?ja viem ze toto nie je na to vhodna tema, ale nikto sa mi neozval v teme mam nemam lieky...a ja ho tak suuuurne potrebujem... 😔 😨

zuzla80
22. máj 2009

Ahojte babulky 🙂
Nestihla som všetko ešte prečítať, len som niečo zachytila, že Lahel má dnes OPU - Lahelik, veľmi ti držím palce, nech je aspoň jedno krásne vajucho. Mrzí ma, že to nedopadlo podľa tvojích očakávaní 😒.

Ja ani neviem, či tu mám písať, keď tu bolo toľko smutných správičiek - tak aspoň trošku pozitivity odo mňa. Takže u mňa stimulka až prehnane dobrá - vraj budem 20vajok 😕 - ani vám nehovorím, ako zmrzol Koudymu úsmev na tvári, lebo ešte pred utz sme sa rozprávali a hovorí, že by bol maximálne spokojný, ak by ich bolo aspoň 4-5. No a na utz pozerá a hovorí, sliznica pekná a potom ticho a len sa ma opýtal, koľko sme pichali a ja 150 - a on nooo, tak tam je toho viac ako dosť - na každej strane asi 10 😕 veľkosťou okolo 13mm. A ten zmrznutý úsmev kvôli tomu, že sa obáva OHSS - hovoril mi, že je tam dosť veľká pravdepodobnosť, že k hyperstimuláku dôjde, a navrhol mi ešte také riešenie, že by sme urobili odber a po ňom by mi pichli akúsi injekciu proti OHSS, ale nesmel by sa konať transfer - tak to som ale odmietla pre zmenu ja - už pri 3.IVFku som zápasila s hyperstimulákom a dalo sa to zvládnuť, tak ak to bude mať podobný priebeh, tak verím, že to zvládneme aj tentokrát. Takže OPU v utorok.

Idem si vás prečítať a ešte sa ozvem

julietka
22. máj 2009

ahoj zuzlik, no ty si teda riadna nosnica 😀 takato reakcia
ale to si podla mna dost pichala, ja som tolko jednotiek pichala pri klasickom IVF 😕

julietka
22. máj 2009

to som nevedela ze existuje aj injekcia proti OHSS 😕 🙂 ale ak si to uz raz skusala aj s tou injekciou a predychala si ten hyperstimulak, tak to skus, ved cerstve su cerstve..ale na druhej strane ked doki povie ze by ta to mohlo ohrozit tak by som nad tym pouvazovala..

julietka
22. máj 2009

inak babenky, som myslela ze sa mi uz vcera spusti mrcha, stale mam mierne pobolievanie v podbrusku, potom to zasa prejde a tak sa to opakuje a stale nic ☹ uz od vcera mam iba spinenie, aj to len po utreti na wc na papieriku, a niekedy aj ten je cisty...baby aj vam sa takto pomaly rozbiehala mrcha po negat.krvi? 😖
Neviem ako budem pocitat 2DC ked chcem papat clostil...

avaka
22. máj 2009

Ahojte 🙂
No Zuzliiik.. 😀 Super urodicka.Dufajme ze sa ohss nerozbehne...aj tak je to sila,ako telo reaguje,ze?Minule si pichala kolko?a kolko vajok?Uz nepojdes teda na UTZ?Rovno OPU tiez?Dalsia rychlovka 😉

Julietka,mne sa vacsinou ms rozbehne hned normal.. 😒 Ale spinenie by som asi este naratala,aj teraz pred stimulkou,ked som mala slabu mrchu(ale nie spinenie,uz krv),tak mi povedal Stelcl,nech pockam...Ak by som zacala normal krvacat poobede,tak by som to ratala... 🙂 hmmmm to je moznosti... 😅

julietka
22. máj 2009

ahojki avaka, teba som sa chcela spytat cim si ty stimulkovala ked mas take kvalitne vajka? 🙂

avaka
22. máj 2009

merionalom 😉 ,ale to som vacsinou s nim stimulovala,vzdy 225iu,teraz 150iu.A vysledok na pocet embryi rovnaky.Asi fakt na tom nieco bude,aky cyklus sa trafi..iekto na merional vobec nereaguje,aj Lahhel myslim spominala..

mirinda10
22. máj 2009

zuzi tak to je vykon gratulujem tak ja pri 225 jednotiek som zniesla max 16 vajok super takze dobre reagujes

inak ja idem v utorok na utz tak ta tam uvidim ja som objednana na 9,30 kedy tam budete

dnes musi lahhel zabojovat a mat pekne aspon 2 vajka ak nie 3

juli aj mne nabehne mrcha tak za 2-3 dni nebojkaj pride

zuzla80
22. máj 2009

Ďakujem baby - ste zlaté, ja som tajne dúfala, že budú aspoň 8vajok, ale 20tka ma tiež riadne šokla a K. ani nehovorím 🙂 Aj keď sa priznám, že sa trošku obávam toho hyperstimuláku - ale zas verím, že bude už len dobre.

Avka veru, je to inak sila, že pri 1.Softe som pichala 100IU a boli 4vajka (z toho dobré 3) a teraz 150IU a 20vajok. Myslím, že ani v R. nečakali takúto reakciu. Ja neviem, čím to je spôsobené, že by s jarným počasím sa prebúdili aj vaječníky 😅
Takže ty ideš v sobotu na transfer - tak to je super, pekne sa vám embryjka držka, takže určite budú krásne aj v sobotu.

Julietka a ty začínaš už v ďalšom cykle? Prepáč, že sa pýtam, ale ešte som si vás nestihla poriadne prečítať. Inak mne sa určite zvýši niekoľko dávok Gonalu, ak chceš rada ti ho darujem. Len ti teraz neviem povedať koľko IU tam ostane.

Mirinda mám tam byť už na 8hod. to sa asi nestretneme, to, budem asi niekde na operačke alebo sa prebúdzať po narkóze 😉 .

avaka
22. máj 2009

Zuzlik,budes sa prebudzat,ak tam nebudes cakat skoro 2 hodiny ako ja minule.. 😀

Kocky,co ste si brali na ET? Koselu? A mam si dat rano utros pred ET?

zuzla80
22. máj 2009

Avka na ET nepotrebuješ košieľku - to sa len vyzlečieš do pol pása, prikryjuťa plachtou a bude ET. A utroš si kľudne daj, nič tým nepokazíš 😉 O ktorej máte mať transfer?

avaka
22. máj 2009

Dakujem,o 9:00 🙂
Zuzlik a vy budete potom vsetky vajka ixovat? 😕

mirinda10
22. máj 2009

zuzi ja budem na teba moc mysliet ako si tam sladko spinkas, som zvedava co mi tam doki najde ja pijem decko vinka denne na sliznicu tak uvidime necham sa prekvapit co bude ale konecne pozitivne spravy inak avaka ta bude mat urcite dve krasne blastocysty v sobotu to je moj sen co aj ja snivam len asi musim si dat teraz ciel mat 3 vajka a budem happy

bea77
22. máj 2009

Zuzi, tak to ako košičanky máme veľmi dobrý priemer. Ja 2, Ty 20 🙂 . Super, blahoželám.

Lahel to už asi tiež má za sebou, tak dúfajme, že je to ok.

julietka
22. máj 2009

🙂 zuzlik si strasne zlata ze by si mi darovala gonal, ale mam stimulovat menopurom a clostilom, dopichavat mam iba jednu ampulku, nemam skusenosti s gonalom ako by som to davkovala umerne k menopuru 😕

baby inak ja fakt neviem zohnat ten menopur, ak by sa mi podarilo zohnat napr.merional myslite ze by mi to Stelcl odobril ked mi napisal menopur?

zuzlik nezacinam v dalsom cykle,zacinam uz hned teraz 😵 🙂

zuzla80
22. máj 2009

Avka my mám hrozne zlý spermiogram - takže 100% ixi - to bude peniažkov 😔 , ale tie boli aj budú.

Miri aj ja budem na teba - možno budem práve spať, ale keď sa zobudím, tak si na teba isto spomeniem 🙂 😉

Bei a ty si už po OPU, alebo len po kontrolnom utz? A tiež dochádzate z KE? Takže si moja Košická parťáčka 😉 Je možné, že tých dobrých vajok nakoniec bude možno "len" 15, len včerajší Koudyho odhad bol 20.

avaka
22. máj 2009

Mirinda,aj moj sen bol blastocysty,o to vacsie sklamanie ked sa nikdy neuchytili.. 😔 Ale dufam,ze tento krat to dopadne dobre,ved na ranajky mam kopku liekov,tak dufam,ze pomozu...

Julietka,preco myslis,ze by si nemohla mat gonal?Urcite ano,ved napis dokymu

Zuzla,Bea,drzim palce na opu,Mirinde na UTZ
😉

bea77
22. máj 2009

Zuzi, ja som už mala Opu začiatkom mesiaca, ale nedopadlo to, tak teraz idem do toho znova. Len musím počkať na mrchu, ktorá ako vždy, keď potrebujem, aby prišla načas, tak ide ku mne nejakou okľukou. Brucho ma už pobolieva, ale zatiaľ nič. Takže tentokrát si môj košický predvoj. Ja budem mať clostil a možno na konci budem musieť niečo dopichnúť.
Dochádzame z Košíc, ale utz si nechávam robiť v Košiciach. A vy zostávate v Brne od opu do et?

Juli, ja myslím, že by Ti odobril aj ten gonal. Veď mu napíš. A z gonalu nemusíš mať žiadne obavy, je to veľmi jednoduchá aplikácia.

mirinda10
22. máj 2009

juli gonal sa lahko picha tam nic nemusis miesat a ani to nebudes citit ihla je tenucka ako vlas skoro viem co pisem mala som ho 2x a mam este odlozene ak teraz to nepojde s clostilom tak pojdem urcite na gonal

zuzla80
22. máj 2009

Julietka - myslím, že Gonal by si mohla v úplnej pohodičke. Mne tiež Koudy napísal v emaili, že mám stimulovať Menopurom, ale mne sa podarilo zohnať za dobrú cenu Gonal, tak prečo nie a vôbec nenamietal. Oni dávajú menopur hlavne preto, že je to lacné. A dávkovania sa neboj - vieš, si pichnúť aj 75IU aj 150IU tak ako u Menopuru. Len ak by si sa rozhodla, tak by som ti ešte písla, koľko jednotiek tam ostalo, lebo nemám vôbec šajnu.
A teraz to výjde uvidíš 😵

Bei - takže vravíš, že predvoj 😀 - no dúfam, že s pozitívnym výsledkom 😵 A čím stimuluješ teraz, zmenili ti dávkovanie alebo lieky? A ku komu chodíte? Prepáč, že sa toľko pýtam 😉

Avka a my tebe držíme paľuchy pri transfere 😉

julietka
22. máj 2009

a gonal je v ampulach, alebo v pere? a ked je v pere ako viem kolko si ho mam dat ked si mam dat jednu ampulu menopuru?

julietka
22. máj 2009

aha zuzlik asi sme naraz pisli, uz si mi odpovedala 😵

no ja mam pichat tu jednu ampulu denne a zacinam od zajtra, lebo sa mi prave rozbehla mrcha 😅 ale to uz neviem ako by som stihla s tym gonalom, nepride ani postou 😕

julietka
22. máj 2009

zuzlik, ale ty este nic nerozdavaj kym naozaj nie si tehula, aby si to neuriekla 😉 ja verim ze ti to tentokrat vyjde, ale napriek tomu si ho este radsej nechaj 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre