Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
23. júl 2010

avuska idem mrknuuut 😵 😵 😵 😵 😵
zuzlik nedavno pisala, maju sa zrejme dobre 😉

lenka20
23. júl 2010

avuska nejak som nenasla nove... alebo som zle hladala?

lenka20
23. júl 2010

uz som nasla, len jednu sice, ale krasnucku, mala princezna to je, krasne dievcatko 😵 😵 😵 😵 😵 😵

avaka
23. júl 2010

@lenka20 ,este len stahujem,lebo sa potvorka zobudila,tak som jej bola predlzit pobyt v risi snov.. 😀

lenka20
23. júl 2010

uz ich vidiiiim vsetky, je krasnucka, poriadne podrastla, uz je to hotova slecna usmievava 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

avaka
23. júl 2010

Dakujem,veru uz je riadne velkaaaa 🙂

mirinda10
23. júl 2010

@julietka no my asi pockame do 10teho Augusta budeme mat 5 mesiacov a ideme na vec, uz mam 2 male flasticky mrkvy ved segra povedala, ze ak do nej dostanem na prvy krat 3 lyzicky tak vyhra tak az ked zacne papkat tak potom zacnem varit ale mam aj ine nakupene skocim do Hainburgu a tam za smiesne peniaze nakupim nechapem preco je to u nas tak drahe
my mame teraz hnacku uz 2 hy krat asi som spravila chybu bola som pozriet v praci v utorok a vo stvrtok malu zacalo prehanat tak mame dietu ryzovy odvar, kulisek a smectu nic viac 😎 ale nas je dost tak to neriesim ale stale kazdu hodku prebalujem a budim ju ked umyvam ritku tak musim potom stale uspavat, minule sme mali doma navstevu s to iste do 2 dni hnacka, dr povedala, ze to virove nakolko vyter bol negativny no niekto je prenasac a ak si poriadne neumyvaju ruky a E stale pcha do ust ako vsetko ostatne tak mame hnacku a som z toho zufala aj ked je vesela nevidno na nej, ze kaka stale ale keby ste videli ako sa snazi ked tlaci, cela je cervena bambulka mala

musis nam povedat aky si mala postup, po akom casi si isla na 2hy prikrm a 3ti ked uz iba 2krat pijete mliecko

@takyna Bibka spinka ukazkovo my max 5 hodin od zaciatku aj vyssiu davku mlieka davam ako cez den a nic mala sa zobudi ako hodinky, my asi budeme spat celu noc v roku 😀

avaka
23. júl 2010

@mirinda10 ,dufam,ze budete rychlo v poriadku,aj to teplo neprospieva.. 😒 Inak tiez sa vzdy bojim,take hnacky u babatka.. ☹ a ked si niektory ludia ani ruky nevedia umyt a hned babu rucky chytat,ked ono ich da hned do pusy..
Nasa mala tiez vsetko papa,uz to neriesim,ved uz nie je taka mala..a ono sa to aj tak neda ustriehnut..
ale inak vy pekne spinkate..
A pozdravujem aj Zuzlik,som rada,ze ste teda v poriadku,niekedy nakukni ,ak sa bude dat,ze ako rastiete.. 😉

mirinda10
23. júl 2010

@avaka pozerala som tvoje fotky, Ela je nadherne dieta mala modelka ako stihlucka my uz mame 7kg, chuti jej papkat aj ked som jej nezvysila davky od 2ho mesiaca ale stale dost pribera

falin
23. júl 2010

@lahhel - super ze mas laparku za sebou a endo cystu prec. Inac ja som dalsi cyklus po laparke (tiez som mala endo cystu) isla na KET a je z toho nase dievcatko. Drzim palce aby sa aj vam zadarilo

ninocka - je mi to luto ☹

falin
23. júl 2010

@avaka - malinka je nadherna. Krasne babetko 🙂

avaka
23. júl 2010

Dakujem baby 🙂

@mirinda10 ,my sa budeme vazit v utorok,tak som zvedava...ratam tiez okolo 7 kg,ale staci,uz 2 mes.mam pretazene ruky a bolesti.. 😒 Pridaj fotecky,prosim... 😵
Musim ficat,pozdravujem vsetky 🙂

julietka
23. júl 2010

@ninockaskv viem ze prezivas nesmierny smutok a urcite si to neviem ani predstavit co prezivat, no zelam ti vela vela sil, aby sa dalsia rana osudu co najrychlejsie zahojila. Neviem preco vas osud tak velmi skusa, no verim ze raz budes maminkou, len ta cesta za miminkom je akasi trnista, no raz sa mozno dozvies preco ste tolko toho museli "uniest" 😔 ale to uz budes ten vonavy batoztek drzat v naruci 😵

julietka
23. júl 2010

@mirinda10 mirindik nasi mali zatial len raz hnacku, mala dokonca aj vracala, asi sme to nachytali na "klbikoch" ked sme boli na kontrole, alebo v poradni..neviem ..no tiez sme pili ryzovy odvar, a doki nam este predpisala Hylak, ten si urcite kup a maj ho vzdy v lekarnicke a takisto odvtedy papame stale Biogaia..
mirindik my sme zacali mrkvickou domacou, ktora im velmi nechutila, tak som otvorila Hippko a spraskali polovicu, mozno by aj cele, ale nedala som im pre istotu., na druhy den to dorazili. Potom som otvorila dalsiu flasticku. Takze my sme jednu flasticku papali dva dni, kedze su dvaja, a preto sme zacinali 4 dni papat to iste, toto ma bavilo asi tak dva tyzdne a potom som normalne zacala davat uz vsetko so vsetkym, zemiakom, alebo ryzou zahustujem. Najradsej lubia, ked im doma uvarim brokolicu s ryzou, alebo spenatik so zemiakmi. navarim toho kopec a potom zamrazim a uz len vytahujem 😉
dnes som im znova uvarila jablcko dala som aj hroznovy cukor a poriadne som to vymixovala a konecne mi to spapali, predtym som len struhala, este som specialne kvoli nim objednala u nas skleneny struhak a uplne zbytocne, nechcu mi struhane, iba rozmixovane 😨
inak nechapem logiku ze vsade pisu o tom po mesiaci zavadzania prikrmov treba zacat ucit deti na trosku tuhsiu konzistenciu potravy, ze nie mixovat, ale len popucit vidlickou..mate ho vidiet, vsetko take mi vypluju a ked im pomixujem mixerom tak idu aj mna zozrat 😀

julietka
23. júl 2010

@avaka avusik mala je krasna 🙂 ak som dobre videla, chodite na kupko? aj ju davate do bazena? ja sa bojim nasich davat do "do verejnej" vody, kvoli roznym mikrobom na ktore este maju cas kym sa im dostatocne vyvinie imunita...
ale za to im doma napustam vanicku a uz ich ani nemusim drzat, sami sa tam cvachtaju dole bruskom, hraju sa s rybickami, plavaju si tam a ja si mozem aj obed uvarit 🙂 samozrejme stojim pri nich pre istotu ked sa napiju 😵

julietka
23. júl 2010

@avaka my sme boli v poradni minulu stredu a mala mala 6500g a maly je riadny valibuk mal uz rovnych 8kg 😅 niekedy mi odchadza chrbat, ale on sa tak raaad mojka, je to taky maminkin "cecek" Ninusa zasa tatinkov 😵

julietka
23. júl 2010

trosku odbocim od temy..mame naistalovany nejaky program kde mame stahovane info o pocasi priamo zo satelitu a pozeram ze v sobotu ukazuje 21stupnov, to je extrem az o desat menej ako je teraz a na nedelu dokonca 18st. podla toho by malo prsat az do pondelka a potom znova zvysenie teplot
asi ideme nainstalovat klimu, ja som sice zaryty odporca klimatizacii, vydrzim aj tu najvacsiu horucavu, ale ked vidim ako deti trpia, nemozu spavat...tak asi vzdy pred spanim vychladime miestnost a ulozime ich spat..sice si neviem predstavit spat pri zavretom okne, ale uvidime, cas ukaze..

mircalla
23. júl 2010

ahojte
@avaka mala je uzasna, julietkine video som chvalila uz, ja som fascinovana dvojkami, to je vzdy taka zabava
@mirinda nepridas fotecky modroocky?
@julietka, tiez cakam na ochladenie ako na spasenie

@ninockaskv oh joj, casto som ta tu spominala, ale toto by ma ani v najhorsom sne nenapadlo, ze takto to dopadne, podobne ako lenka, strasne krute a nespravodlive, dufma, ze v RF budes maminou, ked nacerpas sil. snad ti aspon nemuseli brat vajcovod

@lenny71 ako sa oplodnili vajka?

tento jul je daky zacarovany, same zle spravy, uz nech sa to zmeni konecne

ninockaskv
23. júl 2010

no, zobrali.. ale aj tak sa moc nedal pouzit ☹ no neviem veru, ci ja na toto este mam silu.. uz som z toho fakt unavena.. akurat varim caj, zjavne budem mat zase po operacii problem aj s mechurom.. stale nieco dokola.. mozno su to proste len znamenia, ze to mam nechat tak a mam sa pokusit dieta adoptovat.. a co sa stalo lenke? nevladzem citat dozadu ☹

mirinda10
23. júl 2010

@julietka tak nasa Emka je ako Samko, Ninocka a Elka su modelky a musime to nejak vykompenzovat no nie nemoze byt v tom papkani sam. No ved ja sa tesim ake to bude to nase jedenie
no vidis idem kuknut ten Hylak ale dnes sa celkom drzi iba 3 pokakane plienky od rana ako je dieta teda od 9.00 ale iba dieticka je, ziadne mliecko, inak aj my mamem BioGaia davam 10 kvapiek denne
ja som ju dala raz do bazenika ale tam ju musim dzat este ju nechcem dat sadnut ale hadam o mesiac to bude lepsie
no to ochladenie je vykupenie aj ked toto je riadne ale aspon sa nam ochladia domy a byty, lepsie sa bude spat
dnes som citlala v zdravi, ze pre male deti nie je vhodna klima, este stastie, ze mame dom ale aj tak mam v splani 28st, najlepsie je nad ranom krasne sa schladi a 24st
dakujem za radu

@avaka ja davam stale nove fotky na facebook tu moc nie, nejak zabudam, si tam napis mi IP, inak Elluska ma krasne nausnicky
@julietka ak si na facebooku tak mi cez IP daj vediet

inak neviem ci ma diorka nejake fotky tu ale na facebooku drobci su na spapanie aj s maminou, nadherna rodinka, moc im to pristane

lenka20
23. júl 2010

ninocka lenka zase potratila (SP koniec 7tt) ☹ ☹ ☹ , nastastie ma necistili, tiez sa bojim zanesenia nejakych infekcii, takto si davam pozor doma...neboj moja, nacerpas zase sily a chut, este je to cerstve ale o par dni uz to bude lepsie, vlastna skusenost...
mirindik no tak aj ja chcem vidiet na FB malicku, ale neviem, ktora si 😉 tak sa mi odtajni 😉 😵

mirinda10
23. júl 2010

@ninockaskv je mi luto co sa ti stalo ake nesmies to vzdat, teraz to velmi boli ale cas zahoji vsetko a treba nazbierat nove sily a ist do dalsieho kola, raz sa to podari vsteky tomu verime

@lenka20 mas IP

julietka
23. júl 2010

@mirinda10 mirindik ani my nedavame sediet drobcov, vo vanicke su vylucne len na brusku..a tiez som proti klime, pustena bude len na to aby sa vyvetralo, dovtedy budu drobci v inej miestnosti a potom ich tam donesiem ked bude vychladene 😉
mirindik a kolko vazi mala Emmka?

julietka
23. júl 2010

@mirinda10 mirindik..zabudla som..ja som na FB neni ani zaregistrovana, mam na to vazny dovod 😉

mirinda10
23. júl 2010

@julietka uz vazime 7050gr vcera sme ju vazili dobre nie 😵

julietka
23. júl 2010

@mirinda10 mirindik tak Emmka je riadna slecna velika, naozaj skoro uz ako nas Samco 😅 niekedy by sme sa mohli stretnut, nech maju nasi novu kamaratku 😉

lenny71
23. júl 2010

ahojte všetky
Mircall...ja som práve dorazila po 12 hodinovej šichte domov. Mám dosť od rána od 07:00 v týchto horúčavách. No vajká boli zrelé všetky ale oplodnilo sa len 8, ale myslím že aj toje pekné číslo 🙂 no nie?A ET bude utorok o 13:00, a ešte zajtra mám volať.
Orsulka ...ďakujem...ja som myslela že ich bude tak 5 a dokyna včera ked došla na izbu že 11 😀 . Tak super...A idem na jednu orosenú 10 lebo mám toho za dnes plné brejle 😎 😀 .Ešte zajtra na nočnú a mám nahlásenú dovolenku na dva týždne.
Pozdravujem všetky 🙂

olympia
23. júl 2010

ninocka, je mi to veľmi ľúto. ☹ Ale nevzdávaj to, uvidíš, že v RF ti to vyjde, ja som veľmi rada, že som to nevzdala a skúsila ešte tam. 😵
avaka, krásne bábo! 😵
lenny, veľmi pekný výsledok, držím palce.
lenka, ty si veľmi pozitívny človek, dúfam, že čoskoro budeš čakať zaslúžené bábo.
mircallka, zajtra príde konečne ochladenie, aj keď asi dosť brutálne.
a pozdravte diorku, kto ste s ňou v osobnom kontakte. 🙂

rebeca_1
23. júl 2010

Ahojte, Lahelik som rada ze LSK dopadla dobre a vsetko je v poriadku. Teraz uz len rychlo vhupsnut do stimulky ))
@ninockaskv nabehli mi zimomriavky. Objimam ta..
@lenny71 vyzera to vyborne, drzim palce. Panecku, 11 vajicok som ja nemala ani pri klasike s vysokymi jednotkami. To ja mozem o takejto krasnej urodicke len snivat.... Este raz drzim palce.

avaka
23. júl 2010

@julietka ,na kupku sme boli,ked sme boli na chate v Bojniciach,to sme isli o takej 15-16 tej,tak na 2 hodky,boli sme v tieni a mala sa nekupala,tiez by som ju nedala do verejnych a hlavne,ked som videla ako si v detskom bazene vsetci dospelaci mocili nohy..!! 😠 Dnes sme boli na kupku u nas,tiez tak neskor...Tiez som kupila bazenik,este sme neskusali,ja ho vlastne ani nemam velmi kde dat.. 😒 a stou klimou...ani nehovor,dnes sa mi podarilo malu uspat o 22:00,inak spi 19-20:00.A to mame celkom fajn,vecer 26st a rano tak 22-24.Asi vam nebude zostavat nic ine,len ju dat.

@mirinda10 ,pekna vaha 🙂
@lenny71 ,pekny pocet 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre