Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bea77
27. máj 2009

Dobré ránko,
Zuzi, tak to je super výkon. Teším sa s Tebou. Asi aj tie nepríjemnosti po narkóze stáli za ten úspech.

zuzla80
27. máj 2009

Miri, Bei ďakujem vám - som rada, že mám za sebou tú narkózu, hrozne som sa jej obávala.

Mirinda a tebe mojko gratulujem k 4vajúchach - neboj od Menopuru narastú aj vajúcha aj sliznica - a ako ti písala Avka, tak možno ich nebude nakoniec 4 ale 8 😉 Držím palce.
Bei, takže mršina ešte stále nič - vyskúšaj fakt to vínečko, kúpeľ a prípadne aj sexík k tomu, možno to zaberie 😉

julietka
27. máj 2009

babulky tak mne sa napokon nachvilocku podarilo nakuknut, som strasne zvedava na nasu zulku 😉

zuzli tak to teda je ale vykon, ty by si mala ziskat titul za najlepsiu nosnicu roka 😀
jasneee ze budes tentokrat tehu a tolko surodencov co vam ostane...mozete vytvorit aj futbalovu jedenastku 😀 🙂

julietka
27. máj 2009

babenky volala som teraz na tu genetiku a prepojili ma na nejakeho docenta, ktory nebol velmi zhovorcivy, ale povedal ze mam vsetko v uplnom poriadku, iba spomenul nejaku mini mutaciu nejakeho heterozygota a ked som sa ho pytala co to je povedal ze mi to ani nechcel hovorit, lebo to ma vraj kazdy druhy clovek v slovenskej populacii a nejako to nic neovplyvnuje...mate s tymto nejaku skusenost??? 😕

docitam vas poobede 🙂

bea77
27. máj 2009

Zatiaľ mrcha odoláva všetkým mojim pokusom ju privolať. Zásoby vína som značne zredukovala. Manžel sa smial, že víno nás stojí viac ako lieky na stimulku, lebo som sa pustila do fajnových archívnych fliaš. Kúpeľ a sexík zatiaľ tiež nezaúčinkovali, ale aspoň si užívam 🙂 .

Zuzi, a to vždy máš problém pri narkóze? Mňa by mohli uspávať každý deň.

lahhel
autor
27. máj 2009

Zuzli, blahozelam...tak to je neskutocny uspech....veru ako pise mirinda uslo by sa z tvojich vajok nam vsetkym 🙂 Tak teraz to vyzera na tehulkovanie, to mi ver...veeeeelmi ti budem drzat palceky..

Julietka, tu heterozygotu mame aj my, tiez nam povedali, ze je to bezne a ze to nijako neovplyvnuje otehotnenie a problemy s tym spojene..videl to dokonca aj Machac, tiez povedal, ze genetika je dobra, ze to je bezne, takze sa nemusis vobec obavat..vsetko mate potom v poriadku..

zuzla80
27. máj 2009

Bei práveže doteraz som problémy s narkózou nikdy nemala - iba v Reprofite mi je akosi od nej zle - aj pri 1.softe a aj teraz. Neviem, čo mi to tam namiešali 😀 No ja už žiadne babské rady nepoznám na mršinu, tak asi neostáva nič iné len čakať - aj keď to čakanie je na tom všetko najhoršie nie😉

Lahelik ďakujem - no veru zásoba riadna, no uvidíme poobede koľko sa oplodnilo - dúfam, že nejaký slušný počet.

Julietka - nosnica roka hovoríš 😀 No na osobný rekord to je určite 😀
Inak o tom heterozygote skús pozrieť v témičke "Trombofílie" - viem, že ak žena potráca a má túto mutáciu, tak sa to snažia riešiť práve heparínovými injekciami - a ty ich berieš, takže nemal by byť problém. Ešte by som sa na tvojom mieste poradila z hematologičkou. A na hematológii ti nerobili genetické mutácie?

tanitta
27. máj 2009

Ahooj...
no Zuzla...no coment 😀 ...to si snad trhla rekord od cias zalozenia R 😎 ...som rada ze ako tak si zvladla tu narkozu... ktovie preco ti tak nesada 😕 ....no ale bude z coho vyberat 😉 ...

zuzla80
27. máj 2009

Ahooj Tanittka no coment😀 😀 Ja tiež nechápem, čo tá narkóza so mnou robí - nikomu nieje zle, každý si ju chváli a ja 😔 Ale už je po tom, tak už som si vydýchla - uvidíme koľko sa ich oplodnilo, mám volať medzi 13-14hod 😉

lahhel
autor
27. máj 2009

Zuzli, tak uz bude kazdu chvilocku volat, vsak? Uz sme zvedave ake budes mat novinky..ale myslim, ze u teba to nie je take stresujuce, ked mas tolko vajok, ako ked je tych vajok pomenej..lebo ja som vzdy bola totalne v strese a nervozna, ked som mala volat...ale u teba je to ine, ty mas toho habadej, takze tie sance su obrovske...cakame na dobre spravicky... 🙂

zuzla80
27. máj 2009

Lahelik ver, že sú to také isté nervy ako keď máš 2vajka - ja som hrozný stresman a mňa neukľudní ani 27vajok 😀
Takže hlásim 13oplodnených vajok - z 27 bolo zrelých 24 a z nich sa oplodnilo 13 - zdvihol mi inak Koudelka, a hneď ako prvé sa ma opýtal ako sa cítim, či nenastali nejaké problémy - fakt je zlatý. Takže zahajujeme vyčkávací manéver do 5teho alebo 6teho dňa kultivácie. Zajtra volám opäť 😉

mirinda10
27. máj 2009

zuzli 13 je pekne cislo tak to budu krasne blastocysty to je jasne a co robili xi alebo nechali ich spontanne oplodnit?

zuzla80
27. máj 2009

Miri my máme veeeľmi zlý spermiogram, takže ich ixovali - uvidíme ako sa im bude zajtra dariť 😉
Moja ty kedy ideš na kontrolu? Nie náhodou zajtra?

lahhel
autor
27. máj 2009

Zuzlik, tak uz to mas za sebou a to je super, 13 oplodnenych...vau 🙂 ...tak jedna chladnicka v R. patri len tebe 😀

zuzla80
27. máj 2009

Lahel ty si podarená 😀 Neboj ani sa nenazdáš a o chvíľku budeš hlásiť aj ty pekné čísielko 😉

lahhel
autor
27. máj 2009

Zuzli, veru veru aj ja by som tak rada hlasila nejake cisielko...ale som akosi nie moc optimisticka, kedze mi Machac v podstate naordinoval tie iste lieky a mnozstvo..namiesto clostilu mi dal clomhexal..tak neviem, obavam sa aby to nedopadlo ako predtym..chcela som aj ja pichat nieco silnejsie..

mirinda10
27. máj 2009

ano hlasim zajtra o 8.00 mam utz a uvidime ako sme podrastli 😀 no rada by som mala cez vikend OPU tak dufam, ze budu vajka uz v takej velkosti aby sme isli na vec dnes som 9DC tak v sobotu by bolo 12DC tak je cas no ved uvidime nemozem sa dockat aj dnes si dam vinko nech sliznica pekne rastie 😉 😉

zuzla80
27. máj 2009

Lahel vidíš, ja som tu nariekala, že som jediná, čo si tu len pichá a že všetky máte Clostil a ty by si to naopak 😉 Musíš myslieť pozitívne, negatívnym postojom aj tak nič nevyriešiš - možno Clomhexal ma nejakú inú zložku, ktorá tebe bude vyhovovať viac a budú pekné vajka, neboj bude dobre, len to nevzdávaj už dopredu, dobre.

Miri tak zajtra držím všetko, čo len môžem, nech sú pekné vajúcha a nech ich je viac, ako bol prvý odhad. Ja som mala odber na 13DC a to aj prvýkrát, takže ti to asi výjde na sobotu/nedeľu - oni pracujú aj vtedy, a aspoň ušetríš deň dovolenky. Držkaj sa zajtra 😵

Ja už pálim domov, konečne sa natiahnúť a vyvaliť pupčok 😀 Pekný zbytok dňa baby

avaka
27. máj 2009

Ahojte 🙂
No Zuzliiiik 😀 ,Ty si ina macherka,ze 27 vajuchov.A 13 ich je uz hotovych 🙂 Super,len tak dalej...
Ze softik.. 😀 To bude detureniec..Nech sa pekne vsetky delia
Zuzlik,do 6.dna? 😕 Aj Pecka tak tusim mala,ze?A oni potom mrazia hatchujuce blastocysty?Ja som myslela,ze sa musia zamrazit,este nez zacnu hatchovat..
A ta narkoza je asi fakt nejaka ina,a zrovna Tebe nesadne..

Mirinda,zajtra nech su pekne foliky na UTZ 😉

Bea,prijemne cakanie pri kvalitnom vinku..
😉

lahhel
autor
27. máj 2009

Avaka moja, a ty sa ako citis? Uz mas tehulkovske priznaky?

avaka
27. máj 2009

Ahoj Lahhel 😉
Ja neviem,ci mam,snazim sa namyslat,ze ano 😅 Ciciky ma prestavali bolet uz pred ET,celu stimulka ma boleli,teraz zase trochu zacali,tak neviem...najradsej by som uz testovala,ale to este nemozem.. 😅

lahhel
autor
27. máj 2009

Avaka, neboj, urcite tam budu dve //..budem ti silno drzat palceky, aby to dobre dopadlo 🙂

Mirindi, zajtra drzim palceky na UTZ..aby boli vajka krasne velike 🙂

bea77
27. máj 2009

Avaka, dúfam, že začneš tehuvlnu a postupne budeme na ňu naskakovať všetky. S testovaním radšej vydrž, aby neboli zbytočné stresy 😉 .

Prajem Vám dobrú noc. Ja si ešte idem dať ten kúpeľ a vínko do vane.

lahhel
autor
27. máj 2009

Bei, to je ako naschval s tou mrchou, vsak? Aj mne meskala, co mi vzdy chodila skoro presne na hodinu...ono to telo asi vie, co ho caka, tak strajkuje...lebo skoro kazdej mrcha meskala...tak si to v tej vani uzi 😀

dobru nocku 🙂

tanitta
27. máj 2009

avaka...su tu take rekordmanky co testnu aj 5den 😎 ...ale pekne vyckaj nech su tie // uplne kraasne 😵 prsia nekukaj...ja som na nich nevykukala nic 😕 neboleli ..mali stale svoju velkost...ziadne zmeny....
Zuzla... paaaaaaaaanecku oci vypliestalm 🙄 😉 ...no hlavne nenapadne 😀 😎 ....
lahel... urcite teraz ta tvoja stimulka sa otoci inym smerom... telo nereaguje vzdy rovnako... tak snad bude lepsie 😉 ... ved aj u nas jedno ivf v pohode druhe sa dokaslalo uplne...a ten isty postup...
dobru kocky...

bea77
28. máj 2009

Dobré ránko kočky,
vaňa nepomohla, ale vínko bolo dobré.
Dnes idem zas do Popradu a Smokovca, tak nakuknem až neskôr poobede.

Zuzi, pekné číslo.

Prajem Vám pekný deň

julietka
28. máj 2009

dobre ranko babenky, vcera som prisla uu neskoro zo sluzobky tak som vas nestihala..

dobre ranko bei 😉 ozaj nie si nahodou v tom ked ti tak dlho meska mrcha? to iste sa stalo aj andy, jednej kocke tu z konika teraz, chystala sa na stimulku do reprofitu do Brna a mrcha nikde a nikde a je tehu napokon prirodzene, uzasne 🙂 😅

zuzlik gratulujem k 13 uspesnym bojovnikom 😉

avaka mam takeho tusaka ze budes tehu 😵 a chystas sa testovat na kolkaty den? ci nebudes testovat?

tanitta
28. máj 2009

ahojky...
julie.. taketo spravy sa dobre citaju ked to klapne naposlednu chvilu prirodzene 😵 .....

zuzla80
28. máj 2009

Avojte 🙂
Avka ahoj naša nádejná tehuľka 😉 Neviem ako to je, či sa dajú zmraziť hatchujúce blastocysty, možno nechajú kultivovať len tie lepšie až do 6teho dňa a tie zvyšné zamrazia už na piaty, ale mám pocit, že práveže oni vyčkávajú až do 6teho dňa a až potom posudzujú, či sú vhodné na zmrzenie. Fakt neviem. No včera keď som volala, tak vravel K. že transfer bude buď 5ty alebo 6ty deň, podľa mňa všetko závisí od toho ako sa budú drobci vyvíjať. Avi a tebe vkladali hatchujúce, či expandované blastocysty?

Lahle, Tánitka ti to dobre napísala, každá stimulka je iná - presne to isté nám povedal aj K. po odbere - proste každý cyklus je iný a nedá sa odhadnúť ako telo zareaguje. On taktiež nerátal, že v mojom prípade ich bude toľko, ale proste fakt sa nedá dopredu povedať, aká bude reakcia a preto skúšajú, čo pacientke sadne. Ver, že tentokrát bude dobre 😉

Miri veeeeľmi na teba myslím a očakávame tie najkrajšie správičky 😉

Julietka, Bei srdečne pozdravujem - už toľko necestujte 😅

julietka
28. máj 2009

🙂 zuzlik ja mam pocit ze sa tu bavite o jadrovej fyzike 😀 aky je rozdiel medzi hatchujucimi a expandovanymi blastocystami? toto mi nikto este nevysvetloval..

mirindi drzime ti na dnes palcuchy a dufam ze hned ako sa vratis podas hlasenie kolko je vajuchov a kedy bude OPU 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre