Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

esther03
27. sep 2010

@modra ahojky drzim moc palce 🙂
@callex vsetko naj k narodkam 😵
Ja som dnes bola na hemeto a budeme cakat mesiac na vysledky, ach to zdravotnictvo 😠

shandy
27. sep 2010

ahojte dievcence.. co nove? idem vas docitat po dlhej dobe... 😵 😵
kokso, od kedy som tehula, tak mam dvojnasobne menej casu 😀 😀

shandy
27. sep 2010

@esther03 ahoj ako si dopadla u drakulky? esther nevzdavaj to, my sme mali asthenoteratozoospermiu, raz 1% morfologicky dobrych a posledne razy ze 0%...a vidis ako je to teraz 🙂

shandy
27. sep 2010

babulky este raz vam vsetkym dakujem za gratulacie 😵 😵 😵 😵 😵 ste skveleeeeeee. vsetky do jednej 🙂 .
a hlasim sa z dnesneho uzv, ze mame dve blikajuce srdiecka 😵 😵 . tymtom sme sa s koudym na cas rozlucili 🙂

esther03
27. sep 2010

@shandy moc moc gratulujem k dvom srdieckam 😵 😵 😵 😵 No, mne dnes drakula len vzala krv a vysledky vraj budu o styri tyzdne. Zaciatkom oktobra ideme aj na imuno. Sandy, no ja neviem co dalej ked budu vysetrenia ok alebo najdu nieco co sa riesit neda. Navyse ja nemozem ist na klasicke ivf, len na soft alebo nativ, takze ta sanca sa dost znizuje. A ako to vidim s cakacimi dobami pri roznych vysetreniach, skor ako buduci rok sa na ivf nedostanem 😒 Bohuzial, aj vek hra proti nam ☹

shandy
27. sep 2010

@modra drzim palce na krvicu 😵 😵
@cavik suppeeeer, ides do tohooooooooooo 😵 😵 😵 😵 😵 . to sa mi paci, len dalej babulky 🙂 . drzim palceky.
@callex vsetko naj k narodeninam, teda hlavne to, co si najviac prajes 😅 krasny vek 😉
@mircalla no tak ty uz planujes druhe 😀 . filipko ta tusim nazhavil 😀

shandy
27. sep 2010

@esther03 esther neber to tak tragicky, aj ked je pravda, ze ja som si tiez hladala kopec diagnoz, ze preco to asi nevyjde....treba proste skusat. z akeho dovodu nemozes klasicke IVF? potom by som sla na soft bud s dopichavanim alebo len s pichackami, ako som mala ja ten posledny. hmm?

tomka12
27. sep 2010

@cavik super, velmi silno drzim palce 😉

@shandy tebe gratulujem k dvom srdieckam, urcite je to krasny pocit 🙂 🙂

Ja som dnes v noci trosku spinila ☹ , strasne som sa zlakla...Dufam, ze to uz prestalo...zajtra idem na ultrazvuk, tak mam obavy, ako to dopadne ☹

esther03
27. sep 2010

@shandy kvoli genetickej zatazi rakoviny prsnika mi to neodporucaju. Inak, neberiem to tragicky iba realne, soft sa nepreplaca poistovnou, ivf ano (na to vsak nemozem ist hoci mam tri volne pokusy) a po jednom softe a jednom native to riadne prevetralo penazenku. Ano, moze vyjst tretie, ale aj jedenaste. A kde na to vziat a nekradnut 😀 Navyse, mam 36r. a cas tlaci 😀

esther03
27. sep 2010

@shandy a vam sa na kolky pokus zadarilo?

modra
27. sep 2010

@esther03 no to ti verim.. tiez neviem odkial by sme nabrali na 11 IVF napr.. ale drzim palce urcite vam to vyjde..

shandy
27. sep 2010

@tomka12 tomi moja, neboooj. dobre bude. verime, ze bude drobcek v poriadku a tam kde ma byt. ja tiez cakam kedy to pride a viem, ze keby to prislo tak sa neskutocne zlaknem 😔 🙄 . to asi kazda jedna....tfuj, tfuj, tfuj. ja tvojmu drobcekovi verim 😵 😵 . uz sa tesim na zajtra....zvysila si si utros?
inak mne koudy kazal vysadit utros uz po 8tt a co som tu citala, tak vsetkym vam kazal az neskor...hm. ci to mozno kvoli tomu, ze som zatial nemala ziadne tazkosti?
@esther03 nam sa podarilo do tretice. prvykrat sme nemali ziadne vajko, cize k ET ani nedoslo. druhykrat dve krasne blastocysty a nic z toho a tretikrat uz vies 🙂

esther03
27. sep 2010

@shandy viem, viem 😵 😵 a moc drzim palce. My sme mali pri kazdom ivf krasne embryjko, vraj uplne ucebnicove a napriek tomu nic z toho. Nerozumiem preco? Kde moze byt este problem, ked sa ani jedno neuchytilo?

shandy
27. sep 2010

@esther03 a vsetky ostatne kocky. co sa tyka preplacania tych vykonov v zahranici. spominala som Vam, ze som si posielala veci do poistovne (kedze som nemala ani jeden pokus vycerpany v CR) a predtym som IVF v CR samoska nemala poistovnou schvalene. takze uz mi aj prisli peniazky, preplatili nam skoro polovicu, co si myslim, ze je pekne cislo. a podotykam, ze som bola na softe, este aj v sprave som mala napisane IVF minim.. takze nie je pravda, co sa tu siria za info, ze soft nepreplacaju. ja som zivy priklad, ze preplacaju. a dokonca som im poslala ucty z imuna z Prahy z januara a preplatili aj tam cosi. sice toto bola smiesna suma, co preplatili, ale potesi aspon na kavu 😉 . ak by ste mali niektora otazky rada odpoviem do IP.

esther03
27. sep 2010

@modra dakujem, no nadej zomiera posledna 😉

shandy
27. sep 2010

@esther03 no to ti nik nepovie, mozes skusat pridat anopyrin, prednison ale potom to uz musis nechat v rukach Bozich, ze co sa stane dalej...nikto ti presne nepovie, preco to nevyslo, pretoze tak daleko lekarska veda este nepokrocila. ale treba verit, ze to raz vyjde, len skusajte rozne varianty, s clostilom, bez clostilu, vklad na 5. den, vklad na 3. den. raz to isto vyjde 🙂

shandy
27. sep 2010

jeeej coze som to napisala, myslela som, ze som nemala vycerpany este ani jeden pokus na sk 😀

shandy
27. sep 2010

a nemala som to predtym schvalene sk poistovnou...no asi uz trpim tehu demenciou 😅 😅

esther03
27. sep 2010

@shandy mala som aj prednison, aj aniopyrin, aj clostil (znizil mi strasne sliznicu a nepomohol ani estrofem), aj bez clostilu, vklad o 48 hodin aj o 72 hodin a nic. Pri jednom vajci sa nedava PK, takze na 5-ty den som vklad nemala. Ono skusat sa da potial pokial to penazenka dovoli ☹ K tomu preplateniu, mne nepreplatili zhola nic. Ono asi zavisi od poistovne v ktorej si poistena. Mne aj revizny povedal, ze oni soft nepreplacaju (ani ja som nemala precerpany limit 3) lebo nie je ani na SK hradeny zo ZP. Nepreplatili ti len lieky alebo nejaku cast vykonu? Aku mas poistovnu?

zuzla80
27. sep 2010

@shandy shandiček gratulujem k srdiečkám, len tak ďalej 😵
@tomka12 neboj, špinenie zvykne byť dosť bežné, niekedy aj krvácanie - mohla to byť nejaká prasknutá cievočka, alebo si mohla poraniť pri zavádzaní utrošu, Káždopadne držím palce, nech zajtra všetko dobre dopadne 😉
@cavik takže ideš na to už teraz, veľmi stískam palce. Inak ja mám nejakých 13tabliet Prednisonu, ak by si chcela rada ti darujem 😉 Neviem či to predpisuje gynekológ alebo hematológ, ale určite ti pri OPU v Reprofite doki predpíše ak ho o to požiadaš. Držím palce
@mircalla takže v lete bude súrodenec 🙂 možno sa stretneme v Repráku, aj my by sme v taký nejaký čas chceli skúsiť šťastie, tiež máme 2zmrzlinky, tak ich nechceme nechať navnivoč.

My sme choručký ☹ , všetci okolo nás sú chorý, tak sme sa chytili aj my, pritom sme sa tak od všetkých chránili a aj tak to nepomohlo 😒, teploty našťastie nemáme, ale sme tak strašne zahlienený. Noštek máme každú chvíľu plný, vďaka tomu, čo vymyslel odsávačky na vysávač. Boli sme u lekára, tak sme dostali Pamycon kvapky - lokálne antibiotikum a Dithiaden k tomu na večer. Dúfam, že to čoskoro prejde.
Pozdravujeme 😉

shandy
27. sep 2010

@zuzla80 zuzlicek moj dakujeeeeem 🙂
chudiatko malicke chorucke. veru este ze su tie odsavacky. dobre ze nie su teplotky zuzlik, verim, ze ninuska sa z toho chytro dostane. ved je to bojovnicka 😉
@cavik jeeeej tebe som chcela napisat kvoli tomu prednisonu a zabudla som. ak by mi nieco zostalo, tak ti poslem. ale este zatial neviem, lebo mam jedno balenie ale 2 tyzdne min. este musim brat, tak ak nieco zostane, posuniem ti ho. mne ho ale v pohode predpisal moj gyndos, tak skus co tvoj na to 🙂

tomka12
27. sep 2010

@shandy dakujem, zatial som nic nezvysovala...uvidim, co sa zajtra dozviem...

@zuzla80 dakujem aj tebe, prajem skore uzdravenie 😉

moni19
27. sep 2010

Ahoj dievčatá,

@shandy shandik, gratulujem k srdiečkam. Je to super. 😵 Idem nás objednať hneď v oktobri na konzultáciu. Nemám chuť už čakať. Ani čas. 😉
Chcem sa Ťa spýtať, ako si brala ten prednison? Už mesiac dopredu a polovicu tabletky? Si to myslím niekde písala.
Mne to dávala od vkladu a mne sa to zdá dosť neskoro.

Pozdravujem všetky. 🙂 🙂 🙂

olympia
27. sep 2010

@shandy veľmi veľmi gratulujem k dvom krásnym srdiečkam! 😵 😵 😵

@zuzla80 rýchlo sa uzdravte a snáď sa to zaobíde bez teploty.
@tomka12 držím palce, ale neboj, nemusí to nič zlé znamenať, veď aj ja som mala tento problém.
pozdravujem všetky.

shandy
27. sep 2010

@moni19 dakujem monulik 🙂 . veru objednaj vas, nech uz sa pridas aj ty 🙂 . moni presne tak ako pises s tym prednisonom 😉. no mne to tiez tak dal, ale som si nasla studiu kde pisali, ze aj dva mesiace pred IVF, tak som supla mesiac 🙂 . a hlavne u mna to bolo z jedneho IVF do druheho a mne to robilo dost neplechu ze nasadit, potom zas na mrchu vysadit, potom zas nasadit, mi to uplne rozburavalo moje hormony. tak som radsej zostala ale na nizsej davke.
@olympia olycek dakujeeeeeeeeem. a ty uz mas ake krasne tt-cka. na tebe vidim ako ten cas leti 😅 😅

mirinda10
27. sep 2010

@zuzla80 prajem rychle uzdravenie

dnes sme boli prvy krat v sportovom kociku a celkom to zvladla, stale kuka aj zaspavanie trva dlhsie, ked ma tolko vzrusenia okolo

@shandy gratulujem k srdieckam a praje bezproblemove tehu 😵 😵

orsulka
27. sep 2010

ahojte.......tak som troskundocitala co tu noveho...... 😉
@shandy velká gratulácia k srdiečkam a vitam ťa v dvojičkovom klube 😉 😉 😵 😵
@tomka12 držim palec n atu zajtrajsiu kontrolu, ale okial nekrvacas, tak je určite vsetko v poriadku 😉 😉
britta...velmi ma mrzí čo sa stalo, prajem vela energie a sil do dalsich krokov... 😵 😵
@modra držim palec.....
a co violon???? davno sa neukazala ?????
pozdravujem a j vsetky ostatne stimulky či kočenky v prípravke 🙂))) a aj maminky 😉 😉
Mircalla....tak tfuj rfuj, nech teda ten letný surodenenc vyjde 🙂 🙂
vsetkym prajem, nehc vas choroby zdaleka obchádzaju.....

julietka
27. sep 2010

@zuzla80 zuzli som prekvapena z tvojej dokiny..nasi drobci mali velmi silnu nadchu uz ako 2mesacny a v ziadnom pripade na nadchu sa nedavaju antibiotika..striekali sme do nosteka Physiomer a odsavali a odsavali a striekali...krasne im to preslo...ja by som teda takemu drobcovi antibiotika aj ked lokalne na nadchu nedavala..a ani dospelemu nie to este dietatu.. 😕
@shandy necitala som vsetko, ale vidim gratulacie k srdieckam tak sa pripajam 🙂 je to uzasny pocit este teraz si pamatam ako som stala na chodniku pred Reprofitom v ruke som drzala fotku z UTZ co mi dal Stelcl revala som od stastia aj od strachu ako to zvladneme ...dve?je to ten najkrajsi pocit na svete 😵 🙂

zufalka
27. sep 2010

ahoj babulky,tehulkám gratulujem,Brituš je mi to moc lúto ☹ Ja som minulý týžden absolvovala redukciu,takže nám zostali dvojčatá. od stredy som hospitalizovaná v nemocke,dostala som 40tky teploty,zvracanie ,krvácanie.Najlepšie že nikto mi nevie povedat z čoho,prečo a pod... 😒 som už celkom v pohode až na to krvácanie,ale babatka sú zatial ok 😉 v stredu absolvujem ešte nejaké vyšetrenia a snád ma pustia domov 😉

gabikasz
27. sep 2010

cavik mne prednison predpísal gynekolog a beriem od januara v kuse
tomka12 špinenie môže byť aj od utrogestanu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre