Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

holly74
24. júl 2012

@kukulik30 no mne sa nedarí vôbec...ani sa nad tými svojimi neúspechmi nejdem zamýšľať radšej.... Ale ty máš krásnu blastocystu, Kuki 😉 to je super 🙂 🙂 Akú si mala stimulku vlastne? Ešte ti nejaký snehuliačik aj zostal? Mne na ket nič nezostalo, takže zase odznova...

kukulik30
24. júl 2012

@holly74 ved ani mne sa nedari, a to som si myslela, ze to bude na supa, aj dr si myslel, kedze som uz tehotna bola 2x a vidis, ked to nejde, tak to nejde
teraz mam ale dvojkovu blastocystu, tak uvidime...a este jeden mraziacik ostal...ja som mala stimulku teraz clostil od 3 .dc 1-0-1 a Gonal 112 IU
vcera som bola na cintorine a som si pri Andrejkovi aj poplakala, maly sa ma pytal, ci som smutna kvoli nemu, ze zomrel, ze neboj, ked Jezisko dovoli, tak nam posle dalsie babatko 😔 tak cakam stale, kedy to dovoli...a mozno nedovoli uz nikdy

nelly3
24. júl 2012

@kukulik30
ale dovoli, uz bude coskoro na ceste 😉

nelly3
24. júl 2012

@holly74
co napisat len, ze hlavu hore, nabrat nove sily. ja si vzdy spomeniem na rienok, ta je taky moj priklad, nevzdala to a uz pomaly bude v polke 😵

holly74
24. júl 2012

@kukulik30 Áno, tiež si hovorím, že asi pánboh nechce, aby som mala bábätko, že to teda asi nemá byť môj osud...ale ešte ho budeme pokúšať, či si to nerozmyslí...ved teraz sme mali iba jedno vajko, šak to akoby som ani žiadnu stimulku nemala, nie? jedno vajko za mesiac hádam ešte vyprodukujem aj v normálnom cykle.......Chcem zatlačiť na Koudyho, aby mi dal silnejšiu stimulku, len neviem kde je u nich hranica medzi soft a nesoft, lebo za norm. IVF majú v cenníku strašnú pálku a to sa mi zase platiť nechce...
Ale zlatý je ten tvoj Samko, vidíš ako ti pekne povie....
@nelly3 viem, že je rienok tehotná,ale inak jej príbeh nepoznám...na koľký pokus im to vyšlo? Ja si to tak súkromne rátam na počet vložených embryí, a keďže toto bolo už desiate, tak fakt neviem, či sme máme takú blbú genetiku alebo čo....ale nejdem sa v tom pitvať, lebo budem mať zase depku..ked vidím akí všelijakí ľudia dieťa splodili..a my s mm nič...

nelly3
24. júl 2012

@holly74
no myslim ze az 7-8 IVF jej vyslo, ale ked nakukne tak napise 😉 mohla by nas prist sem povzbudit 😉

nelly3
24. júl 2012

@holly74
ja osobne mam za sebou 4vklady neuspesne, ale idem dalej, co ine mi zostava 🙂

holly74
24. júl 2012

@nelly3 ...ja vkladov 6, ivfká 4 😔

rienok
24. júl 2012

@nelly3 tak veru moja, ďakujem 🙂 nám vyšiel až 8 vklad....

@holly74 teraz je to tazke, viem. Ja som po 7.mom neuspechu mala pocit ze mi spadol svet na hlavu... a myslela som ze koniec. Ale mali sme este mrazacikov tak som si pre nich isla 😵
niekde som citala peknu vetu, budem parafrazovať: Nevzdávajte sa, neviete ako blízko je cieľ 😉

rienok
24. júl 2012

@holly74 ozaj a AMH máš v poriadku? lebo ja som mala menej vajičok vždy aj na silne stimulky. Ale kupodivu v Brne som mala viac vajok ako tu na SK.

holly74
24. júl 2012

@rienok AMH mi zisťovali pred niečo vyše rokom a bolo vtedy ok. Ja si myslím že máme nekvalitné embryá, mm má 20% fragmentáciu, a ja mám 38 rokov, čo tiež nie je bohviečo.... Hoci doky vravel že nie je vôbec vylúčené že by sme nemohli mať vlastné dieťa, zatiaľ samé negatívne testy...Asi si musím spraviť dva naraz, aby boli dve čiarky 😒 Inak niečo podobné ako píšeš si občas tiež hovorím, že každým neúspechom som vlastne bližšie k úspechu, len treba skúšať...

kaja81
24. júl 2012

@holly74 to mi je lúto,že ani tebe to nevyšlo ☹ asi je na to zlý mesiac ☹ musíme skúšať znovu 😒

holly74
24. júl 2012

@kaja81 Díki, Kaji...

fajana
24. júl 2012

@kukulik30 Ahoj , ďakujem za odpoveď. 🙂 Dohodli sme si uz aj na august konzultáciu v RF . Tak uvidíme , že čo nám povedia :o),.Čo sa týka dochádzania mi to mame na otočku tak 450km takže neako to zvladneme. Držím palce aj ja tebe 🙂 !!!

kaja81
24. júl 2012

@kukulik30 držím palce 😉 musí sa nám to podariť 😉

kaja81
24. júl 2012

@holly74 a kedy začínaš so stimulkou cca?
Mne poradili jeden MC pauzu a až potom.Vychádza mi to asi na začiatok septembra.
Už by som najradšej išla hneď do toho , lebo zase čakať ☹

kaja81
24. júl 2012

@holly74 aj ja som mala pri/ min stimulke/ jedno vajíčko a ešte aj prázdne ako by som tiež stimulku ani nemala ☹
NEVIEM,NEVIEM ... 😠

kaja81
24. júl 2012

Prosím vás neodpovedá mi Vitoušková na e-mail, nemá dovolenku? Neviete niektorá?Díky 😉

holly74
24. júl 2012

@kaja81 Kaji, neviem, asi skôr za 2 mesiace ako za mesiac..ja by som najradšej čo najskôr, ale mužíkovi to nevychádza...a ešte uvidím čo mi povie doktor.

speranza1
25. júl 2012

@nelly3 nellynka dakujem za povzbudenie.... vcera som bola na OPU a vydolovali zo mna len 3 oocyty.... dnes uvidim ci boli vobec zrele ☹ .... ach jaj...

holly74
25. júl 2012

@speranza1 Držím palčeky...kedy tam máš volať?

speranza1
25. júl 2012

@holly74 dakujem ja som skepticka a je mi do palcu a vlastne aj placem..do kelu.... som sklamana dopredu predcasne... necakala som tak malo.... 😢 😢 😢
mam volat dnes od 13.00 - 14.00, ale poviem ti, az hrcu mam v hrdle zo strachu

holly74
25. júl 2012

@speranza1 Úplne ti rozumiem, ja som sa zložila hned vo výťahu ked sme odtiaľ odchádzali s tým, že je len jedno 😢

speranza1
25. júl 2012

@holly74 nechapem preco... naozaj jeden lekar videl 6-7 krasnych folikov a druhy co mi robil OPU vravel ze tam nevidel ziadnych 6-7 folikov... som z toho veeelmi nestastna... a to som este zvedava ako sa budu vyvijat..ci boli vobec zrele.... 😢
neviem ale mam pocit, ze do ktorej temy vstupim, tam zacne zacarovany kruh a nikomu sa nedari , vratane mna ☹ 😢 😢 😢 😢 ...

holly74
25. júl 2012

@speranza1 Ja neviem, čo sa deje...ale raz sa to predsa musí zlomiť! Toto bola predsa taká pozitívna téma, nie? 😒 Tie úspechy kočiek v RF...

brita
25. júl 2012

@speranza1 Ahoj, viem, ako sa citis. Ja som to tiez zazila, ze som mala raz jedno, raz dve a raz ziadne vajicko 😒 Ale pises, ze ti vybrali tri, tak nehadz este flintu do zita, uplne kludne mozu byt pekne a zrele. Naozaj treba vyckat, nestresuj sa dopredu, lebo budes psychicky uplne vycerpana 😒 Mozno budu krasne zrele, oplodnia sa a budu z nich peken embryjka. Su kocky, co maju vela vajicok a nic z toho. Tak drzim palce 😉

cikyta
25. júl 2012

@speranza1 Prepáč, že sa sem miešam, ale nie v každom folikule je vajíčko. Niektoré bývajú prázdne ☹
Každopádne ti držím palce, aby boli tvoje 3 vajíčka silné a potvrdili, že velký počet býva iba zbytočná kvantita,na úkor kvality.....Takže tfuj tfuj tfuj nech sú tvoje "trojčátka" krásne zrelučké 🙂

speranza1
25. júl 2012

@holly74 ved prave.... kurnik...
vy co mate na plane dalej? ako budete postupovat?
tebe vkladali teraz na 3den po et?

holly74
25. júl 2012

@speranza1 Mne dokonca na druhý deň...tým že bolo len jedno, ktoré sa chvalabohu oplodnilo, tak ho chceli čo najrýchlejšie šupnúť do maternice... Skúsime znova, v septembri al. októbri.

speranza1
25. júl 2012

@brita dakujem brita.. viem nemala by som sa tak stresovat..ale neskutocne to vsetko na mna uz dolahlo...este 3 hodky a dozviem sa ako sa maju nase bombulky.... jooj tak veeelmi ich lubim uz teraz

@cikyta neospravedlnuj sa...🙂 toto je verejne forum a voobec sa nemiesas...ja tvoj pribeh sledujem uz dlhsie a stale sa dobre pobavim na hlaskach tvojej krasnej dcerenky.... a mimochodom dakujem za povzbudive slova, 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre