Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

e.skovka
21. sep 2012

@horalka79
@tinka9075
Dakujem za odpovede... som ohromne zvedava ako pochodim teraz u Drabeka. GynFiv mam 5 minut pesi od domu, ale aj tak by som ich najradsej uz nikdy nevidela.
Momentalne som v takom rozpolozeni zeby som najradsej zmenila aj svojho gynekologa...

tinka9075
21. sep 2012

@e.skovka mne zase drábek vyhovuje mne sa protivý harbulák ten jeho natrénovaný úsmev nasilu nemusím 😒 😒 som normálne štastná že tam v utorok nebude 😉 😉 to ti verím že je ti nanič ja som chcela íst pred ivf ešte na iui tak na mna skoro nakričal a to som v poriadku a iui sa mi 2x podarilo tak vtedy som si o nom spravila obraz 😖 😖

falin
21. sep 2012

@melisska - ja som to blbo napisala, my mame zmrazene iba vajka, preto musi ist najprv na kontrolny spg a ak sa zlepsil, ideme na do brna, rozmrazia vajka, az potom oplodnia 😉

e.skovka
21. sep 2012

@tinka9075 mna najskor drabek presviedcal na druhe iui lebo uz po prvom som chcela ist na ivf ale povedal ze to mam este skusit. a potom ked som chcela ist na tretie iui tak sa mu to vonkoncom nepacilo... nerozumiem im tam
harbulak mi teraz robil to posledne. myslela som ze odpadnem od bolesti. prvykrat mi to robila zena. neviem jak sa vola, potom drabek to bolo v pohode ale teraz. jak mäsiar... uz mi len chybalo aby dodal.. dalsiii

tinka9075
21. sep 2012

@e.skovka presne ako píšeš mne harbulák robil vklad som revala a to ja vydržím dost 😠 😠 preto som bola rada že v utorok tam nebude idem na vklad tak verím že mi to bude robit asi drábek by som bola spokojná 🙂 🙂

e.skovka
21. sep 2012

@tinka9075 asi si to pocula uz trilionkrat ale drzim palec nech sa zadari a brno riesit nebudete musiet
inak ako prebieha ta ivf priprava. od oktobra mam nastupit do novej prace, budem schopna popri tom normalne pracovat?

tinka9075
21. sep 2012

@e.skovka dakujem aj ked tento vklad nejak neriešim nechám tomu volný priebeh 🙂 🙂 minule som sa kontrolovala že čo sa robí teraz budem kašlat nato a nerozmýšlat nad tým a ked sa nepodarí tak si pre bábo pôjdem do brna 🙂 🙂 čo písali kočky tak tam ideš na konzultáciu na opu a vklad sono môžeš riešit aj u svojho dokiho a do centra zavoláš kolko máš vajok aké sú velké a doki ti povie kolko máš pichat ale ked chceš môžeš aj chodit na sono k nim to je už na tebe 🙂 🙂

kaja81
21. sep 2012

@hora_lka ja som tam bola o 12hod. čakali sme do 12,30hod.potom som mala ET robila mi ho dr. Vitoušková.bolo to super 🙂

kaja81
21. sep 2012

@rot ja som mala Nativ

kaja81
21. sep 2012

@melisska ja tiež idem do prace od pondelka 😉 hádam 5 dní volna a oddychovania stači 😉
veď v praci len sedkám za PC.

kaja81
21. sep 2012

@horalka79 a kolky deň si po ET? ja 3 a tiež nic ale to je asi skoro ešte 😉

nelly3
21. sep 2012

@kaja81
a ako funguje nativ? blizsie info a cena?

kaja81
21. sep 2012

@ria191 zabudla na mna ☹
Ale nie sranda 😉 ja tiež testikujem o 12 dni 😉 😉

melisska
21. sep 2012

@falin jaaaaaaaaaj, tak to je naozaj ina vec, potom ho rychle nakopni 😉 😀

melisska
21. sep 2012

@kaja81 tak, tak, dlhsie by mi uz nerobilo dobre doma 😉

rot
21. sep 2012

@kaja81 to si teraz čerstvo po native? Tak to veľmi držím päste! 🙂 Išla si iba na OPU (v narkóze?), mala si koľko vajok? A mala si iba Pregnyl (+utroš)? A tiež ma tá celková suma zaujíma 😀. Ďakujeme! 🙂

rot
21. sep 2012

@holly74 vzhľadom na tie moje desné výsledky z genetiky mi napadlo - vy ste toto absolvovali? A hemato+imuno?

sarasota
21. sep 2012

@hora-lka nech sa pekne delia. Mam rostrusenu sklerozu a vzdy po vklade mam priznaky ako pri chripke tak Stelcl navrhol dat solumedrol je to na potlacenie zapalovej reakcie sam nevie co to moze sposobovat len povedal ze to su akurat tie rozhodujuce dni na uhniezdenie ze to moze byt roztokom v ktorom su embryjka alebo tou slamkou ktorou ich tam davaju.Nuz je to imunologicke ochorenie a to nie je moc dobra kombinacia s neplodnostou.Tento krat sa to podari predsa sme sli do Brna je vidiet zaujem nie ako tu na slovensku.

sarasota
21. sep 2012

@rot ano bola to minimalka od druheho dna som zacala clostilbegytom 1-1-1 a 150jednotiek menopuru clostilbegyt som brala 5 dni potom som este 2 dni brala ten menopur a po jednom orgalutrane a nakoniec 1pregnyl mala som ostatych 6 menopurov tak som trosu usetrila

rot
21. sep 2012

@sarasota ďakujem pekne. Nevieš, koľko jendotiek si mala dohromady (s tým clostilom)? Lebo tako nejak to budem mať potom asi aj ja. A super, že si mala toľko menopurov, ja mám iba 3 merionaly a budem to musieť dokupovať. Ešteže sa to dá s čímkoľvek kombinovať, keďže majú rovnaké zloženie.

sarasota
21. sep 2012

@rot povedal ze 1 clostilbegyt je ako 75 jedotiel menopuru alebo merionalu mne predpisal menopur a do zatvorky dal menogon ze ten je o polovicku lacnejsi menopur 10 ampuliek vise 200 eur

rot
21. sep 2012

@sarasota aha, čiže asi tiež okolo 220 jednotiek? Áno, aj mne to tak vyvsetlil, s tým, že sa to dá dokonca skombinovať. A ty si si ešte dokupovala menopur, nejaké štyri balenia?

sarasota
21. sep 2012

@rot sest som mala tak som dokupila jedno balenie je tam 10 x 75 jednotiek takze som minula 14 ampuliek a 2 mi zostali

rot
21. sep 2012

@sarasota ďakujem za objasenie, tak nech to dobre dopadne. 😵

horalka79
21. sep 2012

@kaja81 ja som mala minulu sobotu ET.

melisska
22. sep 2012

Dobrééééééé ránko 😉 😵 ci obed???? 😀

dalida
22. sep 2012

@melisska ahoj, moja 🙂 😀 😵

melisska
22. sep 2012

@dalida ahoj, nikto tu 😅

tea284
22. sep 2012

Dievčatá poraďte ak máte niektorá skúsenosti; stimulujem clostilom a merionalom, na 8 deň som mala Utz a folikov je pomenej (5) a sú vraj malé. Znamená to, že zle reagujem na lieky? Aky býva potom postup? Dosť má ten výsledok rozladil 😔 . Som zufala.

melisska
22. sep 2012

@tea284 to nevadi ze su mensie, budes stimulovat dalej ony dorastu 😉 dolezite je aby boli zrele, neboj sa, to je normalne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre