Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
2. nov 2010

Ahojte babule,
ja som cez sviatky nemala čas tak len pomaly dočítam a som v robote, no musím.
@cavik je mi to hrozne lúto, takto ťa vytočili tie testy. Ale určite choď na krv, aby si si bola istá. :( Ja som ťa brala ako tehulu.
@lucifuk321mne povedali ,že môžem robiť všetko čo predtým, len sa nepreťažovať a nezdvíhať ťažké a nevysávať koberce.
@oršulka nestraš z nemocnicou. Hlavne ,že ste O.K.
@kajka39 asi už neskoro ,ale košielku ,ponožky a vložku. Držím palce.
@luly3 to mi je ľúto. A nemohli tie veľké popukať a ostali len tie malé. Veď zmiznúť nemohli. No určite o mesiac bude lepšie.

luly3
2. nov 2010

@rebeka33 oni nezmizli oni len neboli zrale 😉 babulky ja netuším všetky tie otázky
čo mi dávate mám aj ja v hlave a nikto mi nane nevie odpovedat 😠 😠 😠
ale večer mi ma písat doktor tak som zvedava čo mi napíše 😕 😕 😕
@yaya3 2 mc som začala brat 3 krat dene closti cca 5 dni a pichat 75 jednot
puregonu 8 den som bola na kontrole v RF zostali tie iste lieky 10 den tak isto kontrola
12 dn som pichla 75 puregon 1 cetrotide a 5000 pregnyl, dnes bola opu

callex
2. nov 2010

@luly3 no tak to teda nas....ie.ale co clovek narobi obcas sme bezmocne a musime verit inym. a neboj za chvilu stimulujes znova.ani nie za tri tyzdne.tak a nemohli teda este dva dbi pockat ci by tie male nedozreli?

mircalla
2. nov 2010

@luly3 asi to chcelo este jedno sono.....ono oni sa snazia minimalne nas zatazovat cestovanim, ale raz mi to doky spominal, ze sa stava, ze dakedy to neklapne, ze by bolo dobre este zo 2 dni pockat
ale mozno sa len skratka zastavili...raz sa mi to stalo, stimulka sa rozbehla pekne a zrazu na dalsom sono akoby utal. dalsia uz bola ok, tak nezufaj. mala si nizsiu davku, urcite treba pridat. ber to ako taku skusobnu, aspon je jasne, ako ti nastavit lieky. mozno bol problem v tom, ze to chcelo zvysit davku po prvom sone, ale zase na sono to na to nevypadalo, preto chapem dokyho, ze nezvysoval. je mozne, ze sa stratka zastavili, ale nabuduce to bude lepsie

luly3
2. nov 2010

@callex nejako mi to ani nevysvetlovali len sa mi dr omluval
a stimulka nebude za 3 tt bo mangel mi ide preč tak budem mosiet
čakat naneho ☹ takže bud v decembri podla toho ako robia alebo v
januari 😒

mircalla
2. nov 2010

robia stale okrem dakych par dni okolo vianoc

luly3
2. nov 2010

@mircalla ja nezúfam, som stoho prekvapená ale nezúfam, viem že bude
dobre 😉 na dalšej stimulke 😕 🙂

tanitta
2. nov 2010

ahojky kocky....
@cavik 😕 pockame na vysledok.. ale ako stara harcovnicka uz asi poznas priebeh ale ja zelam aby sa to uberalo tym pozitivnym smerom 😉
@luly3 😒 no teda to je smola... u mna 3kontroli kedze stimulka nesla tiez idealne ale to tretie sono naozaj bolo potrebne tam sa o vstekom pekne rozhodlo.....drzim palce do dalsieho kola...

rebeka33
2. nov 2010

Ešte trčím v robote, no mne by už mali dôjsť krámy každú chvílu a začať stimulka. no to ten mesiac zbehol ani neviem kedy. A nejak sa neviem naladiť, asi si dám fotku nejakého mimča na ladničku.🙂

zufalka
2. nov 2010

@orsulka ahojky,no uvidíme podla MS a podla maternice,dr. mi povedala že pokial nebudu normálne cykly a sliznica v poriadku,tak to nemá význam,tak podla toho 😉 ale tebe krásne pribúdajú tt 😀

kajka39
2. nov 2010

Ahojte, akurat sme dorazili domov. V sobotu mi nameral dr. 9folikov, sice z kazdej velkosti, a dnes po OPU vraj vsetky foliky boli prazdne, okrem jedneho. Dr. vravel, ze sa to dalo cakat pri mojom veku a minimalke s clostilom. Vraj casto su pri minimalke prazdne. Este nieco vravel o zlom nacasovani, vraj z 10-12mm nic nemohlo byt?.....
Velmi som tomu nerozumela, a ked som sa ho nato este raz pytala, len to zopakoval znova. Zajtra volam, ci zabojoval ten nas bojovnik. Pevne verim, ze ano. Akosi som celkom v pohode 😉

@luly3- ty si dnes bola v RF na OPU? Ak ano, tak sme museli byt spolu..... lekar mi vravel, ze predo mnou niekomu robili OPU, a z minimalky vraj nic nebolo....zeby si to bola ty?? Je mi to luto, ja som z 9folikov mala 1vajko, dufam, ze zabojuje a zajtra sa dozviem viac. Nic mi nevraveli....................+

@cavik - nech ta krvicka prijemne prekvapi //

ostatnym ktore zacinaju stimulovat zelam viac stastia, netreba to vzdavat, ale verit..... 🙂 🙂 🙂

kajka39
2. nov 2010

@rebeka33 - vzala som si tricko a ponozky, prva veta po prbudeni bola ,,kolko mam folikov,, bola som vraj uplne mimo, ale v tej chvili mi bolo vsetko fuk 😀 😀 😀 nic si nepamätam
Ak ides stimulovat ,tak si drzim vsetky palce, ja som bol az priliz pozitivne naladena pri tejto stimulke, a este stale som... 😉 tak to skus aj ty 😀

callex
2. nov 2010

no a toto co sa nam tu deje tento tyzden? ziadne pozitivne spravicky? hmm 😒 som rada ze vas optimizmus neopusta a coskoro sa vrhnete do dalsej lepsie nastavenej stimulky.
@rebeka33 tusim sme teraz na rade my.naco naladovat treba do toho rovno skocit 🙂 ved clostyl nas naladi pockaj.to aby som uz zacala trenovat brechanie 😀

luly3
2. nov 2010

@kajka39 hej hej moja bola som to ja 😉 bola som sama s mangelom na izbe 😉

luly3
2. nov 2010

@kajka39 fúúúúúha s 9 vajok 1 😕 😕 😕 neboj malinký bude
bojovníček 😀 😀 😀
ja s 10 ani jedno 😝 to som ale macher co 😝 😝 😝 😀

mircalla
3. nov 2010

ahojte

@kajka39 to ma prekvapuje ze zle nacasovanie, ved za to zodpovedni oni, hm.....tak ale nech zabojuje ten jeden

maminky...radsej to tu vypisem, aby ste ma neprepasli @julietka @takyna @mirinda10 @zuzla80 @avaka @tanitta @falin @cavik dufam, ze som na nikoho nezbudla aku mate prosim skusenost s reakciami po ockovani?

maly ma zajtra to hnusne ockovanie v 3.-4. mesiaci (zaskrt, tetanus, cierny kasel, virusova hepatitida B, hemofilova invazivne infekcie, detska obra, pneumokoky)....mam z toho priam hrozu....a aj sa bojim, vselico sa uz stalo

ak nahodou dnes ci zajtra doobeda budete na nete, dajte mi prosim vediet

kajka39
3. nov 2010

@mircalla - podla toho ako sa stelcl vyjadroval, asi velmi nema rad softy ,,vraj dalo sa to cakat pri minimalke clostilom,, len tak povedal asi 2x.
A co sa tyka nacasovania, na dialku je to predsa len pre nich zlozitejsie. U nas mi robili UTZ lekar len tak narychlo, takze som radsej vyhladala druheho ich merania sa lisili, folikov som mala dost, ale kazdej velkosti a dr. ratal s väcsim poctom t14-15mm tie ktore by mohli dorast a dozriet?
Aspon tak si myslim, na obed budem volat ako na tom je ten moj bojovnik, To mam zato, ze som vzdy chcela radsej 1kvalitne vajko ako 10 o nicom. Tak dufam, ze nesklame a ze to pocul aj ten maly krpec.....
Drzim palceky na ockovanie, Filipko to isto zvladne. Podla toho co si napisala, tak toto ockovanie je asi dost dolezite ale aj nebezpecne., ze? Skusenost nemam ziadnu tak neviem poradit .

mircalla
3. nov 2010

hm hm....no ja som u neho tiez absolvovala minimalku, sam ju navrhol
akurat som este dopichla menopur na konci
tak sono ti robili u vas? no ono ak boli prazdne, asi by sa nic nezmenilo
no ale suhlas ze radsej jedno kvalitne ako 10 o nicom. tak nech sa pekne oplodni a vyvija

kajka39
3. nov 2010

@luly3 - to teda si macher, ja som o chlp za tebou. Stale verim, ze ten nas bojovnik vydrzi, hoci netusim ani akej kvality je. Lebo mi nic nevraveli, ze az dnes po 13hod.....

,Pa dievcata, ozvem sa poobede 🙂 🙂

tanitta
3. nov 2010

@mircalla u nas vsetky poockovacie reakcie dobre.. jeden den trosku upistany a mierne zvysena teplotka ale na druhy den uz fajn....my este nemame TBC my sme sa mali ockovat azu poroku koli porodnej vahe a zdravotnemu stavu ale akosi sme sa este k tomu nedostali lebo to posuvam ako sa da.......ale neboj nic ... kiahne ho ockovat nedavala to je tiez nepovinne ockovanie.. ale urcite dam na hepatitidu to je nepovinne....a neskor meningitidu...
kocky drzte sa...

simpatica
3. nov 2010

Ahojte dievcata, mam taku prosbu - otazku.

Som po IVF 13.8 prvy den poslednej menstruacie, 30.6 transfer a teraz som v dvanastom tyzdni. Vzdy ale ked som u doktora - tak mam trochu iny vypoceti - plus minus dva dni. Do 12-0 by som mala brat tie hormony, ale potom vysadit a ja neviem, ze ci vysadit dnes, zajtra alebo pozajtra. Bojim sa, ze zalezi aj na jedinom dni, neviete ako to presne s vysadzovanim hormonov po IVF je? Nikde som na internete nenasla na to odkaz? Mate vy nejaku skusenost? Nemusim sa bat?

Dakujem Vam za odpoved.

falin
3. nov 2010

@mircalla - mircalka, ono kazde dietatko to zvlada inac. Nasa mala mierny opuch, potierala som octanovou mastickou a vecer mala zvysenu teplotu, dala som paralen, inac bola ok. Trosku viac bola umrnkana a prisata na mne.
Drzim palceky aby to Filipko zvladol bez vacsich potiazi. Daj potom vediet

mircalla
3. nov 2010

@simpatica ahoj, co konkretne mas na mysli? zvycajne sa beru do ukonceneho 12tt a kedze vies termin OPU, tak by som sa odrazila od toho. teda presne 12tt od OPU
mne termin porodu tiez ratali podla OPU

tanitta
3. nov 2010

@simpatica ja osobne z vlastnej skusenosti... par dni hore dole..... svoj ucel to splnilo... ak by sa malo stat znieco zle stalo by sa aj skor a aj s liekmi... takze neboj nic....ak si si neni ista tak radsej vysad lieky neskor 😉 tym tiez nic nepokazis....

mircalla
3. nov 2010

@simpatica myslele som ktore hormony? utrogestan, estrofem?

falin
3. nov 2010

@kajka39 - drzim palceky aby bojovnik zabojoval 😉

@simpatica - ahojky, blahozelam k tehu, neboj bude to dobre. Dva dni v tom nic nezmenia, ale radsej pre pokoj duse nechaj o tie 2 dni dlhsie. Pozor daj skor na to, aby si ich nevysadila naraz, treba postupne. Najprv vynechas obednajsiu davku, potom dalsiu, takze zostanes iba na jednej davke a potom vysadis uplne. Najlepsie bude ked sa opytas dr. , mne to znizoval moj obvodny gyn. Urcite to bolo postupne, len si uz nepamatam kolko dni som brala znizenu davku. Drzim palceky

mircalla
3. nov 2010

@simpatica inak sa zvyknu postupne od takeho 11tt znizovat davky, nevysadzat naraz...naprikladom som mala utrogestan 2x2x2, tak som par dni brala len 2x2, potom 2x

mircalla
3. nov 2010

tiez si myslim ze 2 dni nehraju rolu a radsej dlhsie ako krastie

mirinda10
3. nov 2010

@mircalla nemaj strach u nas to bolo ok, ja som jej hned ako sme vysli z ordinacie dala jest a dalsia tam tiez kojila. Nemaj strach ak nahodou bude mat reakciu tak mozno vecer sa mu zvysi teplotka ale to je vsetko, inak mozes mu dat na nozicky studeny obklad ale my sme ani to nerobili.
Hlavne musis byt kludna Filipko citi tvoje napatie a moze byt nekludny´, ockovanie musi byt, zvladnete to, vela stastia 😵

takyna
3. nov 2010

@mircalla , poplacete si, fenistilom gelom mu to natieraj, nie miesto vpichu ale okolie, daj mu panadol sirup lyžičku, velmi ho neprezliekaj, aby sa mu s tymi nozickami nehybalo, nech spinka, my sme neboli v ten den ani von, a rozhodne mu davaj na to riadne studene obklady , ja som malu povyzliekala nechala iba plienku a handricky uplne studene som jej na tych stehienkach pridrziavala, a krasne jej to stiahlo ten cerveny opuch, zhruba 20 minut som to takto riesila, lebo zacala neskutocne doma z nicoho nic plackat iba toto zabralo, a potom som jej to natierala tym fenistilom gelom , ktory som v chladnicke drzala, chvalabohu sme nemali ani teplotu, mozno trosku stolicu bude mat taku zelensiu , redsiu, ale to iba tak 2 dni, inak nic, tie ockovacie latky su teraz uz kvalitne, nemusis sa bat, ja som tiez stresovala, ale v pohode, poklopem si, lebo ideme na preockovanie 11.11. aj my 🙂
zvladnete to neboj sa , drzim palce 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre