Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
5. nov 2010

@mircalla my ani ockovanie nemame a spi hrozne ak ma nevidi reve ako blazon, doobeda spala vonku pol hodku a to som ju vozila 2 hodky ked je tak krasne a konecne teraz spi vonku a dufam, ze bude aspon hodku
dnesna noc uplny uzas,spala do 2hej oci velke totalne vyspata, uz zacala robit curbes v postielke, trieska dudlom o tycku, tak som ju zobrala k sebe,hladkala chrbatik a nakoniec sa nejak zlomila o 3,30
5tej flasa mlieka a o 6tej totalne vyspata super mama nespala poriadne od 2hej, tatik ma zobudil o 5,30 vstaval a hladal nieco do prace a nevedel sa spytat vecer tak musel rano ☹
mala by som vysavat ale nemam energiu 😎 tak vegetim

mirinda10
5. nov 2010

ja sa na porod nemozem stazovat isla by som opat rodit sekciou, vstala so do 12hodin od porodu a nachodila som sa po chodbe s malou na rukach kazdu noc, ked stale revala tak som nechcea budit susedu, tak som spacirovala len ma upozornili, ze som moc oredklonena a ja som bola rada, ze chodim a malou na rukach
ja som bola na operacke a tam som prisla po svojich asi hodku ako ma mali rodit, lahla som si na stol a uz potom neviem nic 😀 , nerodilo sa tak som to kricanie nezazila 😵

shandy
5. nov 2010

@mircalla, tak to si mala zazitky aby si nahodou nebola ukratena, ked si rodila cisarskym 😀 😀 , ze gucciho kabelka 😀 😀 😀 😀 😀 , kokso, to je iny vyraz 😀
@falin uplne ti rozumiem, ale vsak kasli na robotu, vsak neni zajac...mas plne pravo sa nesustredit...
@mirinda mirindik super, diky za infosku, urcite kupim 🙂 . jaaaaj no ti chlapi, to je typicke, to aj moj tak robi, rano vsetko pozazina a bucha o sto dvesto.... 😒 😠 , ale nie ze by chcel, ale si neuvedomi...miri tak zalom s malou poobede, ked sa ti bude dat. A zas o spiny este nikto neumrel, tak sa nic nestane, ked nebude povysavane, nie? 😉
a co ziadna ste bruska nemazali?

mircalla
5. nov 2010

my sme tiez hore od stvrtej. doobeda nula bodov a teraz po hodke na balkone som ho musela ist ucicikat, lebo plakal....a tom som kruzila vonku hodinu kym som ho mohla dat na balkon, doma ani nezaspi

mirinda10
5. nov 2010

@shandy ja som mazala ale nie pravidelne ale nemam ziadne strie pribrala som 10kg mozno 2x do tyzdna ked ma videla sestricka v nemocke v Hradci, ze si mazem brucho, tak mi povedala ci chcem rodit, ze sa nemam moc co dotykat brucha tak ma vystrasila, ze som asi mazala mozno este par krat do porodu ale je to v genetike, ak mas dobru kozu, tak nemusis moc mazat ale aj ked budes mazat denne, mozes mat strie je to individualne

@mircalla kukam, ze budeme mat dvoch bojovnikov za prava nespat 😵, my sme uz tiez hore, mala lezi na zemi a ja som pri nej asi 1.5m a reve nechapem co jej je, nechce sa hrat to bude zas poobedie ale dam jej jest o 3,30 kasu a sup do koca a ideme vozit aspon nam rychlejsie ujde cas
ze uz ide vikend, tatik bude doma a mama moze ist nakupovat a necham ich doma aspon 3 hodky, nech si trosku oddychnem
kukam kde sa uz dostala, ide na vypravu uz sa preplazi dost ma svoju techniku, uz je skoro v kuchyni a presla asi 8m, za chvilku ju pojdem zobrat a bude revat ako tur

uz nemusim upratovat Emka uz parkety vylestila iba ju hodim do pracky 😀

anty
5. nov 2010

Tak jsem si přečetla tu vaši debatu o porodech a upřimně jsem se zasmála zvlášť s těma cikánama ta byla nejlepší. Mircalla boduješ!!!!!

falin
5. nov 2010

@shandy - veru kaslem, uz len browsujem po nete a idem zachvilku domov.
Este k brusku - ja som si obcas natierala obycajnym telovym mliekom.

shandy
5. nov 2010

@mirinda10 mirindik, tak ju hod potom na setrne rucne pranie, aby sa ti nescvrkla 😀 😀 😀 😀 😀 . No ja uz tych strii par mam, sice nie na brusku ale na bokoch, tak asi sa budem mat co tesit...

mircalla
5. nov 2010

@anty vsak piknik v nemocke
@shandy ja na bruchu ani skrt, zato na bokoch. pribrala som 13 kg, schudla som 15kg.....a brucho mi ostalo. uz som zacala cvicit.....ale akosi som si stale nevsimla daku zmenu....nohy a zadok mam lepsie ako predtym, ale kvoli tomu bruchu sa do vela veci neobleciem...tak chodim v tom istom stale ako homeless....nechce sa mi kupovat dake L ci XL veci zase (staci mi tych par nie velmi stylovych tehotenskych), naivne dufam, ze sa toho brucha zbavim

mirinda10
5. nov 2010

@anty mas krasne brusko 😵 😵 , neboj za chvilku sa dockas mimca, zavidim aj ja by som chcela drzat v naruci este take malicke ako nosit skoro 9kg slecnu, inak dobra posilovna

anty
5. nov 2010

K těm striim já osobně si myslím, že je úplně jedno, jestli se maže kůže v těhu pokuď to má prasknout, tak to praskne. Já jsem nemazala i když jsem si krém koupila s tím, že budu poctivě mazat, ale přiznám se hodně jsem to flákala a nepopraskalo nic. a navíc mám 22kg, což je celkem mazec, ale uklidňuju se tím, že to shodím rychle.

anty
5. nov 2010

mirinda10 dík, břicho je obrovské, ale moje prsa se už v růstu zastavili někde na začátku. Jsem se baby těšila na nějaké mega 5 a zázrak se nekoná.

mircalla
5. nov 2010

ja som tiez mala mega brucho...no idem....vola ma boss

callex
5. nov 2010

a vy ste tusim dnes zjedli vtipnu kasu 😀 super...hned mi je lepsie..lebo uz som nervna 😠 .
ja sa nebojim tej zrazeniny tie zhluky sliznice mavam stale..ale na ten 3 az 4 den mrchy. ja som len chcela vediet ci to mohla byt cysta,.ze praskla a je fuc a nebude robit problemy.
ja mam zase dilemu.doky mi naordinoval 3x1 clostylbegyt.a fostimon co mam doma ani nespomenul.predtym mi napisal ze ho pouzijeme a tak som som nepredala do GF.A teraz zase nic,.tak som mu pisala ze ci si ho mam nechat alebo ho mam predat a napisal mi ze ho urcite pouzijeme.ale kedyyyyy? na 8DC mam ist na prvu kontrolu zeby potom podla vysledkov naordinoval este par injekcii?

inak prave som doupratovala a zajtra budem mat leharos.aj tak budem na tabletkach lebo brusko boli.mozno zacnem konecne vysivat 🙂

mircalla
5. nov 2010

@callex neviem ci fostimom je klasicka hormonalna injekcia, ja poznam len gonal, menopur a tym to konci, ale ak ano, tak sa na konci stimulky zvykne dopichnut jedna dve injekcie tychto srandiciek

tanitta
5. nov 2010

baby napady na varenie predeticky....sa v tom trosku pokukajte 😉
http://www.recepty.eu/jidla-pro-kojence/
http://www.varime-detem.cz/
http://www.maminkam.cz/recepty-na-prikrmy
prip. vam mozem na mail poslat celu prilohu 😉

mircalla
6. nov 2010

@tanitta no radsej si to rovno davam do oblubenych poloziek, inak sa budem o par mesiacov pytat co varit

@mirinda10 bojovnik za prava nespat aktivne pokracuje vo svojej misii....dnes ze 3,40 hod, najedol sa....teraz sa tu vylihuje a skeri sa akoby nic....vsak co mama....predtym vstaval aspon piatej ci pred piatej, dakedy aj o pol siestej...ta zmena casu nam teda neprospela

rikuska21
6. nov 2010

ahojte dievcata

mam na vas surnu prosbu, Stelcl mi kazal ist na sono dnes v sobotu , co moj gyndos nerobi, neviete ci ny pohotovosti urobia utz, alebo niekde sukromne???som ochotna aj zaplatit, som z BA,
napisal mi ze v pondelok bude prevdepodobne odber, ale ze to sono by to viacej objasnilo, bola som na sono vo stvrtok mamla som 6mm sliznicu a 14mm vajka asi 4 a bol to 7 den stimulky, takze neviem ci je to dost alebo nie,

prosim ak mozete poradte

falin
6. nov 2010

@rikuska21 -ahoj rikuska, mne tiez vysiel uzv na sobotu, bola som na pohotovosti a vysvetlila o co ide a dr. mi ho urobil. Som sa bala ze na mna dr "vybehne" co ich tym otravujem, ale dr. bol uplne v pohode.
Dufam ze pochodis rovnako, drzim palceky. A v Ba je viac nemocnic, takze urcite v niektorej pochodis, u nas je len jedna

kajka39
6. nov 2010

@rikuska21- urcite vyhladaj nejakeho gyn, ktory ti urobi dnes sono, ja som minuly tyzden tiez bola u sukromneho, ale mala som to s nim vopred dohodnute a dosiel do ambulancie. Podla toho ako pises, tak by dnes-zajtra mali byt foliky akurat na pregnyl. Spravne nacasovanie pregnylu je dost dolezite, aby foliky neboli nezrele ale ani prilis velke. 😉

mircalla
6. nov 2010

@rikuska21 ja som radsej vzdy chodila do brna, na kazde sono. ked to vyslo na vikend, tak sme sa dohodli na piatok alebo pondelok. no veru neviem, cez vikendy su len na v nemocniciach, normalne nerobia v ordinaciach.

akurat mozno keby si skusila nejake slovenske CAR, ze si zaplatis, mozno robia cez vikend, nemam skusenost

gerdusha
6. nov 2010

ahojte,
takze dnes som 12. DpoET, spinenie uz ziadne, test rovnaky ako 8., 9. a 11. den...druha slaba ciarocka...hmm...mala by silniet...a ona nie a nie...

mircalla
6. nov 2010

@gerduscha myslim, ze to je individualne. konkretne ked som bola tehu som mala o 3 neskor presne taku istu ciarocku ako pri prvom teste....silnejsia bola az o 7-8 dni. takze myslim, ze to vypada nadejne. kedy ides na krv?

gerdusha
6. nov 2010

@mircalla ,
v pondelok

mircalla
6. nov 2010

no tak podla mna to bude dobre

mircalla
6. nov 2010

@gerdusha mas digi fotak? nehodis testik do albumu ci sem?

gerdusha
6. nov 2010

@mircalla ,
momentalne ho nemam pri sebe, som u rodicov...ale je pravda, ze testy neboli rovnakej znacky a boli robene aj rano aj navecer...

mircalla
6. nov 2010

aj keby boli, tak nemusi byt silnejsia

rikuska21
6. nov 2010

vdaka baby za rady, ja na to asi kaslem,

chcem sa spytat, nemate niektora cislo priamo na Stelcla??,ja som dnes volala na nejake cislo a zdvihol mi to Koudelka, inak velmi mily a povedal ze si mam dnes vecer pichnut pregnyl,
babule, kedy sa chodi na odber vajok??,musim ist rano, lebo mne to teda moc nevyhovuje,

@gerdusha urcite to je dobre znamenie na tom teste, tak ako hovori mircalla, ono to zosilnie az neskor, ja som mala slabu ciarku a mala som uz tyzden po krvi, co mi vysla pozitivne 😀

lilina22
6. nov 2010

@rikuska21 k ovulacii pride cca 36 hodin po pregnyle a myslim, ze vzdy sa opu robieva rano. uz od 11.00 sa potom robievaju et. ale zase skus zavolat, mozno sa mylim. drzim palce!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre