Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rikuska21
6. nov 2010

Diki lili, len ja nemam na stelcla cislo, takze teraz neviem ako sa mam zariadit, on iba napisal aby sme v pondelok prisli, dnes isli na utz a vecer pichli pregnyl, no co uz

rikuska21
6. nov 2010

este sa chcem spytat, co si mam vziat na OPU, a kolko to asi bude trvat?

mircalla
6. nov 2010

@rikuska21 na ET som mala prist vzdy tak na 9.00 az 10.00 hod. je ale velmi dolezite nacasovanie tych 36 hodin od pregnylu, zvycajne som ho pichala o 21.00 hod ci 22.00 hod
urcite tam zajtra zavolaj na nonstop linku - oznam im, kedy si si dala pregnyl a nech ti presne povedia na kolku mas dost..
inak trochu divne, mne vzdy dali presny cas aj na OPU aj na Pregnyl. v kazdom pripade OPU 36 hodin od pregnylu...malo by sa to dodrzat, maximalne hodinka neskor, lebo vajka mozu popraskat
inak oplati sa radsej chodit na sono do brna, kazdy lekar na ine sono atd atd....ja som radsej vzdy cestovala, aj ked to bolo dost narocne tam chodit

mircalla
6. nov 2010

nejake dlhe tricko ci nocnu koselu, slapky....samotny zakrok trva asi 15 min, potom budes este 2 hodinky odpocivat na izbe.
ak sa zajtra nahodou nedovolas, tak tam urcite chod na 9.00 rano, pokial si dat dnes pregnyl o 21.00 hod (+36 hod)

rikuska21
6. nov 2010

dakujem Mircala za infosky, pichnem si ho o 23h lebo ja na 9 rano nestihnem, tak aby sommala nejaku casovu rezervu a zajtra zavolam na nonstop linku, a uvidim co mi povedia,
nemam dobry pocit, ze som nemala urobene utz a neviem ako to tam vyzera, ale co uz

mircalla
6. nov 2010

podla mna mal UZV zmysel ked tak vcera v brne, alebo u tvojho gyndosa. dnes to nahanat po nemockach asi nebolo naj riesenie, ja teda aspon nemam naj skusenost s nejakymi vikendovymi sluzbami v nemocke. a aj tak uz by si mohla dat vediet len cez nonstop linku
drzim palce, nestresuj sa. mozno by si len mala stres v tych nemockach, ono napriklad na kramaroch na urgentnom prijme je totalne predpotopne sono a veru neviem, ci by ta vzali hore na sono na oddelenie. ja ked som tam bola s krvacanim pri tehu, tak na mna totalne kaslali

mircalla
6. nov 2010

sorry som chcela napisat na OPU nie ET....vid tento prispevok

na ET som mala prist vzdy tak na 9.00 az 10.00 hod. je ale velmi dolezite nacasovanie tych 36 hodin od pregnylu, zvycajne som ho pichala o 21.00 hod ci 22.00 hod

rikuska21
6. nov 2010

si zlata, a mas pravdu, stres nic nevyriesi, nejako to uz dopadne,

verim a prajem ti by si sa dnes dobre vyspala, a ak nie dobre vyspala, nech je filipko anjelik aj v noci

mirinda10
7. nov 2010

@mircalla nejak su spojeni aj nasa mala dnes flasu 3,40 a tvarila sa, ze uz nebude spat ale nejak som ju zlomila a spala do 6tej ale to si uz ja dam k sebe v postielke uz nie je tam robi rodeo, takze po ranajsej flasi je u nas v posteli aj tak rano aspon do 7mej sa hrame spolu v posteli
@rikuska21 odber sa robi vzdy rano a okolo obeda robia ET maju toho dost, tak preto sa tam zacina rano

rikuska21
7. nov 2010

babulky, zajtra rano iden na odber na 9h, tak skusime to po 2krat a uvidime.
chcem sa spytat, ci sa plati hned pri odbere oocytov alebo az ked sa robi Etko ., vdaka a peknu nedelu

mircalla
7. nov 2010

@rikuska21 a povedala si im, ze si si dala pregnyl az o 23.00 hod?
ja som platila az pri ET
@mirinda10 ze do 6.00....zavidim....dnes opat o 4.00 hod...som uz zufala....a az o 10.30 som ho vonku uspala, uz aj raz plakal....takze tomu moc nedavam,ze bude dlho spat...ja uz neviem, ved vecer zaspava o 20.00 hod, vcera dokonca 20.30 hod...snad to neni skoro? kedysi tak zaspaval a spal do 5.30 - 6.00

rikuska21
7. nov 2010

Nakoniec som si ho dala o 22:30 a uz som volala aj so Stalclom a je to vybavene. Len som sa zabudla spytat na tie peniaze.
A ty si tiez otehotnela v Reprofite? A skus si pospat aspon cez den spolu s malym 😀

kajka39
7. nov 2010

Ahojte dievcta, prajem peknu nedelu... 🙂
@rikuska21 - platis az pri ET, teraz nebudes platit zatial nic.

@mircalla + tak to mas velmi vesele noci, ked tak citam tak sa asi nevyspis vela. Aspon cez den si vies lahnut a trocha pospat? Moja kolegyna ma dceru, a do 4-5mesiaca bola ako maly certik. Cez den nespala vobec, a aj ked zaspala na chvilku 15-30minut tak len vonku. Ona s nou pochodovala po ulici uz od rana cely den, ani na rukach sa nedala utisit. A v noci 5-6x bola hore . Absolvovali s nou vsetky mozne vysetrenia, nastastie je zdrava, lekarka im vzdy vravela, ze do 6-9mesiacov sa to upravi. Po 5mesiaci sa to zlomilo, uz spinka aj cez den a v noci sa budi len 1x. Teraz je ako anielik aj sa casto usmieva.
Tak drzim palceky nech sa Filipko polepsi v spinkani cim skor... 😉

mirinda10
7. nov 2010

@mircalla my chodime spat medzi 7,30-8,00 ale ked mala tolko ako Filipko tak jedla este o 1nej dostala flasu a potom o 6tej, vydrzala v noci spat max 5hodin
dnes spala od 9,30 op 11,30 jasne,ze vonku tak som ju pochvalila slniecko moje 😵

mirinda10
7. nov 2010

@rikuska21 plati sa po ET

mircalla
7. nov 2010

@kajka39 tak az take zle to neni...v noci je hore 1-2 razy na kojenie, bez den spi vacisnou poobede cca 3 hodky, doobeda dakedy tak 30-45 min, dakedy nic
zaspi mi tak na dlhsie tiez len vonku, deticky to asi maju radi, ked sa tak zababusene
stve ma len, ze sa budi o 4,00 hod rano, to je dost brutal. uz sa mi ho nedari uspat, zacne sa usmievat, akoze je spokojne vyspaty
okolo 2 mesiacov spal viacej, no co uz s nim
ked spi poobede, tak si zvyknem pospat tak 30-40 min, asi by som mala byt menej na nete

falin
7. nov 2010

ahojky dievcata

@gerdusha - drzim zajtra na krvicku palce.
Ja idem zajtra tiez, ale bojim-bojim. Ciarocka bola slabunka aj dnes (a to som 16-ty den po ET)

@rikuska21 - tebe drzim palceky na zajtrajsi odber

@kajka39 - ako pokracujes, co tvoje pocity?

majte sa krasne

kajka39
7. nov 2010

@falin daj vediet ako dopadla krv zajtra, verim ze to bude tttttt 🙂
@gerdusha plati to iste, silno,silno drzim palceky a daj vediet 🙂
U mna nic, ziadne pocity, bolesti, proste nic.... To cakanie po ET je ozaj dlhe, isto to dlho nevydrzim a budem testovat 😀 😀

takyna
7. nov 2010

@mircalla deti sa menia po case, viacere baby co si pisem od nas to riesili tiez, aj moja mala prespavala celu noc iba o 3 kojenie, a teraz sa budi 3 krat v noci na kojenie, takze je to prirodzeny jav

mirinda10
7. nov 2010

@takyna to teda rastiete ako z vody 69cm to mate iba 1cm menej ako my len my mame skoro 9kg 😀, Ema uz rastie iba 1cm za mesiac
aku mala Bibka vysku ked sa narodila, bude dlha basketbalistka asi ste v rodine vysoky my sa drzime statistiky do roka by mala zvysit svoju vysku o 50% tak to bude 74cm a to budeme mat
ake oblecenie uz mate 68 uz musi byt na dlzku mala, my sme uz tiez 74 a to je velkost 6-9m

rikuska21
7. nov 2010

O dakujem babule za rady, som rada ze sa plati az pri ET,
som zo zajtrajsku nervozna, co je asi prirodzene, len ma stve, ze sme nemali ten kontrolny utz a teda vlastne neviem, si boli vajka dostatocne vyvinute uz na pregnyl, ale snad to vsetko dobre dopadne a nejaka urodicka bude,

babulky, drzim aj ja vam palecky na krvicku,

callex
7. nov 2010

@falin @gerdusha cakame na krasne HCG zajtra.
@rikuska21 drzim palce nech to dobre dopadne po tom zhone co si mala.

babulky v RF pred OPU tiez si treba dat antibiotikum a nejaky oblbovak ako v GF a este aj nieco na stolicu? tam som uzivala zinat, dala si cipok na vyprazdnenie criev a 2hodky pred OPU nejaky oblbovak myslim ze guarajan.

rikuska21
7. nov 2010

mne nekazali nic, iba mam byt nalacno, ani vo ferticente som nic nebrala, to bola len kratka 15 min narkoza a po zakroku som bola hned hore, nijake antibiotikum, ani guajakuran,

vdaka za palecky, budem to potrebovat

mircalla
7. nov 2010

@callex nic take
@takyna no veru riadna dlhana. filip tiez neni ziadne drobatko, ma 65 cm (vekovo o mesiac menej ako bibuska), posledny mesiac narastol cez 4 cm, nosi 68cku momentalne....ale overal 3-6 mesiacov je mu uz takmer maly

falin
7. nov 2010

@callex @kajka39 - dakujem baby. Vysledky budu az v utorok, kedze u nas su extremne rychly 🙄
callex - nic z toho v RF netreba, iba od polnoci nejest

gerdusha
7. nov 2010

ahojte vsetky,

dakujem za povzbudive slova a palce. snad to vsetko dobre dopadne.

@falin, takze krv budeme testovat v rovnaky den? 🙂

takyna
7. nov 2010

@mirinda10 ja mam 164cm, a mangel 180 tak neviem po kom ju taha 🙂 , este horko tazko 68cku ale mame uz aj 74 🙂

takyna
7. nov 2010

@rikuska21 drzim palce nech je vela vajok, a krasne embrijka z nich a nech ti to vijde 😵 😵 😵

lilina22
7. nov 2010

Jeeeej, baby moc drzim palce zajtra na krvicku. Aj ja sa chystam. Kam v BA idete? Nasla som len medirex a chcu zato 23 E hmmm

@rikuska21 drzim palce na opu a prajem krasnu urodicku. ja som za stimulku bola na utz iba 1x a to 7 dc.

callex
7. nov 2010

@lilina22 ved chod k svojmu obvodnemu gynekologovi na krv.mal by ti ju zobrat.ja takisto chodim.

to je inak cudne ze v GF treba predoperacne, tamtie tabletky co som pisala a v RF netreba.mne bolo hned cudne ze antibiotikum..ved ak by som bola chora tak jedna tabletka ATB nic nezachrani.ale hlavne ze do vas napchaju kopec svinstva. 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre