Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
24. nov 2010

@shandy mam protilatky voci stitnej zlaze.a ked som endokrinologovi hovorila ze mam mnohe priznaky znizenej cinnosti tak ma odporucal na knizku psychologie ze ked si ju precitam tak si najdem kopu dalsich chorob.cisto ma vytacal.tak ked viem ze mi pamet nesluzi tak hadam sa poznam nie?

martini
24. nov 2010

Od kedy môj manžel videl celé tie kopy hormónov čo som doniesla domov, od kedy mi ich musel pichať...už mám legálnu výhovorku na všetko...keď som rozladená, rozčúlená, unavená, keď si nepamätám, keď zabudnem... 🙂)) za všetko môžu tie hormóny 🙂

callex
24. nov 2010

@martini Jasne ze za vsetko mozu hormony. 😀 spravny pristup.mna mm prekvapil ked sme riesili co s tym tretim embryjkom..tak zahlasil ze je to na mne, ze ja absolvujema znasam vsetky tie horsie veci, ako hormony injekcie a td.

martini
24. nov 2010

@callex ...a ja som zasa manželovi minule ukazovala na modrom koníkovi, že jedna baba dostala veľkú kyticu za OPU...tak som mu vysvetľovala, že je to normálne, že sa pri takej príležitosti kupujú darčeky 🙂)))

kajka39
24. nov 2010

pekny vecer vsetkym... 🙂 🙂
@callex - dakujem za opytanie, na dovolenke bolo super, ale bola velmi kratka ...6dni cisty pobyt, no zbehlo to velmi rychlo. Ty sa ako citis?? Dnes si ktory den po ET... 😉

kajka39
24. nov 2010

..a zabudla som napisat, ze som zacala stimulovat na dalsi soft, dnes 6DC mam 3 foliky 14,13,10mm, ale na potvoru mi dr. vravel, ze sa mi zväcsili myomi ktore vraj boli neskodne a nie velke.
Dnes t.j. po 1,5roku, kedze sa zväcsili mal iny nazor.. Vraj ich treba najskor odstranit - laparoskopicky 6mesiacov pauza a potom to opät skusit.
Co si o tom myslite.... kto ma nejaku skusenost, nech mi o tom nieco napise. dik 😒

callex
24. nov 2010

@martini a pochodila si s tou kyticou?nuz podaktori muzi su viac romanticky a podaktori menej a niektori aj vobec.moj sa strasne tesim ked mu poviem aky chcem darcek..len aby nemusel vymyslat. a ja mam tak rada prekvapko.
@kajka39 ako to rychlo ubehlo..a uz si aj 6dc.celkom velke su na 6ty den..cim stimulujes?a minulu stimulku boli tie myomu v utlme?nemam s nimi osobnu skusenost ale viem ze tehotenstvom rastu..tie hormony su ich zivna poda.ale su aj babule ktore napriek myomom isli do toho.
neviem ci sa aj den ET rata ale ak nie tak som dnes 5den od ET.


kajka39
24. nov 2010

@callex - prave ze mi ich minulu stimulku nemeral, ale v piatok idem k inemu dr. ktory sa tymi myonmi dost zaobera, aby sa nato pozrel a uvidim co odporuci.... tiez som pisala do RF a cakam na odpoved. Stimulujem len clostilom 2x2

gabinkaa
24. nov 2010

@callex ahojček, už sme si troška popísali, blahoželám k embryjkám, ja som po II. IVF v GF, zasa neúspešné ☹
bola som aj na konzultácii v RF Brno, ale zostali sme v GF, neviem či to nebola chyba, chcem sa spýtať na Tvoje dojmy z RF, neviem či mám ísť do ďaľšieho cyklu, ale ak ano, tak už nie v GF, rozmýšľam do ktorého caru by som mala ísť

mircalla
24. nov 2010

@kajka39 ja mam 2 myomy, 28 a 18 mm ale bola som na laparke, su lokalizovane tak, ze nevadia. mala som ich uz davno pred tehu, este pred prvou stimulkou, nastastie rastu minimalne. absolvovala som s nimi dost stimuliek aj tehu.
ale poznam aj iny pripad, zial u lenky (skus sa opytat priamo jej lenka20) za krastku dobu dost narastol. je fakt, ze tehotenstvo je pre rast myomov zivna poda, u mna to nastastie neplatilo, mozno narastli 2-3mm

mircalla
24. nov 2010

pri myomoch zavisi dost od velkosti a najma kde su lokalizovane v maternici.

shandy
24. nov 2010

@callex no to je dobry pako ten tvoj lekar....a uz mas tie vysledky? ci kedy ides k tomu endokrinologovi? Mala by si mu podarovat zahranicnu literaturu nech si nastuduje zaklady 😉 . no zial vdaka takymto lekarom zbytocne ludia trpia, lebo vacsina ich povazuje za psychicky chorych, co samozrejme tak vobec nie je. Ma to fyziologicku pricinu, ktora pokial sa neriesi, tak problemy pretrvavaju...mozem potvrdit, ze od kedy som zacala brat hormony je to stokrat lepsie a keby som to bola vedela na zaciatku, tak hned menim lekara..ten stary tvrdil, ze to liecit netreba, ale pocas toho roka sa mi to tak zhorsilo, ze som sa potom pol roka z toho dostavala....samozejme novy mi hned povedal, ze bez liecby to neprejde...
@martini no moj si mysli, ze na tieto veci vyhovorka neexistuje, ze aj tak vsetky zeny su herecky 😀 😀
@kajka39 no do kelu aj s myomami, dako sa to tu rozmaha....tak tie stimulky asi tiez robia svoje..

martini
24. nov 2010

@kajka39 Ja viem, že ak je myom na maternici z vonkajšej strany tak väčšinou vôbec nevadí. Horšie je ak je vo vnútri, ale aj tam závisí kde je presne... Ja som sa pýtala minule či sa dá stimulovať len clostylom a bolo mi povedané, že čisto len týmto liekom nie, lebo znižuje sliznicu (alebo niečo podobné) a tak je potrebné v určitom dni dať aspoň pár nejakých injekcií. Žial viac o tom neviem, lebo som sa ešte o tieto konkrétnosti nezaujímala. Kedy sa ideš do CARu zasa ukázať?

@calex Deň vykonania ET sa nepočíta. Nasledujúci deň je až dňom prvým.

pikha
24. nov 2010

@shandy dakujeem 😵 prirodzene to nebolo, ja uz nemam vajcovody, ale odbila som si v tichosti este jednu stimulku v oktobri a 27.10. sme mali ET. Ani si to nemohla zachytit, nepisala som o tom, brala som to cele len ako taky nastrelovy pokus typu "bude ako bude". Inak, vdakabohu ani mne nebyva zle, len vecer som strasne unavena. Co citam niektore kocky, dost brutal tehotenske nevolnosti 😖 chvalabohu za tento stav. Drzim prsty, nech bliziacu sa svadbu elegantne a s pohodou zvladnes 🙂 kedy mate? To bude taka vianocna? 🙂
@callex dakujem 🙂 a dufam, ze aj ty sa coskoro zaradis k tehulkam 🙂 Ty mas mat ET teraz dakedy, nie? Ci uz si mala?
@tinna13 vitaj dalsia nitranka do partie 🙂 rozhodla si sa velmi dobre, RF pomohol uz naozaj vselijakym pripadom a Koudelka je velmi dobry lekar.
@rikuska21 no.. po troch stimulkach za sebou by to urcite chcelo nejaky ten mesiacik prestavku 🤐 nech si telo oddychne

shandy
24. nov 2010

@pikha jeeeeeej no ty tajnostkarka 😅 😅 😅 , ale tak oplatilo sa 😉 , o to viac drzim palciska, nech to vyjde 🙂 🙂 . A to si stihla v RF? no darmo sikulka si 😉 . svadbu mame buducu sobotu, takze skor taku predmikulassku 🙂, nic velke, len taku malicku svadbicku, ziadny cirkus Humberto...

pikha
24. nov 2010

@callex jezisi, sorry, teraz si si vsimla 😀 5 den od ET, beriem spat otazku.. tak uz len drzim prsty, aby to dopadlo tehulkovsky 🙂

gabinkaa
24. nov 2010

@pikha a bola si v RF Brno? ja dvakrát v GF a neúspešne ☹ , je mi z toho veľmi smutno, ak sa rozhodnem pre tretie nemám chuť ísť do GF

pikha
24. nov 2010

@shandy noo.. tajnostkarka ani ne.. ja uz som to nechcela preberat ani sama so sebou 😒 skor takto to bolo. A my uz sme s drahym mali rozmyslenu ziadost o adopciu a cele som to brala tak sportovo.Ano, v RF. A dakujem dakujem 🙂 Malicka zimna svadba znie velmi pekne 😵 mozno aj sniezik budete mat, to bude tazka romantika 😎 🙂 Aj dlhe biele saty budu, vsetko?
@gabinkaa ano v RF. Nebud smutna, na kazdu raz pride, ver tomu 🙂 RF odporucam vsetkymi desiatimi, urcite ti pomozu k babenku 🙂 skus!

kajka39
24. nov 2010

@mircalla, @shandy, @martini - dakujem za radu, aj dr.mi pred chvilou odpisal e-mail, aby som pokracovala, ze su myom male a mam ho na povrchu, teda vonkajsie. Aspon ze tak...
Budem asi musiet dopichovat, ale ziadne FHS nemam..to bude sranda odkial tak skoro zozeniem. Ved uvidime, spravim co kaze machac.... 😉 zatial este neodpovedal, tak cakam..... 😉

ofinka
24. nov 2010

ahojte dievcata. mam otazku k osadenstvu Reprofitu. tie, ktore uz lekarov poznate, koho by ste mi odporucili na konzultaciu? ja som povodne mzslela ze Stelcl, lebo som s nim pred casom nejake otazky preberala mailom. ale zistila som, ze je dost mlady, o dost mladsi ako ja. ci si nevybrat niekoho s dlhsou praxou, alebo su tam vsetci dobri, prip. sa navzajom radia? dakujem.

rikuska21
24. nov 2010

ahojte babulky a pekny vecer,

som rozcarovana, bola som na koncerte lenky Filipovej, no parada,

v sobotu ideme na uzt k dr Machacovi, stelcl nerobi???Je to okej, je fajn???ten machac??
Kajka, moja kamoska nemoze kvoli myomom mat dalsie babo, oba ak si to da odstranit, velmi zalezi kde ho mas

Calex, tiez mam vsetky mozne diagnozi ake sa mozu mat, no nejako som sa naucila s nimy zit, dokonca aj s mojou chorou stitnou zlazou, ale takyto pristup lekara, no kus deba,

kajka39
24. nov 2010

babule, nema niektora z vas 2-3ampule: menogon, Menopurm Gonal nebo Puregon??
Vraj mam zajtra dopichnuuuut, len nemam cim, pomóóóóóc 😀 😀 😀

kajka39
24. nov 2010

@rikuska21- machac je fajn, nemas sa coho bat. Ja chodim k nemu, a OPU aj ET mi robil nakoniec Stelcl...

martini
24. nov 2010

@ofinka Štelcl je síce mladý, ale je dobrý. Sú na neho dobré referencie a spolupracuje veľa s dr. Koudelkom, napr. ku mne po OPU prišli obaja a obaja poznali môj stav.

martini
24. nov 2010

@kajka39 pozri forum "mám/nemám lieky na IVF", niečo sa tam práve ponúka.

ofinka
24. nov 2010

martini, dakujem.

kajka39
24. nov 2010

martini - uz som pisala dvom, len je vela hodin a uz nie su na konikovi. Je to velmi na poslednu chvilu, ale nevadi nejako bude...

lilina22
24. nov 2010

Kajka, ja mam este 300iu puregonu, pouzila som len polku zo 600iu. Som z ba a ty? Rada darujem. Otvorene to je mesiac a je to v chladnicke celu dobu. O

kajka39
24. nov 2010

@lilina22 - pisala som ti P 🙂

mircalla
25. nov 2010

@kajka39 super, aj ja mam vonkajsie. inak mi laparku robil dr. cunderlik, co je kapacita a ked on povedal, ze nemusia ist von, tak tomu 100% verim.
a ozaj u mna to bolo ok, drzim si ich rovnake uz 4 roky klop klop

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre