Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
10. jan 2011

@maticap. ale kludne sa nam tu postazuj..vylej si srdce..my to vsetky do jednej chapeme.
@gerdusha ja som bola v luckach v roku 200o po laparke.bola som cely mesiac a uzasne som si oddychla.priznam sa nepametam si ci sme mali alebo nemali plavky..ale skor mi pride logicke ich nemat aby lieciva vodicka mohla ucinkovat tam kde ma. 🙂 ja som sa takisto hanbila ist do bazenu ale ked som videla vsetky tie babenky po 60ke...ostychavost isla bokom.ja som tam vtedy bola druha najmladsia a vsetky po nas zazerali ze co my mlade mozme mat za problem.neviem ci mi pomohli po zdravotnej stranke...ale skusenost to boal dobra.
@modra jeej ako ti pekne naskakuju tt.ako sa citis?
@ninockaskv super ze mas termin,aspon budes mat zachytny bod.a mne zase hovoria ze ked budem kojit tak to pojde raketovo dole a ja sa tym utesujem.neber mi iluzie. 😀

gabinkaa
10. jan 2011

@mircalla ďakujem Ti za Tvoje slová, dodali mi fakt veľa odvahy do ďaľšieho boja, v kútiku duše si to stále hovorím, že netreba nechávať začatý boj, lebo je vopred prehraný, že treba bojovať ďalej a úspech je potom oveľa sladší, len niekedy som z toho boja veľmi veľmi unavená, jeden boj som už vzdala a vlastne aj prehrala, boj s maminou chorobou, už som rezignovala, ale stálo ma to veľa energie a ešte aj stále stojí, len už nebojujem, len to beriem tak ako to je, len starostlivosť je veľmi zaťažujúca a neviem či to nemá na mňa v tomto smere negatívny vplyv, je zrovna zlé časové obdobie, môj vek, veľká záťaž doma hrajú proti mne a z toho všetkého som zúfalejšia a zúfalejšia, bola som presvedčená, že druhý pokus výjde a negatívna správa ma zrazila na kolená dvojnásobne, ale už som to striasla, len choroba sa zhoršila a tá mi zostala, aj po Tvojich riadkoch však budem bojovať, musím presvedčiť aj môjho partnera na ďaľší boj, budem dôverovať odborníkom v RF, GF ma veľmi sklamal pri druhom pokuse

rebeka33
10. jan 2011

ahojte, ale ste toho popísali.
@luly3 ja som mala 2xpero puregonu. Ono ťa nepustí stlačiť po spodok ,zastaví sa,ak tam nie je dosť. Oni sú trocha predimenzované ,mne sa vždy zvýšilo ,ale či celú dávku? asi hej. Držim palce.
@falin nám najlepšie pomáhal relax a pohoda. Z liekov nič, no môj mm je lajdák. Bohvie ako to nejedol.
Dúfam,že vás depky čoskoro prejdú. Snáď keď konečne vyjde slnko aj nám sa zlepši nálada. ja sa snažím držať teorie ,že nie je podstatná minulosť ani budúcnosť ,len prítomnosť. a teraz urobím čo môžem preto ,aby nám to vyšlo, 😵

kajka39
10. jan 2011

ahojte babulky RF..... vela stastia vsetkym prajem v tomto roku 2011 🙂 🙂

@gerdusha - v luckach som bola v maji 2010 a plavky sme mali v bazenoch vsetky. Predtym sa chodilo bez, ale teraz uz v plavkach. Hlavu hore a s usmevom do toho... Myslim, ze po 1-vom dni ta hamblivost celkom prejde, a ak sa zide dobra partia aj sranda bude 😀 😀 😀

kajka39
10. jan 2011

@rebeka33 - jeeej tebe to pekne rastie, uz si 10 tyzden tfuj,tfuj.. ako sa mas?

tina1
10. jan 2011

ahojte dievčatá, práve som sa vrátila z konzultácie z Reprofitu a ten Marcelko Štelcl je Vám iný dobrý chlap, a aký fešák. Mám z neho a zo všetkých ostatných veľmi veľmi dobrá pocit. Začínam minimálnu stimulku koncom januára, dúfam, že úspešnú. Sľúbili mi to, tak im verím.

gabinkaa
10. jan 2011

@callex to máš naozaj pravdu, určite budem na tom pracovať, aby som ho presvedčila, chytá ma z toho všetkého depka, ale musím ju nejako zvládať, vraj rok zajaca bude lepší ako ten končiaci rok tigra, tak si musíme držať palce, aby to tak bolo

mircalla
11. jan 2011

@tina1 to teda je, ze?
@gabinkaa no prespvedcit ho musit, ved 2 pokusy nie su vela, to by tu neboli vsetky reprofitacke deticky, keby sme sa po 2 pokusoch prestali snazit. ono vacsina sme zacali v RF az po niekolkych neuspechoch u nas....a mlady tu neni asi nikto🙂 zuzlik ma 29 a to je tu asi daleko najmladsia, apson co viem

falin
11. jan 2011

@ninockaskv - s tym priberanim je to velmi individualne. Ja som pri kojeni schudla a dost vela, vyslovene som bola "vychrtla"
S tymi kocikmi je to sila. Clovek fakt nevie ktory si vybrat, su drahe a vela z nich aj nekvalitna 😖

@callex - vdaka. Zensen pojdem kupit, uz ho raz uzival, ale nie nejak dlhodobo.
A nechodi ten tvoj maser aj do TT?

@rebeka33 - ved aj ten moj je riadny lajdak. Asponze koenzym praidelne berie. Relaxovat nevie a pohoda hlavne v praci mu chyba, ma dost stresov. A to urcite neprospieva

@kajka39 -ahojky, ty si bola cez poistovnu v luckach?

@tina1 - vitaj. Veru je. Aj ja k nemu chodim. Su tam perfektni takze im s kludom mozes doverovat. Budem drzat palceky. Bola si na IVF aj na sk?

nemko
11. jan 2011

caute dievcata,
prosim vas vedeli by ste mi pomoct s tym, ze by som potrebovala info kolko stoji IVF s minim.stimulaciou (clomifen) a kolko stoji spermiogram v Brne? chodim do antolskej lenze Durechova je dolamana a ja musim stihnut ivf do konca aprila.

callex
11. jan 2011

@kajka39 vitaj..ze sa aj ukazes po dlhej dobe. ako pokracujes? dufam ze ty to nechces vzdat?
@falin masera vyzistim.
@gabinkaa nema ti to kto pomoct s mamickou? nejaky surodenec ze by si ju zobral na cas..aspon pocas stimulacie?si pri nej nonstop doma ci mate niekoho pri nej cez den? no veru tie tvoje starosti ti neprihravaju.
@tina1 vitaj v rf klube a drzim palce aby to bola prva aj posledna stimulacia s uspesnym koncom.

tak tu ospevujete toho Stelca ze Vam ho normalne zavidim. ale pride mi hlupe ked som si uz tolko meilov vymenila s Machacom ho vymenit.koncom januara ide na konzultaciu..tak si spisem otazky a neodidem dokym nebudem mat jasno. 🙂 lebo prva konzultacia trvala si 10minut vseho vsudy.

callex
11. jan 2011

@nemko minimalka stoji 10000kc..+1000za kazde ICSI cize vpichnutie spermie do oocytu.spermiogram nemaju extra v cenniku takze neviem.ale ak pojdes na IVF tam tak v tej cene je aj spermiogram, pretoze sa usia pozriet cim idu oplodnovat a podobne.plus potom cena za lieky.a tam uz je to rozne. ale tu na stranke sa daju zohnat lieky.mnohym kockam pozostavalo a tak to predavaju.to ta vyjde lacnejsie.

nemko
11. jan 2011

@callex dakujem

kajka39
11. jan 2011

..pekny den prajem 🙂 🙂 🙂

@callex - teraz soft stoji 13 000,-kč + kazde vajko ICSI 1 000,-Kč. Ja som platila v novembri aj decembri tak. Zabudla si na DPH?? 😀 😀 😀
Ja sa uz na dalsi pokus nechystam, inymi slovami som to asi vzdala, vobec sa na dalsi pokus necitim...
Ale chcem si spravit este to imuno a mozno genetiku, aby sme mali aj v tom jasno. Potom sa rozhodneme definitivne 😉

@nemko- ta cena je vyssia ako pisala callex 13000 + 1000 /kazde vajko, Spravia vam aj odber na infekcne choroby, a zato zaplatite 3600kč. Este si prirataj lieky, ktore je lepsie zohnat na nete vopred... 😉

@falin - mne poistovna koli veku liecenie s diagnozou sterilita-neplodnost uz nepreplaca, je to preplacane len ako IVF do 39r. Takze som si znacnu cast doplacala, za ubytko a stravu cca 500 €

modra
11. jan 2011

@callex ale uz celkom v pohode ale zo zaciatku to bol des 🙂 Uz by som chcela aby boli bejbyna na svete 🙂 🙂

ninockaskv
11. jan 2011

ahojte, ja som si dnes rano bola skoncit PNku, lekarka na mna zase pozerala tak vydesene... ja tam stale chodim ked som tehu na PNku a potom pridem s nejakym papierom, ze pruser 😅

@tina1 fakt je stelcl fesak? na fotke, co ma na ww stranke moc nevyzera.. tak som zvedava.. obcas sa ozvi, ako sa vam dari, nech som pozitivne naladena na jar 😀
@callex v nitre? 😕 budem sa musiet poobzerat po niekom v BA, urcite niekoho najdem 😝
@gabinkaa tiez neviem, co je tvojej mamine.. ale urcite ti to na psychickej podobe neprida.. este tomu par pokusov dajte, ved aj celebrity dnes tehotneju po 40 a s asistovanou reprodukciou.. a nie na prvykrat 😅 ja som jeden cas mala problem s tym, ze mozno to je znamenie, ze do toho nemam rypat, ze mozno nemam mat deti, ze keby som sa narodila pred 50 rokmi s takymito problemami, tak deti teda nemam.. a na to mi psychologicka povedala, ze som sa narodila dnes a nie pred 50 rokmi a ze su tu tie moznosti tak to netreba riesit.. tak sa to snazim neriesit, reku kym mame vajecniky a maternicu.. tak sanca je vzdy 😔

@mircalla co by som ja teraz dala za kila, keby som mala doma naseho maleho 😅 ono sa to urcite spravi, maly bude behat, ty pojdes do prace, hormony sa ti spravia.. a kila pojdu dole .. podla cinskej mediciny sa telo z tehu a porodu spamatava 3 roky (to mi tvrdila dokina v GF).. takze este mas cas 😀

@modra @rebeka33 opatrujte sa, nech vam to krasne naskakuje 😉

mircalla
11. jan 2011

@ninockaskv ja viem:(

falin
11. jan 2011

@nemko - tie vysetrenia na infekcne choroby co pisala Kajka sa platia iba v pripade mrazenia. Ked nemate mrazacikov, tak to neplatite. Ak nebudes dopichavat, tak ta lieky vyjdu celkom ok, lebo clostyl, utrogestan aj estrofem ti moze predpisat tvoj gyndos, takze platis iba doplatok. A myslim ze aj pregnyl.
Ak by si musela dopichavat, skus potom zohnat cez net, na mk je diskusia mam/nemam lieky na ivf
Co sa stalo Durechovej? Ja som k nej dlhu dobu chodila.

@callex - to ste mali rychlovku tu konzultaciu. U nas trvala podstatne dlhsie, vsetko sme prebrali, ja som podonasala papiere co som mala, robil mi uzv., trpezlivo odpovedal na moje dotazy

@kajka39 - snad s jarou prides na nove myslienky a este vyskusas dalsiu stimulku 😉
Ja by som tie kupele teda este vekovo stihala. Mala by som sa popytat dr.

kajka39
11. jan 2011

@falin - urcite ak potrebujes oddychnut a zrelaxova,t tak chod do lucok, myslim, ze bez problemov by ti to mal tvoj gynekolog odporucat.
Tie infekcne choroby v RF uz robila kazdemu pred OPU, aby predisli obvineniam, ze si nieco chytila u nich v centre, aspon mi to tak vraveli...

gabinkaa
11. jan 2011

@callex problém je v tom, že nemám súrodencov, keď bola na tom lepšie, tak chodievala ku svojej švagrinej, bola tam aj celé víkendy, lenže stav sa výrazne zhoršil a aj jej švagriná je chorá, lieči sa na alzheimerovu chorobu, šťastie, že neuteká z domu, alebo nepúšťa kohútiky, lenže môže byť sama iba chvíľu a najhoršie je na tom, že už nevie používať WC, na 5 hodín je opatrovateľka, ale to je málo, keď sme boli na dovolenke, tak bola v súkromnom sanatóriu, uvažujem, že by som to skúsila takto riešiť na čas stimulky a potom možno aj dlhodobo, je to strašná choroba a veľmi náročná starostlivosť, lekár mi preto vraví, že nežijem svoj život a momentálne má pravdu asi tak polroka sa už nemôžem nikam pohnúť na víkend, ani na chatu, ktorú zdedil môj partner nemôžem ísť

gabinkaa
11. jan 2011

@ninockaskv moja mamka sa lieči na alzheimerovu chorobu a myslím, že tým je povedané veľa, kto to nezažil to nevie pochopiť, ja som bola taká istá, realita je bohužial strašná, ale nechcem sa vzdávať nádeje na vlastné dieťatko aj keď máme svoj vek obaja a partner má problémy so spermiami, to mu tiež veľa chuti nedodáva, využili sme aj darcovské spermie, takže nemôžem povedať, že život je jednoduchý, ale asi sa vždy oplatí žiť

luly3
11. jan 2011

@tina1 😀 to teda je 😅 aj ja knemu chodím

@rebeka33 už mi aj doki odpísal že tam je vždy viacej že nemusím mať žiaden strach 😝 😀
dnes ma ten puregon akosi štípal 😀 😀 😀

nemko
11. jan 2011

caute kocky, prosim vas podstupila ste niektora IUI s darcom? prosim , pokial nechcete pisat sem aspon par info cez IP a este by ma zaujimalo aky je Dr.Koudelka?

ninockaskv
11. jan 2011

@gabinkaa tak to je riadny zaberak.. moj tatko sa takto staral o svoju tetu, vyzadovala si permanentne starostlivost, nevedela sa o seba postarat, je aj na voziku a po par rokoch to vvzdali, totalne vycerpani (hlavne boli asi 6 v 3izbovom panelakovom byte) a vybavili jej nejake sanatorium, najprv tam bola cez den (ako v skolke) a vecer si ju brali domov a teraz tam je nastalo a oni si ju beru obcas na vikendy a na sviatky, nedalo sa to inak zvladat, kedze nakoniec aj otcov otec potreboval dozor a dokonca aj otcovej zeny. mamina potrebuje starostlivost.. takto to u nich fici uz par rokov.. dedko minuly rok v novembri zomrel.. teraz maju doma maminu.. no je to drina.. myslim, ze ta nikto nebude odsudzovat za to, ak by si to riesila nejakym sanatoriom alebo celodennou starostlivostou

tak to skus zvazit a premysliet co je pre teba najlepsie 😅 .. v kazdom pripade som sa docitala, ze nasledujuci rok je rok zajaca, ma byt plny pokoja a harmonie v zmysle, ze sa doriesia otvorene a dlho sa tahajuce problemy, tak tomu treba len verit 😀

ninockaskv
11. jan 2011

no baby mna vystrie, ja som taka tava.. isla som sem mrknut, do oka mi padla tema mimomaternicove tehotenstvo.. tak som si ju otvorila a nejaka baba tam pise, ze pri druhom tehu sa jej embryjka zachytili na tej strane, kde mala v minulosti mimomaternicove a brali jej vajcovod.. vraj v kypti toho byvaleho vajcovodu.. no je to mozne?? to sa mam teraz stresovat po dvoch laparkach, ci mi to dobre spravili a ci sa mi to spravne uhniezdi?? mozem sa na to vyto.. 😠 😠 😠

callex
11. jan 2011

@kajka39 ja som pozerala na ich cennik na stranke..a potom som nasla fakturu a tam je 13000.dufam ze najdes este silu na dalsi pokus.bola by som smutna keby si to vzdala.
@modra no este si chvilocku na babetka pockas.ale hlavne ze sa dockas.
@falin ja som ten poplatok 3600 platila aj ked sme nemali mrazacika.maju to cele divne okolo tohto lebo v den ked sme platili sa este nevedelo ci sa ten jeden co zostal bude mrazit alebo nie.a napokon sa nemrazil a my sme zacalovali. 😠 mali by to riesit nejakou neskorsou platbou. my sme mali preto rychlovku lebo ja som kopie vysetreni zabudla u brata.a navyse sme meskali lebo sme to nemohli najst.tak sa asi ponahlal k dalsim pacientom.bola som vystresovana tou nahanackou tam k tomu krvave otlaky na nohach som nevedela ani cia som a nie to si spomenut na vsetky vysetrenia.moja chyba a teraz ju napravim.
@gabinkaa s tym sanatoriom pocas stimulky je to dobry napad.popripade ak sa to da tak to vyriesit ako pisala ninocka..sanatorium na stalo a brat len na navstevy.je to naozaj narocna choroba a cim je horsia tym je to horsie i pre okolie.moja mama sa zase stara o svoju svokru s ktorou nikdy nemala idealny vztah..a pri tom oproti byva starenkyna dcera ktora nie je ani ochotna ucesat svojej mame vlasy a nie to ju este postrazit na noc.takze nasi ked chcu ist na dovolenku musia zohnat au-pair ku starenke.odist niekam navikend nemozne.takze viem o com pises.a ako vidis aj keby boli surodenci nemusia byt ochotni.

callex
11. jan 2011

@ninockaskv no vidis..ja som sa pri prvom nepodarenom IVF nausila selektovat clanky ktore si precitam.tiez som citala vsetko..najme to zle a negativne co sa vsetko moze stat..a potom som mala blbe myslienky a na klude mi to nepridavalo.tak odvtedy ked vidim nejaky negativny nadpis ignorujem ho. pokus sa zabudnut na to co si citala.
teraz bolo v spravach rodenie v hypnoze,.zenska sa dala do autohypnozy a s usmevom na perach porodila.co uz nevymyslia.

gabinkaa
11. jan 2011

@ninockaskv tá permanentná starostlivosť je veľmi zaťažujúca a hlavne uberá sily a chudák tatko to mal a má tiež náročné, nie je čo závidieť, vie to pochopiť len ten, kto takým niečím prešiel, ťažko sa s tým zmieruje, ale hovorím si, že život ide dalej, len keby aj radosť a dobré správy prichádzali, tie si však asi treba zaslúžiť, neprichádzajú len tak, inak je to s problémami a starosťami, veľmi by som sa potešila dobrej správičke po IVF, Tebe držím pästičky k dobrým správičkách a čítaj len pozitívne články, negatívnym sa vyhýbaj, aby si sa nestresovala, je to dôležité

gabinkaa
11. jan 2011

@callex zajtra sa chcem ísť spýtať či majú voľné a bude to možné, chcem povedať, že idem na mesiac do nemocnice a nebude mať kde byť, staroba je u niekoho veľmi zlá, vidím to aj v okolí, mnohí sú veselí, čulí, pracovne zdatní a moja mama v tomto stave, nemá záujem o nič a to je veľmi bolestivé, ale je fakt zlé ak si rodina blízka nepomáha a deti sa aspoň trocha nepostarajú o rodičov len tým, že vymenia ošetrujúcich, moja mama takto sestre vypomohla, že svoju mamu zobrala k nám, aby si sestra oddýchla.......ale tá si to nevážila, ale to už je iná kapitola, asi v každej rodine je niečo zlé, ale musíme si držať palce, aby nám vyšlo to čo si najviac prajeme....... 😉

rebeka33
11. jan 2011

@nemko Koudelka je super odborník,asi najlepší a veľmi milý. Vrelo doporúčam. 😉 UIU som nemala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre