Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
1. nov 2013

tak zohnala som zazvor a uz pijem cajik z neho a aj s medom a citronom dakujem Vam vsetkym za radu

monikak1
1. nov 2013

@melisska ďakujem veľmi pekne za úúúúúúúúžasnu grcku 🙂 🙂 🙂, melisska, ešte raz držím palčeky na najkrajší zážitok, Janíčko bude mať krásny dátum narodenia 😵 😵 😵 , ja 11.11. testujem 😉 😉 😉

monikak1
1. nov 2013

@bergalm ahoj pozerám že si chorá 😒 , ja som v tehu na hrdlo jedla cesnak, ak ho zvládneš papať, aj lekárky som sa na to pýtala a povedala že to babätku určite neublíži a je to najlepšie prírodné antibiotikum a tiež slanú vodu ako Ti dievčatá radili, tou som si aj preplachovala nos pri nádche 😉 prajem skoré uzdravenie!

monikak1
1. nov 2013

@tlucka
@sona_fit ahoj dievčatá, ako sa mi máte? Verím, že bublinky sú už poriadne zahryznuté a hladkáte brušká 😉 Ja som mala včera neskutočnú migrénu, bolela ma hlava ako šlak, ani na koníka som nezbehla kuknúť čo je nové, idem si Vás teraz všetky prečítať 😉. Myslím na Vás stále aj na Vaše bublinky 😵 😵 😵

monikak1
1. nov 2013

@lusipe ahoj moja, zajtra na Teba myslím a posielam všeeeetku pozitívnu energiu, aby si si našla zajtra krásne kolajničky 😵 😵 😵 a mohla si nám potom posielať tehu vírusiky 😉 😉 😉

lusipe
1. nov 2013

@monikak1 ahoj moja si mila ze na mna myslis.dnes rano som vstavala s tym ze idem na wc a krvacam,bolelo ma brucho ako menzes.a potom ustupilo.teraz mam zase ten isty pocit.podla mna do rana aj dostanem.jezis tak by som vam ich rada posielala ale nedavam tomu moc sancu.a ty pekne odpocivas? 😉

mirkakn1
1. nov 2013

@falin dakujem, ja uz som z toho na nervy 😒, do stredy este velmi daleko. keby sa to podarilo, ja by som sa asi zblaznila, este nikdy som nemala // ciarky na teste, ja citim, ze sa to podari, takze inu verziu ani nepripustam 😵

mirkakn1
1. nov 2013

@bradik v pondelok idem este na utz. na slovenskua potom mam volat, ale doktorko povedal, ze stredu pravdepodobne odber. este si pondelok vyzdvihnem pregnyl a orgalutran, tak uvidime 😉

bradik
1. nov 2013

@mirkakn1 Budem drzat palce nech su dobre spavicky a v stredu sa vidime 😉

mirkakn1
1. nov 2013

@bradik urcite, napodobne. dufam, ze budeme spolu tehulit, uz sa tesim 🙂

mirkakn1
1. nov 2013

@bradik inak, ty mas co vsetko za sebou, ak sa mozem spytat?

monikak1
1. nov 2013

@lusipe ☹ ☹ ☹ nieeeee, verím, že to nie je menzes! Do kelu, nemôže to byť! Testovať budeš ráno? Booooože tak Ti to naozaj zo srdca želám!

lubanka
1. nov 2013

Dievčatá prosím vás, neviete mi niektorá povedať... keď idem o týždeň na konzultáciu, budú ma aj vyšetrovať? aj mm robiť spermiogram? alebo to len na pokec pôjdem a poprípade kuk na moje výsledky z vyšetrení a predošlý priebeh IVF? povedali mi, keď som sa objednávala, že na konzultáciu treba počítať takú hodinku 😕 a mňa vtedy absolútne nenapadlo sa opýtať, že čo tam hodinu budeme robiť? 😕 až teraz mi docvaklo, že to asi aj možno nejaké vyšetrenie urobia... viete mi prosím niekto povedať... teda, keď vy ste boli ako to prebiehalo... Ďakujem 😉

bradik
1. nov 2013

@mirkakn1 Iste budeme tehulit, v Brne im verim. My mame za sebou 2 IVF v GF v BA a ani jedno uspesne, takze do tretice vsetko dobre 😉

miscok
1. nov 2013

@lubanka Ahoj,mna dr. na 1.konzultacii vysetrila a priatelovi robili spermiogram-to sme sa ale dohodli,ze mu ho spravia.My sme predtym v ziadnom CARe neboli.Mali sme sice dva spermiogramy,ale oni si radsej spravia svoj.Drzim palce 🙂

lubanka
1. nov 2013

@miscok Ďakujem veľmi pekne za odpoveď 😵 a prosím ťa ty si pred tým komunikovala aj s lekárom? lebo ja som mu napísala, že by som chcela k nemu a on mi odpísal, že teda zavolať a objednať sa na recepcii. Asi by bolo rozumné mu ešte raz napísať a priamo jeho sa opýtať... dúfam že ho tým nejako nenaštvem, že som dotieravá... ale tak, keď bude robiť mm spermiogram, tak to musí "pôstiť" zopár dní 😀
inak blahoželám k tehu a prajem, nech všetko prebieha ako má, nech sa dočkáš zdravého bábatka🙂

argenti
1. nov 2013

@bradik Ahoj, Gratulujem k urode. Ja idem zajtra 8.dc, tak som zvedava.

miscok
1. nov 2013

@lubanka Prepac,teraz som si spomenula,ze to bolo trosku inac.Objednala som sa telefonicky
(nemala som vybraneho konkretneho lekara,tak mi ho priradili),mna doktorka vysetrila,ale spg.nam robili o dva ci tri tyzdne neskor,ked som sla na prefuky.To sme uz boli dohodnuti,ze ho spravia.A potom este raz po troch mesiacoch,lebo sme si dali vitaminovu kuru,ale ta nezabrala,takze sme sli na IVF 🙂 Odporucam ti ale napisat lekarovi,ku ktoremu ta objednali a dohodni sa,ze vam hned spravia aj spg a bude pokoj. A dakujem 😵

lubanka
1. nov 2013

@miscok aha, dobre urobím tak. vďaka 😉

lienka_1
1. nov 2013

@nelly3 Nelly, je mi to velmi luto! Citam to tu dookola a nechce sa mi verit. Kamoska ma endosku a ked stimulovala menopurom, tak ledna jedno vajko mala. Potom presla na gonal a bolo 12 vajok. Mozno fakt treba zmenit lieky. A konzultacia je dobry napad. Komunikovat e-mailom je sice jedna vec, ale zoci-voci je to ine(hlavne ked mas pred sebou A4 lajstro s otazkami na Koudaka 😀 )
Joj, tak smutno mi zostalo ☹ Drz sa!

melisska
2. nov 2013

@monikak1 ďakujeme 🙂 tak držíme palceky aj vám 🙂

mirkakn1
2. nov 2013

@bradik ja jedno neuspesne v ke, mala som 4 vajka, nakoniec ostali 2, na mrazenie nic, nepovedali nic, preco ich bolo tak malo, ani ako sa vyvijali, lebo vkladali mi po dvoch dnoch a uz som povedala mm, ze na slovensku neverim ani jednemu centru, este som rozmyslala nad martinom, ale nakoniec som sa rozhodla pre brno. dufam, ze teraz to dopadne ovela lepsie 🙂

mirkakn1
2. nov 2013

@lubanka ahoj, ja som to mala tak, ze som volala na recepciu a tiez som nemala vybraneho ziadneho lekara, tak mi dali Otevrela. mala som so sebou na konzultacii kartu od mojej gyndy a zober vsetky vysledky, co mas, ked ste boli na spg, zober, aj tvoje, ked si bola na prefuky a tak, hormonalny profil... on si vsetko pozapisoval, mna nepozeral, len podla vsetkych vysledkov a z toho, ze som mala pri vysokych davkach v ke, len 4 vajka, tak mi zobrali krv na amh a navrhol liecbu a trvalo to vsetko mozno 45 minut 🙂

lusipe
2. nov 2013

Dobre ranko dievcata, tak zial ani ja nemam pozitivne spravy,test snehobiely. Ale co ine sa dalo cakat,tento mesiac aj v brne aj v ba je uplne negativny.napisem lekarovi ci pojdeme dalsi mesiac na ket alebo je potrebna pauza?vam vsetkym drzim mooooc palceky aby tento mesiac bol pre vas stastny a prajem dve krasne ciarocky,kvalitne vajicka a bojovne embryjka. Drzkajte sa vsetky.

sally2401
2. nov 2013

@nelly3 moja to je mi veľmi ľúto, som si to musala 3x prečítať, tu asi nepomôžu ani slová útechy, každá z nás sa s tým musí nejako vysporiadať sama. Ja som bola včera tiež v RF poobede na ten KET vložili mi tú našu jednu zmrzlinku Marcelko tvrdil že sa krásne rozmrazila a zostala taká akú ju zamrazili špičkovej kvality, tak teraz iba zase čakať.... ak sa to ani teraz nepodarí, v novom roku skúsime darcovstvo.... ☹

sally2401
2. nov 2013

@lusipe ja som išla teraz bez pauzy na KET, po neúspešnom októbrovom ET ☹ 😒

lusipe
2. nov 2013

@sally2401 moooc drzim palceky aby sa babusku u teba pacilo... Preco darcovske?

kako23
2. nov 2013

Nejake same negativne spravy tu su v poslednych dnoch...je mi to strasne luto kazdej komu to zatial nevyslo. Som si ista, ze raz pride ta spravna chvila pre kazdu z nas. 🙂 Dievcata, ako tu celu liecbu zvladate psychicky? Co Vam pomaha? Lebo ja som po 4 rokoch uplne mimo z toho, skusala som uz toho dost yogu, fertility coaching...ale nic mne osobne v dlhodobom case nepomohlo.Mate nejake typy? Preto som sem zacala chodit, lebo mozno prave dievcata, ktore prezivaju to iste si mozu navzajom pomoct.v mojom okoli nepoznam nikoho kto musi toto riesit, nedokaze to pochopit ten kto to nezazil. Sorry za dlhy prispevok.Prosim dajte dake typy?

gaga83
2. nov 2013

@sally2401 drzim palceky nech sa drobec udomacni u teba na 9 mesiacov;). Ja by som mala ist na ket 8.11 ak bude sliznica ako ma byt

nelly3
2. nov 2013

@falin
dakujem, lenze ako pises, ja uz ani plakat nevladzem, mam velky smutok v dusi a velky hnev ☹
@melliska ja neviem kde je problem, koudelka tam nebol, opu mi robil iny gyn. ten len hovoril, ze to neboli folikuly, ze na utz to vyzerali, ale ze vsetko nejake cysty zo stimulacie co nechapem. akoze som fakt na dne. uvidim co konzultacia a podla toho sa zariadim, ale urcite az po novom roku, uz nevladzemmmmmm psychicky. cas vsetko zahoji, len u mna to sakra dlho trva pokial sa dam opat dokopy, to nehovorim co v praci, 2 tyzdne co som stimulovala, tak len stresy som mala, co som za 5 rokov v praci nemala, uz aj to ma napadlo, zeby z toho? to nikto nevie, amh mam oki, hematologiu, stitku atd.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre