Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kako23
9. nov 2013

@ludinka suhlasim s Tebou.boli mili ale ziadne podrobnejsie vysetrenia, hned po par IUI aj nas tlacili do IVF.mne sa najviac nepacilo ked som sa ich pytala ako je mozne to prestimulovanie, tak mi odpovedali, ze kvoli tomu AMH urcite tie vajicka neboli kvalitne, takze si nemam robit nadeje a jedine riesenie je okamzite ist na IVF alebo nebudeme mat nikdy deti.

ludinka
9. nov 2013

@kako23 tak to su silne slova 😕 vraj nikdy nebudete mat deti!!! uff
neboj sa aj ahm sa da zvysit vraj velmi pomaha vitamin D, a kolko mas rokov? ak sa mozem opytat?

gaga83
9. nov 2013

@miscok to musis posielat vsetkym babam co potrebuju grcky😀😀 uz to ostalo na tebe:-P:-P:-P

kako23
9. nov 2013

@ludinka Veď práve, preto sme si povedali, že do Heliosu už nevkročíme. Áno počula som už o tom vit. D3 na zvýšenie AMH. Ja mám 29 rokov. Už to necháme na Reprofit, veríme, že nám pomôžu, zatiaľ sa im to AMH nezdá k môjmu k veku...

ludinka
9. nov 2013

@kako23 presne ved ty si este mlada a take ahm mavaju styridsiatnicky- ktovie ci sa nepomylili- nam napr.spermiogram vychadzal v heliose iba 1,5 percenta dobra morfologia a inde sme mali spermio uplne super-a to aj na imune v prahe nam teraz robili a je v poriadku
a vsade pisu baby ze morfologia sa nemeni- to sme iba my vinimka? 😕

kako23
9. nov 2013

@ludinka no teda, teraz si mi normálne dala chrobáka do hlavy, som v šoku...môj manžel bol 3x na spermiograme u andrológa a všetko super a prišli sme do Heliosu a tam 1,5% morfológia. Dokonca v opakovanom spermiograme sa mu zvýšil počet skoro dvojnásobne po braní vitamínov (L-karnitín a Selezin) ale morfológia ostala nezmenená, pričom ten dvojnásobný počet som sa dozvedela až z dokumentácie, ktorú sme si vyžiadali...jasne, morfológia sa nedá zmeniť, resp. len minimálne. ale takto výrazne ako píšeš určite nie. Brali ste nejaké vitamíny?

ludinka
9. nov 2013

@kako23 nie nic sme nebrali -helios morfologia 1,5 percenta dobrych,koncentracia 60milionov-rok 2010
is care 3 percenta dobrych koncentracia 160 milionov rok 2011
is care 4 pecenta dobrych,koncentracia 158 milionov rok 2012
upmd praha 46 percent dobrych 200 miloinov rok 2013 tych 46 percent je podla mna ako 4,6 percenta na svk aspon si myslim ze maju inu metodu vyhodnotenia
norma je myslim 3 percenta v heliose a is care v upmd maju normu 30 percent

ludinka
9. nov 2013

@kako23 dokumentaciu z tych iui nemam -neviem aky spermiogram sme mali vtedy ale povedali ze dobry

mariquita11
9. nov 2013

@ludinka kedy tam mas ist?budem ti drzat palce

miscok
9. nov 2013

@ludinka Mala som soft.Vsetko som znasala super,ale na 8 a 9 den mi naastlo brusko a tazsie sa mi dychalo,tak ma prijali a sledovali,kedze som mala tekutinu v brusku.Ale dopadlo to dobre nastastie 🙂
@gaga83 Ano jasne,posielam 😉 Nech sa vsetkym zadari a dobre vodi 🙂

ludinka
9. nov 2013

@mariquita11na buduci pondelok, dakujem

ludinka
9. nov 2013

@miscok 😕 fuuha to aj pri softe sa moze toto stat-si ma vylakala ale super ze ti to aj tak vyslo
a mala si aj inekcie ci len clostyl?

lusipe
9. nov 2013

@sona_fit super ,velmi sa tesim s tebou a moc gratulujem....veru moja,posli mi potom grcky nech ta dobehnem 😉 a pekne si to uzivaj a mysli len a len pozitivne 😉

kako23
9. nov 2013

@ludinka to je teda...nechápem to naozaj. Veď to nie je možné, aby sa to takto menilo, naozaj začínam absolútne pochybovať o Heliose...dáte si spraviť spermiogram aj v Brne?

lusipe
9. nov 2013

@nomxxx jasne to chapem.ja zatial budem davat len jedno lebo ja sa na dve necitim teda moje telo sa pravdepodobne neciti 😉 tak drzim palceky nech sa pekne zahryzkaju obe 😉

ludinka
9. nov 2013

@kako23 myslim ze uz nie je treba, v tej prahe sme boli teraz pred mesiacom a ja im verim

ludinka
9. nov 2013

@kako23 okrem spg robili aj autoprotilatky na spermie a vsetko bolo ok

kako23
9. nov 2013

@ludinka rozmumiem. my si ideme dať robiť spermiogram v Brne. robili Vám v Heliose PCT test? kto Vás odporučil na tie imuno vyšetrenie a genetiku, prosím?
inak pri IUI nevyberajú spermie podľa morfológie ale podľa rýchlosti...aspoň tak mi to vysvetlili, keď som sa pýtala na ich kvalitu.

ludinka
9. nov 2013

@kako23 nto je postkointalny test? -nie nerobili
a na tie vysetrenia som sa objedlana sama a prinultila gyndosa aby mi dal vymenne listky-do tej prahy ale nie je treba nic

kako23
9. nov 2013

@ludinka Prosím ťa a genetiku Vám kde robili ak sa môžem spýtať?uvažujem tiež na týmito vyšetreniami...nám robili ten PCT test a vyšiel ok a manželovi robili DNA fragmentáciu tiež s dobrým výsledkom. Ale rozmýšľam či by nebolo fajn mať kompletne všetky tieto vyšetrenia ešte pred IVFkom.

ludinka
9. nov 2013

@kako23 genetiku nam robili u nas v nemocnici , v kazdom meste urcite maju take pracovisko

kako23
9. nov 2013

oki, tak porozmýšľam nad tým prípadne sa poradím v Brne. ďakujem za informácie. držím Ti teda palce 🙂 a daj potom vedieť ako si dopadla v Brne 🙂

ludinka
9. nov 2013

@kako23 aj ja ti drzim palce 😉

nomxxx
9. nov 2013

@mariquita11 prvá konzultácia bola dosť rýchlo, nejaké 3 týždne od telefonovania do Brna, ale bolo to v máji, neviem ako je to s termínmi v ostatných obdobiach roka. Ja som mala pred sebou ešte plánovanú hysteroskopiu, tak sa to predlžovalo, ale potom to išlo dosť rýchlo 🙂

miscok
9. nov 2013

@ludinka No moze sa stat 😒 Chytilo ma to ale az po vklade,nie pocas stimulky. Mala som 5 dni Clostilbegyt 1-0-1) a 1 Merional denne 9 dni. OPU som mala na 11 den.

nomxxx
9. nov 2013

@kako23 ešte som zabudla napísať, pri tomto poslednom SOFTe som užívala vitamín D3, kyselinu listovú, Pyridoxín, možno to pomohlo kvalite vajíčok, keďže bola pri 5ks úspešnosť 5 embryí, ...a ešte som teraz doplnila kotvičník a E vitamín (ten mi poradila endokrinologička, že môže pomocť) 🙂

ludinka
9. nov 2013

@miscok aha ....no ono asi nie je velky rozdiel medzi softom a kratkym protokolom....alebo sa mylim?

kako23
9. nov 2013

@nomxxx super, ďakujem za radu. Určite vyskúšam. Rozmýšľala som, že počas stimulácie prípadne aj mesiac pred tým budem užívať Inofolic - to je super na zlepšenie vajíčok, mne to aj trochu zrovnalo cyklus.tak ešte uvidím.

kako23
9. nov 2013

@ludinka teraz ma napadla ešte jedna vec, písala si, že máš PCO, neskúšala si INOFOLIC? to je vyslovene pre baby s PCO. ja som ho brala a mne aspoň zrovnal cyklus na 28 dňový...

yanka1
9. nov 2013

@gaga83 to je super, tesim sa s tebou 🙂
moc, moc, moc ti drzim palce ... tfuj, tfuj tfuj 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre