Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
9. nov 2013

@kako23 ano uzivam ho, ja mam pco iba podla sona a hormonov inac cyklus a ovulaciu mam ukazkovu 🙂

miscok
9. nov 2013

@ludinka Je to to iste pokial viem.

ludinka
9. nov 2013

@miscok ja som si prave mysela ze soft je nieco ine-ked to nas nerobia, ved ktratke protokoly predsa ficia aj u nas....asi je rozdiel len v tom ze u nas nedavaju vobec clostyl len inekcie...?

mariquita11
9. nov 2013

@nomxxx dakujem za odpoved.a aj ti pomohli?

miscok
9. nov 2013

@ludinka Neviem ako je to na Slovensku,kedze sme sli hned do RF,to skor poradia ine baby.

ludinka
9. nov 2013

@miscok no ved ani ja sa v tom nevyznam.... 😉

mariquita11
9. nov 2013

@nomxxx dakujem za odpoved.a aj ti pomohli?

yanka1
9. nov 2013

@ludinka ahoj, kolko si platila za to imunologicke vysetrenie v prahe ? a co si si presne dala vysetrit ... ci oni ti poradili, co je treba ? ja idem 2.12. a vlastne ani neviem, co dat vysetrit : )

yanka1
9. nov 2013

ahojte kocky, ja som mala dnes 2.UTZ, OPU mam v utorok o 10.30 hod., dufam, ze to vsetko prebehne dobre ...

kako23
9. nov 2013

@ludinka čo som si čítala strašne veľa strán tejto diskusie, prípadne aj druhej o Reprofite tak podľa mňa soft IVF nie je to isté ako krátky protokol na SR. Pri krátkom protokole picháš injekcie a v Brne sa skôr začína Clostilom prípadne inými tabletkami a keď treba potom sa dopicháva...osobne mi to príde, že v Brne sa skôr snažia tú stimulku prispôsobiť každej pacientke podľa jej zdravotného stavu. U nich ide skôr o kvalitu vajíčok, pričom na SR skôr o kvantitu. pripájam článok, v ktorom si myslím, že sa spomína soft IVF http://spuntik.zoznam.sk/cl/1000711/1367059/S-n...

kako23
9. nov 2013

@ludinka najlepšie však asi bude keď sa o tom porozprávaš v Brne, oni Ti to budú vedieť vysvetliť najlepšie aký je medzi tým rozdiel, prípadne či vôbec je v tom rozdiel.

miscok
9. nov 2013

@ludinka Soft je kratky protokol.To ci ti daju len lieky alebo aj injekcie je individualne. Co viem na Slovensku preferuju po vacsine dlhy protokol s mnozstvom hormonov,ktore nie su casto potrebne.Soft sa im asi tak financne neoplati.Preto pary volia casto Brno,pretoze sa k ich telu pristupuje setrnejsie.

ludinka
9. nov 2013

@yanka1 v umpd robili vsetkym to iste u muza spermiogram , protilatky proti vlastynm spermiam, u zeny bunkovu imunitu:protilatky proti muzovim a cudzim spermiam torfoblastu a dalsie markery imunity....kto nemal vysetrenu stitnu zlazu tak aj to vysetrovali
platili sme asi 230 eur ale poistovna by nam mala vacsinu z toho preplatit -refundovat

ludinka
9. nov 2013

@miscok ano mas pravdu vacsinou davaju dlhy protokol ale napr. v gynvife davaju aj kratky len nie s clostylom ale iba s inekciami

yanka1
9. nov 2013

@ludinka vdaka za info : ) ja som ratala ze to bude aj 400, bolo by super, keby sa dala aspon cast refundovat 🙂

ludinka
9. nov 2013

@yanka1 ja mam vseobecnu a ked som tam volali tak slubili ze preplatia-no uvidime

yanka1
9. nov 2013

@ludinka tak to mas super : )) ja mam doveru ... len sa trochu obavam, ci sa aj tento druh vysetreni nepridali k tym vysetreniam, ktore budu refundovat iba s predchadzajucim odsuhlasenim poistovne .... musim preverit, v kazdom pripade, dik za info : )

nomxxx
9. nov 2013

@mariquita11 myslíš v Brne, či mi pomohli? Vieš, keďže nemám nejakú zásadnú diagnózu, iba to nízke AMH a poruchu štítnej žľazy (čo neberú do úvahy, keďže som dlhodobo nastavená a výsledky sú ukážkové), tak to asi bolo skôr o správnom nastavení stimulácie, tak určite pomohlo. A podľa mňa aj pri ostatných úkonoch pri oplodnení vajíčok a ďalšom vývoji embryí používajú modernejšie metódy, tak to štatisticky vždy vypáli lepšie 🙂 ...a v mojom prípade 100% výsledok bude až o týždeň 🙂

dafy
10. nov 2013

@ria191 poslala som ti srdiečko copaňa 😀 tentokrát tam budu //...a neopováž sa nečurať na čas 😠 😠

ludinka
10. nov 2013

@yanka1 nie ne toto suhlas netreba- ide ln o ablulantne vysetrenie 😉

gaga83
10. nov 2013

@yanka1 dakujem ;) kolko si mala folikov? Tak opu uz mas za dverami😀😀😀. Budem na teba mysliet

mariquita11
10. nov 2013

@nomxxx myslela som v tom brne.tak drzim palceky aby ti to vyslo

sarasota
10. nov 2013

@yanka1nam preplatili 70 EUR

lienka64
10. nov 2013

mohli by ste prosím poradiť? aký je postup s poisťovňou-Dôvera pri absolvovaní IVF v Brne? tá žiadosť o refundáciu sa dáva na podpis do poisťovne ešte pred z zákrokom, alebo sa vôbec nedáva na podpis? vďaka za odpoveď

yanka1
10. nov 2013

@sarasota dost malo,nie ? ale tak lepsie ako nic, hlavne ked som ratala ze to budem platit cele sama ...
ako sa vam dari ? 🙂

yanka1
10. nov 2013

@gaga83 folikov mam opat okolo 20 😒 ☹ minule z toho bolo 9 vajicok, tak dufam, ze aj tentokrat sa nieco podari ... sliznica 10,5 mm, takze ta je ok, uz len tie vajka ... a ty ako ? uz treti den tehoska : )))) budes chodit do prace, ci zostanes doma ?

miscok
10. nov 2013

Babule,vsetky co to potrebujete,posielam tehu virusiky 😉

gaga83
10. nov 2013

@yanka1 neboj budes mat dost vajicok 😀😀😀 Ja v pohode oddychujem, dufam ze ti dvaja dropci sa tam pekne zabyvaju😀😀😀. Budem chodit do prace ako bude treba kedze robim sama pre seba:-P:-P:-P.

bradik
10. nov 2013

@gaga83 Drzim palce, urcite to dobre dopadne

sally2401
10. nov 2013

@ria191 no ja som bola od štvrtka na chalupe a prišli sme až teraz, neviem či mám dobré správy, nevydržala som a včera som testovala 8 deň od KET deň vkladu nepočítam, a bola taká slabšia druhá čiarka, len pakáreň zo štvrtka na piatok vnoci som začala spiniť a špinila som až do včera večera, a to som si aj ráno aj večer pridala utroš, takže neviem či to náhodou neodišlo pri špinení pápá..... a bolelo ma dosť aj brucho 😒 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre